Panasonic seria TX-P42G30

Thorand

New member
Ja rowniez dzis wybralem sie MM, z penem 8GB (FAT32) w reku i kilkoma materialami.
Cel - porownac Panasonica TX-42G30E (3999pln) do TX-P42V20E (3999pln) i do sharpa 40LE924(4999pln).

Jako, ze bylem z zona i dzieckiem (oboje dosc niecierpliwi) to testy + wnioski byly szybkie.

1. Divx 608x256 Krolowie Ulicy
Tylko na G30. Wrazenia - widac, ze divx. Z daleka da sie ogladac.

2. Top Gear 720p .mvk x264
Plus dla G30,
LCD sharpa sobie nie radzi jakies artefakty na twarzach i przyciecia
V20 nie widzi USB... znaczy widzi ze wlozono USB ale nie wykrywa ! (sprzedawca zdziwiony) i tyle testow z V20

3. Panasonic Des Fleurs Demo 1080i.mpg ( MPG2 1920x1080 29.97fps)
G30 nie czyta
Sharp nie czyta.
Sprzedawcy z MM - ciekawe - szukaja i idziemy do najnowszego Samsunga LED (ten w srebrnej oprawie za 9kPLN)... czyta. Demo Panasonica dzialajace tylko na Samsungu - bezcenne.

4. Zdjecia (W wysokich rozdzielczosciach, w niskich, kolorowe, obrobione, czarnobiale - rozne)
Nie widze roznic miedzy G30 a sharpem. Jako ramki oba telewizory sprawdzaja sie doskonale.

Potem porownuje troche obraz z HD lecacy na wszystkich TV. Mam subiektywne wrazenie, ze V20 wyglada lepiej niz G30. Roznice minimalne. Sharp stal dalej i nie robil na mnie wrazenia - LCD wydaja mi sie nienaturalne od pewnego czasu
Musialbym miec jeszcze z 30-60min zeby poprosic o porownywalne ustawienia TV. Wciaz mam wrazenie, ze w sklepach LCD sa przejaskrawione a PLazmy przytlumione. Wystarczy spojrzec na czerwony kolor i wiadomo o czy mowie.

P.S.
Wifi jest w zestawie za 3999... Kamera nie, zatem skype jest bezuzyteczny. Kamera kosztuje cos kolo 400zl.

P.S.
Wracam do domu. Wlaczam leciwego CRT... zaczynam sie zastanawiac po cholere nam ta nowa technologia, przeciez tu wszystko jest SUPER ! :) Divx, Topgear... wyglada lepiej niz na Panasoniku.

P.S.2
Jak tak dalej pojdzie to TV bede kupowal rok... Zreszta zona mowi.. "a po co Ci nowy, ten sie jeszcze nie spalil" :)
 

mcwiciu

New member
Mam pytanie odnosnie nagrywania programow tv na zew. dysk ntfs - czy nie ma z tym zadnych problemow? I takie ogolne pytanie - czego tej plazmie brakuje wzgledem VT30, S30? Panel ma byc w wersji infinite black (bez PRO) co to oznacza w praktyce? i czy wersja G ma szybki fosfor? Roznica w cenie miedzy wersja GT i G jest ogromna - skad az taka roznica? I o false contour - czy wystepuje w grach?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skończyłem cały test. Jutro muszę poprawić zdjęcia bo kilka jest nie ostrych .Ale wiedzę oprócz twardych dysków i współpracy mam. Tyle że mam kilka problemów z tym telewizorem i muszę je wyjaśnić w poniedziałek z Panasonic Polska.
 

Rob231

New member
Porównania 42G30 z Samsungiem LE40C650 ciąg dalszy

@rob321 czy z tego mozna wnioskowac ze G30 dupiato dekoduje wszlekiej masci pliki video wrzucone mu przez USB ? Czy ze je zle wyswietla ? Mam na mysliczy jesli pliki beda puszczane z ps3 czyli konsola bedzie je rozkodowywac to wysietlany obraz bedzie tak samo dupiaty czy bedzie roznica ?

Witam ponownie.

Zgodnie z zapowiedzia, spedzilem wczoraj wieczorem kilka godzin na ogladaniu tych samych co na G30 filmow z dysku USB ( format plikow NTFS) i podziwianiu obrazu 1080p w 24Hz w filmach Blu( Dark Knight, Red Cliff, Star Trek , District 9 i Sin City).

Nie bedzie zadna niespodzianka jak napisze, ze Samsung LE40C650 w roli odtwarzacza filmow w niskiej, sredniej i wysokiej rozdzielczosci ( w trybie Media Play z USB lub DLNA, czyli bezprzewodowo lub po kablu sieciowym, choc w tym ostatnim nie mozna przewijac ogladanego filmu), jest bezkonkurencyjny. Te same filmy uruchomione z USB na Samsungu wygladaja swietnie lub rewelacyjne( takze bez problemu dekoduje Dolby 5.1 i DTS 5.1). Przygladalem sie z bliska i z ponad 3 m ( standardowa odleglosc ogladania, przy zgaszonym swietle lub zapalonej lampce), nie dostrzegajac niczego niepokojacego ( brak ziarnistosci, obraz jest ostry i wyrazny, ale tylko w trybie obrazu Film, z kilkoma modyfikacjami. LE40C650 nie rozpoznaje formatu plikow exFAT i nie widzi na pendrive zadnych filmow.

42G30 wypada w tym aspekcie bardzo slabo. Specjalnie sie tym nie martwie, bo w roli odtwarzacza filmow w postaci pliku,( mkv, avi i inne) , swietnie radzi sobie LG BD370.

Zatem w odpowiedzi na pytanie Froga.pl napisze, ze nalezy sie zaopatrzec w zewnetrzny odtwarzacz filmow:). Proponuje by ktos sprobowal namowic obsluge do podlaczenia BD do G30 :).

Ogladanie blu rayow pozostawia maly niedosyt. Pomimo obowiazkowego wylaczenia koszmarnego Motion Plus i dalszej zabawy z ustawieniami trybu FILM, wyswietlany obraz wydawal mi sie zbyt "swiecacy"( z braku innego okreslenia). Czern przy zgaszonym swietle nie jest smolista i raczej srednio mi sie podoba ( nie jest tez najlepiej z rownomiernym podswietleniem). Z ogladanych filmow chyba najlepiej prezentowal sie Red Cliff i District 9 ( akcja obu filmow rozgrywa sie glownie za dnia). Nie mogac zobaczyc filmow Blu na G30 w sklepie, porownanie z samsungiem LE40 C650 nie jest mozliwe.

Na koniec pozwole sobie odniesc do wymienionej przez kolege z forum recenzji 42G30, w ktorej pojawia sie wzmianka o braku tak dobrej powloki antyrefleksyjnej jak w GT30. Obserwacje te pokrywaja sie z moimi ze sklepu.

Mile widziane opinie innych ogladajacych lub swiezo upieczonych wlascicieli tego modelu.

Pozdrawiam
 

Peter_21

New member

Z testu widać że G30 ma parę rzeczy poprawione w stosunku do G20, parę zespute (mniejsza ilość ustawień, gorsze gotowe profile np. THX ), ogólnie szału nie ma, szkoda że G30 nie dostał powłoki antyrefleksyjnej typu infinite black pro jak GT30 wtedy byłby o wiele ciekawszy ale też pewnie droższy..trzeba czekać na serie ST30 zobaczymy co ten panel pokaże
 

Frog_PL

New member
Witam ponownie.
Zatem w odpowiedzi na pytanie Froga.pl napisze, ze nalezy sie zaopatrzec w zewnetrzny odtwarzacz filmow:). Proponuje by ktos sprobowal namowic obsluge do podlaczenia BD do G30 :).

No i git. Dzieki za odp. Szkoda ze tak slabo Panas wypadl przy odtwarzaniu tych mediow. Dla kogos kto nie ma innego odtwarzacza lub liczyl wlasnie na te odtwarzanie z USB to powazny minus. Na szczescie mam ps3 takze jakos to przezyje ;) Czekam na dalsze info testujacych. Troche mnie martwicie z ta powloka odbijajaca... Mialem nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej niz w G20...
 

mcwiciu

New member
Czy jezeli bede odtwarzal tego rodzaju pliki z kompa podlaczonego przez hdmi to tez bedzie tak kiepsko? Wydaje mi sie ze bedzie to zalezalo od kodekow w kompie a te chyba nie radza sobie gorzej od odtwarzaczy a wrecz chyba lepiej? Jezeli ktos moze potwierdzic moje przypuszcenia to bylbym wdzieczny. Pzdr
 

lcz@interia

New member
Kiki,
A czy jesteś w stanie zweryfikować z Panasonikiem czy powłoka antyrefleksyjna jest rzeczywiście ta sama co w seriach GT30 i ST30. Dziwi mnie bowiem, że w testach GT i ST są opisywane jako zdecydowanie bardziej kontrastowe w warunkach dziennych. Nie wiem jakie są Twoje wrażenia po teście? Skąd aż tak wielka różnica między seriami przy tym samym pokryciu ekranu?
 

Rob231

New member
Czekamy na kolejne testy G30...

No i git. Dzieki za odp. Szkoda ze tak slabo Panas wypadl przy odtwarzaniu tych mediow. Dla kogos kto nie ma innego odtwarzacza lub liczyl wlasnie na te odtwarzanie z USB to powazny minus. Na szczescie mam ps3 takze jakos to przezyje ;) Czekam na dalsze info testujacych. Troche mnie martwicie z ta powloka odbijajaca... Mialem nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej niz w G20...

Witam.

Moje "testy" dowodza jedynie, ze G30 w duzym swietle nie sprawuje sie najlepiej, a odtwarzania filmow USB( niektorych, choc nie wszystkich) nie jest najlepszym pomyslem. Moze jak udaloby mi sie nieco nad nim popracowac, efekt bylby lepszy. Nalezy wszystko w miare mozliwosci samemu zweryfikowac :).

Powaznym mankamentem w G30 sa wejscia i wyjscia. Wszystkie wazne polączenia tj. LAN, 3 wejscia z 4 HDMI, 2 z 3 porty USB (poza jednym wejsciemi HDMI z boku i 1 jednym portem USB) sa schowane w trudno dostepnym miejscu po prawej stronie ( kable beda odstawac od sciany pod katem prostym ( mozna uzyc przejsciowki katowe HDMI, nawet trzeba).

Zalaczam fotke G30 i dla porownanania GT30 ( na gorze G30, na dole GT30). Przewage ma GT30( no moze podlaczenie kabla do tunera moze sprawic problem, ale wystarcza dwa katowe zlacza typu F i troche pomyslunku).

G30 nie posiada tunera satelitarnego( na pewno w wersji brytyjskiej, nie wiem na pewno w polskiej).

Pozdrawiam
 

Attachments

  • G30.jpg
    G30.jpg
    77,8 KB · Wyś: 869
  • gt30.jpg
    gt30.jpg
    92,7 KB · Wyś: 529

lcz@interia

New member
Znalazłem odpowiedź na avforums, dlaczego są tak duże różnice w kontrastowości nowych serii plazm. W rzeczywistości są 3 rodzaje filtrów w tych modelach:
VT30E G14 Infinity black Pro2
GT30E i ST30E G14 Infinity black Pro
G30E, S30E, U30E G14 Infinity black (przy czym w tych seriach są stosowane panele o różnej natywnej kontrastowości)
Czyli jest trochę bardziej zróżnicowanie niż podaje to Panasonic na swoich stronach.
 

Peter_21

New member
Znalazłem odpowiedź na avforums, dlaczego są tak duże różnice w kontrastowości nowych serii plazm. W rzeczywistości są 3 rodzaje filtrów w tych modelach:
VT30E G14 Infinity black Pro2
GT30E i ST30E G14 Infinity black Pro
G30E, S30E, U30E G14 Infinity black (przy czym w tych seriach są stosowane panele o różnej natywnej kontrastowości)
Czyli jest trochę bardziej zróżnicowanie niż podaje to Panasonic na swoich stronach.

Z tego co czytałem G30 ma infiniti black a S30 i U30 nie mają żadnego filtra
 

lcz@interia

New member
Przy okazji jest już test G30 na hdtelevizija.com.
Goście normalnie pieją z zachwytu.
Recenzija [plazma - 2D]: Panasonic TX-P42G30E [107 cm] Ť HD Televizija – HDTV eZine
Kilka początkowych zalet:
- Doskonała jakość obrazu HD
- Doskonała jakość obrazu SD
- Najwyższy zmierzony kontrast po modelu VT20
- Passed 02:02 / 03:02 kadencje (sygnał z przeplotem)
- Rozdzielczość ruchoma (1080 linii), bez IFC
- Zaawansowana kontrola balansu bieli i CMS
- Doskonała prezentacja cień (idealne gamma średnia)
I dalej piszą:
G30 to barziej rewolucja niż ewolucja modelu G20 i jako taki stanowi rozwiązanie, które "zmiecie: konkurencje zarówno w plazmach i w segmencie LCD.

Trochę zgłupiałem bo byłem już nastawiony raczej na V20.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Przy okazji jest już test G30 na hdtelevizija.com.
Goście normalnie pieją z zachwytu.
Recenzija [plazma - 2D]: Panasonic TX-P42G30E [107 cm] Ť HD Televizija – HDTV eZine
Kilka początkowych zalet:
- Doskonała jakość obrazu HD
- Doskonała jakość obrazu SD
- Najwyższy zmierzony kontrast po modelu VT20
- Passed 02:02 / 03:02 kadencje (sygnał z przeplotem)
- Rozdzielczość ruchoma (1080 linii), bez IFC
- Zaawansowana kontrola balansu bieli i CMS
- Doskonała prezentacja cień (idealne gamma średnia)
I dalej piszą:
G30 to barziej rewolucja niż ewolucja modelu G20 i jako taki stanowi rozwiązanie, które "zmiecie: konkurencje zarówno w plazmach i w segmencie LCD.

Trochę zgłupiałem bo byłem już nastawiony raczej na V20.
Kolego ! Kubeł zimnej wody na głowe , jak czytam takie banialuki ,że ktoś pieje z zachwytu nad telewizorem to odrazu widzę rękę marketingowców .Mam 50VT20EA i też pieli z zachwytu . Ja nie pieje bo nie jestem porąbany . Nie licz na to że modele VT30 się czymś więcej różnią od zeszłorocznych poza wyglądem i lekką zmianą menu . Przełomu technologicznego nie ma i najprawdopodobniej nie będzie . Zwłaszcza w czasach gdzie wszyscy tną koszty i patrzą jak zaoszczędzić . Telewizor to telewizor , a nie cud nad cuda . Więc takie bzdury jak na siłę udowandnianie że czarne jest czarniejsze , czy białe bielsze jest tylko po to żeby nabić w butelkę kolejną grupe ludzi , którzy będą żyli w przeświadczeniu że jak dali 10000 zł a nie 5000 zł to mają wyjątkową rzecz . Jak Ci zależy na 3D bierz VT20 , a jak nie bierz V20 póki jest w sprzedaży i nie daj się zwariować . Tym bardziej że jedyna sprawa jaka jest wogóle zauważalna i upierdliwa to problem lekki w 50 HZ ale tego nie poprawili , więc szkoda kasy na nowinki . Pozdrawiam
 

lcz@interia

New member
Twojego maila odczytuję tak, że należy brać tańszy bo i tak nie będzie większych różnic? A tańszy jest G30 - oszczędzam 350PLN. I chyba w tym kierunku pójdę.
 

Thorand

New member
Mam problem z plikiem o paratemtrach:
Format : BDAV (BluRay Video)
Length : 509 MiB for 3 min. 19 sec. Video :
MPEG-2 Video at 20.1 Mbps
Aspect : 1920 x 1080 (interlaced) 16/9 at 29.970 fps
Audio : AC3 at 384 Kbps
Podpiety poprzez USB Kingston 8GB (fat32).
Telewizor nie czyta tego pliku. Prosze o pomoc.

P.S.
Jesli ktos bylby uprzejmy sprawdzic. Plik mozna pobrac stad:
HD Demos - ĚĺăÜëç óőëëďăŢ ęáôáóęĺőáóôţí HDTVs óőěâáôÜ & ěĺ PS3
Nazwa pliku: Panasonic HD Demo - Des Fleurs.mpg
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Kolego ! Kubeł zimnej wody na głowe , jak czytam takie banialuki ,że ktoś pieje z zachwytu nad telewizorem to odrazu widzę rękę marketingowców .Mam 50VT20EA i też pieli z zachwytu . Ja nie pieje bo nie jestem porąbany . Nie licz na to że modele VT30 się czymś więcej różnią od zeszłorocznych poza wyglądem i lekką zmianą menu . Przełomu technologicznego nie ma i najprawdopodobniej nie będzie . Zwłaszcza w czasach gdzie wszyscy tną koszty i patrzą jak zaoszczędzić . Telewizor to telewizor , a nie cud nad cuda . Więc takie bzdury jak na siłę udowandnianie że czarne jest czarniejsze , czy białe bielsze jest tylko po to żeby nabić w butelkę kolejną grupe ludzi , którzy będą żyli w przeświadczeniu że jak dali 10000 zł a nie 5000 zł to mają wyjątkową rzecz . Jak Ci zależy na 3D bierz VT20 , a jak nie bierz V20 póki jest w sprzedaży i nie daj się zwariować . Tym bardziej że jedyna sprawa jaka jest wogóle zauważalna i upierdliwa to problem lekki w 50 HZ ale tego nie poprawili , więc szkoda kasy na nowinki . Pozdrawiam

Czyli Peterko nie jesteś zadowolony z twego szkiełka:( przeciesz VT20 był :krol: tv w 2010 to jak ty nie piejesz to kto LED czy KURO:roll:
 
Do góry