Panasonic TX-37LZD800

daniel1111

New member
Czy ktoś kupił już ten model, jeśli tak to jak się sprawuje w porównaniu do modelu LZD85, jak prezentuje się jego wygląd zewnętrzny, Clear panel, dźwięk.
 

jtpapai

New member
Zamówiłem go w AFG Computers. Miałem go mieć dzisiaj lub w piątek lecz wczoraj zadzonili ze sklepu i przepraszali bo będzie dostępny dopiero za dwa lub trzy tygodnie. Panasonik twierdzi iż jest to tak dobry model że cała europa rzuciła się na niego i nie nzdanrzają produkować. Na ebayu widziałem chyba tylko 2 sztuki za ok 5600zł.
 

KOJOT80

New member
Hej
Jest co najmniej jeden sklep w Wawie gdzie jest LZD800, to Saysonic przy ulicy Świętojarskiej. Oglądałem ten model (mają 3 sztuki) niestety nie był podłączony (nie zamierzają ich podłączać bo zaraz zostaną wykupione). LZd800 z wyglądu prezentuje sie lepiej niż myślałem, wygląda super. Szkoda ze nie mopgłem sprawidzić obrau, ewentualnego buczenia i podświetlenia panelu.
wszystko byłoby świetnie gdyby nie cena, która odstrasza - 6200 zł !!! To nawet 1400 zł drożej niż oferują niektóre sklepy internetowe.
 

jtpapai

New member
Cześć wszystkim. Zrezygnowałem afgcomputers, w Oplou mają na stanie w rtvCentrum zamówiłem dostawa mjutro i tylko 4893 z dostawą. Jak dostanę przekaże wrażenia.
 

paulkad

New member
udany zakup

po ponad miesiącu "podejmowania decyzji" kupiłem 37LZD800 ...
CACKO!
dziękuje wszystkim za porady! Kiki niezastapiony.
Pozdrawiam!
 

daniel1111

New member
Paulkad, gratuluje wyboru.
Jest to także mój faworyt, chociaż chodzi mi po głowie Toshiba 40ZF355. Boję się jednak trochę wielkości 40 cali, bo odległość od ekranu jest mała 2-2,80 m, a sygnał to kablówka analogowa.
Proszę, napisz jak obraz na zwykłym sygnale analogowym, czy są rozmycia, pikseloza. Jak radzi sobie z szybkim ruchem tzn. czy smuży, czy występuje podczas poziomego ruchu kamery efekt stroboskopu. Osobiście pasuje mi tzw. "efekt teatralny". Jak wyglądają mecze EURO 2008?.
Jak wygląda kwestia równomiernego podświetlenia matrycy, czerń, szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu, czy występuje problem z buczeniem telewizora przy ściszonym dźwięku.
Jak spisuje się Clear Panel tzn.: czy są odbicia, jak spisuje się dźwięk w tym telewizorze, no i wygląd zewnętrzny.
 

paulkad

New member
daniel1111 napisał:
Paulkad, gratuluje wyboru.
Jest to także mój faworyt, chociaż chodzi mi po głowie Toshiba 40ZF355. Boję się jednak trochę wielkości 40 cali, bo odległość od ekranu jest mała 2-2,80 m, a sygnał to kablówka analogowa.
Proszę, napisz jak obraz na zwykłym sygnale analogowym, czy są rozmycia, pikseloza. Jak radzi sobie z szybkim ruchem tzn. czy smuży, czy występuje podczas poziomego ruchu kamery efekt stroboskopu. Osobiście pasuje mi tzw. "efekt teatralny". Jak wyglądają mecze EURO 2008?.
Jak wygląda kwestia równomiernego podświetlenia matrycy, czerń, szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu, czy występuje problem z buczeniem telewizora przy ściszonym dźwięku.
Jak spisuje się Clear Panel tzn.: czy są odbicia, jak spisuje się dźwięk w tym telewizorze, no i wygląd zewnętrzny.

Tak. Zgłębiając się w temat na tym forum miałem te właśnie dylematy o których piszesz. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem równomierne podświetlenie matrycy, buczenie i rzekome odbicia przy Clear Panel. Wszystko jest w najlepszym porządku. Nic nie buczy, czerń idealna, kąty fantastyczne, nie ma żadnych efektów odbicia przy włączonych lampach pokojowych. Obraz z SD w porządku, oczywiście wsród ponad 60 programów które mam z UPC są gorsze i lepsze, ale nie rozczarowujące (spodziewałem się marnego obrazu - ale jest naprawdę ok). Programy sportowe - żyleta. Moja odległość do ekranu to 3,2 m i muszę stwierdzić że te 37 cali to w zupełności wystarczająca wielkość. współpraca z kompem perfect. Na poprzednim telewizorze caly czas jechałem na wspomaganiu kina domowego. Dam mu teraz odpocząć, dźwięk wystarczający. TV prezentuje się klasycznie, tzn taka wysublimowana prostota, mnie to odpowiada. Klasyczna fortepianowa czerń z odrobiną srebrnych wstawek. TEN TV NIE JEST BRZYDKI JAK TWIERDZĄ NIEKTÓRZY. Jestem zadowolony, nawet bardzo. Kupiłem za świetną cenę 4798 zł. Tyle póki co subiektywnej oceny.
 

paulkad

New member
asdn1

Może w tym co piszesz jest i prawda. Może nawet uzasadniona racja. Nie mniej jednak każdy ma rozum, swoją wole itd. W każdym sklepie ktoś nie będzie obiektywny. Po to to forum żeby ludzie wymieniali poglądy. I w końcu sami podejmowali decyzję. W moim przypadku zajęło to grubo ponad miesiąc i skończyło się modelem innym niż polecany przez np KIKI'ego.
 

ZbojMadej

New member
paulkad chyba sie podpisze pod tym co napisales,ja na poczatku szukalem jakiegos LCD,pozniej byla plazama juz prawie sie na nia zdecydowalem i znow wrocilem do LCD bo wybor jest ciezki. Po to jest forum i ludzie na nim piszacy zeby sie dowiedziec i zorientowac na temat modelu cie interesujacego.Sam nie wiem co jeszcze kupie,ale jak juz kupie to i tak na tym forum bede czytal i pisal.Ostateczny wybor bedzie moj co do zakupu. Nie wiem kto to jest ten "asdn1" ale pewnie jakis pizdryk zazdrosny lub poprostu konkurencja. pzdr:) :eek:k:
 

jtpapai

New member
Cześć wszystkim. Odebrałem w czwartek !!! Powiem tylko że to cacuszko, wygląd zewnętrzny odlotowy. Obraz na analogu w UPC dobry a na niektórych kanałach nawet bardzo dobry. Odbiór przez MediaBox DH Philips UPC na zwykłych kanałach dobry a na HD odlotowy. Trzeba tylko uważać z ustawieniami bo jak się przekombinuje to kicha. HD z PC rewelacja. Dzwięk z tych podwójnych głośników bardzo dobry.
 

jtpapai

New member
paulkad napisał:
Tak. Zgłębiając się w temat na tym forum miałem te właśnie dylematy o których piszesz. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem równomierne podświetlenie matrycy, buczenie i rzekome odbicia przy Clear Panel. Wszystko jest w najlepszym porządku. Nic nie buczy, czerń idealna, kąty fantastyczne, nie ma żadnych efektów odbicia przy włączonych lampach pokojowych. Obraz z SD w porządku, oczywiście wsród ponad 60 programów które mam z UPC są gorsze i lepsze, ale nie rozczarowujące (spodziewałem się marnego obrazu - ale jest naprawdę ok). Programy sportowe - żyleta. Moja odległość do ekranu to 3,2 m i muszę stwierdzić że te 37 cali to w zupełności wystarczająca wielkość. współpraca z kompem perfect. Na poprzednim telewizorze caly czas jechałem na wspomaganiu kina domowego. Dam mu teraz odpocząć, dźwięk wystarczający. TV prezentuje się klasycznie, tzn taka wysublimowana prostota, mnie to odpowiada. Klasyczna fortepianowa czerń z odrobiną srebrnych wstawek. TEN TV NIE JEST BRZYDKI JAK TWIERDZĄ NIEKTÓRZY. Jestem zadowolony, nawet bardzo. Kupiłem za świetną cenę 4798 zł. Tyle póki co subiektywnej oceny.

Popieram opinię mam takie same wrażenia i ocenę. Bardzo dobry LCD z dobre pieniądze.
 

daniel1111

New member
Dziękuje Paulkad za odpowiedź. Gratulacje Jtpapai za wybór !!
Właśnie zamówiłem, jutro wysyłka, poniedziałek, wtorek odbiór.
Mam nadzieje, że będę kolejnym szczęśliwym posiadaczem tego CACKA!
Proszę, jeśli możecie sprawdzcie płynność tego telewizora w przypadku gdy obraz przesuwa się poziomo. Czy wtedy obraz jest płynny i nie występuje efekt stroboskopu, czyli efekt skokowego odtwarzania obrazu.
Philips posiada układ Digital Natural Motion, który niweluje efekt "przeskoków", obraz jest płynny, wręcz teatralny, mi jednak to odpowiada.
Philips odpadł w przedbiegach ze względu na wadliwość o której przekonałem się na własnej skórze (DVD szybko padł, CRT 100Hz zimne luty, magnetowid wciągał taśmę, u siostry CRT 100 Hz padł, nie do uratowania). Być może LC-deki Philipsa wyzbyły się tych przypadłości, ale nie będe ryzykował. Ponadto Panasonic nie ma kątów a to dla mnie bardzo ważne.
 

paulkad

New member
daniel1111 napisał:
...... sprawdzcie płynność tego telewizora w przypadku gdy obraz przesuwa się poziomo. Czy wtedy obraz jest płynny i nie występuje efekt stroboskopu, czyli efekt skokowego odtwarzania obrazu.

nie zauwazyłem niczego podobnego, obejrzałem wczoraj mecz siatkówki, prędkości prawidłowe, piłka wyraźna
 

jtpapai

New member
Cześć. Kablówki jakie są takie są każdy wie (UPC Philips HD MediaBox). Dzisiaj zainwestowałem w kabel HDMI firmy Technik+Link z serii wiresXS 199zł (sklep EURO) z górnej półki, różnica jest spora a nawet duża na niektórych kanałach. HD moin zdaniem jak BR, Będe musiał zainwestować i wymienić we wszystkich połączeniach na te kable.

ps. przy okazji czu ktoś ma tez tego philipsa wymienili mi już jeden egzemplarz i czały czas sam mi się restaruje raz albo dwa dziennie, wyłancza się, gaśnie całkowicie i uruchamia ponownie ???
 

daniel1111

New member
Tx-37lzd800

Posiadam ten telewizor od tygodnia. Oto moje spostrzeżenia.
Zaskakuje mnie jakość obrazu ze zwykłej, analogowej słabej jakości kablówki. Z odległości 2-2,8 m brak rozmyć, pikselozy obrazu. Wyostrzanie obrazu Motion Focus działa rewelacyjnie. Teksty na paskach przesuwające się u dołu ekranu, napisy po filmie przesuwające się od dołu ku górze oraz wszelkie napisy pojawiające się podczas odlądania, wyśmienicie czytelne (nie widziałem dotąd takiej wyrazistości napisów na żadnych telewizorach LCD oraz Plazmowych, mój CRT 100 Hz dużo gorzej sobie z tym radził).
Spośród 50 programów są lepsze i gorsze, ale nie ma takiego, który męczyłby wzrok podczas ogladania.
Przekłada się to oczywiście także na jakość obrazu - jest lepiej niż w CRT 100 Hz. A muszę zaznaczyć, że wcześniej jak oglądałem u znajomych telewizję na LCD-kach to po powrocie do domu i włączeniu mojego CRT-ka doceniałem obraz w moim telewizorze.
Rewelacyjna jakość ujęć statycznych, wręcz zaskakująca, a kablówka analogowa, sygnał słaby!
Czerń w dzień wystarczająca, w nocy pozostawiająca do życzenia, tutaj Panasonic musi nad tym popracować. Są napewno LCD-eki z lepszą czernią.
Brak smużenia, efektu szarpania obrazu podczas przesuwania kamery poziomo. 100 Hz Motion Picture Pro2 daje sobie wyśmienicie z tym radę.
Podświetlenie matrycy - niestety nierównomierne, choć widziałem zdjęcia na tym forum paneli innych marek i było dużo gorzej. Myślę, że do zaakceptowania. Można tego niezauważać, kwestia co się chce zobaczyć w danej chwili.
Dźwięk bardzo dobry jak na telewizor, lepszy niż w moim CRT-ku 100 Hz firmy Philips, a tam też mi się podobał.
Obraz z DVD po scarcie (RGB) tutaj jest jeszcze lepiej, wręcz wyśmienicie.
Clear panel powoduje zupełny brak kątów, generuje jednak odbicia szczególnie wieczorem przy ciemnych obrazach. Jednak jeśli się chce, to nie zauważa się tego problemu. Dokładnie tak samo wygląda to w telewizorach kineskopowych.
Podsumuwując, mam radość z oglądania obrazu na tym telewizorze, tym bardziej, że liczyłem się z tym, że obraz będzie gorszy niż na moim CRT-ku, mając cichą nadzieję, że obraz będzie bardzo zbliżony.
Menu niezbyt bogate w funkcje, ale staje się to zbędne przy możliwościach tego telewizora.
Wygląd zewnętrzny klasyczny, dla mnie rewelacja. Powiem szczeże, że jak zobaczyłem zdjęcia tego telewizora wrzucone na anglojęzycznym forum od razu bardzo mi się spodobał, do tego ta jakość obrazu, rewelacja!
Polecam ten telewizorek!!!
 
Do góry