Panasonic TX-37LZD800

KOJOT80

New member
Ja też mam LZD800 od miesiąca i zachwyconyu nie jestem.
Sygnał Sd mnie nie zachwyca zwłaszcza mecze. Np. wczorajszy mecz Beitar-Wisła na TVP2 czy TVPSport ledwie dawało się ogladać głównie z powodu rozmazachych (pixelowych) krawędzi piłkarzy, kaszana. Mam nkę.
Również pewne zastrzezenia miałbym do gradacji kolorów. Czasem dostrzegam brak płynnego przechodzenia z ciemniejszego odciania w jaśniejszy w danym kolorze. Widać jakby takie poszczególne pasy (odcienie) Ciemny, jasniejszy jeszcze jasniejszy, jescze jaśniejszy, jasny itd. Tych pasków jest nieraz naprawdę dużo ale ich w zasadzie nie powinno być widać. Np. na Discovery historia podczas gdy zapowiadają kolejne programy, w tle widać rozjaśniające się okręgi w kolorze białym ale chyba zamiarem producenta było płynne przejście kolorów.
Poza tym chyba wszystko ok.
 

jtpapai

New member
KOJOT80 napisał:
Ja też mam LZD800 od miesiąca i zachwyconyu nie jestem.
Sygnał Sd mnie nie zachwyca zwłaszcza mecze. Np. wczorajszy mecz Beitar-Wisła na TVP2 czy TVPSport ledwie dawało się ogladać głównie z powodu rozmazachych (pixelowych) krawędzi piłkarzy, kaszana. Mam nkę.
Również pewne zastrzezenia miałbym do gradacji kolorów. Czasem dostrzegam brak płynnego przechodzenia z ciemniejszego odciania w jaśniejszy w danym kolorze. Widać jakby takie poszczególne pasy (odcienie) Ciemny, jasniejszy jeszcze jasniejszy, jescze jaśniejszy, jasny itd. Tych pasków jest nieraz naprawdę dużo ale ich w zasadzie nie powinno być widać. Np. na Discovery historia podczas gdy zapowiadają kolejne programy, w tle widać rozjaśniające się okręgi w kolorze białym ale chyba zamiarem producenta było płynne przejście kolorów.
Poza tym chyba wszystko ok.

Jak poczytałem po opiniach w sklepach internetowych to bardzo durzo ludzi narzeka na sygnał z n-ki, a sygnał Discovery HD jest u wielu ludzi a nawetr w sklepach na prezentacji poniżej krytyki.
Apropo e-nki mój kolega ma takie jaja z dekoderami n-ki przy telewizorze Philipsa że jak się zrobi ciemno to dekoder blokuje oba piloty i można tylko przełączać na tv i dekoderze.
 

agrestowy

Member
KOJOT80 napisał:
Ja też mam LZD800 od miesiąca i zachwyconyu nie jestem.
Sygnał Sd mnie nie zachwyca zwłaszcza mecze. Np. wczorajszy mecz Beitar-Wisła na TVP2 czy TVPSport ledwie dawało się ogladać głównie z powodu rozmazachych (pixelowych) krawędzi piłkarzy, kaszana. Mam nkę.
....

Moim skromnym zdaniem radziłbym Ci sprawdzić obraz z innych źródeł :) I wtedy wypowiadac się o kolorach itp. Może wina nie stoi po stronie TV.

pzdr
 

JarBKJar

New member
Test TX-37LZD800

Co się dzieje z testem tego tv?Rozumiem,że jest fajna pogoda i może się niechcieć cokolwiek robić ale po co ściemniać jakieś opowieści z mchu i paproci o nieudanych zdjęciach (vide ostatni post Kikiego).Kiki mimo wszystko pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wywiązanie się z obietnic:)
 

xdoodi

New member
agrestowy napisał:
Moim skromnym zdaniem radziłbym Ci sprawdzić obraz z innych źródeł :) I wtedy wypowiadac się o kolorach itp. Może wina nie stoi po stronie TV.

pzdr

kolega ma calkowita racje ;)

wlasnie skonczylem ogladac mecz Wisly i plakalem... Po ekranie lataly mi jakies piksele :p
przelaczylem na Polsat Sport: mecz Celtic vs. Man City i piksele zniknely, brak smuzenia, kolory OK.

KIKI dalbys ten test ;)
 

KOJOT80

New member
xdoodi napisał:
kolega ma calkowita racje ;)

wlasnie skonczylem ogladac mecz Wisly i plakalem... Po ekranie lataly mi jakies piksele :p
przelaczylem na Polsat Sport: mecz Celtic vs. Man City i piksele zniknely, brak smuzenia, kolory OK.

KIKI dalbys ten test ;)
Co racja to racja, powinienem dla porównania sprwadzić jak wygląda obraz z BluRey'a na moim 37LZD800 ale niestety nie mam takiej możliwości.
Natomiast wczoraj podczas meczu Wisły z Beitarem ja tez płakałem nad jakością obrazu. Zastanawiałem się nawet czy moze na Sopcaście nie znalazłbym lepszej jakości (przy łączu 1Mb/s jakie mam). Kaszana totalna.
 

jtpapai

New member
Ludzie co to ma do telewizora jalk macie źrudło do d...py to i Salomon z próżnego nie naleje. A może chcecie żeby odbierał programy bez anteny ????
 

KOJOT80

New member
jtpapai napisał:
Ludzie co to ma do telewizora jalk macie źrudło do d...py to i Salomon z próżnego nie naleje. A może chcecie żeby odbierał programy bez anteny ????
Jakbyś czytał wątek od poczatku to byś wiedział że np. w moim przypadku ten słaby obraz na TVP2 podczas meczów Wisły ma słowje źrÓdło z n-ki. Jeżeli nka jest do dupy to wg ciebie co nie nies do dupy. Ja antene mam dobrze ustawioną siła sygnału 90% jakość 90% - więc przyczepić się do tego nie można.
 

jtpapai

New member
KOJOT80 napisał:
Jakbyś czytał wątek od poczatku to byś wiedział że np. w moim przypadku ten słaby obraz na TVP2 podczas meczów Wisły ma słowje źrÓdło z n-ki. Jeżeli nka jest do dupy to wg ciebie co nie nies do dupy. Ja antene mam dobrze ustawioną siła sygnału 90% jakość 90% - więc przyczepić się do tego nie można.

Czytam od początku i twierdze że to wina sygnału nieżależnie od siły sygnału jest jeszcze coś takiego jak przesył paczek cyfrowych i może być za mały przy dobrej jakości sygnału, miałem tak w UPC i siła była OK. A n-ka nie jest wcale rewelacją.
 

xdoodi

New member
jtpapai napisał:
Czytam od początku i twierdze że to wina sygnału nieżależnie od siły sygnału jest jeszcze coś takiego jak przesył paczek cyfrowych i może być za mały przy dobrej jakości sygnału, miałem tak w UPC i siła była OK. A n-ka nie jest wcale rewelacją.

I tutaj muszę się zgodzić. TVP2 generalnie ma dupny sygnał.
Nie widziałem żadnej różnicy między sygnałem z mojej zbolałej lokalnej kablówki a Polshitu Cyfrowego. Jak sygnał jest do (_!_) to i Kuro sobie nie poradzi...
 

Terminator

New member
Planuję zakup tego odbiornika w najbliższym czasie.
Czy Ktoś z jego użytkowników mógłby napisać dwa słowa o współpracy tego LCD z konsolami? Jak to jest z tym wyostrzaniem krawędzi?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Terminator napisał:
Jak to jest z tym wyostrzaniem krawędzi?
A co by miało być. Ja mam ten telewizor i jest wszystko ok. Jest nawet specjalna funkcja poprawiająca ostrość krawędzi, ale gdy ją włącze to nie widzę znacznej różnicy ;)
 

Terminator

New member
Forest89 napisał:
A co by miało być. Ja mam ten telewizor i jest wszystko ok. Jest nawet specjalna funkcja poprawiająca ostrość krawędzi, ale gdy ją włącze to nie widzę znacznej różnicy ;)

Pare stron wcześniej w tym temacie czytałem, że ta opcja wyostrzania krawędzi w grach się nie sprawdza. Podobno gry stają się kanciaste, krawędzie poszarpane. I nawet jak się tą opcję wyłączy to ten efekt nadal występuje.
Dlatego pytam forumowiczów, użytkowników tego modelu, aby wypowiedzieli się w tej sprawie.
 

Lorhen

New member
Miałem ale oddałem

Miałem ten TV tydzien . A dlaczego nie mam .Po piewrwsze od razu zauwazyłem nierownomierne podswietlenie matrycy.Prawy górny róg przy ciemnych obrazach swiecił jaśniej ,ale czare przelał bad pixel swiecący na czerwono.Wszystko zalezy od egzemparza coż mój mnie zraził.Chociaz poza tym obraz był super.Ponadto 37 cali to wcale nie jest duzy TV ,balem sie wiekszego i dopiero jak go zobaczylem w pokoju to sie okazalo ze mógłby byc wiekszy. ( przesiadłem sie z CRT 32" ) Patrzyłem na niego z ok 2,5 m .zródło Aster Cyfrowy i HD. Racje mają Ci którzy piszą ze TV powinno sie oceniac w swoim mieszkaniu . Coż szukam dalej myśle teraz o Smsungu serii 9 46 cali a w jego miejscu stoi teraz telewizorek 15 " :)
 

jtpapai

New member
Lorhen napisał:
Miałem ten TV tydzien . A dlaczego nie mam .Po piewrwsze od razu zauwazyłem nierownomierne podswietlenie matrycy.Prawy górny róg przy ciemnych obrazach swiecił jaśniej ,ale czare przelał bad pixel swiecący na czerwono.Wszystko zalezy od egzemparza coż mój mnie zraził.Chociaz poza tym obraz był super.Ponadto 37 cali to wcale nie jest duzy TV ,balem sie wiekszego i dopiero jak go zobaczylem w pokoju to sie okazalo ze mógłby byc wiekszy. ( przesiadłem sie z CRT 32" ) Patrzyłem na niego z ok 2,5 m .zródło Aster Cyfrowy i HD. Racje mają Ci którzy piszą ze TV powinno sie oceniac w swoim mieszkaniu . Coż szukam dalej myśle teraz o Smsungu serii 9 46 cali a w jego miejscu stoi teraz telewizorek 15 " :)

Faktycznie bad pixel to d.......pa, ale jeśli chodzi o nierównomierne podświetlenie matrycy jest to zwzwiązane z nierównomierną siłą jej dokręcenia do czego przyznaje się PANASONIC. Miałem ten sam problem z podświetleniem, ale na szczęście trafiłem w serwisie na dobrego technika. To ustępuje jak matryca się wygrzeje, u mnie ustąpiło po jakimś miesiącu. Teraz nie ma żadnej różnicy w podświetleniu na całej matrycy, a telewizor jest SUPER.
 

jtpapai

New member
Forest89 napisał:
A w moim egzemplarzu odziwo podświetlenie bardzo równe. :)

Tak jak pisałem problem polegał na zbyt mocnym dokręceniu matryc w pewnej serii 800 80 i 85, mieli to zmienic i najnowsze egzemplarze nie powinny mieć tego (ja kupiłem w czerwcu).
 
Do góry