Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

skit111

New member
Czy w menu można to ustawić, to nie wiem, ale dla filmów .mkv rozwiązaniem jest muxowanie napisów. Wtedy są normalnej wielkości. Niestety nie znam rozwiązania dla innych rozszerzeń.
 

skit111

New member
Do filmu potrzebne są napisy z rozszerzeniem .srt w kodowaniu UTF-8. Żeby ściągnąć takie napisy za pomocą NapiProjekt, należy wejść w Opcje i zakładkę Napisy. Następnie, pod linijką 'Domyślnie pobieraj napisy:' zmienić ustawienia 'w formacie' na SRT (SubRip) oraz pod linijką 'Domyślnie pliki z napisami zapisuj z rozszerzeniem:' przy SRT zmienić na srt.
W dalszych krokach będzie potrzebny program mkvmerge GUI w wersji 2.2.0 (nowe coś się prują).
Po uruchomieniu mkvmerge GUI, w zakładce 'Input', w oknie 'Input files:' kliknąć przycisk 'add' i wybrać swój film z rozszerzeniem .mkv oraz plik z pobranymi wcześniej napisami. Po tej czynności, poniżej w oknie 'Tracks:' pojawi się cała zawartość kontenera mkv oraz dodatkowe pliki, które zostały dodane wcześniej. Może być tak, że film ma kilka ścieżek dźwiękowych i napisów. W tym oknie można je wyłączyć odznaczając je, jeśli ich nie potrzebujemy. Na samym końcu czynności - powinny być zaznaczone: ścieżka obrazu, dźwięku i napisy, które chcemy wmuxować. 'General track options' można zostawić w spokoju. Niżej, w oknie 'Output filename' należy plik zapisać pod inną nazwą lub o takiej samej nazwie, ale w innym miejscu na dysku (co jest dosyć oczywiste). Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności, kliknąć przycisk 'Start muxing' i pozostaje czekać, aż się zakończy proces. Po tym napisy powinny być ładnie wyświetlane na Panasie S30. Powodzonka.
 

marex59

New member
No wielkie dzięki !!! Ja tak robiłem i się napisy wyświetlają bez problemu ja znam tę metodę ale mi chodzi oto żeby te litery były większe a nie wiem czy w tym programie mkvmerge można zrobić by one się wyświetlały większe na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

wizardrzg

New member
A czy nikt nie ma problemów z buczeniem TV przy jasnych barwach? Jeśli tak, to macie jakieś rady? Oddawać na gwarancję? Naprawią? Mam TV troszkę ponad rok, a od 2-3 miesięcy przy białym kolorze TV buczy. Jest to denerwujące zwłaszcza w nocy, gdy jest cisza.
 

Byrd66

New member
Ja nic takiego nie mam. Grzeje się, ale nic nie buczy. Spróbować można - najwyżej stwierdzą brak usterki.
 

wizardrzg

New member
No spróbować można, tylko szkoda mi go, bo już raz był w serwisie, bo nie działały wejścia HDMI i wrócił do mnie z porysowaną obudową.
 

Dfk

New member
Moje ustawienia dla cyfrowego Astera (po 100 godzinach używania):

Tryb obrazu prawdziwe kino
Kontrast 36
Jasność 0
Kolor 32
Ostrość 5
IFC wyłączony
Intensywne kolory wyłączone
Tryb ECO wyłączony
Redukcja szumów minimum
Podwyższanie rozdzielczości wyłączone.

Pzdr

Jakie polecacie ustawienia dla obrazu z nc+ (dekoder mediabox+)?
Wcześniej miałem ustawienia domyślne na dekoderze Ariva 102E i obraz był jak żyleta.
Jednak po przejściu na mediabox+ obraz nie jest już tak dobry. U innych jest to samo:
forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=30664&p=787020
forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=30664&sid=41447031ace44058d3f76f163756ac11&start=630#p787063
forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=174&t=30664&p=810377#p810377

Skoro nie da więc tego poprawić w ustawieniach dekodera mediabox+, to pomyślałem, że może chociaż pogrzebanie w tych ustawieniach telewizora coś pomorze, więc jakie moglibyście polecić ustawienia?
 

digitalus

Banned
Witam
Jakosc obrazu z tunera satelitarnego w bardzo duzym stopniu zalezy od chipsetu ktory jest w tunerze.
W tunerze ariva 102 jest chipset ali. Z tunerow opartych na chipsecie ali jakosc obrazu nie jest najlepsza tzn kanaly hd wygladaja dobrze ale sd juz gorzej tzn obraz mniej ostry. Jesli w tunerze mediabox+ jest gorzej to wyglada ze chipset jeszcze gorszy.W tunerach n-box jest chipset STI i jakosc obrazu sd i hd jest lepsza.Jesli masz mozliwosc to wymien tuner na n-boxa z dyskiem 500gb.Tuner ma wiecej wyjsc nie tylko euro, hdmi ale tez component.
Dekodery cyfrowe telewizji satelitarnej nc+
Bardzo dobra jakosc obrazu sd i hd mozna uzyskac z tunerow opartych na chipsecie zoran supra .Przyklad w linku nizej.
Nie nalezy przejmowac sie ze na tunerze jest logo manta bo plyta glowna czyli caly tuner mial byc przeznaczony dla fergusona . Ferguson nie chcial bo sie obrazil na dostawce.

manta hd8000

tutaj oswiadczenie
Fergusony 8800 i 8900 i oświadczenie w sprawie HOMECAST dostarczyciela czytników
 
Ostatnia edycja:

Dfk

New member
Wziąłem mediabox+ dlatego, że jest mi potrzebny do Multiroom Standard HD.
Jako główny dekoder w tym multiroomie może być chyba tylko mediabox+ lub turbobox+,
a jako dodatkowe dekodery "box+":

ncplus.pl/oferta/multiroom/multiroom-standard-hd

więc nie wiem czy mógłbym użyć tych polecone przez Ciebie? Może ewentualnie ten "n-boxa z dyskiem 500gb" zadziałał by z tym multiroomem?

A jeżeli chodzi o ustawienia obrazu w TV, to jakie mógłbyś polecić?
 

digitalus

Banned
Ustawienia w telewizorze nie przyczynia sie do zmiany obrazu bo z niektorych tunerow jakosc obrazu jest lepsza lub gorsza.Zalezy od chipsetu ktory jest w tunerze.
Nie powinno byc zadnego problemu z multiroomem . Oczywiscie mozesz zapytac w punkcie nc+.Powiedz ze jakosc obrazu jest slaba i prosisz o wymiane tunera.
http://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=29896
Proponuje wymienic tuner na n-boxa i sprawdzic czy jakosc obrazu jest lepsza. Warto przypomniec ze chipset firmy STI byl tez w legendarnych tunerach pioneer 1430.Oczywiscie nie mozna porownywac chipsetu STI 5510 z 1430 bo to sprzet wiekowy z STI 7100 w n-boxie .Ale firma pioneer wybrala wlasnie chipset firmy STI.
Przez jakis czas mialem ,czarnego n-boxa i gdy porownywalem programy sd z dvb-t z tunera ktory jest w telewizorze z tym samym programem sd z tunera n-box to nie zauwazylem pogorszenia obrazu.Kanaly hd wygladaly oczywiscie bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

skit111

New member
Mam kolejny problem z telewizorem, ale jakoś zwlekałem z jego rozwiązaniem. Na panasie odtwarzam filmy z rozszerzeniem mkv w fullHD, z dźwiękiem DTS i wmuksowanymi napisami z dysku twardego z systemem plików NTFS. Problem jest taki, że w większości filmów, kiedy wchodzi następna scena lub jest nagła zmiana całego obrazu, to obraz zatrzymuje się na ostatniej klatce przed tą zmianą, występują przekłamania i trochę mija czasu zanim obraz zmieni się na poprawny. Nie jest to natarczywe, ale przeszkadza w oglądaniu filmu. Jest na to jakaś rada?
 

d_omin

New member
Hej,

Mam pytanie czy ten TV ma uchwyt montażowy VESA? W żadnej instrukcji nie ma nic na ten temat, jeśli tak to może ktoś wie do ilu kg musi być wieszak? Gdzieś znalazłem że ma Vesa 400x300 i wazy ok 20 kg ale chciałbym to potwierdzić.

Przy okazji czy u kogoś zdarza się nieprzyjemne brzęczenie, o intensywności zależnej od wyświetlanego obrazu? Nie wiem czy wołać fachowca czy daś sobie spokój bo to może być sporawa np. tunera cyfrowego kablówki marnej jakości.
 
Ostatnia edycja:

d_omin

New member
To by miało sens, ponieważ buczenie nie jest takie samo cały czas. Muszę rzucić okiem. Czy w przypadku tego modelu stosuje się te same śrubki co w linku z YT?
 

njord

New member
Witam wszystkich. Mam problem z moim tv tx-p42s30. Nie działa mi LAN- działał sobie działał i nagle przestał. Kupiłem nawet kartę wi-fi panasa na usb i nic. Macie może jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?
 

bobson37

New member
Witam, mój P42S30E kupiony dzięki opiniom z tego forum uległ awarii 7 miesięcy po gwarancji.

Pracował normalnie po czym nagle się wyłączył, po próbie włączenia kontrolka mruga na czerwono 7 razy...

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Jest jakieś rozwiązanie czy zostaje wymiana płyty SC (podobno ona nawaliła) czy szukać nowego TV. Nie ukrywam, ale kupno TV na około 2,5 roku nie jest fajne :(
 
Do góry