Panasonic seria TX-P42G30

effendi360

New member
Panie pasy są i pasy będą chyba że film przy przerzucaniu na bluray dostaje konwersję 16:9. Pasy są i pasy będą w większości filmów ponieważ wszystkie filmy są kręcone w formacie 21:9 czyli takim jak masz na ekranie w kinie. Chcesz obraz bez pasów to musisz sobie kupić taki telewizor: 58PFL9955 • RTVMax - sklep internetowy
 

Kaszanka11

New member
Witam. Mam problem ze swoim G30E. Mianowicie chodzi o to, że nie chce czytać napisów. Wrzucam napisy na pendrivea razem z filmem. Film normalnie odtwarza, ale napisów ni cholery :/ Raz znalazł napisy, mogłem zmienić kodowanie itp ale nie wyświetlały się na ekranie. Można na to coś poradzić ?

Pozdrawiam :)
 

effendi360

New member
Musisz przekodować napisy. Nie pamiętam jak. Generalnie nie polecam odtwarzania z usb. Lepiej z laptopa lub jakiegoś odtwarzacza.
 

jacabad

New member
Witam w ustawieniach tej plazmy mozna ustawić podwyższoną rozdzielczość co ta funkcja powoduje wie może ktoś i czy warto ją włączać.
 

effendi360

New member
Jeżeli natywnie nie wjeżdża mi do TV 1080p tylko np 720 albo oglądam TV to mam to włączone. A czy coś daje ? Widzisz różnicę ?
 

jacabad

New member
Ja nie widzę różnicy jak włączę w ustawieniach podwyższoną rozdzielczość nie wiem co o na powoduje i kiedy ja np włączyć i w jakiej sytuacji nie mam pojęcia może wypowie sie ktoś bardziej obyty w tych ustawieniach tej plazmy, a drugie pytanie czy moze ktoś wie czy jest jakiś sposób na pozbycie sie czarnych pasów na filmie
 

effendi360

New member
Wyżej napisałem Ci co się tyczy pasów.

Podwyższona rozdziałka powoduje po prostu, że obraz jest UPSCALOWANY przez tv do wyższej rozdziałki czyli np oglądasz film 720 włączasz to i tv upscaluje do 1080. Z odległości dalszej niż dwa metry nawet tego nie zobaczysz :]
 

wojtaszek_

New member
Ok, dzięki.
A czy seria G/GT30 wspiera CI+? Przy GT widziałem taką informację, przy G nie... Czy one się różnią konstrukcyjnie (poza 3D i innymi pierdółami) ?
 

slawomirmarczak

New member
Strona 103 instrukcji obsługi:
"Gniazdo na kartę: Gniazdo CI (zgodne z CI plus) x 1"

ale z tego co piszą ludzie o CI+ to trzeba sprawdzić organoleptycznie.
 

prezes_pl

New member
Czy można w tym modelu użyć karty z UPC.? Chodzi mi oto czy można beztrosko kartę z UPC u żyć w gnieździe ci.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

dcc65

New member
G30 nie widzi internetu po kablu... Ostatnio po burzy spaliło mi rutera plus w trzech tunerach czytniki kart... niby wyłączyłem z sieci inter TV ale nie wiem czy z tepsy nie przyleciało jakies przepięcie wcześniej. Ruter nowy tp link odpalam i nie łaczy mi się , czy mogło mi uszkodzić port Ethernet , bo już odpadam , wszystkie sugestie mile widziane
 

elcede

New member
G30 nie widzi internetu po kablu... Ostatnio po burzy spaliło mi rutera plus w trzech tunerach czytniki kart... niby wyłączyłem z sieci inter TV ale nie wiem czy z tepsy nie przyleciało jakies przepięcie wcześniej. Ruter nowy tp link odpalam i nie łaczy mi się , czy mogło mi uszkodzić port Ethernet , bo już odpadam , wszystkie sugestie mile widziane

kolego to możliwe. miałem tak, że odlaczylem wszystko od pradu tylko zostawilem kabel telefoniczny w liveboxie. przepiecie poszło po tym kablu, rozwaliło po kolei: livebox, tuner sat tpsa podlaczonu do liveboxa, konwerter twin, drugi tuner podlaczony do konwertera i na koniec gniazdo lan w tv (poza tym tv działał normalnie). zgłosiłem na gwarancję i naprawili wymieniając płytę główną w tv. Tyko nic nie mówiłem że to po burzy,
 

mindcrasher

New member
Witam wszystkich,
chciałbym się Was poradzić czy ktoś miał taki problem z tv i wie jaką obrać drogę.Zaraz po skończeniu się gwarancji na ekranie po włączeniu tv pojawiły się różowe zacienienia (poświata), zwłaszcza na białych tłach. Pierwotnie znikało to po paru minutach, dziś całkowicie już nie znika, przebicia różu występują w większym lub mniejszym nasilaniu cały czas. Dodatkowo Matryca widocznie dzieli się na dwie części w poziomie. To też znika lub nie. Rozmawiałem z osobą zajmująca się plazmami i stwierdził, że prawdopodobnie jest to wina procesora sterującego, czyli wymiana płyty głównej za 1000 zł. Rozmowa była na odległość, więc nie jest to póki co fizycznie potwierdzone, bo z tv w serwisie jeszcze nie byłem.
Ktoś z Was miał taki problem, może mi w tym temacie pomóc?
Pozdrawiam
 

mindcrasher

New member
a nie masz 5 letniej gwarancji?

Nie przedłużałem gwarancji, miałem standardowe 2 lata. Cóż dziś można powiedzieć, że to był błąd, ale też nie zakładałem, że problemy będą już po "krótkich" dwóch latach, bazując na doświadczeniach z poprzednimi telewizorami. Takie czasy...
Na pewno nie będę go naprawiał za 1000zł, dlatego chciałbym się dowiedzieć, jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat, czy faktycznie jest to płyta i takie koszta, czy może coś innego.
PZd.
 
Do góry