Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

tryba

New member
witam,
dziękuję za podpowiedź o menu hotelowym- już ustawione, działa.
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie z kategorii "dziwne"- czy panele PDP w Waszych TV też emitują ciepło gdy TV jest na stand-by? jeśli tak, to czy to normalne? sprawdzę jeszcze jutro rano (dam mu szanse ostygnąć) i potwierdzę...
tryba
(P42V20)
 

andre1305

New member
Podłączyłem dysk twardy, bez problemu TV go zobaczył, sformatował itd. Niestety gdy próbuję teraz włączyć nagranie pokazuje się komunikat "funkcja niedostępna". Używam sygnałów wejściowych wyłącznie przez wejścia HDMI. Czy w takim razie tv nie nagrywa tych sygnałów?
Czy może jest jeszcze jakiś kruczek, którego nie doczytałem w instrukcji?

Pozdrawiam wszystkich ;-)
Andrzej
 

piwalek

New member
Podłączyłem dysk twardy, bez problemu TV go zobaczył, sformatował itd. Niestety gdy próbuję teraz włączyć nagranie pokazuje się komunikat "funkcja niedostępna". Używam sygnałów wejściowych wyłącznie przez wejścia HDMI. Czy w takim razie tv nie nagrywa tych sygnałów?
Czy może jest jeszcze jakiś kruczek, którego nie doczytałem w instrukcji?

Pozdrawiam wszystkich ;-)
Andrzej

Tylko z wbudowanych tunerów cyfrowych. ( analog i zewnętrzne źródła nie )

Pozdrawiam
 

tomlolo

New member
Witam
Wczoraj zostałem posiadaczem 50V20E i wieczorkiem zacząłem go testować. Gdy opadły pierwsze emocje i nastała wieczorna cisza tv pokazał swoją drugą twarz - nastało modulowane bzyczenie syczenie buczenie - jak zwał tak zwał ;(
Oglądam z 4m, przy ciemnym ekranie tv milczy, nawet wiatraczków nie słyszę, a jak chociazby 1/10 ekranu sie rozjaśni zaczyna się, nie wspominając o bardzo jasnych scenach na całym ekranie !
Mam jeszcze starego 42PV80 i jego da się usłuszeć ale max. 0,5 do 1 m od telewizora.
Miałem na testy w domu Samsunga ps50c6500 i buczał ciszej i bardziej jednostajnie (nie tak dokuczliwie)
Użytkownicy 50-tek, jak to naprawdę jest u Was ?? bo w tym wątku wiele o chałasowaniu V20 nie znalazłem. Jestem w kropce, bo bardzo chciałbym mieć ten tv, ale nie wiem czy dam radę przyzwyczaić się do "efektów specjalnych". Obecnie stoi na stopce 30cm od ściany, docelowo ma wisieć, będzie gorzej czy lepiej ? jest sens testować inny egzemlarz ?
 

romk

New member
W moim 42V20E też miałem ten efekt buczenia na jasnym tle, zacząłem naciskać ręką w różnych miejscach tylną obudowę i znalazłem ten rejon w którym po przytrzymaniu była cisza.
Wciśnięcie zapałki w odpowiednie miejsce (u mnie akurat pomiędzy uchwyt a tylną obudowę) załatwiło sprawę.
Wiem że nie jest to normalne, ale cóż, z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony więc nie bardzo chciałem wymieniać na gwarancji żeby czasami nie trafić na jakiś gorszy egzemplarz.
 

tomik696

New member
moja V50 wisi na wieszaku i zadnego obcego głosu nie wydaje z siebie
ani buczenia beczenia i bzykania wentylatory ..cisza
 

tomlolo

New member
Podejrzewam że trafiłem na skrajny przypadek brzęczenia. Wcale nie musi być dużo jasnego i ciszy nocnej żeby to słyszeć, wystarczy że cokolwiek się wyświetla i już syczy (volume na 18 )a to dobijające modulowanie występuje przy każdej zmienie sceny. Egzemplarz do zwrotu, tylko już nie wiem czy wogule się interesować szukaniem nie buczącego tv i zmianą na nowy :roll:
 

pool275

New member
tomlolo, mam to samo przy VT20, to brzęczenie mi robi dziurę w mózgu :/ najlepsze jest to, że nie mogę telewizora zwrócić ani wymienić :(
 

MacPaul

New member
Witam

czy ktoś by mi odpowiedział, czy można podłączyć dysk twardy (USB, np 500 GB) i oglądać z niego filmy ? Jak podłączam to pokaże się na chwile komunikat o podłączeniu urządzenia. Nie wiem jak go jednak eksplorować. Jedynie co znalazłem to zarejestrowanie dysku (ale to chyba usuwa wszystkie dane z niego). Mam takiego badziewnego samsunga LCD i normalnie może służyć za odtwarzacz medialny. Podobnie bluray sony. A ten P50V20 nie .
 

lukaszk

New member
wszystko na ten temat jest już na forum, musisz sformatować dysk w taki sposób aby tv widział go jako pendrive (np exFAT-em) i zobaczysz co odtworzy, osobiście nie używam - tv nie skaluje obrazu zapodanego z dysku, a to mnie dostatecznie denerwuje
 

gadi

New member
Kupiłem ostatnio aparat fotograficzny SONY HX100V który nagrywa filmy FULL HD z prędkością 50p (AVHD) Ale mam dosyć stary komputer który ma problemy z płynnym ich odtwarzaniem, czy lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie kupienie odtwarzacza multimedialnego i podłączenie go pod TV plazmowy PANASONIC 42V20 ?
Filmów nagranych aparatem TV nie odtwarza z karty SD ani z pendriva po USB
 

andre1305

New member
Wydaje mi się, że właśnie zakup jakiegoś dobrego odtwarzacza multimedialnego jest najlepszym rozwiązaniem. Też na początku męczyłem się, by tv odtwarzał co się tylko da, a teraz zapomniałem o jakichkolwiek problemach - z komputera wrzucam na pendrive'a i leci.
 
Do góry