Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Bipo

Active member
Bez reklam
DO Stavi

Powiem Ci tak, jeśli kupujesz ten TV np. w staturnie, to masz możliwość wypróbowania go w ciągu 7 dni w domu, jeśli coś by z nim było nie tak zwracasz go bez żadnych konsekwencji. Ja w momencie jego kupna też miałem straszny mętlik w głowie od oglądania, porównywania i czytanie wszystkich informacji na forach odnośnie poszczególnych TV. Kupno TV normalnie zajeło mi prawie rok ponieważ co chwila wychodziły i wychodzą nowe modele z lepszymi parametrami, co z podobał mi się konkretny model to za chwilę już był od niego jakiś lepszy i tak w kółko. Tak można bez końca. Proponuje Tobie abyś zakupił model który się Tobie spodobał w danym czasie, zabrał go do domu i zkalibrował wg. twoich uznań. W tedy zapodaj dobrej jakości BR, DVD oraz telewizję i będziesz widział z jakim produktem masz do czynienia. Wiadomo że BR praktycznie każdy TV full hd pokaże dobrze lub b.d (jak np ten TV) ale gorszej jakości sygnał już nie każdy. Odnośnie ww. TV obraz z DVD 1940 puszczonego po HDMI w 1080p (kablem profigold oxypure pg10002) jest b. wysokiej jakości. Ostrość, kolory, czerń bez porównania z innymi TV które porównywałem m.in plazma LG 950, Samsung B7000, itd. Dlatego jeśli masz okazję zakupić ten TV to kupuj i sprawdź na ustawieniach w domu a gwarantuję że będziesz z niego zadowolony, gdyby jednak nie to masz możliwość zwrotu go z powrotem do sklepu. Rozumiem Twoje wahania ponieważ sam je miałem, bo wydając tyle kasy na TV masz pewne oczekiwania odnośnie obrazu.....Mam ten TV od 2 około 2 miesięcy i sprawuję się bez zarzutu. Pozd.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
W MM jest teraz bezvacie. Trzy razy podchodziłem do zakupu tego VT20 i za każdm razem coś mnie powstrzymało (pewnie to warunki sklepowe). Cena jest bardzo dobra bo 7340, ale zauważyłem coś dziwnego. Plazma ta ustawiona jest pod kątem ok 30 stopni i pada na jej ekran światło ze sklepowych reflektorów. Więc obraz wyglada tragicznie. Obudowa - wyglada na mega tandetną, pofalowana i z dziwnymi refeksami. Chyba MM z rozmysłem tak prezentuje ten produkt aby sprzedawać coś innego. 65" odtwarza analog i strasznie widać efekt polegający na tym, że w momencie wyświetlenia np ramki z napisami w jednym z rogów, te ramki (cienie) widać na całej długości TV. NIe wiem jak nazwać ten efekt dokładnie, ale gdyby wystąpił u mnie w domu to strzelił bym sobie w kolano.Natomiast na 50" leci coś 3D i tu z zauważyłem efekt zostających poprzednich scen (napisy, obrazy) wyświetlane chwilę wczesniej zostają jeszcze jak wypalone na następnej scenie. Kolejnym elementem odstraszającym są gabaryty (grubość). Jest cztero krotnie grupszy niż prawdziwe full led sharpa, a ponad dwa razy niż plazma sama o podobnej wielkości. No i ta biel - bardzo szara.
Sprzedałem 40 FULL HD Sama z zamiarem zakupu tego tv i teraz mam dylemat. Wyprowadźcie mnie na prostą ... może czekać na coś innego (sony hx900?)

co do grubości to jak kto woli, ja uważam, że jakbym miał kupić sams plazmę slim (problemy z buczeniem itp) a panasonica grubego ale lepszego to wybór jest jasny! Też widziałem ten tv na pochyłym stojaku ale było tam logo panasonic a nie mm, więc to chyba producent tak celowo zawiesił a w domu raczej nie masz świetlówek takich jak w sklepie.
pozdr życzę udanych zakupów
 

stavi

New member
Serdeczne dzięki za porady. Pojechałem zakupić go dzisiaj i oczywiście już ich nie było (tylko egzemplarz z wystawy). Poszukam dobrej oferty. Ale dziś widziałem więcej materiałów na tym TV i bardzo mi się podobało wyświetlanie sygnału TV cyfrowej (nie HD), nie mówiąc już o BD. Pozdrawiam
 

bobswit

New member
porównanie 50vt20 i sony 46z5500

Witam. Pozwólcie , że podzielę się opinią o 50vt20e i porównam go w paru zdaniach z sony 46z5500. Pierwszy TV mam od 1.5 miesiąca , drugi od roku czasu. sygnał odbieram z platformy cyfry i tv naziemnej(cyfrowy i analogowy). Panasonic ma b.ładny design, jest cichy(nic nie buczy) sony również. parametry obrazu w panasie ustawiłem w opcji "profesjonalny 1" z czasopisma "płaskie ekrany" jak ktoś ma inne sprawdzone parametry obrazu to będę wdzięczny za publikacje. plusy: b dobrze pracujące wifi i fajnie rozwiązane menu internetowe - z polskich portali jest na razie tylko ipla i you tube najwięcej jest serwisów niemieckich - sony dostępów do serwisów nie ma., następuje automatyczna aktualizacja firmware gdy wejdę w internet obecna dostępna wersja: 2.505, dzwięk lepszy o 2 punkty w stosunku do sony minusy w stosunku do sony w opcji pip lub pap drugi obraz może być tylko cyfrowy z anteny naziemnej w sony również analogowy, czasami w panasonicu podczas przełaczania kanałów włacza się zniekształcony dzwięk, przełaczenie na następny kanał powoduje powrót do stanu normalnego. w panasonicu na niektórych kanałach cyfrowych drgają zarysy znaczka nazwy kanału. obraz w stosunku do sony jest bardziej naturalny , przy czym w sony widać b.dużą róznicę wodbiorze kanałów HD i "normalnych", w panasonicu takiej dużej róznicy nie widzę. na razie tyle pzdr:smile:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety nie miałem ich koło siebie, ale były oba tv na sklepie tzn. panas i ten samsung c7000, moim zdaniem pod względem kolorów były oba porównywanej jakości ale jednak czerń na panasie była nieco czarniejsza.....tzn. jakby panas miał 100% czerni to samsung 85-90%, reszta kolorów na tym samym poziomie. Odnośnie wyświetlanych ruchomych obrazów samsung np. na końcowych napisach smużył tzn zostawiał leciuteńką smugę, na panasie nie było tego efektu. Tyle udało mi się zauważyć biorąc pod uwagę że podchodziłem z tą samą płytą hd (płyta sprzedawcy) do każdego tv którego miałem chęć sprawdzić. Pozdr.
 

KIRAB

New member
Cześc!
Nabyty na bezwaciu za uwaga 6556 zł.
Czy ktoś może podesłać na jakich ustawieniach i trybie oglądacie do potestowania ?


Próbowałem sam kalibrować z płytą Burosch-a i zgodnie z zaleceniami ustawiłem tryb Profesjonalny 1 i tak też zostawiłem. Co do zmiany parametrów poszczególnych wartości w tym trybie tzn. kontrast. jasność itp to powiem że w zasadzie nawet nic nie trzeba było korygować bo jest to mniej więcej poustawiane tak jak powinno być. Nie zmieniałem nic w ustawieniach poziomu bieli itp ponieważ myślę że tu to już potrzebny jest konkretniejszy sprzęt. Niech ktoś jeszcze napisze o swoich ustawieniach !
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam co do ustawień, to skalibrowałem również jak inny kolega zgodnie z kalibracją przedstawioną w czasopiśmie płaskie ekrany i audio-stereo w trybie profesional 1. Jak dla mnie te ustawienie są bardzo dobre i nie mam im nic do zarzucenie. Mam ustawione je zarówno do oglądania TV z UPC HD jak i kina domowego. W obu tych czasopismach są dwie możliwości ustawień różniące się między sobą gammą i jasnością. Dla oglądania Telewizji i kina przy jasnych pomieszczeniach jest: gamma 2,4 i jasność na 0. Natomiast przy zaciemnionych pomieszczeniach: gamma na 2,6 i jasność 2+ (ja tak mam ze względu że większość telewizji jak i filmy z kina oglądam wieczorem).Reszta ustawień pozostaje taka sama jak przestawione zostały ww czasopismach. Pozdrawiam.
 

KIRAB

New member
Witam co do ustawień, to skalibrowałem również jak inny kolega zgodnie z kalibracją przedstawioną w czasopiśmie płaskie ekrany i audio-stereo w trybie profesional 1. Jak dla mnie te ustawienie są bardzo dobre i nie mam im nic do zarzucenie. Mam ustawione je zarówno do oglądania TV z UPC HD jak i kina domowego. W obu tych czasopismach są dwie możliwości ustawień różniące się między sobą gammą i jasnością. Dla oglądania Telewizji i kina przy jasnych pomieszczeniach jest: gamma 2,4 i jasność na 0. Natomiast przy zaciemnionych pomieszczeniach: gamma na 2,6 i jasność 2+ (ja tak mam ze względu że większość telewizji jak i filmy z kina oglądam wieczorem).Reszta ustawień pozostaje taka sama jak przestawione zostały ww czasopismach. Pozdrawiam.

Bipo w którym numerze i z jakiego miesiąca "płaskich ekranów" było to opisane?
 

wojo4

New member
Ciekawostka dla kupujacych.
Wyczytalem, ze nowe modele TX-P46VT20E oraz TX-P42VT20E potrafia przekonwertowac obraz 2D do 3D. Czego nie potrafia modele VT 50 i 65 calowe. "Podrasowany" model z serii "G" TX-P42GT20E tez posiada ta funkcje.
Juz nie moge sie doczekac nowosci Panasonica zaplanowanych na poczatek stycznia. A beda one mialy miejsce jak co roku zreszta na targach Consumer Electronic Show CES 2011 Las Vegas w Newadzie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Potwierdzam iż w obu gazetach są podane identyczne parametry do kalibracji tego telewizora dla obrazu 2D (mam oba czasopisma). Może podam dla tych co nie mają dostępu do ww. czasopism. Podaje ustawienia dla oglądania w ciemnym pomieszczeniu do kina domowego. Zaczynamy od zmiany trybu na profesional1 (podaje to co jest zmienione):
Tryb profesjonalny
1.Kontrast 39
2.Jasność +2
3.Gamma 2,6
4.Balans bieli podaje ile razy trzeba przesunąć kwadracik ze środka w daną stronę:
-R wzmocnienie: 1 w lewo
-G wzmocnienie: 2 w lewo
-B wzmocnienie: bez zmian
-R custoff: 4 w lewo
-G custoff: 6 w lewo
-B custoff: 1 w prawo
5. Zarządzanie kolorami (przesunięcie kwadracika w daną stronę):
- R odcień: 1 w prawo
- G odcień: 1 w prawo
- B odcień: 2 w prawo
- R nasycenie: 1 w lewo
- G nasycenie: bez zmian
- B nasycenie: 1 w prawo
Te ustawienia podałem dla TV oglądanego przy zaciemnionym pokoju (ja tak mam). W przypadku kiedy oglądamy w jasnym pomieszczeniu to:
-gamma 2,4
-jasność 0
Reszta bez zmian. Mam nadzieję że się komuś to przyda pozdr.
 

Krogulec6

New member
WITAM!

Przymierzam się do kupna Panasonica serii VT od pewnego czasu. Poszerzenie oferty przez Panasonica o telewizory z konwersją 2D do 3D (tylko 42 i 46") trochę mnie zwiodło, bo jednak wolę mieć TV z tą funkcją, a zamierzałem kupić 50".

Mam kilka pytań do użytkowników VT50 i tych co mieli styczność z nowymi modelami np. VT46:

1. Jak działa konwersja 2D do 3D przy cyfrowym sygnale SD?

W MM widziałem 2D do 3D na prezentacji, którą tam puszczali w fullHD na VT42. Wyglądało lepiej niż się spodziewałem. Niestety nie mogli lub nie chcieli pokazać SD na tym telewizorze. Zastanawia mnie jak będzie to wyglądało w przypadku oglądania jakiegoś filmu czy serialu np. z TVP, TVN, AXN itp. ale przy sygnale SD. Mam Cyfre+ o dość wysokim poziomie sygnału.

2. Czy przy odległości widza od TV ok. 3,5m mam kupić 46" czy 50"?

Przeczytałem cały wątek o odległości TV od oglądającego (z czego wyszło mi 50”) i wiele innych artykułów (co wskazywało 46”). Pracownik MM poradził kupno TV 46" bo 50" będzie za duże do sygnału SD.

Proszę o poradę jaka wielkość ekranu będzie optymalna dla (70-80% SD, 20-30% HD lub fullHD z PS3 i Cyfry+)

Jak pisałem wcześniej mam dobrej jakości sygnał Cyfry+, odległość to ok. 3,5m (z możliwością zmniejszenia dla HD i fullHD).

3. Czy słyszał ktoś z Was kiedy ewentualnie pojawią się 50” VT z konwersją 2D do 3D?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Poczekaj trochę na nowe software do VT50:arrow: na FULLHD.GR piszą że nieuniknione jest że się pojawi:confused: w koncu ten sam procesor obrazowy
 
Ostatnia edycja:
Do góry