Panasonic seria TX-P42G30

elcede

New member
@up
Samsung note 2 nie ma problemu z odtwarzaniem filmów na tv po sieci. Telewizor po kablu podłączony do routera TP link a telefon po WiFi. To samo z samsungiem note 1 i Samsungiem galaxy s2. Nie wiem jak na WP ale na androida jest fajna aplikacja do sterowania tv i odtwarzania multimediow
 

Thorand

New member
Co do różowych kropek: wymiana płyty TNPA 5457.Mnie kosztowało to 530zł.

U mnie problem kropek rozwiązał się tak:
Moduł wyświetlania obrazu był poluzowany (śrubki niedokręcone ) i masa "sie gubiła".
Przy okazji, poprawiono zimne luty i wymieniono kilka napuchniętych już kondensatorów.
Koszt 140zł. Czas - jeden dzień roboczy! Rano zawiozłem, po pracy już oglądałem skoki :)

Dla chętnych namiar na serwis w Katowicach.
 

sky1

New member
Kropki to tylko początek, później zgasł cały.Z tego co czytałem moduł ten jest wadliwy i już kilku osobą się uszkodził.
 

maniek1983

New member
Witam
Mam taki poroblem ze tv buczy i jest to bardzo glosne buczenie.Slychac to nawet podczas glosnego sluchania. Na poczatku tylko na jasnych planszach buczal tv teraz nawet na czarnym tle ma ktos moze taki problem i jak go rozwiazal i ile to kosztowalo.
 

Broda4

Member
Witam
Mam taki poroblem ze tv buczy i jest to bardzo glosne buczenie.Slychac to nawet podczas glosnego sluchania. Na poczatku tylko na jasnych planszach buczal tv teraz nawet na czarnym tle ma ktos moze taki problem i jak go rozwiazal i ile to kosztowalo.


a nie masz jescze gwarancji?
minimum byly chyba 3 lata.
 

jacabad

New member
Witam posiadam Panasa TX-P46G30E i amplituner onkyo HT-R558. Jak podłącze dekoder satelitarny Ferguson Ariva 202e do plazmy kablem hdmi i z plazmy optykiem do amplitunera nie mogę uzyskać dzwięku 5.1 choć w dekoderze satelitarnym mam włączoną funkcje audio bitstream dzwięk idzie ale nie ma 5.1 kabel optyczny działa świeci czerwone światełko , w amplitunerze wszystko dobrze postawiane co moze być przyczyną ?
 

dudu

New member
Słuchajcie telewizor TX-P50g30 który zakupiłem rodzicom troszkę polegał gdyż wypalił się dość wyraźnie znaczek tvn24 widoczny niestety oglądając pozostałe kanały , wiem żę od oglądania 24h na dobę takie rzeczy mogą się przydarzyć jednak myślicie iż takie coś podlega gwarancji ?
 

video-darek

New member
mój Pansonic P42G30E zakończył swój żywot dnia 9 czerwca 2014r, za sprawą mojej żony która przyczyniła się znacząco do uszkodzenia matrycy :sad:, mnie oczywiście w domu nie było, jak zwykle wyjazd i po powrocie zastałem pogrom, jak rok temu z tym te teraz to już naprawa telewizora nie jest opłacalna.
Koszt matrycy w serwisie 1850zł, mega dużo
używek nie ma

wiec telewizor idzie na złom , no chyba że ktoś mi pomoże w znalezieniu używanej matrycy
 

reart

New member
uszkodzony TNPA 5457

Moduł wyświetlania obrazu był poluzowany (śrubki niedokręcone ) i masa "sie gubiła".
Przy okazji, poprawiono zimne luty i wymieniono kilka napuchniętych już kondensatorów.
Koszt 140zł. Czas - jeden dzień roboczy! Rano zawiozłem, po pracy już oglądałem skoki :)

Dla chętnych namiar na serwis w Katowicach.

Thorad - będę wdzięczny za namiar na ten serwis w Katowicach
- mam w tym modelu problem z modułem wysokiego napięcia TNPA 5457 - ma zwarcie i cały TV jest martwy - brak fonii i wizji. Co prawda 3 letnia maszyna ale chciałbym ją reanimować.
Od niedawna dołączyłem do klanu plazmowiczów kupując model Panasonic TX-P42G30E. Byłem zadowolony 2 miesiące (model oczywiście z drugiej ręki) i mój pansek nagle zmarł. Świeciła się tylko dioda na zielono i kompletny brak fonii i wizji. Podobno padł moduł wysokiego napięcia do sterowania matrycą TNPA5457, Zasilacz jest OK. Kilka zakładów jakie obdzwoniłem nie podejmują się naprawy bo nie mają takiego modułu a autoryzowany nie znalazł w magazynie modułu o takim oznaczeniu ... Czy miał ktoś podobne problemy i ew jak się udało je rozwiązać ? Oczywiście poza wyrzuceniem go na śmietnik lub wystawieniem za 200 zł na allegro ;-) będę wdzięczny za info - bo wszyscy mówią że obecnie TV produkuje się na 2 lata i kupowanie używanego 3 letniego egzemplarza to pomyłka ;-( niemniej jestem już po "pomyłce" i szukam waszych doświadczeń i opinii w sprawie.
Z góry dziękuję !


 

j@j

Member
Pytanie do posiadaczy tego modelu,czy u Was także są takie "mrówki" zauważalne na ciemniejszym obrazie,a najlepiej to widać w trakcie przełączania kanałów,czy można jakoś to zniwelować,myślę że wiecie o co chodzi w obrazie z tymi "mrówkami",nie mam takiego aparatu żeby zrobić dokladne zdjęcie.
 
Ostatnia edycja:

zibi25

New member
Pytanie do posiadaczy tego modelu,czy u Was także są takie "mrówki" zauważalne na ciemniejszym obrazie,a najlepiej to widać w trakcie przełączania kanałów,czy można jakoś to zniwelować,myślę że wiecie o co chodzi w obrazie z tymi "mrówkami",nie mam takiego aparatu żeby zrobić dokladne zdjęcie.



zmniejsz w trybie zaawansowanym w balansie bieli ustawienie ciemnego koloru ,np. jak kropki są zielone - zmniejsz koloru zielonego " G " itd.
 

Tomassimo

New member
Czy ten Tv posiada "tryb radiowy"? Możliwość wyłączenia ekranu podczas słuchania muzyki przez hdmi lub poprzez wbudowane w Tv aplikacje.
 

elcede

New member
Tak. Można w menu wyłączyć panel i wtedy obrazu nie ma ale w ciemności widać że ekran nie jest wyłączony całkowicie.
 

video-darek

New member
forumowicze, jak tam się ma TV Panaś P42G30, od momentu premiery już mija 5 lat, u mnie ( odpukać w niemalowane ) gra bez zastrzeżeń, oczywiście nie obyło się bez przygód , jak spalony po burzy czy zbita matryca , ale udało się uruchomić

Po ostatniej naprawie ( wymiana matrycy) śrubki modułów solidnie dokręciłem i pomalowałem farbką zabezpieczającą przed odkręceniem, wczoraj sprawdziłem czy coś się nie zaczęło odkręcać, i jest wszystko w porządku

czas pracy po 5 latach,
 

Attachments

  • WP_20160523_002222.jpg
    WP_20160523_002222.jpg
    119,1 KB · Wyś: 402
Do góry