Panasonic seria TX-P42G30

Peter_21

New member
G30- wreszcie nowy design, obudowa smukła ramka już nie taka brutalna, obrotowa stopka, dwa wentyle z tyłu więc nici z ciszy wieczornej ale za to wydaje się chłodniejszy od G20, menu bardziej ludzkie i łatwiej znaleźć co potrrzeba, czyta NTFS, czyta divx mkv mp4 innych nie sprawdzałem, co do obrazu to bez rewelacji względęm zeszłego roku ale też nie bawiłem sie w głębsze porównania. Ceny sympatyczne. Jak ktoś chciał g20 to polecam nowy model a jak szczypiemy się na kesz to kupno g20 to też dobry wybór szczególnie że ceny są very attractive ;)

Mozesz napisać cos więcej o jakości obrazu G30? Chodzi o kolorki, ostrość, czerń...
 

fish_dvb

New member
Już jest plazma na testy.
Proszę o pytania .
Co mam sprawdzić ?

Mnie bardzo interesuje, czy Panasonic zrobił coś w sprawie słynnego problemu z obróbką sygnału 50Hz, tzn. czy np. linie na boisku piłkarskim mają fałszywe kontury (dodatkowe cienie R, G i B) przy szybkich ruchach kamery.
Proszę też, jeśli można, o ogólne porównanie z V20 i VT20 (poziom czerni, przejścia tonalne itp.).
 

lcz@interia

New member
Kiki,
Ja się dołączam z prośbą o porównanie do G20 i V20.
Szczególnie ogólnej jasności.
Pobór mocy zawsze mierzysz więc nie trzeba pisać.
No i właśnie jakieś testy obrazu przy sporcie, szybkich scenach - jak się zachowuje.
 

Cichy123

New member
Już jest plazma na testy.
Proszę o pytania .
Co mam sprawdzić ?

Poprosze sprawdzic:
1. Pobor pradu przy roznych ustawieniach - dynamicznych, ECO etc.
2. Czy na pewno czyta dyski powyzej 500GB sformatowane na NTFS.
3. Z jakimi formatami filmow sobie radzi z HDD, jakie maja byc rozszerzenia plikow tekstowych do filmow.
 

bobbaniak

New member
Nowy zakup - pierwsze wrażenia

Witam na forum.
Dzisiaj po południu kurier przywiózł i już się dzielę pierwszymi spostrzeżeniami:
1) Jest cieńszy niż G20
2) Ma wbudowane 2 wentylatory (na razie ich nie słyszałem)
3) Rewelacyjnie współpracuje z NAS'em QNAP TS-110 (DLNA) - napisy *.txt łyka bez problemu (ustawienia języka napisów na East 2 i Latin 2). Tylko ą, ź są źle wyświetlane
4) Na ustawieniach polskich są dostępne wszystkie 3 tunery (analog, DVB-T i DVB-C) przy skanowaniu kanałów
Na razie rewelacja. Reszta testów później.
 

Thorand

New member
1. Co to znaczy ze on jest przygotowany do wspolpracy z Wifi? Czy adapter jest na Polske w zestawie?
2. Bardzo mnie ciekawi jak sobie radzi z ps3
3. Czy to ze czyta MVK to prawda?
4. Porownanie do G20 bardzo mile widziane.

P.S.
Slysze sprzeczne opinie o jego swieceniu, z niecierpliwoscia czekam na test !
 
Ostatnia edycja:

Sucread

New member
Prosiłbym o porównanie G30 z V20, czyli najlepszej plazmy 2D panasonica z tamtego roku, z najwyższym modelem 2D panasa w tym roku. Czerń, fosfor, płynność ruchu, obraz oraz czy występują wady które były widoczne w V20.
 
Panowie.Ja sie dołączam do tego
1.Czy warto inwestować w g30 czy wybrać v20( jakosc obrazu )
2.Czy g30 czyta mkv
3.czy g30 działa na ntfs
4.Czy ogladając na g30 bede odczuwał wieksze i mocniejsze orgazmy?:)
5.jak to działa to wi fi?
 

Frog_PL

New member
Już jest plazma na testy.
Proszę o pytania .
Co mam sprawdzić ?

kiki jakbys mogl zostawic go na kilka godzin na TVN24 ;> i sprawdzic czy NIC nie ZOSTALO.... Lub stestowac z konsola PS3 i jakimis dynamicznymi grami czy nie ma jakis green ghostow czy powidokow to bylbym WIELCE WDZIECZNY ! Bo w sumie tylko tego sie obawiam. No i dobre by bylo porownanie w stosunku do G20.
 

Thorand

New member
1. Czytalem w instrukcji obslugi G30, ze obsluguje .mvk, pytanie jak wydajnie?
2. Telewizor wspolpracuje podobno z PC w sensie DLNA. Czy poza tym czy sa jakies preciwskazania aby zwyczajnie przez HDMI podpiac PC i grac na Telewizorze?
3. Kiki, wiadomo moze cos o V30? Z tego co widze to w zeszlym roku G20 wchodzil w marcu a V20 w maju.
4. A moze krotkie porownanie do V20 tez?

***update
Widzialem, macalem go w sklepie
a) Wifi dziala jak w przypadku G20 czyli jest modem USB. Specjalny do tego TV koszt ok 250zl.
b) Aby dzialal Skype tez wymagana jest kamerka pracujaca z Panasonikiem, koszt jak wyzej.
c) Zwyklej klawiatury podlaczyc nie mozna... musi byc ... juz wiecie co...
d) Desing jest czarny z nuta platynowa u dolu (przejscie z czarnego w platynowy gladkie) wyglada estetycznie
e) Obraz ladny naturalny, podoba mi sie bardziej niz stojace obok LCD (nawet 2x drozsze, LCD mi sie podobaja ale dopiero 3x drozsze) jednak to zadne porownanie bo w sklepie jak to w sklepie
f) Iplex dziala super
g) Youtube skaluje tak, ze oczom nie wierzylem. Filmik 320 wygladal lepiej niz na laptopie 15"
h) Nie ma wejscia D-sub ani DVI. Zastanawiam sie jak to bedzie z PC. Czy HDMI pod W7 sobie poradzi? Czy tez obraz bedzie "rozmazany"?
i) Widzialem jak sie sciagal update softu. Burza i userfriendly. To lubie!
j) Na razie jest moim faworytem do zakupu jesli sie "cos" nie wydazy
k) Sprzedawca twierdzi, ze matryca jest ta sama. Nie wyglada na znawce ale czy G13 vs G14 to jest roznica? W nazwie na pewno... czekamy na Kikiego !
l) Mam wrazenie ze przeszkadza mi "sniezenie" (zdaje sie odpowiedzialne za redukcje powidokow). Nie wiem tylko czy to minus wszystkich plazm i czy na dluzsza mete nalezy sie tym martwic?
.
.
.
Tym bardziej czekam na test Eksperta, ktory widzi to czego my zwykli smiertelnicy nie zauwazymy na pewno, gdyz emocje nam fakty przeslaniaja !
 
Ostatnia edycja:

Peter_21

New member
Kiedy Kiki jest szansa na test G30? Już nie moge sie doczekać...mozesz choć ogólnie napisać czy warto sie tym tv interesować i czy jest widoczna różnica w porównaniu z G20?
 

Rob231

New member
Moje wrażenia z obcowania z 42G30 i nie tylko

Witam,

Kilka slow wstępu.

Mniej więcej od czerwca 2010 rozglądam sie za nowym TV ( w międzyczasie dysponowałem LCD Sharpem 32jka , aż do lutego) i przez cały czas trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata.

Podczas wizyty w pewnym znanym sklepie, w rozmowie o TV w ogóle, pojawił się wątek plazmy Panasonica, która podobno świeci ładniej i lepiej niż większość LCD ( w dużym skrócie i uproszczeniu ). sprzedawca wymienił serie G10 Panasonica i G20 ( choć to może ja sam znalazłem ten drugi model). Tak zaczęła sie moja "misja" wytypowania tego jedynego i najlepszego modelu do kwoty ok. 3000 z okładem ( z uwzględnieniem właśnie plazmy).

W międzyczasie miałem do czynienia z modelem Samsunga LCD LE40C650 ( kupionym dla mamy, głównie do oglądania C+ HD i filmów z dysku USB, pod tym względem sprawuje sie rewelacyjnie, czyta napisy, szybko uruchamia filmy, odtwarza każdy niemal ważny format filmów).

Niestety obraz nie do końca mnie przekonał, występuje efekt "teatru", choć eksperymentowałem z różnymi ustawieniami, to efekt nadal mnie nie przekonuje a ze skalowaniem obrazu w SD tez nie jest najlepiej). Po zapoznaniu sie z G30 ( wstępnym i krótkim), o tym za chwile, mam zamiar sprawdzić na Samsungu jak sprawują sie filmy Blu-Ray ( jeszcze nie miałem okazji).

Wszyscy wiemy, ze nic nie zastąpi oglądania TV w akcji na żywo( choć sklep to nie jest odpowiednie miejsce, ze względu na oświetlenie). Odwiedziłem Saturna w Z. tarasach, gdzie sprzedawca na wyraźną prośbę podłączył na moją prośbę ( do 42 G20) odtwarzacz Blu i uruchomił Sin City Blu-ray ( własną kopia, znawcy tematu wiedza , ze to jeden z lepszych filmów pod względem obrazu i dźwięku) w trybie THX. Była to scena, w której bohater grany przez Rourke zabawia sie ze swoja miłością, a potem ucieka. Czerń, ostrość obrazu , kąty widzenia, dosłownie wszystko zrobiło na mnie piorunujące wrażenie ( i to przy oświetleniu sklepowym . Pominę fakt, ze TV zawiesił sie w trakcie ściągania nowego softu przez WIFI Panasonica, pewnie przez kiepskie polaczenie )

Następna wizyta miała miejsce w Mediamarkt, tym razem sprawdziłem model 46g20, wrażenia były podobne.

Ostatnio rozważałem zakup 42 GT20, ale to dopiero 1sza generacja plazm 3D i po krótkiej zabawie w Euro agd z okularami ( ileż to musiałem sie naczekać aż wreszcie sie znalazły, w jednej z wersji miałyby rzekomo zaginąć), trybem 2 na 3D ( tryb obrazu THX) , bardzo ciemnym obrazem w 3D , zupełnie straciłem zainteresowanie.

Mając do lutego TV , mogłem spokojnie wczytywać sie w niezliczone opinie i recenzje najróżniejszych telewizorów. W listopadzie, grudniu pojawiły sie 1sze wzmianki o modelach Panasonica na rok 2011 i tak docieramy do wczorajszego dnia ( chwała tym, którzy jeszcze czytają :)) , kiedy to w Euro AGD w Warszawie na Fieldorfa pojawił się Panasonic 42G30.

Uczynny Pan wskazał drogę, przyniósł pilot i zaczęło się.

Uwaga do wszystkich czepialskich :), wszystkie uwagi i spostrzeżenia, obserwacje są tylko moje i z całą pewnością bardzo subiektywne.

Kilka uwag o wyglądzie.

1. Nowoczesny, smukły wygląd, wręcz elegancki , ładnie "przycięte" krawędzie, bardzo cienka obudowa w górnej części W ramach „testu” przyłożyłem (do obudowy) bardzo blisko ucho i nie brzęczał ;). Pamiętajmy jednak , ze w domu , zwłaszcza w nocy słychać dosłownie wszystko.

Dla porównania , w Samsungu LE40C650 , w trybie Dynamic i białym ekranie , słychać brzęczenie z bliska i z 1 m. Jestem na tym punkcie bardzo wyczulony:).

2. Obudowa wokół ekranu czarna, dół i stojak/podstawa metalicznie-szary.

Wejścia i wyjścia z lewej strony TV.

Podsumowując, brawa dla Panasonica.

I na tym niestety koniec zachwytów ( z jednym wyjątkiem, o tym później)

1sze co mnie uderzyło, na tle stojących obok Samsungów ( po lewej LEDowy, pozostałych nie pamiętam) był jakby "przypalony" , ciemny obraz, niska jasność. Reklamówka Discovery puszczona przez splittera na wszystkich TV, na 42G30 prezentowała sie marnie. Wiem, to jeszcze niczego nie przesądza.

Miałem ze sobą pendriva Kingstona 32 GB, sformatowanego na komputerze w systemie WIN XP PRO SP3 w formacie plików, UWAGA exFAT ( WIN XP PRO SP2 i SP3 wymaga ściągnięcia poprawki Microsoftu do poprawnego działania exFAT , Vista chyba tez, Win 7 ma natywne wsparcie dla tego formatu , wzmianka o exFAT znajdziecie w instrukcji G30 na stronie 97). W tej samej instrukcji nie znajdziecie żadnej wzmianki o NTFS ( wnioski nasuwają sie same).

Przygotowałem do „testów” próbkę 5 filmów , w następującej kolejności:

1.Galerianki 695 MB ( w rozdzielczości 640x352 , kodek MPEG4 , XviD)

2. Czarny Łabędź 2,54 GB ( 1280x536, kodek MPEG4 , XviD)

3. "Starcie Tytanów" 4,37 GB( 1280x536, kodek AVC, profil 3,1)

4. "To nie jest kraj dla starych ludzi" 8 GB ( 1920x816 , kodek AVC, profil UWAGA 5,1)

Nie wiem jak najnowsze odtwarzacze Blu ray, ale dawniej ten profil nie był obsługiwany, na moim LG BD370 mogę oglądać pliki MKV z tym profilem, u kolegi na blu Sony, (podobna cena odtwarzacza) , w ogóle nie chce odtwarzać profilu 5.1)

5. Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia , wersja kinowa 13 GB (1920x800, kodek AVC , profil 4.0)

W ostatnich dwóch filmach bitrate to ok. 8-9 Mbitow.

Poprosiłem o włączenie trybu THX( 1sza runda oglądania z włączonym trybem EKO i wyłączonym IFC ) na plus można zaliczyć menu, jakby bardziej przystępne i uporządkowane .

Pojawiają sie na ekranie Galerianki.

Widok filmu w niskiej rozdzielczości i (zapewne ze spora kompresja ) był przerażający:). Z bliska widać wszystkie możliwe niedociągnięcia( z większej odległości przy oświetleniu sklepowym nie było wcale lepiej), kolory były "przesycone) i jaskrawe, aż waliły po oczach( sprawdziłem później u siebie na monitorze z matryca IPS, ten film tak ma, wiec bez paniki).

W którymś z postów padło pytanie o powłokę antyrefleksyjna . Otóż czerń była szaro mleczna ( przy oświetleniu sklepowym ) i wydaje mi sie( nie mam żadnej pewności), ze TV nie ma jej wcale albo nie zadziałała najlepiej. TV raczej nie nadaje sie do dobrze naświetlonych pomieszczeń.

"Czarny Łabędź" nie wypadł lepiej, wyższa rozdzielczość, ale cóż z tego. Początek to taniec głównej bohaterki na słabo oświetlonej scenie. Obraz był ziarnisty.

Podsumowując, kolejne wielkie rozczarowanie ( oglądanie niedoskonałego materiału, niska rozdzielczość, duża kompresja, artefakty może bardzo negatywnie wpłynąć na samopoczucie oglądającego :().

Mimo rosnącego rozczarowania i szoku :), dobry Pan uruchomił kolejny film, "Starcie Tytanów" i o dziwo, ujrzałem cos co dało sie oglądać. Kolory były dość naturalne, ziarnistość obrazu do przeżycia i wreszcie mogłem podziwiać każdy szczegół na twarzach bohaterów i wszystkiego ich otoczeniu.

Jednak był to tylko malutki przebłysk G30 :). Obraz w "To nie jest kraj dla starych ludzi" był zbyt ciemny a w Władcy, był tak ziarnisty, ze poprosiłem o jego natychmiastowe wyłączenie filmu.

Filmy oglądałem z bliska i z 2-3 metrów, to co zobaczyłem sprawia, ze Czekaja mnie kolejne wizyty w sklepach i dalsze "testy" tego TV.

Pisałem wcześniej , ze TV ma dwie zalety, mianowicie wygląd i cos jeszcze.

TV poradził sobie z wszystkimi 5 filmami ( nawet z profilem 5.1 MKV), uruchamiał je dość szybko.

42GT20 nie radził sobie z większością MKV, wiec w tym względzie jest poprawa.

Niestety nie ma róży bez kolców.

W żadnym z filmów( poza Galeriankami, napisy są zbędne) nie wyświetliły sie automatycznie napisy( nazwa taka sama jak pliku, format TXT lub SRT, w zależności od filmu). Wniosek jest taki, ze trzeba je uruchomić ręcznie pilotem( lub zmienić odpowiednie ustawienie).

Po zakończeniu 1szej tury, poprosiłem Pana o wyłącznie trybu EKO. Większych zmian in plus nie zauważyłem ( ktoś kto ma czas i chęci powinien to sprawdzić).

A propos ziarnistości obrazu, cytuje wypowiedz użytkownika wyższego modelu, forum AVforums.com, wątek TEST 50GT30.

"Hi all I got my 46GT30 home yesterday and its now up on the wall. Looks great however I'm new to Plasma's as I had a TX-l37V10 LCD(brilliant TV) I've been watching a few things now and I'm not sure what I'm seeing. There is a lot of pixelation on faces and when its dark. Also all the viewing modes look grainy. also when i watch a 16.9 there is green/white grains of sand like flicking in the black but also on the movie its really grainy

Is there a problem with this TV or do i need to run it for a while before it will settle down or is this normal for plasmas (i hope not!!)

All settings are default"

Te kilka chwil spędzonych nie napawa optymizmem. Planuje odtworzyć wszystkie wymienione filmy na Samsungu LE40C650 i G20( w sklepie) oraz kilka filmów Blu ( w szczególności Sin City i porównam z zapamiętanym obrazem z G20).

Mogę z cala stanowczością napisać, iż po sesji G30 jestem bardzo daleki od jego zakupu :).

Wnikliwi obserwatorzy ceny 42G30 na pewno zauważyli, ze kosztował jeszcze kilka dni temu ponad 3000, a dziś zrównał sie cena z 42G20.

Jasność w trybie THX ( i o dziwo w jakimś nieokreślonym, domyślnie ustawionym prosto z pudełka, a może chodziło, by Panasonic prezentował się kiepsko na tle ledow Samsunga :) ) pozostawia wiele do życzenia. Nie miałem okazji zmienić jasności i kontrastu, Pan trochę sie niecierpliwił i miał za chwile klienta.

Czekam na jakieś testy, porównania , na razie wstrzymuje zakup do odwołania.

Mała prośba do Kikiego, proszę sprawdzić czy działa na nim klawiatura USB nie wymagającego instalacji specjalnego sterownika( jak w instrukcji)

Pozdrawiam i czekam na test G30 Kikiego
 

Frog_PL

New member
@rob321 czy z tego mozna wnioskowac ze G30 dupiato dekoduje wszlekiej masci pliki video wrzucone mu przez USB ? Czy ze je zle wyswietla ? Mam na mysliczy jesli pliki beda puszczane z ps3 czyli konsola bedzie je rozkodowywac to wysietlany obraz bedzie tak samo dupiaty czy bedzie roznica ?
 

OSP110233

New member
@rob321 czy z tego mozna wnioskowac ze G30 dupiato dekoduje wszlekiej masci pliki video wrzucone mu przez USB ? Czy ze je zle wyswietla ? Mam na mysliczy jesli pliki beda puszczane z ps3 czyli konsola bedzie je rozkodowywac to wysietlany obraz bedzie tak samo dupiaty czy bedzie roznica ?

Że się tak wtrącę G20 też kiepsko daje sobie radę z plikami video ... niestety w na tym polu Panasonic dalej ostro przegrywa z koreańską konkurencją. Ale wystarczy zakupić jakiś media player i wtedy nawet zwykły divx sprawi miłą niespodziankę :)
 
Do góry