Panasonic TX-37LZD800

Redscout

New member
TX-37LZD800 a TX-37LZD80

Witam, jestem nowy więc witam wszystkich.
Widzę, że LZD800 zbiera dobre opinie, ja również przymierzam się do zakupu LCD, a ten model jest często polecany, ale cena (4900 u dilera w Gdańsku). Jest też model LZD80 i on nie jest 100Hz z tego co widzę, cena bardziej przystępna 2700. Matryce te same, funkcje również. Czy model 800 z 100Hz jest warty takiej dopłaty? Czy rzeczywiście jest taka różnica w stabilności obrazu?
Będę wdzięczny za wszelkie info.
Pozdrawiam,
 

jojo117

New member
Witam

Również czekałem na ten test, ale cóż ile można czekać.
W końcu zdecydowałem i kupiłem 37LZD800 no i .......
nie żałuję :).
Wrażenie gólne czyli design kwestia gustu z gustami się nie dyskutuje - mi się podoba, to może tyle na ten temat.
Praca z sygnałem SD (kablówka) - powiem szczerze nie spodziewałem się aż takiej jakości gdyz telwizor był podłączony w sklepie pod ten sygnał i wyglądał bardzo kiepsko także byłem gotowy na rozczarowanie, ale znów miłe zaskoczenie na plus. TVP1, TVP2, POLSAT, TVN odbiór lepszy niż się spodziewałem pozostałe programy różnie. Piszę o tych bo najczęściej używam. Polsat Sport niezbyt rewalacyjnie ale on na CRT tez pieknie nie wygladal.
Dzwięk uważam za bardzo dobry jak na telewizor.
Żadnych buczeń nie stwierdziłem nawet powiem więcej telewizor przy wyciszonym głosie sprawuje się tak jakby nie chodził :) dopiero podejście do niego sprawia że są słyszalne nieznaczne dźwięki jego pracy.
Nie zauważyłem żadnych smużeń, chmurek i innych rzeczy, o których jest nieczęsto mowa.
Może tyle plusów teraz minusy :).
Podświetlenie matrycy - przy idealnie czarnym ekranie są zauważalne pewne jaśniejsze miejsca, aczkolwiek mi to nie przeszkadza bo rzadko oglądam czarny ekran. Jest to przypadłość większości LZDków.
Trudno mi się wypowiadać czy jest to górna półka telewizorów ukazujących czerń, gdyż warunki sklepowe nie są miejscem do takiej analizy. Dla mnie czerń i kolorystyka tego TV jest wystarczająca.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Kupując ten telewizor brałem jeszcze pod uwagę Sharp 37XL8, ale przy jego dostepności zabrakło mi cierpliwości na czekanie.
Mam nadzieję, że mało zdecydowanym pomoże ta opinia w decyzji.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Rozumiem, że macie już ten telewizor, więc po co wam ten test? Chyba sami widzicie jak gra, prawda?
Poza tym mało to testów na stronach US lub UK?:)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
skylla1 napisał:
Rozumiem, że macie już ten telewizor, więc po co wam ten test? Chyba sami widzicie jak gra, prawda?
Poza tym mało to testów na stronach US lub UK?:)
Ale poczytał bym sobie taki test okiem fachowców. Po za tym niewiele jeszcze osób ma ten telewizor więc przydało by się go zareklamowąć bo test to jak reklama.
A może zamkniemy to forum? Tyle jest zagranicznych o technologii HD...
 

mtbiker

New member
Witam,

Odkopuję stary wątek, żeby nie śmiecić.
Czy ktoś się orientuje może, czym różni się sprzedawana aktualnie wersja LZD-800F od LZD-800?

Pozdrawiam
 

daniel1111

New member
kiki napisał:
wieczorem wyjąłem . Test będzie jutro przeprowadzony.
Zmartwiłem się mocno czernią i odbiciami od "szklanej" matrycy.
Wieczorem może i wyjąłeś ale na pewno nie był to telewizor.
Ludzie ten człowiek robi z Was sobie kpiny. Ewidentnie kłamie i gubi się. Kilka postów dalej pisze, że test będzie jutro a tu minął ponad rok i nic. Forumowicze, ten człowiek tak zapętla się w tych kłamstwach w różnych wątkach tego forum, że przestał nad tym panować. A jego "pomocne" sugestie w większości polegają na tym, aby wypromować sprzęt, na którym najlepiej zarabia.
 
Do góry