Panasonic TX-32LX85

ferhin

New member
walker214 - nie jest aż tak źle z sygnałem SD,
tylko zwiększono ostrość obrazu przez co sygnał SD ma bardziej uwidocznione krawędzie.
ja ostatecznie do domu wybrałem 32LX85 i jestem zadowolony.
 

vodun

New member
Cześć, jestem nowy na tym forum i mam zamiar kupić ten telewizorek :) Od zawsze tylko jedna marka, zgadnijcie jaka :grin:

A zaczęło sie tak niewinnie: radiomagnetofon Cobra, no a póżniej: amplituner, dvd, aparat telefoniczny, radio samochodowe, aparat fotograficzny, niestety na kolumny mnie nie stać :(

Odnośnie tego telewizorka mam zamiar go przymocowac do szafki TV dostepnej na allegro, koleś podał że rozstaw otworów w szafce to max. w poziomie 710mm, a w pionie 470mm.
I moje pytanko brzmi: da się przymocować ten telewizorek do tej szafki??


Jeżeli nie to wybiorę .......... inną szafkę :)

Dzięki za info.
 

vodun

New member
qrde, może inaczej zapytam. jakie jest mocowanie Panasoniców, np. do uchwytów, itp. próbowałem znależć na necie no ale niestety nie udało mi sie to :(

Dzięki
 

raf1974

New member
pkkr napisał:
Ja teź wybrałem tx-32lx85 i jestem bardzo zadowolony.
Po tygodniowym przeglądaniu tego forum i innych, zdecydowałem się na ten telewizor. W domu mam pełno sprzętu firmy Panasonic, dobra i solidna firma, trochę droga ale coś za coś, dodatkowo te 100 Hz na pewno przyda się do Xbox 360. Mam cyfrowy polsat ( nie HD), obawiam się o jakość jedynki i dwójki, która jak wiadomo na polsacie jest słaba.

Ma ktoś może ten telewizor podłączony do polsatowskiego tunera samsunga? Jak wygląda na nim jedynka i dwójka? Będę oglądał z odległości jakieś 2m.

Pozdrawiam
 

paolos123

New member
A ja po kilku dniach chodzenia pomiędzy TX-32LX85 a 32R3500 Toshiby zamówiłem Tośkę :roll:

Strasznie napaliłęm sie na Panasa, ale poniewaz moim głownym medium przed dłuższy jeszcze czas bedzie kabel i SD oraz DVD po dłuższym testowaniu doszedłęm do wniosku, ze obraz SD mimo wszystko Toshiba ma lepszy ...

Może to zbieg okoliczności, ale i w MM i Saturnie toshiba zawsze ładnie pokazywała kanały po kablu, a Panasonic ... nie zwsze i jakoś tak sztucznie :hmm:.

Zamówiłem w DIGITALO.PL i czekam ...
 

Topgun

New member
Czy TX-32LX85P ma cyfrowy tuner DVB?

Cześć,to mój pierwszy post na forum,więc witam wszystkich serdecznie.Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa TX-32LX85P i męczy mnie jedna kwestia.Czy on ma cyfrowy tuner DVB?Pytam się,bo na stronie Panasonica w opisie jest on wymieniony,a podczas użytkowania nie zauważyłem żadnych oznaczeń na tv odnośnie DVB,nie ma nic na ten temat w instrukcji,ani śladu również w menu.Od razu uprzedzam,że już kombinowałem ze zmianą kraju w menu i opcja tunera DVB się nie pojawiła.Więc jak to z tym jest?:roll:

Pozdrowionka
 

buksu

New member
podświetlenie, 100 Hz vs full hd

Mało pisze ale teraz się wypowiem. Jestem doradcą rtv w dużym sklepie ponad 300 modeli. Sam kupiłem 32 lx 85. Mam go tydzień. W sklepie nie zauważyłem błędu podświetlenia (lewy dolny róg jaśniejszy). Napewno go wymienie. Ale czy starczy mi cierpliwości do chwili przyjścia nowej dostawy panasa. Myśle czy jednak nie lepiej bedzie jak wymienie go na samsunga serii 6 (full hd 32 ale 32 bez 100Hz). W sklepie od ponad roku wpatruje się 12 godzin dziennie na telewizory i sam nie mogę dostrzec pewnych elementów, które dostrzega sie dopiero w domu na własnym sygnale spokojnie w fotelu przy niskim natężeniu światła. Ale jeśli mogę się wypowiedzieć to powiem ips w tej wersji ma bardzo dobre kąty oglądanie - ale to nie nowość. Poprawiono kontrast a z nim nieodłącznie idzie w parze również ostrość - ale to widać gołym okiem. Niestety pominąłem sprawdzenie jakości podświetlenia. Coś w tym jest bo 37 full hd 100Hz też ma ciemniejszy pas na 1/3 wysokości panelu. Czytając posty na tym forum czasami się uśmieje, dużo osób nie ma zielonego pojęcia ale się madrzy. No dobra jak jest jakiś kozak to niech rozsądzi czy lepsze jest 100Hz czy Full Hd na 32 oglądanej z 2 metrów. Oczywiście na przykładzie lx 85 i 6 samsunga. Zresztą gdybym miał te 3 metry była by plazma. Zresztą tylko ona jest prawowityn następcą crt.:eek:k: Zapomniałem kilku komentarzy zapamiętajcie na konsolach i pc nie ma 100Hz. A jeszcze o dvb po co to komu jak nie koduje w 4.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do konsoli 100hz i tak by nic nie dało. Gierki chodzą w przeróżnej liczbie klatek . Mam sama 32a656 a 32lx85 ma mój ziomek który obecnie próbuje go sprzedać po tym co zobaczył na moim tv. Czerń w samsungu zabija - tylko sony w4000 może się z nim równać. Kolorki podobne, kontrast bez porównania na korzyść samsunga,kąty średniawe niestety, skalowanie sd to pierwsza liga, obsługa kompa to już specjalność samsunga. Smużenie jak na 50/60hz jest niskie tylko trzeba zaktualizować soft z usb bo tivik miał po wyjęciu z pudła tzw "out of focus bug" czyli rozmywanie drugiego planu, spowodowane złym algorytmem redukcji szumów. Po aktualizacji softu wszystko śmiga jak powinno a na dodatek input lag zmniejszył się do jakichś 12ms (średnio) z 60 czyli dla graczy to wyśmienity tv. Jak zagrałem w Forzę 2 na a656 a wcześniej grałem na sonym d3000 to nareszcie pad reaguje natychmiast a nie z opoznieniem. Filmy 720 i 1080p z kompa po dvi-hdmi to czysty poemat. Podświetlenie w moim egzemplarzu prawie idealne (jakieś 5% jaśniejszy prawy górny róg na obszarze 3x3cm także luzik). Zdecydowanie polecam ten tv.
 

paolos123

New member
Przez ostatni tydzień intensywnie nadużywałem gościnności Media Markt :mrgreen: i sklepu Mix aby jeszcze raz porównać Panasonic'a LX85P i Toshibe 32R3500.

Poprzednio jak pisałem kilka postów wcześniej zdecydowałem się na Tośkę...
Udało mi się jednak na tyle długo pobawić obydwoma egzemplarzami że dostrzegłem sporą różnicę na korzyść Panasonic'a.

1. IMHO - lepsza płynność ruchu
2. Mniejsze smużenie przy słabym sygnale
3. Bardziej naturalne kolory (mimo, iż w Toshibie, można precyzyjniej dopasować kolor bazowy) zwłaszcza na materiale HD
4. Lepszy obraz z PC - mimo kiepskiego sterownika w moim laptopie :???:
5. Bogatsze wyposażenie jest akurat rzeczą, którą ciężko porównywać :p
ale 3 HDMI to istotnie lepiej niż 2 i slot SD to miła rzecz... Zdjęcia nawet z 2 mpx-owego "goopiego jasia" syna zdumiały mnie jakością ....

No cóż teraz konkret: zamówiłem i po 24 godzinach odebrałem 32LX85P w sklepie zadowolenie.pl.
Wczorajsze popołudnie, wieczór i pół nocy spędziłem na gruntownym testowaniu. Sklep daje możliwość bezproblemowego zwrotu do 10 dni, wręcz zachęcają do wytestowania...

Wyniki testów:

1. Wygląd :grin:: jest dobrze, małżonka zadowolona :).
Z ok. 3 metrów 32 cale nie męczą nie są za małe (jak dla mnie)

2. Rzecz, której obawiałem się najbardziej - nierównomierne podświetlenie - na którą sporo osób, na różnych forach, w tym modelu się skarżyło. Świeci równo na całej powierzchni - w ciemnym pokoju po 22 gapiliśmy się z żoną wczoraj jak gooptoki w ekran :mrgreen: i jest ok !
3. Materiał SD: - sygnał z kabla UPC powyżej oczekiwań :eek:k:- spodziewałem się z ręką na sercu że będzie gorzej. Praktycznie bez smużenia, Bardzo dobra płynność

4. Skalowanie do przyjęcia, auto działa - można przełączyć na 4:3 i wtedy widać, jak często zmieniają się proporcje dostarczanego sygnału :twisted:

5. DVD - po euro midzio, po komponentowym złączu nie uzyskałem obrazu co mnie zastanawia, ale nigdy w życiu go nie używałem w DVD i muszę odgrzebać instrukcję od odtwarzacza by przeczytać czy aby nie robię jakiegoś błędu...

6. PC - jak w sklepie - materiał HD z plików *.mkv przyjemnościa dla oka mimo standardowego sterownika na lapku (trzeba grzebnąć za czymś bardziej ambitnym) i prościutkiego playera...

Podsumowując: 2494 zł dobrze zainwestowane :D
 

hyzop

New member
A jak jest z dźwiękiem, LX700P miał dość dobrze rozbudowane nagłośnienie, tu jest chyba mniej głośników.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do Paolos: żeby dvd hulał po componencie to musisz najpierw podpiąć go do tv przez euro i ustawić w opcjach (dvd) połączenie przez komponent. Miałem to samo. Będzie działać. Pozdrawiam.
 

paolos123

New member
component

SierzantHarris napisał:
Do Paolos: żeby dvd hulał po componencie to musisz najpierw podpiąć go do tv przez euro i ustawić w opcjach (dvd) połączenie przez komponent. Miałem to samo. Będzie działać. Pozdrawiam.

Mam zapięte i Euro i component. Jak wchodzę po euro to mam wyszarzone
opcje dotyczące componentu i mnie to zastanawia...
 

paolos123

New member
hyzop napisał:
A jak jest z dźwiękiem, LX700P miał dość dobrze rozbudowane nagłośnienie, tu jest chyba mniej głośników.
Są dwa głośniki po 10W (opis w instrukcji) i jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku to ujmę to tak: "jak w TV" :mrgreen: - czyli poprawnie, ale bez jakichś specjalnych fajerwerków. W 28 m pokoju spokojnie daje radę na 1/3 głośności.

Są dwa tryby: bodaj "mowa" i "muzyka" do tego pseudo surround.

Ja zapiąłem wyjście audio z amplitunerem i brzmi dużo ciekawiej 8)
 

bizonx

New member
Witam!

Właśnie kupiłem ten TV, jest OK, ale instrukcja obsługi biedna (nawet elektroniczna z CD).

Czy zna ktoś zaczarowane sekwencje to tego TV?
1. Menu serwisowe?
2. Demo mode?
3. Eco demo?
4. inne?

Z góry dziekuję.
 

comar

New member
tez jestem kolejnym zadowolonym wlascicielem lx85 32` - obraz dla mnie z kabla b. dobry z n-ki sd tak samo a hd dla mnie super, troche za malo w nim funkcji ktore mam w samsungu ale brak wodotryskow rekompensuje bardzo dobry obraz i brak katow :) jedno co mnie denerwuje to brak szybkiego przelanczania na pilocie rodzajow scen dynamiczny/kinowy/eco/neutralny

a i mam jedno pytanie czym sie rozni lx85P od lx85F???
 
Ostatnia edycja:

bizonx

New member
Demo mode : przytrzymać długo klawisz F na tv - uruchamia demo 1 wciśniecie krótkie F daje demo 2 - wciśnięcie cokolwiek koniec demo.

Service mode: (nie sprawdzone) przytrzymać klawisz -V na tv i na pilocie wcisnąć 3x zero.


P.S. Eco demo nie wiem jak - może ktoś?
 

gregor3411cr

New member
jak macie ustawiony tv-chodzi mi o kolory i cala reszte ba jakos mi nie idzie .obraz jest jakis jakby za mgla kekka szczegolnie wieczorem.To moj 1 lcd wiec moze to "wina" samego lcd-podswietlenie.podajcie swoje ustawienia.dzieki
 
Do góry