Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

peterka1000

Member
Bez reklam
Podłączone mam to kablami HDMI takimi po 100 zł za sztuke z filtrami przeciwzakłóceniowymi na końcówkach , a źródłem sygnału jest tuner satelitarny VU+ DUO z cyfrą i polsatem cyfrowym na pokładzie . Sam się zajmuje montowaniem anten satelitarnych i całą instalacje mam nowiutką , więc odpada błąd z powodu złej instalacji , zresztą sygnał mam bardzo dobry bo antena 115 cm . Do tej pory ten sam zestaw śmigał w połaczeniu wcześniej z Pioneerem Kuro , potem Sony Z5500 i ni ebyło takich jaj , więc domniemywam że to albo wina skopanego tv albo bardzo złej kalibracji , bo jeżeli tak ten tv ma śmigać to ja dziękuje .
 

KIRAB

New member
Mam ten telewizor 2 miesiące i bez zastanowienia kupiłbym go ponownie. Wcześniej miałem Pioneera 436 xde. Obraz rewelacja wyraźnie lepszy od Pionka, mam skalibrowany według ustawień z "Płaskich Ekranów".
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,to Ciebie nauczy kolego peterka1000 pokory i szacunku dla kolegow z forum. Przeczytaj Swój post nr.133 z 22-10-2010r.CYT> Pozdrawiam i przepraszam za przydługawy post .Przeprosic to wypada kol.Bluray.
 

Onomato

New member
Mam ten telewizor 2 miesiące i bez zastanowienia kupiłbym go ponownie. Wcześniej miałem Pioneera 436 xde. Obraz rewelacja wyraźnie lepszy od Pionka, mam skalibrowany według ustawień z "Płaskich Ekranów".

Dziękuje za odpowiedz, mogę wiedzieć ile cali kupiles? Sprawdzales obraz 3D? Jakie masz kino domowe do tego telewizora?
Ja zastanawiam się miedzy tym Panasoniciem,Philipsem 46pfl9705
 

slimak

New member
Bez reklam
Nie wiem w co jest grane , czy coś się popsuło w tv , czy poprostu po kilkunastu dniach użytkowania aż tak się parametry zmieniły , a mianowicie : przy ruchu twarzy zwłaszcza czy to na kanałach SD czy HD , oczywiście na SD więcej to widoczne jest, kolory na twarzach zwłaszcza sie jakby rozjeżdzały , wystepuje wielkie mrowienie

Panasonici tak mają, ale twój opis wskazuje, że jesteś na to szczególnie uczulony lub TV jest uszkodzony.
Puść z karty SD jakiś fragment filmu z ruchomą „skórą ludzką” w trybie obrazu THX u siebie w domu. Następnie na tych samych ustawieniach zrób to w sklepie. Jak w sklepie nie będziesz widział problemu, masz uszkodzony TV, jak problem będzie dalej widoczny, zmień Panasonica na inną firmę.
 

KIRAB

New member
Dziękuje za odpowiedz, mogę wiedzieć ile cali kupiles? Sprawdzales obraz 3D? Jakie masz kino domowe do tego telewizora?
Ja zastanawiam się miedzy tym Panasoniciem,Philipsem 46pfl9705

Kupiłem 50", obraz 3D to jest odrębny temat, na mnie ten efekt wyświetlanego obrazu zawsze robił wrażenie , teraz mam to w domu, ale na razie to co chcesz oglądać? Trzeba poczekać, ile nie wiadomo! A kino mam Yamahy+Paradigm głośniki. A co do wyboru to ja bym wybrał Panasa, w porównaniach z innymi wiedzie prym.
 

Onomato

New member
Kupiłem 50", obraz 3D to jest odrębny temat, na mnie ten efekt wyświetlanego obrazu zawsze robił wrażenie , teraz mam to w domu, ale na razie to co chcesz oglądać? Trzeba poczekać, ile nie wiadomo! A kino mam Yamahy+Paradigm głośniki. A co do wyboru to ja bym wybrał Panasa, w porównaniach z innymi wiedzie prym.

Dzięki za odpowiedzi, ponoć w grudniu Panasonic ma dodawać do telewizorów avatar 3D,a dla tych co wcześniej kupili to tez maja dawać avatara, a jeśli chodzi o filmy to myśle ze w 2011 będzie sporo takich filmów.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi, ponoć w grudniu Panasonic ma dodawać do telewizorów avatar 3D,a dla tych co wcześniej kupili to tez maja dawać avatara, a jeśli chodzi o filmy to myśle ze w 2011 będzie sporo takich filmów.

No to obawiam się, że źle myślisz. Ew będą stare konwertować, nowych w pełnym 3d będzie jak na lekarstwo. Powód jest prosty, kasa, technologia jest za droga jak na razie.
 

salvador

New member
panowie mam taki problem z obrazem w moim P50VT20:
obraz w formacie 16:9, program np. POLSAT SPORT a na dole ekranu czarny paseczek szerokości ok. 3cm.
jeśli zmienię format na AUTO pasek oczywiście znika, ale nie widzę już logo programu no i wynik meczu
Czy coś mam nie tak z ustawieniami?
 

Antałek

New member
Posiadam ten telewizor (50VT). Przed zakupem czytałem to forum i rózne posty na jego temat. Teraz mam ten telewizor i mogę skonfrontować to co czytałem na tym forum.
Powiem tak, jak teraz czytam te teksty to chce mi się śmiać. Dawno nie czytałem tylu bredni i bajek na temat tego telewizora. Najczęściej i najbardziej aktywni, wypowiadają się ci co nie mają tego telewizora i piszą najczęściej bzdury.

Dla przykładu: Kolega peterka1000 napisał: „Co do tak chwalonego na tym telewizorku ustawienia obrazu w THX to owszem może i on jest jakimś tam wzorcem obrazu ale przynajmniej jak dla mnie za bardzo świecą tam kolory”
Po pierwsze - jak masz ten telewior to przeczytaj w instrukcji co jest na ten temat napisane. THX to nie jest żaden wzorzec, to system który ma zapewnić pokazanie takiego obrazu jaki sobie wymyślił reżyser (walor, jasność, zafrab, kontrast, itd.) ale pod warunkiem że sygnał taką informację zawiera - to telewizor to pokaże zgodnie z zamysłem reżysera (to coś zbliżonego - jakby sygnał stereo, ale inne kodowanie). Jak sygnał nie zawiera takiej informacji - to obraz jest taki jaki daje stacja nadawcza i tyle. Obecnie to nowość i na ogół takich informacji jeszcze w sygnale nie ma. Jak będzie, to telewizor pokaże, bo potrafi.

Po drugie - Napisał Czarny1212
Witam Wszystkich,
Może orientujecie się czy instrukcja obsługi w tym modelu jest PDF czy drukowana ?
Chciałem ten TV kupić u autoryzowanego POLSONIC ale go nie dostają już od jakiegoś czasu. Mają 42" oraz 50" ale brak jest 46" - na pytanie co się porobiło odpowiadają, że Panasonic Polska ma pewnie kłopoty z instrukcją ?
Instrukcja jest dostępna na stronie Panasonica - zatem o jakich kłopotach z jakimś durnym papierkiem - który można wydrukować w 2 minuty, może mieć firma Panasonic. W polsce oficjalnym i autoryzowanym dystrybutorem jest tylko firma Panasonic Polska z Gliwic, o innej nie słyszałem, ja kupiłem telewizor u nich.
Następna bajka: kolega czarny 1212 napisał:
"Bardzo uważaj, bo na forach jest pełno "spamerów" od panasa typu wojo4.
Wszędzie pełno ochów o panasie tylko, że tego nikt nie kupuje.
Panas VT nie ma nawet układów kompensujących prawidłowo judder 1080/24p.
Inne serie Panasa wogóle nie mają tego systemu.
Jeżeli oglądasz filmy w całkowitej ciemności (jak właściciele projektorów) to bierz Sama C8000.
Jeżeli doświetlasz to wystarczy Sam C7000.
I pamiętaj PDP Panasa to ekran na całe życie ...
Jak kupisz to go nigdy nie sprzedasz."

Kolego bajkopisarzu, zapamiętaj judder w Polsce został zlikwidowany jakieś 40 lat temu. Nie ma żadnego juddera w systemie PAL. Problem nie istnieje obecnie z 2 powodów (może na Białorusi) obecnie nikt nie nadaje firmów z projektora, filmy są w wersji elektronicznej. A jakby musiał z projektora to projektory są ustawione od 40 lat na 25 klatek na sekundę a nie na 24 i tyle. Film trwa co najwyżej 2 minuty krócej niż w kinie i juddera nie ma. I żadne poprawiacze nie są potrzebne. To amerykanie mają problem w NTSC (bo mają w sieci 60 Herców), ale nie europa. Poza tym na europę Panasonic sprzedaje telewizory z literką E - czyli jest to co trzeba w europie.
Po trzecie jak pierwszy raz uruchomisz telewizor to się ciebie zapyta czy uruchomić tryb sklepowy czy DOM. Jak wybierzesz sklep - to możesz nie oglądać. Wybierz DOM to zobaczysz co ten telewizor potrafi.
I na koniec napisałeś, że nie sprzedam tego telewizora - i tutaj napisałeś prawdę, bo nie sprzedam - nie mam najmniejszego zamiaru.
Po trzecie: kto ogląda telewizję w zupełnej ciemności? Ja takich nie znam?

A tak naprawdę, Kolego zwyczajnie najprawdopodobniej Ciebie obecnie nie stać na ten telewizor, to próbujesz sam siebie przekonać i dowartościować, że nie warto go kupować bo są tańsze i lepsze. To w końcu Twoja sprawa prywatna i Twoja decyzja, ale nie wypisuj bzdur, na temat sprzętu, którego nie masz, bo wprowadzasz ludzi w błąd.
Kolego dam Ci radę - kup lepszy. Będziesz bardziej zadowolony. A tego forum nie zaśmiecaj informacjami wyssanymi z palca na temat tego telewizora.
Mógłbym więcej napisać na temat jeszcze innych bzdur o tym telewizorze. Ale w zasadzie obecnie - ponieważ już kupiłem - to te "rewelacje" nie mają dla mnie żadnej wartości poznawczej.
Jak kogoś stać - niech kupuje - i nie czyta bzdur -bo telewizor rewelacja - nie widziałem lepszego obrazu. A jakość HD to już wrażenie rzeczywistości.
Ma parę ciekawych funkcji , np. doskonałe automaty do skalowania obrazu SD z różnych formatów (ci co mają Samsungi) to wiedzą o czym piszę (wiem co mówię, bo widziałem samsunga w akcji - sposób przełączania tych funkcji to nie dla mnie - ale co kto lubi).
A jak połączysz z internetem (bezkablowo) tego Panasonica - to już inna bajka.

Powiem tak, jak czytam niektóre posty to mnie najpierw śmiech ogarnia, potem litość (bo nie mają sprzętu -a są "znafcy") a potem na końcu trwoga, bo brednie aż miło.
Pozdrawiam, proponuję jednak przyjąć do wiadomości, że firma Panasonic, to jednak potrafi robić telewizory plazmowe. A jak kto uważa, że nie potrafi - niech kupi jego zdaniem lepszy - i tyle na ten temat.
Pozdrawiam.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Panasonici tak mają, ale twój opis wskazuje, że jesteś na to szczególnie uczulony lub TV jest uszkodzony.
Puść z karty SD jakiś fragment filmu z ruchomą „skórą ludzką” w trybie obrazu THX u siebie w domu. Następnie na tych samych ustawieniach zrób to w sklepie. Jak w sklepie nie będziesz widział problemu, masz uszkodzony TV, jak problem będzie dalej widoczny, zmień Panasonica na inną firmę.

Kolego masz niestety racje , że Panasonici tak mają , dzwoniłem dzisiaj właśnie do pomocy technicznej Panasonica i ku mojemu zdziwieniu zostałem przekierowany do BARDZO KONKRETNEJ OSOBY , którą zresztą pozdrawiam , gość wiedział wszystko o stronie technicznej Panasonica , rozmawiałem z nim około 45 minut o tym i o owym . Naświetlił mi dokładnie jak się sprawy mają i dlaczego . I jak kolega SLIMAK powiedział tak ma być i tak musi być czasami przy szybkich ruchach i w pewnych okolicznościach i z tym nic się nie da zrobić . Panasonic jak i inne firmy coraz bardziej pracują nad udoskonaleniem takich przypadłości ale zapewne nie prędko się je da zniwelować do zera jak wogóle. Powiedział mi też , że najdoskonalsze obecnie tv z jakością obrazu " prawie idealną " to telewizorki na FULL LED RGB i tutaj faktycznie sam przyznał że plaźmie jest ciężko z takowymi konkurować . Niestety przeglądałem oferty takowych tv i kosztują w przekątnej 52 cale dwa razy więcej od tego Panasonica . Poprostu swoje wady ma Plazma jak i LCD i jedne pasują jednym inne drugim . Poradził mi kalibracje ( która jak stwierdził poprawi nieco ten efekt ale go nie zlikwiduje ) . Dość długo miałem LCD i dlatego ten efekt mnie lekko drażni . Ale tak jak gość pisał nie zawsze występuje i da sie z tym żyć . Obraz z Blureya 3D czy 2D rekompensuje tą przypadłość. Zresztą prawda taka że na siłe szukałem wad to i je znalazłem ( ot taka mania HD maniaka :) ). Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Posiadam ten telewizor (50VT). Przed zakupem czytałem to forum i rózne posty na jego temat. Teraz mam ten telewizor i mogę skonfrontować to co czytałem na tym forum.
Powiem tak, jak teraz czytam te teksty to chce mi się śmiać. Dawno nie czytałem tylu bredni i bajek na temat tego telewizora. Najczęściej i najbardziej aktywni, wypowiadają się ci co nie mają tego telewizora i piszą najczęściej bzdury.

Dla przykładu: Kolega peterka1000 napisał: „Co do tak chwalonego na tym telewizorku ustawienia obrazu w THX to owszem może i on jest jakimś tam wzorcem obrazu ale przynajmniej jak dla mnie za bardzo świecą tam kolory”
Po pierwsze - jak masz ten telewior to przeczytaj w instrukcji co jest na ten temat napisane. THX to nie jest żaden wzorzec, to system który ma zapewnić pokazanie takiego obrazu jaki sobie wymyślił reżyser (walor, jasność, zafrab, kontrast, itd.) ale pod warunkiem że sygnał taką informację zawiera - to telewizor to pokaże zgodnie z zamysłem reżysera (to coś zbliżonego - jakby sygnał stereo, ale inne kodowanie). Jak sygnał nie zawiera takiej informacji - to obraz jest taki jaki daje stacja nadawcza i tyle. Obecnie to nowość i na ogół takich informacji jeszcze w sygnale nie ma. Jak będzie, to telewizor pokaże, bo potrafi.

Kolego to Ty piszesz bzdury . Naczytałeś się o THX i uważasz że jak tv ma takie ustawienia to " wyświetla obraz jaki sobie reżyser założył " . Po pierwsze to że Lucas czy Spilberg jest reżyserem najwyższego formatu , co nie podważam , to nie znaczy że nie mogą postrzegać obrazu w taki sposób ,który innym nie pasuje , są malarze , artyści co malują np akwarelami , inni olejną farbą itd . Jednemu pasuje taka technika innemu nie . A po drugie jak gość z serwisu Panasonica zauważył to jeden telewizor nawet tej samej marki odbiega od drugiego w wyświetlaniu tego samego obrazu . Więc ten tryb THX jest w przybliżeniu z przymróżeniem oka trybem niby doskonałym . A może jak Lucas to wymyslił był pijany :) ? . Więc nie przywiązywał bym za bardzo się do tego co ktoś nam narzuca jak przysłowiowa małpa , tylko tak jak ja np mam swoje preferencje co do obrazu telewizyjnego i krótko mówiąc chce na nim widzieć nie to co Lucas widzi tylko to co ja za oknem widze ma wyglądać tak samo na moim tv . A przecież Lucas nie widzi tego co ja widze przez moje okno :) . Pozdrawiam Cie kolego Antałek i troszke może polecił bym dystansu do sprzetu jaki zakupiłeś . Ja w przeciwieństwie do wielu innych jak coś posiadam i ma wady to się z tym nie kryje , nie chwaląc na siłę że jak moje to bez wad . Ma ten tv ich sporo jak i inne tv . Poprostu sztuka kompromisu . Poprostu czas zasiąść wreszcie przet telewizorkiem i coś pooglądać na spokojnie , bez szukania dziur w całym , bo w innym przypadku musiałbym zostać bez tv , bo wszystkie mają wady .
 

Klisman1987

New member
panowie mam taki problem z obrazem w moim P50VT20:
obraz w formacie 16:9, program np. POLSAT SPORT a na dole ekranu czarny paseczek szerokości ok. 3cm.
jeśli zmienię format na AUTO pasek oczywiście znika, ale nie widzę już logo programu no i wynik meczu
Czy coś mam nie tak z ustawieniami?

Miałem podobny problem z moim panasem. Zmieniłem to w menu serwisowym.
 

Antałek

New member
Kolego peterka1000 nie wiem dlaczego tak bardzo się bulwersujesz. Ja nigdy nie wypowiadałem się na temat sytemu THX przed Twoimi rewelacjami. Może już nie pamiętasz swoich tekstów. Przypomnę, o to Twój tekst: „Co do tak chwalonego na tym telewizorku ustawienia obrazu w THX to owszem może i on jest jakimś tam wzorcem obrazu ale przynajmniej jak dla mnie za bardzo świecą tam kolory”
Zatem kolego robisz dużo wiatru i zamieszania a zero konkretów. To Ty nie ja napisałeś:„Więc ten tryb THX jest w przybliżeniu z przymróżeniem oka trybem niby doskonałym . A może jak Lucas to wymyslił był pijany”.
No to tutaj pojechałeś kolego, nie mam zamiaru nawet odnosić się do tych dziecinnych komentarzy.
Ale wracajmy do tematu. Ja się niczego nie naczytałem. Mam ten telewizor i przed napisaniem czegokolwiek, najpierw czytam instrukcję, jak czegoś nie wiem.
Ale do rzeczy.
Ja napisałem natomiast, że: THX to nie jest żaden wzorzec, to system który ma zapewnić pokazanie takiego obrazu jaki sobie wymyślił reżyser (walor, jasność, zafarb, kontrast, itd.) ale pod warunkiem że sygnał taką informację zawiera. A teraz dodam za instrukcją – jeżeli masz telewizor – to zapewne masz instrukcję.
Tak samo „stoi” w instrukcji. W instrukcji napisano o THX: „Dokładne odwzorowanie oryginalnej jakości obrazu bez żadnych zmian. Zalecany do odtwarzania płyt z logo THX. Tryb THX wiernie odtwarza obraz o jakości zgodnej z zamierzeniami twórców filmu mającego certyfikat THX. Płyty z filmami z certyfikatem THX są opatrzone logo – THX”.
To tyle instrukcja. Ja nie napisałem, że obraz jest lepszy czy gorszy, napisałem że jest to tryb odtwarzania obrazu zgodny z zamierzeniami twórców. Przy okazji, według instrukcji, po wybraniu tego trybu nie ma możliwości zmienić np. balansu bieli, to oczywiste.
Natomiast kolega salvador napisał: panowie mam taki problem z obrazem w moim P50VT20: obraz w formacie 16:9, program np. POLSAT SPORT a na dole ekranu czarny paseczek szerokości ok. 3cm.

Problem polega na tym, że POLSAT SPORT nadaje często w dziwnych formatach (kupuje programy od innych nadawców) i często nadaje nie w formacie 16:9 tylko w formacie 14:9 i tutaj jest problem, bo obraz jest węższy. Telewizor raczej prawidłowo wyświetla obraz zgodnie z rzeczywistością – to nie jest wad Czasami są wyświetlane stare filmy panoramiczne.
Pozdrawiam i bez emocji.
 

gebolek

Banned
50VT - Antałek

Zgadzam się z kolegą Antałkiem.
Posiadam ten telewizor od kilku miesięcy i mogę napisać jedno.
Obraz w tym TV jest jednym z najlepszych jaki widziałem.
Wiele opinii i komentarzy rzeczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Mam wrażenie że piszą je ludzie, którzy kontakt z tym telewizorem mieli jedynie w MM na wystawie sklepowej.
 
Do góry