Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

peterka1000

Member
Bez reklam
Zgadzam się z kolegą Antałkiem.
Posiadam ten telewizor od kilku miesięcy i mogę napisać jedno.
Obraz w tym TV jest jednym z najlepszych jaki widziałem.
Wiele opinii i komentarzy rzeczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Mam wrażenie że piszą je ludzie, którzy kontakt z tym telewizorem mieli jedynie w MM na wystawie sklepowej.

Jesteś jak widze kolejnym zakochanym w tym tv , Twoja sprawa . Mój kumpel kupił 2 lata temu Panasonica starszej generacji w czasie gdy miałem Pioneera Kuro . Twierdził jak Ty że jego tv to najlepsze co może być . Wystarczyło żebym do niego wpadł na 10 minut i pokazał mu wtedy na eurosporcie jak kolarze jeździli po torze wyścigowym i jakie zielone poświaty sie pojawiają za nimi. Jego zachwyt tym tv minął bezpowrotnie , bo zaczoł coraz bardziej widzieć wady swojego tv . Wpadł do mnie i pooglądał kuro i stwierdził tu cytat dosłowny : '' Co ja ***** za gówno kupiłem '' . Więc może poprostu nie widzisz wad tego tv albo sie okłamujesz i nie chcesz widzieć . Przewaliłem przez swój dom kupe sprzetu i mam w/w tv w domu , a nie posiłkuje się wrażeniami z MM . I nie jestem zakłamańcem co jak wydał ponad 7000 zł to nie widze wad .Nie twierdze że to zły tv bo tak nie jest ale powiem szczerze ze za taka kase spodziewałem sie coś lepszego .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego w menu serwisowe w tym tv wchodzisz wciskając jednoczśnie przycisk F i -V znajdujący się z boku telewizora pod gniazdami USB . I jak naciśniesz te dwa guziki naraz to w tym samym momencie naciskasz 3 razy zero z pilota . Nie radze jednak nic tam grzebać w menu serwisowym , a jak już to dokładnie zapisz sobie ustawienia zanim zczniesz tam grzebać . Bo może to być zbyt kosztowne grzebanie . Pozdrawiam
 

hcl4

New member
przewertowałem całą instrukcję i nigdzie nie znalazłem hasła menu serwisowe.....gdzie to szukać w tym TV?
Bo tego nie znajdziesz w instrukcji. Ogólnie jak sama nazwa mówi, jest to menu serwisowe i tylko serwis teoretycznie powinien znać sposób wejścia do niego. Ale internet jest wielki i tam też można znaleźć kod do danego tv. Ogólnie z tego co wiem, to zbyt wiele nie ustawisz, a ryzykujesz "zepsuciem" innych ustawień - już nie raz o tym czytałem wypowiedzi ludzi którzy pytali jak wrócić do wcześniejszych ustawień. Sam nigdy nawet nie chciałem znać takiego kodu żeby mnie nie korciło "grzebać" tam gdzie nie trzeba. Po kolejne z tego co wiem (mogę się myslić) to w razie awarii można mieć problemy z serwisem jeśli dojdą że coś się "grzebało" w menu serwisowym? Tak mi się coś wydaje. Ale znając życie jedno co ci proponuję lepiej nie pzonawaj tego kodu bo dużo nie zmienisz. :) Kiki jest specjalistą tutaj i on najlepiej gdyby się wypowiedział czy warto zmieniać ustawienia w menu serwisowym - sam też chętnie bym się dowiedział, co można ewnentualnie zmienić teoretycznie w v20 ;) (chociaż takiej potrzeby nie widzę, bo działa idealnie)
 

gebolek

Banned
Jesteś jak widze kolejnym zakochanym w tym tv , Twoja sprawa . Mój kumpel kupił 2 lata temu Panasonica starszej generacji w czasie gdy miałem Pioneera Kuro . Twierdził jak Ty że jego tv to najlepsze co może być . Wystarczyło żebym do niego wpadł na 10 minut i pokazał mu wtedy na eurosporcie jak kolarze jeździli po torze wyścigowym i jakie zielone poświaty sie pojawiają za nimi. Jego zachwyt tym tv minął bezpowrotnie , bo zaczoł coraz bardziej widzieć wady swojego tv . Wpadł do mnie i pooglądał kuro i stwierdził tu cytat dosłowny : '' Co ja ***** za gówno kupiłem '' . Więc może poprostu nie widzisz wad tego tv albo sie okłamujesz i nie chcesz widzieć . Przewaliłem przez swój dom kupe sprzetu i mam w/w tv w domu , a nie posiłkuje się wrażeniami z MM . I nie jestem zakłamańcem co jak wydał ponad 7000 zł to nie widze wad .Nie twierdze że to zły tv bo tak nie jest ale powiem szczerze ze za taka kase spodziewałem sie coś lepszego .




Tu się mylisz, ponieważ sprzęt audio-video nie wzbudza we mnie takich głębokich uczuć.
Co do starszej generacji plazm panasonica to być może byłbym skłonny przyznać Ci rację ale nie do tej. Co do ilości sprzętu to może ilością Cię nie przebije ale posiadanie w domu dwóch modeli lcd toshiby z serii Z oraz samsunga lcd a nie tak dawno plazmy panasonica 42v10e i kilku innych modeli testowanych u kolegów, pozwala mi na wysnucie takich subiektywnych opinii.
Co do wad to nie twierdzę, że ich nie ma ale ma ich mniej niż konkurenci i to sprawia że warto go kupić.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tu się mylisz, ponieważ sprzęt audio-video nie wzbudza we mnie takich głębokich uczuć.
Co do starszej generacji plazm panasonica to być może byłbym skłonny przyznać Ci rację ale nie do tej. Co do ilości sprzętu to może ilością Cię nie przebije ale posiadanie w domu dwóch modeli lcd toshiby z serii Z oraz samsunga lcd a nie tak dawno plazmy panasonica 42v10e i kilku innych modeli testowanych u kolegów, pozwala mi na wysnucie takich subiektywnych opinii.
Co do wad to nie twierdzę, że ich nie ma ale ma ich mniej niż konkurenci i to sprawia że warto go kupić.

Kolego tu sie może i z Tobą zgodze że ma mniej od innych . Ale przesiadłem się na niego z Sony KDL -46Z5500 i niestety nawet moja żona żałuje że to zrobiłem . Jedyne co jest na plus tego Panasa to fakt nie podważalny że ma 3D i w tym nie ma konkurenta na rynku , no i jest większy o te 4 cale . Niestety nie samą czernią człowiek żyje ani 3D , soniak miał czerń na najwyższym zresztą poziomie porównując inne LCD ale za to obraz miał wyrazisty jak brzytwa i kolory przy ruchu na twarzach sie nie rozjeżdżały . Napewno ten VT20 jest to najlepszy model jaki stworzyła ta firma jak ktoś już na tym forum powiedział i co do tego nie mam wątpliwości , dlatego zresztą wogóle podjołem temat zakupu tego tv .Pozdrawiam
 

hcl4

New member
Co do wad to nie twierdzę, że ich nie ma ale ma ich mniej niż konkurenci i to sprawia że warto go kupić.
I to jest najlepsze podsumowanie licytowania się o pewne tv czy o lcd a plazmy. Dokładnie tak jest jak mówisz, że nie ma idealnych tv, ale są tv które mają najmniej widocznych wad :), nie wspomnę o tym że każdy inaczej widzi pewne zjawiska. Ja mam akurat v20 i śmiem twierdzić że jest to najlepszy tv jaki widziałem do tej pory. Oczywiście pewnie dałoby radę znaleźć i w nim wady, ale doszukiwanie się na siłę ich jest bez sensu.
 

salvador

New member
kolejne pytanie:
czy można przeglądać internet w tym TV?
wiem, że jest system VIERA CAST, ale on ogranicza się do kilku stron i to już wybranych przez PANASONIC,a mi zależy na przeglądaniu neta jak w PC.
 

Czarny1212

New member
Do Antałka post 153

Szanowny kolego - piszesz, że jak czegoś nie wiesz to czytasz ... hi hi hi. Moja rada albo kup lepsze okulary albo czytaj tyle razy aż coś z tego zrozumiesz a i to pewnie nie daje rezultatu ! Pierwszy raz zacytowałeś mnie prawidłowo w wątku braku instrukcji do 46VT. Już nawet nie będę podejmował tematu jedynego przedstawiciela Panasonic Polska w Gliwicach i ich partnerów handlowych ale informację o prawdopodobnej przyczynie braku "czterydziestekszóstek" dostałem właśnie od nich ! To już tylko Twoja sprawa czy w to wierzysz czy nie - inna rzecz czy to wiarygodne tłumaczenie - no moim zdaniem nie - ale to fakty. Nawiasem mówiąc w miniony piatek mieli już pełną ofertę.
Drugi raz gdy mnie cytowałeś .."Następna bajka: kolega czarny 1212 napisał: "Bardzo uważaj, bo na forach jest pełno "spamerów" od panasa typu wojo4...." no tu już pojechałeś po mnie zupełnie bezzasadnie - albo kiepsko widzisz albo nic nie rozumiesz z tego co czytasz. Przypisałeś mi wypowiedź, która była autorstwa "bluray-a" skierowaną do mnie w post. 131 ! Niby drobiazg ale potrafi wkurzyć już nie ten "bajkopisarz" ale przypisywanie mi jakiś złych intencji lub lobbingu na rzecz konkretnej firmy ! To tyle ... 8)
 

amos81

New member
dobry,

od kilku dni jestem posiadaczem tego cudeńka, mam pewien problem:

- nie wiem jak odpalić filmy z dysku przez USB

Sformatowałem dysk przy podłączeniu do TV, teraz za cholerę komputer nie widzi go :/ - rozumiem, że dysk będzie teraz tylko służył do oglądania tego co nagram z TV

Chciałem po prostu pościągać jakieś fajne filmiki i je odpalać na tv (HD, 3d Demo etc)

Druga sprawa to oglądanie divx i mkv - czy normalnie mogę je zgrać na dysk i odpalić za pomocą USB. Próbowałem za pomocą połączenia TV do kompa (kablem sieciowym) ale pisze, że nieznany format:/

Proszę o rady dla laika :D
 

jaro0508

Member
Kochani ! chce kupic panasa 42 VT 20 ..uwazam ze najlepiej obrabia sygnal SD.. jesli jestem w bledzie poprawcie mnie..i podajcie inny model..wart uwagi..z gory dzieki !
 

misiek1111

New member
Witam


A ja mam pytanie o tryb wyswietlania obrazu w Panasonic Auto.
Czy obraz telewizyjny 4:3 po rozszerzeniu do 16:9 jest wyswietlany nieliniowo, czyli po srodku jest zwezony (tak aby twarze ludzi wygladaly w miare normalnie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sygnał SD obrabia bardzo dobrze.
A jaki masz ten sygnał i jak podłączony ?

misiek- wyłącz overscan.
Skorzystaj z instrukcji.
 

jaro0508

Member
KIKI mam obraz z cyfry + ...pelny pakiet..no i jeszcze siatke ..ale wiekszosc kanalow to przeciez SD ..sygnal HD kazdy telewizor pociągnie..to nie sztuka..ale bardzo dobra jakosc na SD...TO JUZ COS!!! Dlatego pytam jak ta plazma sobie radzi z SD...???
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Ty chyba nie miałeś okazji widzieć jak taka konwersja wyglada na Panasonicu czy plaźmie Samsunga czy innych tv LCD które takową posiadają i dlatego pewno tak się domagasz tej konwersji licząc na cud miód obraz . To większe gó....no aniżeli Ci się wydaje . Moge się założyć że góra dwie godzinki zabawy w to i już nigdy tego nie zapodasz , bo efekt żaden i szkoda oczu . Prawdziwe 3D to tylko i wyłącznie materiał odrazu nagrany w 3D a nie żadna konwersja .
 
Do góry