Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

grzegorz1981

New member
Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek o serii S30, z uwagi na to, że nie ma o nim żadnych opinii. Cena tego TV jako nowość jest atrakcyjna, ciekawe jak z obrazem. Szkoda tylko, że jest dostępny jedynie w rozmiarze 42". Czekam na opinie od posiadaczy tego tv. Pozdrawiam.
 

Peter_21

New member
Pora rozruszać temat S30:D...moim zdaniem to ciekawy TV..jesli jest to rzeczywiście troche zmienion G20 to myśle że jest to ciekawa propozycja..czy widział ktoś na żywo ten model? Jesli okaże się cichszy od G30 na który byłem juz prawie zdecydowany(gdyby nie halas miałbym go już w domu) to poważnie zastanowie się nad zakupem tego TV
 

grzegorz1981

New member
Pora rozruszać temat S30:D...moim zdaniem to ciekawy TV
Dokładnie. Sam mam zamiar go kupić (czekam na więcej opinii i aż cena trochę spadnie).
Cena moim zdaniem już teraz jest atrakcyjna, w sklepach internetowych poniżej 2300 zł. Niestety byłem we wszystkich sklepach w moim mieście (Euro, Neonet, Media Markt, Avans i kilka innych mniejszych)i nigdzie go nie mieli na stanie. Cóż pozostaje jeszcze poczekać.
 

grzegorz1981

New member
Czy może ktoś się pochwalić wrażeniami po zakupie S30? Wacham się pomiędzy G30 a S30...
kiki miał zrobić test już jakieś 3 tygodnie temu, ale chyba zapadł się pod ziemię.
Ja osobiście czekam jeszcze ze 3 miesiące, cena na pewno spadnie (może nawet do 2 tys. za S30?). Nie spieszy mi się bo zbliża się lato, a w lecie trzeba korzystać ze świeżego powietrza zamiast siedzieć przed TV :)
 

grzegorz1981

New member
Różnica między 42G30 a 42S30 wynosi ok.474zł. i zamiast upierać się przy serii S może warto zainteresować się serią G która na pewno jest lepsza od S i to przy tak małej różnicy cenowej.
Różnica w jakości obrazu jest bardzo niewielka (jeśli zamiast oglądać tv robisz pomiary głebi czerni jakimiś urządzeniami itp. to tak, ale dla zwykłego użytkownika niezauważalna), a prawie 500zł różnicy w cenie to nie jest wcale aż tak mało.
Gdyby była duża różnica w jakości obrazu przy takiej różnicy w cenie to byłby strzał w stopę dla Panasonica.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Różnica w jakości obrazu jest bardzo niewielka (jeśli zamiast oglądać tv robisz pomiary głebi czerni jakimiś urządzeniami itp. to tak, ale dla zwykłego użytkownika niezauważalna), a prawie 500zł różnicy w cenie to nie jest wcale aż tak mało.
Gdyby była duża różnica w jakości obrazu przy takiej różnicy w cenie to byłby strzał w stopę dla Panasonica.

Czy oby mówimy o tym samym telewizorze?
Jeśli ty widzisz b.małą różnicę w jakości obrazu między tymi seriami to ja nie mam nic więcej do dodania.

A tak nawiasem nie dziwi cię fakt,że nie masz opinii na temat serii S ?
Chyba Panasonic strzelił sobie w stopę !!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Peter_21

New member

Czy rozwiązanie problemu czerni w modelach 2011 dotyczy też modelu S30 ( z linka wynika że problem rozwiązano w modelach 2011 a S30 do takich sie zalicza) ? Jest to o tyle ciekawe bo jak wynika z testów S30 to taki trochę odnowiony model G20 czyli model 2010 na panelu G13.. czy więc "starzenie się czerni" w modelach 2009/2010 było kwestia elektroniki a nie samego panelu?
 

KolinR

New member
Panel G13 czy G14 ? Na stronie panasa widziałem G14. Wtrąciłem się w rozmowę bo jestem o krok od zamówienia tego TV. Niestety nie znalazłem ani w RTV Euro ani w mediamarkt na okeciu. Podobno jest na ostrobramskiej. Może jutro się uda podjechać to coś skrobne. Tyle tylko że laik ze mnie i raczej nic sensownego nie napisze :)
 

grzegorz1981

New member
Czy oby mówimy o tym samym telewizorze?
Jeśli ty widzisz b.małą różnicę w jakości obrazu między tymi seriami to ja nie mam nic więcej do dodania.

A tak nawiasem nie dziwi cię fakt,że nie masz opinii na temat serii S ?
Chyba Panasonic strzelił sobie w stopę !!!!!!!!!!!!!
Akurat miałem możliwość porównania tych tv obok siebie także wiem o czym mówię. Wiem, że jeśli kupiłeś G30 to nie oceniasz obiektywnie tylko próbujesz sam sobie usprawiedliwić te 500zł wydane więcej.
A opinii o S30 prawie nie ma, o G30 jest bardzo niewiele ponieważ to nowe modele na rok 2011, a dodatkowo S30 pojawił się w sprzedaży prawie 2 miesiące (!!) później od G30.

Czy rozwiązanie problemu czerni w modelach 2011 dotyczy też modelu S30 ( z linka wynika że problem rozwiązano w modelach 2011 a S30 do takich sie zalicza) ? Jest to o tyle ciekawe bo jak wynika z testów S30 to taki trochę odnowiony model G20 czyli model 2010 na panelu G13.. czy więc "starzenie się czerni" w modelach 2009/2010 było kwestia elektroniki a nie samego panelu?

"Schindler potwierdził również, że zmiany mają zastosowanie do każdego nowego TV Panasonic w 2011." Czyli dotyczy to wszystkich modeli na ten rok, od najtańszych do najdroższych.
 
Ostatnia edycja:

5hiva

New member
Witam,
czy wiadomo czy i kiedy ma się zamiar pojawić 46S30? G30 nie chce z powodu buczenia, czy w serii S też jest z tym problem?
Powoli mam dość czekania i chyba kupie starą S20 bo w tym momencie ~3k nic dobrego nie ma :/
Pozdr.
 

don111

Banned
serii S nie kupuj bo się nie opłaca (ładniej odbierają LG, też bez filtra, 50' tej marki dostaniesz taniej od 46Sxx)
jak chcesz Panasonica to tylko od G w górę, chyba że nowe S30 są lepsze od starszych S
 

5hiva

New member
Bardzo chętnie bym G kupił gdyby nie to buczenie - jestem chyba przewrażliwiony i strzelać mnie będzie nawet najcichszy dźwięk.
Stąd właśnie te 2 pytania:
1. czy w S też jest problem z tym buczeniem?
2. czy wiadomo czy pojawi się 46S30 i jeśli tak to mniej więcej kiedy?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry