Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

peterka1000

Member
Bez reklam
witam i dziekuje za odpowiedz ciekaw jestem jak inni uzytkownicy tego modelupostepuja z ulepszaczami :) na forum philipsa tez si eo tym pisze i ciekaw jestem czy to dotyczy wszystkich marek ze bez wzgledu jaki sie ma tv czy to led czy plazma czy philips czy sony to i tak we wszystkich te ulepszacze sie wylacza? Pozdarwiam
:Lolek

Takie czasy nastały kolego ,że to co zwykły dobry telewizorek CRT robił że się tak wyraże sam z siebie , to teraz w plazmach czy LCD wymaga tzw polepszaczy w stylu pseudo 200 Hz czy też już nawet 600 Hz i jeszcze każą sobie za takowe bajery płacić nie wiadomo ile . A prawda taka że w większości przypadków nikt ich nie używa bo poprostu jak leki '' jedno leczą inne kaleczą '' . Więc albo masz niby płynniejszy obraz ale teatr nie do zniesienia albo wady w obrazie jakie niosą technologie LCD czy też Plazma . Na całe szczęście ta druga technologia ma ich troche mniej i dlatego właśnie jutro odbieram swojego Panasa 50 VT . Pozdrowionka
 

hojlo1

New member
Bez reklam
peterka1000 - "600Hz Sub-field" nie jest żadnym układem poprawy w PDP (no chyba ze w stosunku do poprzednich "400Hz sub-field"). ;)

Zauważ że w żadnej plazmie (różnych producentów) nie masz wyłącznika funkcji "sub-field" bo po prostu TV zgaśnie ("sub-field" to podstawa działania każdej plazmy).

Układ poprawy to np. IFC w Panasonicu (i już go wyłączyć można), czy inne polepszacze obrazu... .
(ale nie "sub-field"). ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tego telewizorka . Kupiłem go z pełną świadomością po kilku tygodniach poszukiwania i testowania różnych telewizorków . Moge powiedzieć że ten telewizorek jest następcą Kuro , bo jeżeli jakość czerni odbiega od Kuro ( które zresztą miałem ) to tylko na nic nikomu nie dających przyrządach pomiarowych nie mających nic wspólnego z codziennym użytkowaniem . Telewizorek pierwsza klasa . Obraz z Blu-Ray poezja , pseudo FULL HD z satelitki również ale przedewszystkim to co cieszy to doskonały obraz SD , który można już prawie porównać ze starym dobrym CRT. Oglądany obraz SD na 50 calach jest nawet akceptowalny już z odległości około 1,5 metra . Pozornie menu tv które jest troszke jakby starszej daty aniżeli np w Samsungu 3D ,jest o wiele bardziej jak się okazuje w praktyce czytelne i przyjazne dla zwykłego użytkownika , który nie miał wcześniej do czynienia z różnego typu ustawieniami posiadając np stary telewizorek CRT . Jakość dźwięku nie powala na kolana , podobnie jak we wszystkich płaskich tv . Posiadanie głośników 2.1 czyli niby mały subbwoofer plus dwa głośniczki nic za wiele nie daje , dalej jest to system dzwięku na tzw odczep czy minimum . Ale oczywiście nie jest to wadą , ponieważ chyba każdy HD maniak posiada kino domowe i na takowym słucha . Jakość 3D jest bajeczna i ja przynajmniej nie cierpie z powodu oglądania takowej treści ( zero braku ostrości po zdjęciu okularków , czy bólu głowy , zawrotów głowy , mdłości czy czegoś kolwiek innego ) zero migotania jak ktoś na forum pisał chwaląc że Sony ma lepszy obraz 3D HD .Porównywałem zresztą takowego Soniaka LCD i może on najwyżej pracować dla tego Panasonika i wycierać go z kurzu . Zresztą 3D to tylko plazma bo LCD niestety nie nadaje się do takowej technologii na dzień dzisiejszy. Co do tak chwalonego na tym telewizorku ustawienia obrazu w THX to owszem może i on jest jakimś tam wzorcem obrazu ale przynajmniej jak dla mnie zabardzo świecą tam kolory . Zresztą na wszystkich trybach te co są świecą jak dla mnie za mocno . Sam mam ustawione kolory na 18 , a nie na 30 czy jak jest chyba na THX 36 . Może dla treści HD 3D bardziej pasuje takowe agresywne ustawienie kolorów czy kontrastu , czy też jasności , bo po wejściu w tryb 3D obraz jest nieco ciemniejszy . Szkoda że treści z satki na dzień dziejszy jest tak mało ale udało mi sie co nieco ponagrywać i pooglądać z kanału testowego Sky 3D Germany nadawanego na satelicie Astra 1M (19.2E) - 12382.50 H . Może obraz lekko mniejszej jakośći aniżeli HD 3D z Blu-Raya bo wiadomo nie 1080p tylko 1080i , wiec lekko mówiąc kolejne oszustwo oka ale mimo to dość ładny obraz . Z czytym sumieniem moge polecić ten telewizorek tym co się jeszcze wahają co kupić . Moim zdaniem warto dołożyć te 2500 zł w porównaniu do telewizorków bez opcji 3D . Może na dzień dzisiejszy jest to tylko miły dodatek ale w niedalekiej przyszłości zapewne technologia 3D zagości na stałe w świadomości potencjalnych oglądaczy i stanie sie wyznacznikiem jakości , więc lepiej chyba dodać te 2500 zł i mieć w zapasie te 3D aniżeli potem sprzedać za grosze nasz tv który tej funkcji nie ma i kupować wtedy 3D . Pozdrawiam potencjalnych nabywców , bo naprawde warto kupić .
 

Czarny1212

New member
46vt20e

Witam Wszystkich,
Może orientujecie się czy instrukcja obsługi w tym modelu jest PDF czy drukowana ?
Chciałem ten TV kupić u autoryzowanego POLSONIC ale go nie dostają już od jakiegoś czasu. Mają 42" oraz 50" ale brak jest 46" - na pytanie co się porobiło odpowiadają, że Panasonic Polska ma pewnie kłopoty z instrukcją ? Co to znaczy ? Czy to nie aby kłopoty z czymś innym ?
Pozdrawiam,
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Witam Wszystkich,
Może orientujecie się czy instrukcja obsługi w tym modelu jest PDF czy drukowana ?
Chciałem ten TV kupić u autoryzowanego POLSONIC ale go nie dostają już od jakiegoś czasu. Mają 42" oraz 50" ale brak jest 46" - na pytanie co się porobiło odpowiadają, że Panasonic Polska ma pewnie kłopoty z instrukcją ? Co to znaczy ? Czy to nie aby kłopoty z czymś innym ?
Pozdrawiam,

No czarny jesteś jenym z pierwszych nabywców tego TV napisz jakieś kometarze jak skaluje 2d na 3d itd
jakieś foty tez widziane były by mile:eek:k:
 

Czarny1212

New member
Koledzy

Wojo4 - wielkie dzięki ! Jak już go sobie kupię to instrukcja jak znalazł :).
Kaukaz - nie wiem czy nie zapeszyłeś ... ale jeszcze go nie kupiłem ! Właśnie wróciłem z MM i jestem trochę obolały :( Mój faworyt VT20 świecił tak źle, że aż żałość brała ! Z tego wszystkiego zaczął mi się znów podobać Phil nawet serii 8 i o dziwo Sharp 820. Muszę przyjść do siebie i puki co pooglądać starego Soniarza crt jak nie straci kolorów :???:
 

wojo4

New member
Czarny1212 i po co ta zalamka? Forum jest po to zeby sobie pomagac - moze po przeczytaniu tego postu Ty i wielu innych zmieni zdanie i nie natnie sie na LCD jak ja kiedys dawno temu ale po kolei.
W sklepie Plasma zawsze przegra z LCD powodem jest nienaturalne swiatlo wydawac sie moze ze czern jest szara a w LCD czarna jak smola. W warunkach domowych sytuacja zmienia sie diametralnie o 180 stopni ! Wtedy zobaczysz prawdziwe kolory-zielen to zielen a nie takie sztuczne jak na LCD oraz czarna jak smola czern.
Osobiscie 2 dni temu widzialem w akcji z materialu demo (nie 3D lecz zwykle) Panasonica P50VT20 P42GT20 oraz PHILIPSA 46PFL8605H/12 i Samsunga UE46C8000X
Wszystkie staly kolo siebie i potwierdzam Twoje rozczarowanie Philips swiecil najlepiej bylo naprawdze ostro ale sie tym nie przejalem bo nie wiem jaki i skad Panas dostawal sygnal byl opozniony o okolo 1 sekundy wzgledem pozostalych moze material HD mial gorszej jakosci ? Ciezko powiedziec. Sam w podobny sposob 3 lata temu wybralem LCD Szajsunga na kolory patrzec nie moge a o swieceniu w nocy nawet nie wspominam bo szkoda gadac tak swieci, ale w sklepie bylo COOL!. Decyzja oczywiscie nalezy do Ciebie bo zadowolenie osoby kupujacej najwazniejsze lecz sie 2 razy zastanow zanim wybierzesz pseudo led(LCD). Ja w najblizszej przyszlosci zmieniam na Plasme.
I jeszcze jedno Nowy P42GT20 calkiem fajny - wyszczuplal z boku cena 1699 euro i sklep daje od siebie jeszcze Blu-ray DMP-BDT100 oraz okulary TWY1E.
 

Czarny1212

New member
wojo4

Jeszcze raz dzięki. Umiesz podnosić na duchu :). Teraz zerkam sobie na tego mojego soniarza - staruszka CRT 29" po naprawie anteny nabrał takiego wigoru, że już mi go żal odstawiać :(. No i ten dźwięk z prawdziwym basem jak przystało na tego olbrzyma a la kredens ! Tyle, że gubi kolory ale znów jak oglądam te gęby w wiadomościach to może nawet i lepiej :).
 

bluray

Banned
czarny 1212
Bardzo uważaj, bo na forach jest pełno "spamerów" od panasa typu wojo4.
Wszędzie pełno ochów o panasie tylko, że tego nikt nie kupuje.
Panas VT nie ma nawet układów kompensujących prawidłowo judder 1080/24p.
Inne serie Panasa wogóle nie mają tego systemu.
Jeżeli oglądasz filmy w całkowitej ciemności (jak właściciele projektorów) to bierz Sama C8000.
Jeżeli doświetlasz to wystarczy Sam C7000.
I pamiętaj PDP Panasa to ekran na całe życie ...
Jak kupisz to go nigdy nie sprzedasz.
 

wojo4

New member
http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php
Spamerze bluray jak kupisz Plasme ta fakt na cale zycie bo nie bedziesz chcial jej sprzedac!
A tak na marginecie polecilem plasme 4 osoba i wszystkie sa zachwycone a po cichu smieja sie z osob ktore daly sie nabrac ustawieniom sklepowym typu "dynamiczne" celem oszukania klijeta i przekonaniem go ze LCD to jest to.
Czemu nie napiszesz w LCD o katach? i ze do ogladania 3D sie do tego nie nadaja, czasie reakcji itp?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,abstrahujac od tego co lepsze? Plazma czy LCD,to i to ma wady!!!.
Wklejasz link z 2006r.(bez jaj)4 lata to jest przepasc techn. sponsorowany przez 3 producentow plazm z ktorych tylko jeden produkuje plazmy.Hitachi i Pioneer juz nie.(Tego ostatniego to szkoda bo ma i "slusznie"fanów jak "mój"
ulubiony prezes.)W sklepie nikt nie oszukuje klienta.TV sa ustawione w trybie sklep.KLIENT ma ROZUM,OCZY,swój GUST i wybiera...co jemu mu sie podoba.pozdr.
Jeszcze jedno w dobrych sklepach plazmy umieszcza sie na najciemniejszej scianie.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
czarny 1212
Bardzo uważaj, bo na forach jest pełno "spamerów" od panasa typu wojo4.
Wszędzie pełno ochów o panasie tylko, że tego nikt nie kupuje.
Panas VT nie ma nawet układów kompensujących prawidłowo judder 1080/24p.
Inne serie Panasa wogóle nie mają tego systemu.
Jeżeli oglądasz filmy w całkowitej ciemności (jak właściciele projektorów) to bierz Sama C8000.
Jeżeli doświetlasz to wystarczy Sam C7000.
I pamiętaj PDP Panasa to ekran na całe życie ...
Jak kupisz to go nigdy nie sprzedasz.

Kolego bluray . Albo jesteś nasłany albo pijany :) Jestem w 100% klientem nie związanym z żadną firmą w stylu marki sklepu , ani też marką konkretnego sprzętu RTV . Więc moja wypowiedź jest również w 100% obiektywna . Miałem w domu w pokoju którym na codzień oglądam do testów nie przesadze z 15 różnych modeli TV od plazm , LCD ,po najgorsze badziewie jakim jest LCD LED . Miałem ponad rok na własność plazme Kuro , potem LCD SONY Z5500 , a teraz tego Panasonica 50VT20E. Takich bzdur jak porównanie Samsunga C7000 czy C8000 (z którymi oczywiście miałem do czynienia również ) do tego Panasa w kwestii jakości obrazu na korzyść Samsunga już dawno nie słyszałem . Albo jesteś ślepy na oba oczy albo się kiedyś zraziłeś jakąś plazmą Panasonica , które dawniej były miernej jakości to musze przyznać . Do kontentu 2D to jeszcze bym mógł zaakceptować na siłe tego C8000 ale co do 3D LCD to nieporozumienie . Co do tego iż Panasonic VT się mało sprzedaje , to tylko i wyłącznie dlatego że poprostu mało kogo stać na takowy wydatek . Jest moda mieć w domu płaski ekran i owszem ale cena musi być max 2500 zł do 3000 zł i najlepiej LCD LED żeby sąsiad ćwok jak wpadnie nie mówił że nie jestem na topie :) . Sam mam w rodzinie w wiekszości przeważającej części ludzi , którzy tylko LCD bo : mniej żre prądu ( a to nie prawda , bo plazma żre mniej ) . I w 8 na 10 przypadków zakupu po prezentacji w sklepie , po przyjściu do domu zachwyt minął po podłaczeniu do telewizora anteny tzw z dachu czy nawet Cyfrowego Polsatu . Nawet 2 reklamowało swój tv twierdząć że jest popsuty , bo w sklepie miodzik , a w domu guwienko . Sam po rozmowie z obsługującymi w MM sprzedawcami ( jak się zorientowali że co nieco się znam na tv ) usłyszałem że mają za zadanie promować LCD LED bo na tym sklep zarabia więcej ale sami w swoich domach mają prawie wszyscy plazmy . Czy to nie dziwne ? Jeden nawet po sprzedaży przy mnie LCD LED śmiał się jak gość już poszedł że '' Trzeba być ślepym i głupim żeby kupić taki tv '' . Wogóle uważam że zwłaszcza duże sieci sprzedażowe które mają kase powiinny mieć do testowania telewizorka specjalny pokój imitujący warunki domowe , gdzie klient mógłby sam sobie na spokojnie pooglądać i potestować . I wtedy moge się założyć że sprzedaż plazm na korzyść LCD LED czy LCD była by 10 do 2 na kożyść oczywiście plazm . Pozdrawiam i przepraszam za przydługawy post .
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Faktem jest, że nowa seria VT i V ma najlepszy realny poziom czerni z pośród sprzedawanych w tym momencie telewizorów. Mimo kilku wad- Są to telewizory naprawdę doskonałe.

Na AV forums są porównania z sony LX900 kosztującym 2 razy tyle. Panasonic wyróżnia się głębszą czernią i większa ilością detali w ciemnych scenach.
 

kratos1634

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!:smile:
Planuje zakupić tv z serii VT20, konkretnie model 42 calowy. Dlatego chciałbym upewnić się w 1 sprawie: Czy ten model posiada konwersje z 2D do 3D? (jeżeli tak to prosiłbym osoby posiadające tv z tej serii o opisanie efektu końcowego tego procesu).
Pozdrawiam!:wink:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Koledzy z forum . Z każdym dniem posiadania tego Panasonica 50VT20E jestem coraz bardziej rozczarowany jakością wyświetlanego obrazu w ruchu . Nie wiem w co jest grane , czy coś się popsuło w tv , czy poprostu po kilkunastu dniach użytkowania aż tak się parametry zmieniły , a mianowicie : przy ruchu twarzy zwłaszcza czy to na kanałach SD czy HD , oczywiście na SD więcej to widoczne jest, kolory na twarzach zwłaszcza sie jakby rozjeżdzały , wystepuje wielkie mrowienie i widać tak jakby ktoś sobie źle twarz wypudrował , pojawiają się takie krawędzie uwidoczniające kolory RGB. Nie wiem dlaczego to zjawisko najbardziej jest widoczne na odcieniach czerwonawych włąsnie takich z jakich się składa wygląd ludzkich twarz . Telewizor ustawiałem sam tak na szybko i nie jest skalibrowany . Mam pytanko do Kikiego czy kalibracja aż tak może poprawić jakość obrazu ? Bo jak tv za 7700 zł ma tak odbierać to ja dziękuje i szybciej się go pozbęde aniżeli zakupiłem .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
peterka1000 -
podaj jakimi złączami masz podłączone ?
Jaki sygnał ?

===================================
Czarny1212 - wejdź na priw lub na gg2868228
 
Do góry