Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Krogulec6

New member
W sprawie VT20 o przekątnej 50" z konwersją 2D do 3D to otrzymałem informację od Panasonic'a, że w tym roku nie będzie takich telewizorów.
Ponadto znalazłem w zagranicznych serwisach dwie różne wersje tych telewizorów TX-P50VT20E oraz TX-P50VT20EA. Niestety nie dotarłem do kompletnej specyfikacji modelu EA. Przypuszczam, że może on mieć tą konwersję.

Nadal oczekuję odpowiedzi, informacji na moje dwa pierwsze pytania tj.:
1. Jak działa konwersja 2D do 3D przy cyfrowym sygnale SD?
2. Czy przy odległości widza od TV ok. 3,5m mam kupić 46" czy 50"? - tu czekam na opinie użytkowników tych TV (jaki sygnał macie, i z jakiej odległości oglądacie).

Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja odpowiem na pytanie 2:
Odnośnie wielkości obrazu to radze Tobie jak masz kupić duży telewizor to 50", ponieważ sam stwierdzisz po pewnym czasie że mógłby być troszkę większy. Ja posiadam 50VT i wiem że jak by mnie było stać na 65 to bym kupił ten większy. Ponadto do oglądania filmów i kina domowego sprawdza się większy obraz i jest to min.50". Moja odległość od TV to 3m. Pozdr. Aha co najważniejsze do oglądania obrazu 3D na 50'' zalecana odległość wg. mojej instrukcji obsługi to 2,5-3,0m, dlatego że okulary mają ograniczony zasięg połączenia z TV.
 

Krogulec6

New member
Bipo dzieki za odpowiedź.
Proszę powiedz mi jeszcze jak wygląda z 3m sygnał SD (zwykła telewizja np. TVN, TVP itp.) z jakiejś platformy cyfrowej. Przypuszczam, że taką masz.
O DVD nie pytam bo jestem przekonany, że filmy DVD wyglądają dobrze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja mam podpięty TV pod cyfrowy dekoder HD UPC z nagrywarką po HDMI kabelkiem profigold oxypore PGV 10002. Obraz z kanałów SD w zależności jaką stację oglądasz jest różnej jakości np. TV4 zaliczę do słabej jakości, nawet przy 3m do TV widać, że nadają słaby sygnał. Z pozostałych kanałów tj. TVP1,TVP2 dużo lepszy, za to Polsat i TVN b.dobrej jakości. Ponadto mam 3 kanały HD, tutaj obraz jest żyleta tj. TVPHD, PolsatHD i TVNHD. Jeśli oglądasz z 3m telewizję to na tej klasie TV widać różnicę w jakości sygnału nadawanego przez poszczególne stacje telewizyjne. Podsumowując TV idealnie nadaję się do oglądania kanałów SD lepiej niż LCD ponieważ dla LCD musi być naprawdę dobry sygnał bo będzie niestety widać pikselozę....Pozdr
 

Czarny1212

New member
Okulary do 46VT ?

Kochani pomocy, czy w oryginalnym zestawie Panasonica do tego modelu 46VT20E są okulary 3D ?????? Spotkałem opinię, że już nie dają z wyposażeniem ? To prawda ?:(
 

wojo4

New member
Cala seria VT ma 2 pary okularow oraz Wireless LAN Adapter w standardzie.
Natomiast nowy GT20E (3D) jest ogolocony z tych dodatkow. Trzeba sobie je osobno dokupic.
 

pedross

New member
Witka,

Kupiłem 50VT20E ok. miesiąca temu, TV jest OK ,. tylko troszku Panasonic dał dupki że w tej klasie TV nie ma konwersji 2D do 3D i tak się zastanawiam ,. skoro w 42VT jest konwersja to czy nie ma szansy na upgrade w 50tce :niewiem: ??? macie pojęcie ??? pozdroo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witka,

Kupiłem 50VT20E ok. miesiąca temu, TV jest OK ,. tylko troszku Panasonic dał dupki że w tej klasie TV nie ma konwersji 2D do 3D i tak się zastanawiam ,. skoro w 42VT jest konwersja to czy nie ma szansy na upgrade w 50tce :niewiem: ??? macie pojęcie ??? pozdroo
Witam czyli 42 vt jest komwersja z 2d do 3d a w 46 vt jest konwersja z 2d do 3d ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
LOlek
 

pedross

New member
dokładnie ! stąd moje pytanie !?! a co z 50VT ? czy do modeli 42VT i 46VT są dodatki sprzętowe wspomagające konwersję 2D-3D, czy to kwestia softu ? mam od miesiąca 50VT i jestem zadowolony, uważam jednak za lipę brak konwersji 2D-3D w 50VT :( pozdroo
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dokładnie ! stąd moje pytanie !?! a co z 50VT ? czy do modeli 42VT i 46VT są dodatki sprzętowe wspomagające konwersję 2D-3D, czy to kwestia softu ? mam od miesiąca 50VT i jestem zadowolony, uważam jednak za lipę brak konwersji 2D-3D w 50VT :( pozdroo

Witam tak bardzo sie nie martw nie wiem jak to sie ma w panasonicu ale kolega pisal ze ma sonego hx 800 i szalu nie ma z 2d do 3d malo tego ze bardziej bola oczy z tej konwersji jak przy ogladaniu typowego 3d. takze jak jestes zadowolony z samej plazmy to mysle ze to jst najwazniejsze? A propo powiedz czy majac te plazme uzywasz polepszaczy obrazu, czy masz je wlaczone badz zmieniasz to w zaleznosci czy ogladasz film lub sport? Pozdarwiam i daj znac jak to jest w panasie z tymi polepszaczami.
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież konwersja 2D do 3 D na dużych ekranach - to nieporozumienie. Kupując 65"czy 50" są pewne wymogi jakości. Warto zachwycać się jakością a nie "jakoś" to będzie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Może ja odpowiem na moim przykładzie odnośnie ulepszaczy obrazu, ja wyłączyłem funkcję IFC ponieważ daje obraz nie naturalny (efekt teatru). Odnosi się wrażenie jakby dopiero film był kręcony coś jak oglądanie telenoweli brazylijskiej..... Jest jeden plus włączenia tej funkcji mianowicie obraz np. w Awatarze z płyty DVD jest bardziej ostrzejszy i wyraźniejszy, odnosi się wrażenie jakby człowiek oglądał HD. Ale też jest minus tej funkcji mianowicie w niektórych scenach widać efekt teatru i dlatego ja wyłączyłem tą funkcję. Odnośnie zwykłego sygnału telewizyjnego również widać ten efekt. Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może ja odpowiem na moim przykładzie odnośnie ulepszaczy obrazu, ja wyłączyłem funkcję IFC ponieważ daje obraz nie naturalny (efekt teatru). Odnosi się wrażenie jakby dopiero film był kręcony coś jak oglądanie telenoweli brazylijskiej..... Jest jeden plus włączenia tej funkcji mianowicie obraz np. w Awatarze z płyty DVD jest bardziej ostrzejszy i wyraźniejszy, odnosi się wrażenie jakby człowiek oglądał HD. Ale też jest minus tej funkcji mianowicie w niektórych scenach widać efekt teatru i dlatego ja wyłączyłem tą funkcję. Odnośnie zwykłego sygnału telewizyjnego również widać ten efekt. Pozdr.

witam i dziekuje za odpowiedz ciekaw jestem jak inni uzytkownicy tego modelupostepuja z ulepszaczami :) na forum philipsa tez si eo tym pisze i ciekaw jestem czy to dotyczy wszystkich marek ze bez wzgledu jaki sie ma tv czy to led czy plazma czy philips czy sony to i tak we wszystkich te ulepszacze sie wylacza? Pozdarwiam
:Lolek
 
Do góry