Panasonic TX-32LX85

bizonx

New member
Ja jadę na ustawieniach fabrycznych i jest ok. Jak coś pozmieniam to zaraz przestaje mi się podobać i wracam do fabrycznych - więc przestałem grzebać.


p.s. Eco Demo faktycznie 3 raz F
 

miss

New member
WITAM
Pytanie jak przedmówca--jak sprawuje sie 32LX85 na sygnale z anteny naziemnej-w praktyce,
oraz jak jest z ergonomią(wygoda przelączania) współpracy z PC ,gdyż najwięcej ogladam filmów w kiepskiej jakości formacie rmvb oraz dvix


jako że w tej samej cenie jest samsung 32A656 ale bez 100hz(czy radzi sobie równie dobrze co 32LX85 z 100hz??
 

bizonx

New member
mam kablówkę, ale co do ergonomii to mogę powiedzieć że
- programy przełączają się szybko, klik czarne i program, używając nast/poprz klawisz
- programy powyżej 9, brak przełącznika, zawsze jest że wciskasz np 1 tv czeka chwilę na drugą cyfrę, jak przeczekasz to będzie prog. 1. jak brak cierpliwości to 1 i klawisz OK. (mi pasuje, mam 60 programów a pierwsze 9 to jadę po kolei)
- brak funkcji powrotu do poprzednio oglądanego kanału (zawsze chciałem mieć takie coś) :-(

tryb PC obsługuje więcej rozdzielczości niż podaje instrukcja
- pod ubuntu nie mam 1366x768 (natywna TV) a jakoś nie chciało mi się kombinować z modeline i hula mi 1280x768 (a czcionki i tak ładne)
- divx ładne ale jak duża kompresja i pixeloza to tak samo jak na laptopie tylko że większa skala (12'' do 37'') - tego nie przeskoczysz
- obraz miodzio
- tryb 4:3 i 16:9
- obraz WXGA i XGA
- dostrajanie zegara (odświeżanie)
- przesuwanie w pionie i w poziomie
- strojenie składowych R G B
- gamma
- w zasadzie nie trzeba kombinować podłączasz i oglądasz :)
- nie ma overscanu - to dobrze bo nie przycina obrazu
- taki monitor LCD z zaawansowanym skalowaniem (jak nie w natywnej)
- lepiej niż na sony 32U2000 :)
 

miss

New member
A jak działa autoskalaowanie obrazu nadawanego w formacie 3/4??
np film nadawany w formacie 3/4 jest z pasami po bokach,a w monencie emisji filmu panoranicznego powiększa do pełnego ekranu bez pasów po bokach(ale bez deformacji)


co niestety większość uzytkowników panoramicznych wyświetlaczy akceptuje i ogląda rozciągnięty format 3/4 na 16/9(bo niezdzierży czarnych pasow po bokach,a niejednokrotnie wierzy że telewizor robi czarymary i nic nie deformuje)
 

pango

New member
hej
faktycznie -wieczorem widac jakby obraz byl za lekka mgielka .
a 4/3 jest rozciagany po bokach-im dalej od srodka ekranu tym mocniej-ale dosyc subtelnie i nie razi to przy ogladaniu.
 

bizonx

New member
W trybie Auto robi czary mary.

Bo kiedy obraz jest nadawany 4:3 (panoramiczny) i ma pasy u góry i u dołu to LX85 rozciąga w pionie i nie widać tych pasów co powoduje zachowanie proporcji obrazu (ludzie znowu są chudzi).
I teraz smaczek. Kiedy napisy się pojawią na dolnym pasie to TV przywraca tylko dolny pas a jak się napisy skończą to pas znowu znika.
Aha, nie jest wrażliwy na logo programu nadawanym na górnym czarnym pasie bądź częściowo na pasie i obrazie (ignoruje to), co czasem objawia się tym ze tak przycięty obraz ma resztki z logo u góry obrazu.

Niezła dyskoteka się robi na reklamach gdzie część nadawana jest z pasami część nie.:eek:k:

P.S. Co do mgły to zawsze możesz podbić ostrość obrazu.
 

WWiiRR

New member
Witam!
Ja również jestem laikiem, ale mam taki problem... Nie do końca wiem czy ten TV ma tuner analogowy :/ Zastanawiam się nad jego kupnem, żebym mógł podłączyć (jak narazie) zwykła analogową kablówkę z UPC. Wiem, że posiada tuner DVB-T, ale czy zdanie "Zintegrowany tuner jest" znaczy, że chodzi o analog?
 

miss

New member
telewizor jest jak najbardziej przystosowany do wszelkiego rodzaju sygnałów analogowych SD ,a DVB-T jest bezużyteczne w Polsce(będzie nowszy kodek 4)

mnie najbardziej interesuje jak sobie radzi z SD z anteny,bo kablówka jest zazwyczaj lepszej jakości
czy filtry i zastosowane systemy min. 100hz odpowiednio obrabiają obraz do przyzwoitej jakości(bo w sklepie mała szansa podlączenie takiego sygnału(za dużo mają zakłuceń)
 

WWiiRR

New member
A jeszcze takie małe pytanie:
Czy czymś różni się wersja TX-32LX85P od tej bez literki P na końcu? Gdzieś znalazłem, że to oznaczenie kraju dystrybucji, ale jak jest w przypadku oznaczenia bez litery? :/ Planuje zakup w agito.pl gdzie właśnie tak jest...
 

pango

New member
dvb?

hej
cos mi sie wydaje lx85,ze NIE MA tunera dvb.
w kazdym razie ja go w moim nie znalazlem...
a moze ktos wie ,czy jest jakis bardziej dopracowany soft ?
 

lubomirt

New member
samsung le37a656 czy panasonic tx32lzd85

Witam jetem totalnym laikiem w sferze forum więc wybaczcie moje błędy, no cóż, do rzeczy od trzech dni chodzę po sklepach i przymierzam się do zakupu LCD, i z tego powodu ma pytanie jaki lcd, bo co sklep to inny tv mi sie podoba, wydaje lepszy. totalny mętlik, powoli męczy mnie ta sytuacja. Z tych modeli co oglądałem to nęcą mnie:
-samsung le37a656
-panasonic tx32lzd85

Który polecacie.
moje wymagania: 100hz, fullhd, 32" bądź 37",
do: N , pc, w niedalekiej przyszłości xbox360

Jeżeli uważacie że są owiele lepsze lcd to czekam na propozycje.
cena ok 3,5tys
Sorki że tak się podpiołem...
 
Ostatnia edycja:

Adex

New member
Witam
Mam pytanko z rodzaju głupich i upierdliwych, ale...
Mam problem z wyborem tv a raczej z przekonaniem małżonki do 37 cali :(
Tak wybór był dla mnie oczywisty-> plazma Panasa pv80. Niestety, zakup plazmy musiałby spowodować do zmiany mebli, małżonka zdecydowanie tego nie popiera. Cóż, musiałem zjechać z modelem na 32 cale i oczywiście skłaniam się ku omawianemu w tym temacie 32LX85, ale problem dalej istnieje. Do wnęki na TV nie wlezie (teraz tam na "wcisk" siedzi CRT Panasa 29"), ale być może istnieje szansa aby troszkę wystawał... Dlatego też proszę dobrą duszyczkę o dwa wymiary:
-Jaką ma grubość panel na bokach (na zdjęciu widzę, że jest najgrubszy w połowie wysokości),
-Jaka jest odległość od dolnej krawędzi obudowy (pod głośnikami) do "trzonu" podstawy. Chodzi mi o pionową część, która łączy TV z podstawą, jak się domyślam środek ciężkości jest na niej postawiony)

Telewizor po obu bokach musi wystawać po 2 cm z każdej strony, ale oczywiście wszystko zależy od grubości obudowy... Boję się zakupić sprzęt i jak potem okaże się, że nie ma gdzie stać.... Wprawdzie wówczas trzeba by było mebelki wymienić, ale będę także żałował, że plazmy nie kupiłem :)
 

mk73

New member
czy ktoś z posiadaczy tego LCD (jak w temacie) może podać symbol pilota? Dzięki z góry:-D
 
Ostatnia edycja:

mk73

New member
Telewizorek luxik :eek:k: chciałem zakupić modelik 37 calowy lecz po dłuższych oględzinach w kepie oraz po wyczerpujących pytaniach w kierunku tego "biednego" pracownika zdecydowałem się na 32". Jeśli ktoś ma nie za mocny sygnał i ogląda sobie program z odległości ok 2,5 metrów - ni epolecam 37" odbiornika (coś za coś). Mogę stwierdzić, że przy dostarczanym sygnale SD z UPC, przy doległości ok 2,5 metra, ten model LCD 32" w zupełności wystarczy. Tak na marginesie wybierałem wcześniej pomiędzy SONY KDLV4500 a SHARP LCG20 E - dzwine to troszkę że zdecydowałem się na Panasa, a to ze względu na jednego pracownika z MM, który stwierdził, żebym nie przepłacał a za tą kaskę kupię TX32LX85P. Miałem porównanie Panasonica i Sharpa przy tym samym sygnale i mogę potwierdzić, że Sharp nie potrafił sobie poradzić z sygnałem tak jak LX85P. Nie wiem jak SONY daje czadu ale ten model nie ma 100Hz, tak więc nie chciałem doświadczać tego na własnej osobie, nie mówiąc już o my wife, która by mnie wystawiła za drzwi z tą zabawką. Tak więc: nie dość, że kupiłem to jeszcze zostało w kapsie :) Nie dość, że zostało w kapsie to pięknie się prezentuje. Nie dośc, że pięknie się prezentuje to wzorowo obraz funguje... i tak dalej i tak dalej ;) Wife również się podoba a jak wiadomo od wieków, kobiety są wybredne :D.
Ktoś już wcześniej napisał na tym forum, że czerń to czerń, w tym modelu jest :eek:k:
To co nabazgroliłem powyżej jest pewnie masłem maślanym lecz dla każdej osoby, która potrzebuje nawet najmniejszej opinii może okazać się przydatną pożywką. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry