Panasonic seria TX-P42G30

peterka1000

Member
Bez reklam
Czyli Peterko nie jesteś zadowolony z twego szkiełka:( przeciesz VT20 był :krol: tv w 2010 to jak ty nie piejesz to kto LED czy KURO:roll:

Nie w tym rzecz czy jestem zadowolony czy nie , miałem Kuro również tak się składa. Poprostu jak kupowałem tego 50VT20EA to podobno miał to być tv nie do pobicia , ze wszystkim naj naj naj . Kupiłem i w sumie nie żałuje , bo faktycznie jest jednym z najlepszych tv jakie są na rynku dostępne . A moja wypowiedź zmierza w tym kierunku , że z tego co widze to nic się nie zmieniło w nowych modelach oprócz wyglądu samej obudowy plus w VT30 pilot i menu . Ja dałem jako za nowinke za mojego Panasa 7700 zł . Teraz na spokojnie patrząc już bym tyle nie dał . Bo jak się okazuje to 3D o kant dupy rozbić , liczy się tylko 2D . Fakt faktem że VT20 był do 2D róznież najlepszym tv . Więc reasumując , jak ktoś nie jest jakimś zakłamanym matołkiem dla którego liczy się na siłę coś nowego , tylko chce mieć dobry tv za niezłą cenę , to dzisiaj już się da wyrwać VT20EA poniżej 5000 zł i napewno bym wolał dzisiaj dać za ten tv 5000 zł aniżeli 8000 zł za VT30 , bo może mi wmawiać kto chce i co chce ale nie ma szans żeby ten nowszy model dla kogokolwiek normalnego świecił lepiej , różnicy założę się że praktycznie nikt na własne oczy nie zauważy . Jedni powiedza że lepiej świeci ten , drudzy że tamten ale napewno nie jest wart różnicy 3000 zł . Pomimo tego że mnie stać dzisiaj z czystym sumieniem powiem że bym nie dał już za tv 7700 . Dzisiaj bym wogóle kupił 50V20E , lub za 5000 zł 50VT20EA , napewno bym nie dał 8000 zł za 50VT30E , które ktoś da , pobawi się tak naprawde samym menu przez 3 dni , nacieszy się wyglądem samego tv przez tydzień , a po tym cxasie dojdzie do takiego samego wniosku jak ja doszedłem , że 3D to lipa i liczy się obraz sam a nie wygląd tv . A Ci co liczą że nowy Panasonic to Kuro tylko z 3D niech się nie łudzą . Jeżeli Kuro kosztowało 17000 zł to może cena była podbita sztucznie powiedzmy o 4000 zł dla marki Pioneer , a reszta to koszty Kuraka . Więc jak wogóle wyjdzie następca Kuro w osobie Panasonica to napewno jego cena się zacznie od 15000 zł za 50 cali , a nie od 8000 zł . Pozdrawiam
 

bobbaniak

New member
Testy G30 - c.d.

Kilka kolejnych przemyśleń dotyczących TX-P42G30E:
- czyta pliki MKV
- czyta dyski z formatem plików NTFS (bezproblemowo współpracuje z 2,5" przenośnym HDD WD My Passport Essential SE 1TB USB 3.0 sformatowanym na ten system plików)
- serwisy Youtube, iPLEX i iPLA działają znakomicie. Facebooka nie sprawdzałem (jakiś czas temu zablokowałem konto i nie zamierzam nic w tej sprawie zmieniać).
Zamówiłem kamerkę TY-CC10W. Jak ją dostanę, to przetestuję Skype...
Jak dla mnie - rewelacja. Sporo poprawiona wersja G20 (którą ma mój szwagier, tak więc mogę porównać).
 

mcwiciu

New member
Hmm to co warto sie przejmowac ze g30 nie ma infinity black PRO tylko samo infinity black? czy to juz tylko chwyty marketingowe czy naprawde jest to zauwazalne? (PRO maja GT, ST, VT wiec cena idzie w gore - choc nie wiem jaka moze byc cena ST?)
P.S. Tak z ciekawosci - ile G30 stoi w tutejszym sklepie? I ile mozna dostac znizki na niego bedac "niebieskim" ?
 
Ostatnia edycja:

wojks

New member
Hmm to co warto sie przejmowac ze g30 nie ma infinity black PRO tylko samo infinity black? czy to juz tylko chwyty marketingowe czy naprawde jest to zauwazalne? (PRO maja GT, ST, VT wiec cena idzie w gore - choc nie wiem jaka moze byc cena ST?)
P.S. Tak z ciekawosci - ile G30 stoi w tutejszym sklepie? I ile mozna dostac znizki na niego bedac "niebieskim" ?

Każdy model, który wymieniłeś ma Infinity black pro.
Ale np VT30 ma filtr kontrastowy w wersji PRO, a G30 bez Pro.
I powiem szczerze, że jest to widoczne.
Miałem okazję porównać całą linię Panasonica. Widać różnicę, między PRO, a bez.
Lecz porównując GT20 i GT30, które stały obok siebie, widać ogromną różnice między NeoPDP, a NeoPlazma, która jest lepsza :)
 

mcwiciu

New member
Hmmm na stronie Panasonica wrzucilem do porownywarki G30, VT30, GT30 i ST30:

G30 Infinite Black (5,000,000:1 Statyczny)

VT30 Infinite Black Pro (5,000,000:1 statyczny)

GT30 Infinite Black Pro (5,000,000:1 statyczny)

ST30 Infinite Black Pro (5,000,000:1 statyczny)

Hmm i w tym porownaniu pisze w specyfikacji ze te modele maja NeoPDP a chyba maja NeoPlasma?
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
NeoPDP a NeoPlazma to prawie to samo (nazwa marketingowa)
NeoPDP = ekran plazmowy G13
NeoPlazma = ekran plazmowy G14

Więc zwał jak zwał
 

Thorand

New member
Malo dzis oczu nie przetarlem. W fizycznym sklepie RTVAGD w bytomiu 42G30 za 2999. Az kazalem sprzedawcy sprawdzic czy sie nie pomylili. Niezla roznica cen. W MM Zabrze 3999. 1000zl za kilkanascie kilometrow. Normalnie jak w necie :)

Dla porownania 42V20 maja za 3999... cos im sie polityka cenowa rozjechala chyba :)
 
Ostatnia edycja:

mcwiciu

New member
No to w koncu G30 ma infinite black czy infinite black PRO? Za 2999 to bym lykal od razu gdyby byl za tyle u mnie w miescie w sklepie. Choc na necie za 2869 teraz. Ciekawe tylko ile przesylka ...
 

racuh

Banned
g30 ma infinite black ( jak wcześniej wspominano PRO maja tylko seria VT , GT i ST ) przesyłka w każdym sklepie internetowym nie bedzie większa niż 100 zł.
 

Rany

New member
Seria vt30 pojawiła sie

Na stronach panasonica, a nawet w jednym sklepie za 5399 PLN 42cale pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mcwiciu

New member
2500 tys. dodatkowo za VT30 w stosunku do G30 za filtr w wersji PRO, 3D, tuner dvb-s/s2, tryb isf z zaawansowana kaibracja, jeden glosnik wiecej, CoNEQ, nagrywanie na karty pamieci, zlacze serwisowe, adaptor sieci bezprzewodowej, PIP i PAP ....
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
1. Rozumiem, ze z tym plikiem .mpg 1080i to sobie nikt nie potrafi poradzic (kilka postow wczesniej). Moze by go przekonwertowac do .mvk. Da sie bez utraty jakosci?
2. Jak to jest, ze ide do sklepu. Ogladam sobie G30 i mam wrazenie, ze w porownaniu do innych TV jest jakis taki wyblakly. Czy to cale 5mln:1 kontrastu statycznego to jakas sciema jest? Nie bardzo to wszystko rozumiem. Zdjecia ogladane na tym samym pokazuja kolory dopiero po ustawieniu kontrastu dynamicznego. Moze ktos mi powie: na jakich parametrach w sklepie, przy oswietleniu jakie jest, TV pokazuje zeby? Zalozmy ze robimy reset do fabrycznych, ustawiamy THX i co dalej?
 
Ostatnia edycja:

jacek1969r

New member
Generalnie to plazmy w sklepie są "wyblakłe" z uwagi na jasne, świetlówkowe oświetlenie. Dopiero w domu pokazują cały miodek, pod warunkiem że okno jest od północy lub oglądamy wieczorem albo przy roletach. Są coraz lepsze systemy poprawiające to ale nie do końca się to udaje, albo drogo kosztuje.
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
Jak tak dalej pojdzie to trza bedzie zamontowac w domu sanki wyjezdzajace z sufitu z automatem zmieniajacym TV w zaleznosci od oswietlenia... i tak w dzien bedzie LCD a nocy plasma... no prosze was. Tych wad w tv jest coraz wiecej im dluzej sie im przegladam. Jak to bylo ze CRT sie szlo do sklepu i kupowalo i 10lat czlowiek byl zadowolony?
Widzieliscie te skrzynki zasloniete do kilzona3 co stawiaja w wiekszych marketach? Tak powinno sie plazmy ogladac !
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Jak tak dalej pojdzie to trza bedzie zamontowac w domu sanki wyjezdzajace z sufitu z automatem zmieniajacym TV w zaleznosci od oswietlenia... i tak w dzien bedzie LCD a nocy plasma... no prosze was. Tych wad w tv jest coraz wiecej im dluzej sie im przegladam. Jak to bylo ze CRT sie szlo do sklepu i kupowalo i 10lat czlowiek byl zadowolony?
Widzieliscie te skrzynki zasloniete do kilzona3 co stawiaja w wiekszych marketach? Tak powinno sie plazmy ogladac !

No nie do końca z tymi Certekami jest wszystko :krol: ja osobiscie jeszcze takiego posiadam [top modela philipa 32PIXEL PLUS wersja 2]i powiem tak byłem nim oczarowany z 2miechy a teraz muszę z nim cierpieć HALO wokół obiektów jest straszne digital motion [teatr lalek nie filmowy przekaz:cry:]kolory czerń oczywiscie gito:mrgreen: ale wcale nie lepsze od najnowszych plazm[oczywiscie w przyciemnionym pokoju lampkanocna itd byle nie jarzeniówa stu watówa:-D Jedyna wada którą zobaczyłem na PDP Panasonica model g20 były fałszywe przejscia totalne w obrazie[kręgi wokól jasnych obiektów ]to mnie powstrzymało przed zakupem mam nadzieje ze gt30 weliminowało ten problem i na jesień make choice:kom:
 
Ostatnia edycja:

Lishoo

New member
Witam,

Z tego co ja się doczytałem to plazma z filtrem Infinite Black osiąga kontrast rzędu 5 000 000:1
Infinite Black Pro natomiast POWYŻEJ 5 000 000:1

Fajnie to pokazane jest tutaj:
Kod:
www2.vieraexperience.com/html/pl_PL/superior-picture/contrast/infinite-black-and-infinite-black-pro-neo-pdp

Natomiast co do różnicy pomiędzy serią 30 i 20, to przedewszystkim inny panel g14 w nowszym, g13 w starszym, czym się one różnią?
Podobno czernią, stąd też w nowszym jest Infinite Black 2 i Infinite Black Pro 2
no i różnice w budowie pokazane są tutaj
Kod:
panasonic.net/avc/viera/technologies/index.html

Fajne też jest zdjęcie pokazujące bodajże panel bez infinite black i wraz z znim
Kod:
news.smarthouse.com.au/images/shared/2010042005394475668.jpg

W każdym razie z tego co się doczytałem to filtr Infinite Black (Pro) nie poprawia samej czerni że jest czerniejsza na czarnym ekranie (jak to piszą ;) ) tylko poprawia ją kiedy na ekranie jest kolor jansy i ciemny, czyli jest duży kontrast, przez ten filtr biały kolor nie naświetla jakby koloru czarnego.

Z drugiej strony czy wszystkie filtry które pogłębiają czerń nie skutkują obniżeniem jasności obrazu?

Dzisiaj jeszcze oglądałem tx-p42g30 i obok był jakiś s20 czy jakoś tak no i szedł sygnał SD na nich i powiem wam że jakbym się nie przyglądał to nie widziałem żadnej różnicy w obrazie między nimi :p

Jeszcze jedna sprawa, nie wiem dlaczego ale zawsze jak oglądam sobie tv w salonach to mam wrażenie że najlepszy obraz jest i tak na Plazmach Samsunga :|

jacek1969r napisał:
Generalnie to plazmy w sklepie są "wyblakłe" z uwagi na jasne, świetlówkowe oświetlenie. Dopiero w domu pokazują cały miodek, pod warunkiem że okno jest od północy lub oglądamy wieczorem albo przy roletach. Są coraz lepsze systemy poprawiające to ale nie do końca się to udaje, albo drogo kosztuje.
Dodatkowo prawie każdy STARY TV jest ustawiony tak żeby obraz wyglądał dużo lepiej na nich niż na nowych modelach, żeby się ich po prostu pozbyć :)
 

Rob231

New member
Ogladania G30 drugie podejscie i szczesliwy final

Witam ponownie.

Dzis spedzilem przeszlo 2 godziny w Mediamarkt ( Ostrobramska, Warszawa) z modelem G30, GT30, E30 LED( wszystko tego tegoroczne modele).

G30 stal obok E30, na koncu zabawy moglem podziwiac wszystkie 3 ( z GT30 ) obok siebie. Ustawienia w kazdym TV takie same, THX, 36 kontrast, 0 jasnosc, 30 kolor, 5 ostrosc, IFCC wylaczony, ECO wylaczony, redukcja szumow wylaczona, 24 frame smooth czy jakos tak , wylaczone ( wszystkie ustawienia z pamieci) . Na moje oko Tryb THX nie sprawdza sie w kazdym filmie, kazdych warunkach, obraz jest "przypalony, zbyt ciemny by dostrzec wszystkie detale i moge napisac, ze o dziwo przy swietle sklepowych ( co nie bedzie niespodzianka) E30 wyswietlal lepsza, " czarnejsza" czern, a GT30 i G30 swiecily identycznie ( tj. "czern" byla z tych szarych, odnioslem co prawda wrazenie, ze powlowka w Gt30 moze nieco redukowac odbicia swiatla, ale nie dam sobie uciac reki ;) ). Mimo "opalonego" obrazu , kolory w GT30 i G30 bardziej nasycone i zywe( takie jak lubie). Na ledie bylo jasniej i wyrazniej, ale kolory byly na sterydach. Nastepnie przyszla kolej na obraz Full HD.

Sprzedawca nie wiedzial nawet, ze w odtwarzaczu Blu nalezy ustawic tryb 24p i ze to wlasnie player/zrodlo determinuje jaki sygnal wykrywa TV i na moje prosbe ustawil to w BDP 85 Panasonica( ci sprzedawcy po szkoleniu.., upieral sie, ze ma byc 60 Hz) . Zmiana przyniosla skutek i pojawil sie 1080p 24Hz. Dzieki uprzejmosci sprzedawcy spedzilem 2 godziny z pilotami do Blu i TV, zmienialem ustawienia, odtwarzalem filmy z pendrivow.

Wazna informacja, potwierdzam, ze czytal 2 filmy, AVI i mkv, z 2 GB pendriva sformatowanego NTFS( na Gt30 i G30) .

Jako, ze obraz w sklepie na GT30 i G30 w trybie THx nie przypadl mi do konca do gustu( zbyt ciemny), wlaczylem tryb ECO, ktory owocuje podwyzszona jasnoscia( nie wiem dokladnie co on wylacza lub wlacza). W niektorych filmach tryb Normalny sprawdza sie lepiej.

Nieco zrazony porownaniem 42Led w stosunku do G30( te same ustawienia przy swietle sklepowym podkreslam, dawaly lepsza czern na Ledzie, lecz bardziej naturalne byly dla mnie kolory na G30 i Gt30, widac bylo roznice w Red Cliff Blu rayu i demie BL samego panasonica), odwiedzilem ponownie Euro , dajac druga szanse g30, do ktorego( jak pisalem w 1szej relacji) mocno sie zrazilem.

Ku mojemu zdumieniu, dzieki licznym zmianom ustawien trybow( mialem tym razem pilota na wylacznosc przez godzine), zyskalem pewnosc, ze najbardziej pasuja mi tryb Normalny i THX, z wlaczonym ECO. Wladca pierscieni ( 1920x800) jednak wyglada wspaniale;), zatem cofam opinie z 1szej sesji. Kolory i ilosc detali, ktore mozna dostrzec bez porownania z Samsungiem LE40C650, plynnosc obrazu bez zastrzezen, kolory ponownie bez porownania niz na innych TV.

Blu Ray Sin City i Red Ciff pokazaly na co je stac( sprzedawca na moja prosbe przyniosl wyjetego z pudla player sony) . Tv byl wlaczony caly dzien( bylem po 19) i byl umiarkowianie cieply , nie bylo slychac wyraznego brzeczenia/bzyczenia, w obok stojacym 46G20 sytuacja wygladala zupelnie inaczej.

Bez trudu uslyszalem ciagle bzzz( wydobywajace sie przez gorne otwory wentylacyjne), ktore raz bylo wieksze, raz mniejsze.

Obsluga w Euro przejawiala duze zainteresowanie TV ( chyba im sie podobalo). Tryb domyslny, w Euro i Media to Dynamiczny. Jeden z sprzedawcow byl swiezo po szkoleniu przez przedstwiciela, mial sporo do powiedzienia, ale wszystko co powiedzial mozna znalezc w sieci:) lub instrukcji.

W Euro na Fieldora w Wawie nie maja ani GT30, ani E30( led), nie maja tez 46 lub 50G30.

Im dluzej wpatrywalem sie w ogladane filmy z 3 i ok. 3,5 m , tym bardziej bylem zauroczony.

Czern przy swietle jest mleczno-szara( wiecie jak to jest w sklepach) , co jednak wcale mi nie przeszkadza( zauwazylem , ze w GT30 moze jest odbrobine lepiej).

Napisze szczerze, konwersja 2D na 3D w Gt30 to tylko bajer( wciaz obraz jest dla mnie zbyt ciemny), nawet w VT20 ( jest wlaczony obraz 3D na stale w tzw. "studio, w tym samym mediamarkt ). nie wciaga i ze technika wyswietlania obrazu 3D wymaga jeszcze sporo pracy.

Wspomne jeszcze, ze jak ktos mysli o nalozeniu okularow 3D Panasonica ( maja wlacznik, by je uruchomic) na okulary korekcyjne, to spotka go spory zawod, bedzie to niemal niemozliwe.

W tej kwestii Samsung nie ma sobie rownych. Okulary 3d bez trudu wspolgraly z korekcyjnymi. Panasonic chyba zalozyl, ze wszyscy mamy sokoli wzrok.

Po kilku godzinach spedzonych z G30 i jego pobratyncami moge stwierdzic, ze Tv jest praktycznie kupiony. Ostatni problem to przekatna, 42 cale to troche malo;). W penym sklepie mozna juz zamowic 50G30 za 4300 + wysylka 69 zl.

Tu juz maja VT30 , niedlugo ma sie pojawic test

Panasonic VT30 received - FlatpanelsHD



Pozdrawiam
 
Do góry