Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

buczo81

New member
A z jakiego źródła masz sygnał?
Sprawdź czy to masz także np. z satelity czy dekodera lub czegoś innego. Ewentualnie zmień kabel HDMI. Pokombinuj z innym podłączeniem.

W każdym z możliwych podłączeń to występuje.
Nbox->hdmi
ps3->hdmi
film mkv 1080p z dysku przenośnego.
Zawsze widać cienkie szarawe paski.
 

behemothxx

New member
Witam jak ustawić zoom np 2 lub 3 poziomu (aby ukryć znaki stacji i ograniczenia wiekowego) ale tak żeby zoomowało na każdym kanale. Teraz jest tak że mam zoom 3 ustawiony to np na polsacie zoomuje a jak przełączę na TVN to już nie tylko rozciąga na cały ekran (tryb auto) dopiero muszę wejść w opcje i kliknąć na zoom 3 aby zoomowało (choć jest ustawiony na sztywno cały czas).
 

andropow

New member
Saturn wrocław
40 S30 - 2450zł i 250zł rabatu
40 G30 - 1990zł i 200zł rabatu

Różnica powiedżmy 400zł, czy jest warta dodatkowej gwarancji?
Bo większość plusów modelu G nad S skreśla dla mnie buczenie sprzętu...
 

snoopski

New member
Panowie,

dzięki Wam i Waszym opiniom na forum jestem posiadaczem telewizora od miesiąca. Ostatnio mam problemy z odczytywaniem napisów na Tv, odpalam z jednego folderu, napisy taka sama nazwa jak plik filmowy, w postaci txt i czasem w ogole nie widzi napisów, czasem je widzi ale nie odtwarza.. zaczyna mnie to lekko irytować..

teraz sobie sciagnalem wersje avatara mp4 i na kompie mam dzwiek, na Tv dzwieku brak.. :/

moze ktos pomoc?
 

Miechowita

New member
Panowie,

dzięki Wam i Waszym opiniom na forum jestem posiadaczem telewizora od miesiąca. Ostatnio mam problemy z odczytywaniem napisów na Tv, odpalam z jednego folderu, napisy taka sama nazwa jak plik filmowy, w postaci txt i czasem w ogole nie widzi napisów, czasem je widzi ale nie odtwarza.. zaczyna mnie to lekko irytować..

teraz sobie sciagnalem wersje avatara mp4 i na kompie mam dzwiek, na Tv dzwieku brak.. :/

moze ktos pomoc?


A włączyłeś głośniki od kompa?
 

ABKK

Member
Witam.
Zastanawiam się nad tym modelem.
Czy osoby posiadające ten telewizor dłuższy czas są jeszcze zadowolone?
Bo w przedziale cenowym do 1800-1900 zł to chyba jeden z lepszych wyborów..
 

Byrd66

New member
Witam.
Zastanawiam się nad tym modelem.
Czy osoby posiadające ten telewizor dłuższy czas są jeszcze zadowolone?
Bo w przedziale cenowym do 1800-1900 zł to chyba jeden z lepszych wyborów..

Ja bym się nie zastanawiał, bo za tą cenę to LEDy mają paskudny obraz. No i nie mają dostępu do internetu.
 

zico1981

New member
A ja mam własnie pytanie, jak podłaczyc s30 do neta? czy wystarczy kabel z routera rj45 nie krosowany? czy trzeba miec jakąs przystawke panasonika?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
jak masz w domu WIFI to podłącz przez router z opcją klienta NETGEAR WDA3100 a jak nie to kabelek od twojego routera... oczywiście RJ45 + dławiki ferytowe na kabel bo ktoś tu dopiero co pisał że ma zakłócenia...
 

ABKK

Member
Można podłączyć ten TV z internetem wi-fi?
Daję połączenie bezprzewodowe i wyskakuje komunikat:
Nie wykryto adaptera sieci WLAN!
Podłącz adapter sieci WLAN i wybierz "Spróbuj ponownie".
Lub wybierz "Anuluj", aby wyjść.

Jaki adapter muszę dokupić??


Dodatkowo mam ten telewizor od kilku godzin.
Jakie ustawienia obrazu proponujecie na czas "docierania" plazmy?
Wyłączyłem tryb eco i opcjach nic nie grzebałem...
 

Miechowita

New member
Czy u was biel nie jest jednolita? Tzn są tak jakby powidoki w jasnych scenach. Na czarnym tle tego nie ma. Możecie powiedzieć co to jest?
Takie paski słabo widoczne ale są.
 

g_na

New member
Mój pierszy post - WITAM wszystkich !

Dzięki między innymi temu forum, od 3 miesięcy jestem posiadaczem tego telewizora. Podłączony mam do odbiornika cyfry+ poprzez hdmi. (pierwszy kabel za 30 zł wymieniłem na droższy - nie było różnicy w odbiorze między euro a hdmi )Jakość odbioru rewalacja !!! Szczególnie widać to po twarzach znajomych :) Viera Tools - bardzo dobrze , brakuje mi tylko możliwości przewijania na YouTube. Pendrive, czy też karta pamięci SD odtwarzają praktycznie bez problemów.

WADY: Niestety wypaliło mi się logo Tvn24 ! :(
Tak jak wcześniej pisał kolega Miechowita, paski po Tvn24 i pasy po Polsat News - widać to szczególnie na jasnych barwach !
Nie wiem jak pozbyć się tych "powidoków" bo cały czas ktoś wraca na te kanały.
Oprogramowanie Tv nie radzi sobie wogóle z polską czcionką (SD , USB) na szczęście jest na to lekarstwo. Wszystko na tym forum opisane.

Mimo tych wad, polecam ten model w rozsądnych pieniążkach.
 

digitalus

Banned
Jesli to mozliwe nie ogladac kanalow tvn 24 i polsat news i problem rozwiazany.Nawet na plazmie pioneer kuro sa powidoki po logo i paskach tvn 24. tvn 24, polsat news nie ogladam wcale.
Aby zlikwidowac powidoki mozna wlaczyc bialy pasek do likwidacji powidokow lub ogladac inne kanaly bez jaskrawych logotypow.
 

g_na

New member
Jak długo trzeba ten biały pas puszczać, aby zlikwidować powidoki?
Po 3 minutach dałem sobie spokój.

:D dobre rozwiązanie - to wogóle nie oglądać tv :D
 

don111

Banned
no bez przesady z tym nieoglądaniem :)
paski się wypaliły, ale skoro tak często u was leci to nieszczęsne tvn24 to nie pomyśleliście żeby np co parę dni zmieniać sobie "overscan" wył/wł w tv ? delikatnie przybliża i oddala obraz, paski zmieniają swoje położenie i problemu by nie było
 

Miechowita

New member
W najbliższym czasie oddam tv do serwisu, bo to nie są powidoki.
I teraz mam pytanie za 100 pkt jak zwiększyć płynność filmów?
Bo teraz to wygląda tak że jedna część sceny jest bardzo płynna a 2 część tak jakby się zacina;/ Dzieje się tak zarówno przez kabel hdmi jak i przez usb. Bawienie się opcjami w tv nic nie dało. Wy też macie tak podobnie? Bo jeśli tak to jestem bardzo zawiedziony z kupna tego tv.
 

digitalus

Banned
Napisz list do tvn 24.Probowalismy kilka razy ale zawsze jeden list wiecej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/51966-sprobujmy-wplynac-na-tvn24-i-zmiane-loga.html
Rozwiazanie jest proste czyli logo tvn24 takie jak na kanale tvn a pasek z informacjami czyli ticker na kanale tvn 24 pojawia sie o pelnej godzinie. Ticker dziala przez 10 minut. Po 10 minutach nie ma pskow, ktore "kreca" sie bez sensu.
Kto powiedzial ze paski z informacjami musza byc przez caly czas trwania programu?. Kanaly kopuja rozwiazania jeden od drugiego,a moje rozwiazanie jest proste i skuteczne:)
 
Ostatnia edycja:

Miechowita

New member
no bez przesady z tym nieoglądaniem :)
paski się wypaliły, ale skoro tak często u was leci to nieszczęsne tvn24 to nie pomyśleliście żeby np co parę dni zmieniać sobie "overscan" wył/wł w tv ? delikatnie przybliża i oddala obraz, paski zmieniają swoje położenie i problemu by nie było


To nie są powidoki, te paski widać tylko w ruchomym obrazie.
 
Do góry