Panasonic TX-58EX703E

destructor

New member
Bez reklam
To nie tylko w tym TV i problem znany. Poszperaj w google. Połączenie optykiem podobno powoduje, że problem znika - tak gdzieś wyczytałem na forum.
 

jarekzimin

New member
Witam czy ktoś ma podłączony ten model TV z amplitunerem po przez HDMI ARC? Chodzi mi o NETFLIX z dźwiękiem stereo nie mam problemu ale jak przełączę na 5.1 raz jest dźwięk albo nie ma albo zacina się. To coś z aplikacją czy coś innego
Miałem podobne akcje z tym że mam TV podpięty optykiem do amplitunera. Musiałem włączyć i wyłączyć TV żeby dźwięk załapał. Zauważyłem też że zamiast włączać i wyłączać wystarczyło wejść w apps i od razu z nich wyjść i dźwięk się pojawiał. Po ostatniej altualizacji Panasonica póki co nie mam problemów z dźwiękiem na razie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

nesca74

New member
Od tygodnia jestem posiadaczem 50ex703 i chciałbym się z wami podzielić ciekawą wiadomością którą zasłyszałem od jednego z pracowników media expert (który był na szkoleniu panasonica).Podobno te tv są 80hz ! Są jakieś dwa dodatkowe procesory które za to odpowiadają,wyjaśniałoby to brak smużenia w sporcie .... Czy ktoś coś więcej wie na ten temat ? Czy to jest wogóle możliwe ?
 

pit24316

Member
Wracam do problemu z HDMI CEC na serii telewizorów EX 700 i EX703. Kable podmieniałem na różne, wejścia też. Normalnie używam kabla Prolinka. Wszystko bez efektu. Czy ktoś rozwiązał problem współpracy z tunerem na Linuksie?
 

sahajdak

New member
Czy ktoś bawił się już ustawieniami obrazu i kolorów i podzieli się nimi? Chodzi mi o panasonic 58ex700?

Przyłączami się do pytania kolegi wyżej, macie jakieś sprawdzone ustawienia jeśli chodzi o ten model?

I jeszcze jedno pytanko - czy takie podświetlenie można nazwać cloudingiem? W ciągu dnia w normalnym użytkowaniu jest to w ogóle niewidoczne. Co innego jeśli chodzi o oglądanie przy zgaszonym świetle i ciemnych scenach. Jaśniejsze podświetlenie na rogach staje się widoczne. Może można to trochę poprawić przez odpowiednie ustawienia obrazu?
A może po prostu za bardzo panikuje i jest to w zupełności normalne zjawisko na które cierpi każdy LED? :smile:

ev0rwl.jpg
 

sahajdak

New member
a możesz mi powiedzieć z jakich ustawień obrazu korzystasz?
trochę pokombinowałem z podświetleniem i adaptacyjnym sterowaniem podświetleniem czy coś takiego i wydaje się że efekt nieco się zmniejszył.
co ciekawe dopiero wczoraj to zauważyłem, a tv mam od tygodnia.
pytanie czy jest sens bawić się w reklamacje lub zwrot..?
nie powiem - troszkę mnie to zmartwiło, ale oprócz tego obraz rewelacja :)
 

mac_latawiec

New member
To są ustawienia "moje" a nie żadna kalibracja :)
Prawdziwe kino
Zmniejszyłem jasność ( jak oglądam z netfixa film w hdr to automatycznie jest jasność na 100 )
Podświetlenie 50
Kontrast 90
Kolor 60
Odcień 0
Ostrość 30
Jasność - (minus) 15
Sterowanie adapt. podśw. Minimalne
Intensywne kolory - włączony
Czujnik otoczenia - wyłączony
Temperatura barwowa - ciepły 2
Korekcja rozdzielczości off
Dynamic Range Remaster off
Clear Motion off

Efektu cloudingu wtedy nie mam
 

Waldorff

Member
@sahajdak Jeśli ciągle jeszcze masz możliwość wymiany, a nie jest to jakiś wielki problem to może warto spróbować, a przynajmniej zobaczyć w sklepie na tym testowym screenie czy warto wymieniać na inny, bo może się okazać, że model w sklepie jest jeszcze gorszy w tym temacie. Wygląda, że efekt jest trochę bardziej widoczny niż można uznać to za normę wśród lcd. Zależy też jak jest ustawione podświetlenie i kontrast. Jak jest wymaxowane to na pewno bardziej takie defekty w podświetleniu będą widoczne. Nie jest specjalnie źle, ale najlepszego egzemplarza niestety nie trafiłeś. Spróbuj zmniejszyć gammę na najciemniejszą.

Nie wiem jak wygląda układ śrub w tym modelu na tylnej obudowie, ale czasem takie rzeczy pojawiają się jak jakiś chińczyk za bardzo dokręci śruby przy składaniu telewizora. Chociaż to wygląda trochę za symetrycznie, ale jeszcze jakiś czas temu podobny "efekt" był w niektórych modelach Sony, właśnie w miejscach skręcanie obudowy.
 
Ostatnia edycja:

sahajdak

New member
sahajdka możesz podać swoje ustawienia?
TV mam od tygodnia więc cały czas jestem na etapie konfiguracji i testowania różnych optymalnych ustawień dla mnie. W chwili obecnej korzystam z poniższych :
Dynamiczny
Podświetlenie 15
Kontrast 90
Kolor 50
Odcień 0
Ostrość 70
Jasność - 0
Sterowanie adapt. podśw. - maksymalne
Intensywne kolory - włączony
Czujnik otoczenia - włączony
Temperatura barwowa - normalny
Korekcja rozdzielczości auto
Dynamic Range Remaster włączony
Clear Motion włączony

Zdjęcie cloudingu, które wstawiłem było wykonane przed zmianą na powyższe ustawienia. Tak jak pisałem wcześniej - efekt się nieco zmniejszył po zmianie ustawień i jest widoczny przy bardzo ciemnych wyświetlanych obrazach np. podczas napisów końcowych i to podczas oglądania przy zgaszonym świetle w nocy.
Nawiązując do tego co napisał Waldorff - chyba daruje sobie wymianę na inny model - zawsze mogę trafić gorzej, a i transport takiego kolosa do łatwych nie należy.

Jeszcze jedno pytanie (może nieco laickie :) ) jak w tym modelu włączyć HDR? Czy w ogóle jest taka opcja włączania/wyłączania?
Pytam bo u rodziców w Samsungu z tego co pamiętam taka opcja jest.
 

mac_latawiec

New member
TV mam od tygodnia więc cały czas jestem na etapie konfiguracji i testowania różnych optymalnych ustawień dla mnie. W chwili obecnej korzystam z poniższych :
Dynamiczny
Podświetlenie 15
Kontrast 90
Kolor 50
Odcień 0
Ostrość 70
Jasność - 0
Sterowanie adapt. podśw. - maksymalne
Intensywne kolory - włączony
Czujnik otoczenia - włączony
Temperatura barwowa - normalny
Korekcja rozdzielczości auto
Dynamic Range Remaster włączony
Clear Motion włączony

Rany , oglądasz obraz w trybie dynamicznym ?
Strasznie dziwne masz te ustawienia
 

sahajdak

New member
na jakimś zagranicznym forum podpatrzyłem takie ustawienia.
tak jak pisałem - ciągle jestem na etapie ustawiania najodpowiedniejszych dla siebie.
chociaż teraz ustawiłem te podane przez Ciebie, lekko zmodyfikowałem i jest elegancko :)
generalnie preferuję żywe i ostre kolory, oglądam dużo piłki nożnej i lubię jak trawa jest naprawdę zielona :)
 

leon12

New member
Witam teść kupił ten telewizor w czwartek i ma taki problem że gdy uruchomi tv przyciskiem włączania na pilocie to nie może przełączać programów klawiaturom numeryczną tylko strzałkami po zmianie kanału strzałkom klawiatura numeryczna zaczyna działać i jeszcze jedno czy jest gdzieś w ustawieniach możliwość wyłączenia HbbTV
 

ludecki12

New member
Mam od kilku dni ten tv i mam parę pytań. Dlaczego w większości filmów fhd nie obsługuje dźwięku. I nie odtwarza napisów przez dlna? Dziękuje za porady.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja to chyba oglądałem dziś inny TV 58ex703 patrząc na dziś zrobione przeze mnie zdjęcia po całkowitym zgaszeniu świateł w pokoju. (na drugim zdjęciu ta kropka to dioda zielona telewizora).
Ustawienia: prawdziwe kino i zmieniłem jedynie jasność na 70 lub 80, ostrość na 90, overscan wyłączony, nic więcej nie dotykałem. Pobawię się niebawem dłużej.

Z boku jak się patrzy to widać delikatną poświatę jak to w każdej matrycy VA (nie widać tego na zdjęciach a właściwie na pierwszym zdjęciu, powinno lekko świecić, no ale taki aparat) ale na pewno nie ma czegoś takiego co tu niektórzy wrzucają jakieś kwadraty. Czy może wasz testowy cross nie jest przypadkiem w jakieś słabej rozdzielczości i już spaprany? Sprawdźcie sobie w jakimkolwiek programie graficznym różdżką do kolorów.

Po zabawie z tv, testach i włączeniu telewizji do luźnego oglądania pytanie do mnie - ale dlaczego ten obraz jest taki dziwny, jak go oglądać? Pytam co znaczy dziwny? No taki rzeczywisty i kolory takie żywe, jakby postacie miały zaraz wyjść z ekranu.
 

Attachments

  • a.jpg
    a.jpg
    72,5 KB · Wyś: 481
  • b.jpg
    b.jpg
    97,3 KB · Wyś: 484
Ostatnia edycja:
Do góry