Panasonic seria TX-P42G30

Thorand

New member
mindcrasher

To bardzo interesujące. Mam dokładnie to samo i też zaraz po okresie gwarancji. Daj znać czy naprawiłeś i za ile. Też nie mam 5 lat gwarancji bo ona weszła już po dacie zakupu.
 

mindcrasher

New member
Odświeżam temat,
czy jest ktoś na forum kto miał podobne problemy z tym telewizorem i może napisać co było tego powodem?
Chodzi o to, że znajomy może mi przywieść z Anglii w dobrych pieniądzach płytę główną, jednak potrzebuję potwierdzenia , że to w niej tkwi problem.
Do najbliższego serwisu mam 50 km i diagnoza kosztuje 100zł, wolałbym tego uniknąć z wiadomych powodów.
Jest tu ktoś kto może pomóc???
Pozdrawiam
 

zibi25

New member
Soft panel PANASONIC TX-P42G30E

//chomikuj.pl/Zibi--25

Sterownik ekranu do TV PANASONIC TX-P42G30E.W aktualizacjach pobieranych przez lana niema tego sterownika,trzeba go instalować ręcznie z karty SD.Ta wersja sterownika pochodzi z autoryzowanego serwisu panasonica i działa na 100%. Po wgraniu TV ma większą skalę szarości co zdecydowanie poprawia dynamikę obrazu.

Instrukcja:

Rozpakować na pustą kartę, włożyć do TV - wykonać
polecenie dialogowe, czekać aż dioda czerwona przestanie migać - wyłączyć i
włączyć ponownie TV.
 

jacabad

New member
Do zibi25 a jeśli ściągałem aktualizacje ze strony panasonica i instalowałem przez pena, a nie przez lana to też nie mam tego sterownika który proponujesz i jak go zdobyłeś.
 

zibi25

New member
Do zibi25 a jeśli ściągałem aktualizacje ze strony panasonica i instalowałem przez pena, a nie przez lana to też nie mam tego sterownika który proponujesz i jak go zdobyłeś.
Witaj,nie nie masz tego stera.Mam go z autoryzowanego serwisu panasonica ,zresztą tak jak pisałem wcześniej.Sam go zresztą też zainstalowałem i dla mnie jest widoczna poprawa wyświetlanego obrazu na TV.
 

zibi25

New member
Witaj,musi banglać :). Wypakuj dwa razy aż dojdziesz do pliku SDDL.SEC .
Następnie postępuj według załączonego opisu
1.Rozpakować
2.skopiować na pustą kartę SD
3.włożyć kartę do uruchomionego TV
4.postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami
5.następnie wył.i wł. TV.
 

zibi25

New member
Witaj,nie nie masz tego stera.Mam go z autoryzowanego serwisu panasonica ,zresztą tak jak pisałem wcześniej.Sam go zresztą też zainstalowałem i dla mnie jest widoczna poprawa wyświetlanego obrazu na TV.
Poza tym ,jak będziesz miał tą wersję sterownika to zostanie wyświetlona informacja ,że go już masz zainstalowanego.Jak będziesz postępowa zgodnie z instrukcjami nie uszkodzisz TV.Oczywiście nie wyłączaj odbiornika w trakcie aktualizacji !!! ,czekaj cierpliwie do ukończenia instalacji.
 

zibi25

New member

Rozpakuj dwukrotnie aż dojdziesz do pliku SDDL.SEC .
Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami ,no i nie wyłączaj Tv w trakcie instalacji !!! czekaj cierpliwie do końca.Jeżeli będziesz postępował zgodnie z tymi instrukcjami nie ma możliwości uszkodzenia TV.
Instrukcje

1.Rozpakować
2.skopiować na pustą kartę SD
3.włożyć kartę do uruchomionego TV
4.postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami
5.następnie wył.i wł. TV.

Jeżeli posiadasz w TV tego stera ,zostaniesz o tym poinformowany.
Po wszystkim napisz ,czy działa .
 

zibi25

New member
Rozpakuj dwukrotnie aż dojdziesz do pliku SDDL.SEC .
Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami ,no i nie wyłączaj Tv w trakcie instalacji !!! czekaj cierpliwie do końca.Jeżeli będziesz postępował zgodnie z tymi instrukcjami nie ma możliwości uszkodzenia TV.
Instrukcje

1.Rozpakować
2.skopiować na pustą kartę SD
3.włożyć kartę do uruchomionego TV
4.postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami
5.następnie wył.i wł. TV.

Jeżeli posiadasz w TV tego stera ,zostaniesz o tym poinformowany.
Po wszystkim napisz ,czy działa .
 

SAMPRA

New member
Witam , wgrał ktoś ten sterownik i czy poprawił on różnice w dotychczasowym obrazie - bo trochę się waham z tą aktualizacją ?
 

tryba

New member
Zibi,
ten sterownik jest tylko do serii 30?
U mnie na P42V20 mam komunikat "błąd odczytu pliku 0002".
Po rozpakowaniu pliku z Twojego chomika mam SDDL.SEC o wielkości 609kB-
taki mały ma być? (ostatnio 2.518 miał 24MB)
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Broda4

Member
czy ktoś podłączał telefon do tv poprzez LAN?

zrobiłem sobie sieć:
TV>Lumia 820,
w tv karta Netgear`a
internet działa, wszystko OK.
Ale gdy chce przesłać film nakręcony przez telefon, albo nagrany na telefon - występuje b silne lagowanie trwające po 1-2 sek.

Ktos może próbował takiego rozwiązania?
 
Do góry