Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

viadrus

New member
Witam. U znajomego jest tx-50V20E i teraz zamówił sobie cyfrę. Tv wisi na ścianie więc żeby nie robić półki z dekoderem zastosowaliśmy moduł cam. Kanały z sat zassał nawet je po swojemu posortował tak, ze TVP1, 2 sa na poczatkui pare innych polskich też. Ale dalej to już sieczka. TVP1 HD powyżej tysiaca. Nie za bardzo znalazłem opcję zgrania listy na pena ( nie miałem niestety przy sobie SD). Podobnie niemoge znaleźć edytora list kanałów do tego modelu. Inny problem to co jakiś czas wystepująca pikseloza. Czytałem w watku, ze im sie to zdaza. Sygnał z multiswitcha raczej dobry. Samsung UE 32D6500 podłaczony w sąsiednim pokoju tez z modułem nie ma tych problemów. Jeśli mozna to prosze o pomoc w tych dwóch ( trzech) kwestiach . Pozdrawiam.
 

viadrus

New member
Dziękuję

Dziękuję za odpowiedz. Rozważyłem te problemy i znajomy ma już Pace 500GB. Stoi na razie na parapecie - po remoncie pewnie będzie półka i kanał wkuty w ścianę więc odpadnie problem kabelków na ścianie. Summa summarum są to mniejsze problemy niż mordęga w ręczną edycję kanałów i przede wszystkim pikseloza. Pozdrawiam
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Jak wygląda sprawa użytkowania konsoli podpiętej pod ten TV? Zostają powidoki po grach czy nie? U mnie gdy słucham muzyki z ampli po około godzinie po wyłączeniu TV zostaje na nim lista utworów. Spokojnie z daleka można ją odczytać. Po włączeniu TV na jakiś program znika bardzo szybko.
 

eMdzeJ

New member
Witam

Odkopuje wątek bo mam problem z moim v20. Przeszedłem z nki do Polsatu cyfrowego biorąc moduł cam. Mam problem z brakiem dekodowania niektórych kanałow mimo najnowszego dostępnego softu dla tego tv. Wiem ze serwis przestawiał jakaś opcje w telewizorze w menu serwisowym zeby poprawić działanie tunera sat. Czy ktoś wie ktora? z klatkowaniem mozna zyc ale trafia mnie ze nie sa dostępne wszystkie kanały... Gdzieś wyczytałem ze przestawiają option 5 na 1 ale u mnie option 5 brak. Mam instrukcje serwisowa ale dokładnego opisu opcji nie ma :/
 

digitalus

Banned
Klatkowanie to raczej objaw zbyt slabej jakosci sygnalu.Czyli np zle ustawionej antenie lub malej antenie.Im wieksza antena tym wyzszy poziom i jakosc sygnalu.Jesli sygnal jest slaby to wbudowany tuner w telewizorze moze miec problem z rozpoznaniem operatora i obraz sie nie pojawi.Jesli sygnal jest slaby to odbierzesz programy z transpondera z ktorego moc jest najwieksza.

Problemy z modulem w linku

Problemy z modułem CAM CI+ w Cyfrowym Polsacie - Poradniki online
 
Ostatnia edycja:

eMdzeJ

New member
Klatkowanie to raczej objaw zbyt slabej jakosci sygnalu.Czyli np zle ustawionej antenie lub malej antenie.Im wieksza antena tym wyzszy poziom i jakosc sygnalu.Jesli sygnal jest slaby to wbudowany tuner w telewizorze moze miec problem z rozpoznaniem operatora i obraz sie nie pojawi.Jesli sygnal jest slaby to odbierzesz programy z transpondera z ktorego moc jest najwieksza.

Problemy z modulem w linku

Problemy z modułem CAM CI+ w Cyfrowym Polsacie - Poradniki online

Klatkowanie w v20 jest specyficzne... Takie paski. Wynika to z badziwenego ekranowania tunera. Wada fabryczna. Mozna z tym zyc. Nie mam problemu z antena, konwerterem i całością instalacji. Do tej pory perfekcyjnie działało przez pare lat na dekoderze nc+.

Problem jest z badziwnym telewizorem którego zakup był wg mnie mega wtopa patrząc po tym ile to cos kosztowało. Jak sobie przeczytasz trochę postów z tego wątku to zobaczysz czemu tak pisze. W każdym razie jak te tv były na gwarancji to seriwis wymienial tunery sat i zmieniali opcje w menu serwisowym. Pierwsze pomagało na klatkowanie a drugie na wyszukiwanie/dekodowanie kanałow. Jedyne co potrzebuje wiedzieć to co przedstawiali...
 

codaco

New member
To nie była tylko kwestia przestawienia parametrów, dodatkowo był wgrywany odpowiedni soft. Sam telewizor badziewiem nie jest, daje doskonały obraz jak to w plazmie Panasonica, ale fakt faktem z tunerem satelitarnym był problem w tym TV.
 

digitalus

Banned
Zajrzalem na panasonic global.Nie wiem jaka masz wersje softu.Ostatnia wersja z 2013 roku.
Download Information of VIERA 2010-year Models for Europe | Download | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Obstawiam jednak zbyt slaby poziom sygnalu.Nawet jesli w tunerze n-box bylo ok to o niczym nie swiadczy.Antena mogla sie przestawic pod wplywem wiatru.Z klatkowaniem spotaklam sie wiele razy , zawsze powodem byl slaby sygnal.Trzeba lepiej ustawic antene lub kupic duza antene 90 cm.Wtedy poziom i jakosc sygnalu jest na wysokim poziomie w kazdych warunkach atmosferycznych.Nie ma problemu z odborem programow z transponderow ktore nadaja z mniejsza moca.Polecam portugalska antene z metalowym mocowaniem famaval 90 cm.Jesli miejsce pozwala to mozna kupic 110 cm wtedy poziom i jakosc sygnalu jest wzorowa.Im wieksza antena tym wyzszy poziom i jakosc sygnalu.
 
Ostatnia edycja:

eMdzeJ

New member
Przecież pisałem ze mam najnowsza dostępną wersje firmware... Mam zdekodowane kanały z mniejsza siła sygnału niż te z którymi jest problem. Tvp1 ma praktycznie max (tv nie pokazuje procentowo ale jako pasek) jakbym miał zaryzykować przybliżenie to jest na 90% a sie nie dekoduje.

Nawet na tym forum sa informacje o wadliwym tunerze w tym tv.

Co do anteny to mam 90ke ustawiona jak należy, nic sie nie przestawiło, stopa błędów jest zerowa.

Jedyne czego potrzebuje to informacji o opcjach serwisowych.
 

eMdzeJ

New member
To nie była tylko kwestia przestawienia parametrów, dodatkowo był wgrywany odpowiedni soft. Sam telewizor badziewiem nie jest, daje doskonały obraz jak to w plazmie Panasonica, ale fakt faktem z tunerem satelitarnym był problem w tym TV.
Odpowiedni soft oznacza inny niż dostępny publicznie? Masz informacje co przedstawiali w menu serwisowym?

Dla mnie to badziew. Zepsuł sie juz 2 razy, pierwszy raz tydzień po gwarancji. szkoda to wywalić bo działa ale jak sie zepsuje następny raz to zrzucę go z mostu ;)
 

digitalus

Banned
Napisz jakich kanalow nie odbierasz.Moze uszkodzony jest konwerter i odbierasz programy w jednej polaryzacji.Zaraz sprawdzimy co w trawie piszczy:)Wykaz czestotliwosci w linku.Moze parametry kanalow w telewizorze nie sa dobre.

Cyfrowy Polsat on Eutelsat Hot Bird 13B/13C at 13.0°E - LyngSat

Jesli wczesniej wiedziales o problemach z modulem to przeciez mozna kupic tuner ze slotem na modul lub firmowy tuner polsatu i problem rozwiazany.

Zajrzalem do internetu, czyli na forum elektroda.To wina polsatu, nie telewizora.
kliknij na link
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2210826.html
cytat z postu.
Modele serii 20 w górę mają możliwość software'owego zdjęcia ograniczeń dla transmisji. Wykonuje się to ustawiając bit 1 w menu serwisowym "Option 5". Seria G15 ma w menu serwisowym tylko Option 1-3 ergo nie ma możliwości poszerzenia sobie pasma.

Zmiany w menu serwisowym przeprowadzasz na wlasna odpowiedzialnosc.
 
Ostatnia edycja:

eMdzeJ

New member
No przecież pisałem od początku ze potrzebuje opcje w menu serwisowym. U mnie nie ma option 5 mam tylko do 4ki

Jak ktoś ma poprawiona przez serwis v20 to prośba o spisanie bitów z opcji 1-4
 

digitalus

Banned
Szansa ze pojawi sie osoba ktora posiada modul polsatu i v20 nie jest duza.Wyslij wiadomosc do osoby ktora nick awota to najlepsze rozwiazanie.
Na forum znalazlem podobny problem z modulem polsatu.Podobnych przykladow z dzialaniem modulu polsatu jest wiecej.

http://satkurier.pl/news/91809/cyfrowy-polsat-problemy-z-nick-jr-i-nickelodeon-hd.html

Miałem ten sam problem na Panasonic TX-P50VT20E, po wymianie modułu polsatu na nowy CAM CI+,
wersja 05, cała paczka TVN SD jest dostępna.

http://www.hdtv.com.pl/forum/906463-post21.html
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
@digitalus Tutaj dobra antena nic nie pomorze, ponieważ tuner satelitarny jest zakłócany przez sam telewizor. Serwis kombinował z ekranowaniem tunera ale nie zawsze dawało to pożądane efekty. U mnie po roku walki skończyło się wyminą TV na nowy model i problem z rwaniem zniknął. Co do softu to polski oddział Panasonic wydawał zmodyfikowany soft rozwiązujący problem z odkodowaniem problematycznych kanałów wtedy jeszcze Cyfry+, jaki miał numer ten soft nie wiem i nie sprawdzę bo nie mam już tego TV.
 
Do góry