Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

Byrd66

New member
Niedawno odkryłem, że tv bez problemu radzi sobie z plikami 48fps w formacie mov. Super sprawa - idelna ostrość i płynność ruchu.
 

Monaro

New member
Uruchamiasz program na kompie mkvmerge GUI v2.2.0 taki mam ja. Klikasz na
ADD wybierasz plik video na dole pod output filename wybierasz gdzie ma zapisac ten plik z inna nazwa koniecznie. Klikasz start muxing czekasz około 1 minuty i masz zrobione.

Przykladowo add Troja.mkv output filename Troja 2.mkv start muxing.
 

skit111

New member
Uruchamiasz program na kompie mkvmerge GUI v2.2.0 taki mam ja. Klikasz na
ADD wybierasz plik video na dole pod output filename wybierasz gdzie ma zapisac ten plik z inna nazwa koniecznie. Klikasz start muxing czekasz około 1 minuty i masz zrobione.

Przykladowo add Troja.mkv output filename Troja 2.mkv start muxing.

Ściągnąłem i zainstalowałem wersję 5.7.0. Niestety taka operacja nie pomogła. Może trzeba zmienić kilka ustawień przed muksowaniem?

Edit: Ściągnąłem i zainstalowałem wersję 2.2.0. Tym razem wszystko cacy :D Dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

cristof

New member
Uruchamiasz program na kompie mkvmerge GUI v2.2.0 taki mam ja. Klikasz na
ADD wybierasz plik video na dole pod output filename wybierasz gdzie ma zapisac ten plik z inna nazwa koniecznie. Klikasz start muxing czekasz około 1 minuty i masz zrobione.

Przykladowo add Troja.mkv output filename Troja 2.mkv start muxing.

Może ja coś źle robię, ale po przemuxowaniu mkvmerge GUI v2.2.0 jest to samo co przed, czyli obraz zawiesza się (wyświetla się co kilka sekund nowy slajd).

Proszę o pomoc co z tym zrobić.
 

Monaro

New member
Może ja coś źle robię, ale po przemuxowaniu mkvmerge GUI v2.2.0 jest to samo co przed, czyli obraz zawiesza się (wyświetla się co kilka sekund nowy slajd).

Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Jeśli plik video ma bardzo wysoki bitrate np. Samsung Ocean ( nie pamiętam ile to było może 40mb/sec?),
to wtedy mkvmerge niewiele pomoże. Ten programik służy raczej do "podmiany" wersji kodowania plików
mkv z nowszych wersji na starsze,które obsłuży tv. Dlatego ważne było żeby używać starą wersje programu.
W szczegóły nie zagłębiałem się.Może ktoś inny zna lepsze programiki co pomogą odtworzyć telewizorom Panasonic każdy plik video.
 

cristof

New member
Jeśli plik video ma bardzo wysoki bitrate np. Samsung Ocean ( nie pamiętam ile to było może 40mb/sec?),
to wtedy mkvmerge niewiele pomoże. Ten programik służy raczej do "podmiany" wersji kodowania plików
mkv z nowszych wersji na starsze,które obsłuży tv. Dlatego ważne było żeby używać starą wersje programu.
W szczegóły nie zagłębiałem się.Może ktoś inny zna lepsze programiki co pomogą odtworzyć telewizorom Panasonic każdy plik video.

Program Video.NET przekonwertuje mkv do postaci odtwarzalnej przez Panasonic, ale proces konwersji pliku 4 GB trwa ok 3 godz. Dlatego więc ciągle poszukuję szybszego rozwiązania.

Pozdrawiam.
 

maretzky

New member
Wymiana matrycy w s30.

Jestem posiadaczem Panasonica S30, niestety drugi raz bym go nie kupił. Po około pół roku pojawiła się na ekranie linia pionowa, w związku z czym panel został wymieniony na gwarancji. Od firmy Panasonic wymagałem jednak większej niezawodności. Póki co telewizor jest na gwarancji, ale po takiej przygodzie mam obawy, że jak gwarancja się skończy, to przy ponownej takiej awarii bardziej będzie mi się opłacało kupić nowy telewizor niż wymieniać matrycę... Jeśli ktoś rozważa zakup niech sobie go przemyśli, być może mam pecha i to przypadek jeden na 10.000 ale jest to mój pierwszy Panasonic i raczej zachwycony nie jestem...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jestem posiadaczem Panasonica S30, niestety drugi raz bym go nie kupił. Po około pół roku pojawiła się na ekranie linia pionowa, w związku z czym panel został wymieniony na gwarancji. Od firmy Panasonic wymagałem jednak większej niezawodności. Póki co telewizor jest na gwarancji, ale po takiej przygodzie mam obawy, że jak gwarancja się skończy, to przy ponownej takiej awarii bardziej będzie mi się opłacało kupić nowy telewizor niż wymieniać matrycę... Jeśli ktoś rozważa zakup niech sobie go przemyśli, być może mam pecha i to przypadek jeden na 10.000 ale jest to mój pierwszy Panasonic i raczej zachwycony nie jestem...
chyba pozostaje ci się cieszyć, że stało się to na gwarancji a nie po niej :) Druga sprawa jak masz S30 od roku to mogłeś chyba wtedy skorzystać z promocji m.in. na modele G, GT i inne z gwarancją na pięć lat... :)
 

maretzky

New member
chyba pozostaje ci się cieszyć, że stało się to na gwarancji a nie po niej :) Druga sprawa jak masz S30 od roku to mogłeś chyba wtedy skorzystać z promocji m.in. na modele G, GT i inne z gwarancją na pięć lat... :)

Szczerze, to lepiej teraz niż po gwarancji ale wolałbym żeby wogóle się nie zdarzyła taka mega usterka...
TV kupiłem w styczniu i już było po promocji. Swoją drogą to ciekawe jaka jest żywotność współczesnych telewizorów?
 

Moonmaker

New member
Mam ten model od lutego. Po początkowym "zachłyśnięciu" jakością plazmy też odczuwam teraz pewien niedosyt, szczególnie jeśli chodzi o multimedia. Jest bardzo kapryśny w tym temacie - przykładowo nie odtwarza nawet filmów .avi nagrywanych przez mój aparat (Canon). W/g niektóych forumowiczów powinien nagrywać na zewnętrzny HDD pomiędzy 160GB a 1TB - nie wiem, czy komuś udała się ta sztuka, mi nie. Wygląda na to, że może to robić dopiero model G. O nagrywaniu na pendrive nawet nie ma mowy. W dzisiejszych realiach brak obsługi różnych formató musi dziwić. Taki np LG nie ma kompleksów i "łyka" niemal wszystko, nie robi też żadnych problemów z nagrywaniem - a Panas wybrzydza. Brak mi argumentów, którymi miałbym go bronić przed posiadaczem właśnie LG (plazmy), który się śmieje, że "taki ładny, amerykański, a nawet .avi nie każdy odtworzy". Nie rozumiem tego podejścia. Większość przynoszonych przez gości filmów czy nagrań muszę pośpiesznie przepuszczać przez jakieś kombajny na komputerze, pomimo że mam "multimedialny" telewizor uznanej firmy.

Gratuluję hipokryzji użytkownikowi grzegorz1981, założycielowi wątku, który wszystkim dzielnie doradzał model S, zwalczając argumenty za G, a sam kupił model GT. Zrobił to miesiąc po mnie i jakoś nie chce mi sie wierzyć, że nagle zabrakło ich w sklepach. Wydał 2850 zamiast 2000, choć twierdził, że nie przekroczy tego pułapu. Żenada.

Ja pójdę krok dalej i proponuję przyszłym nabywcom plazmy rozważenie możliwości zakupu telewizora innej firmy - oczywiście plazmowego, tutaj zdania nie zmieniam, przewaga tej technologii jest dla mnie oczywista. Tylko czy koniecznie kapryśny Panas, tego już dzisiaj nie jestem pewny. W każdym razie, jeśli chodzi o funkcjonalność, inne też nie mają się czego wstydzić. A technologicznie wciąż robią postępy...

Pozdrawiam wszystkich
 

Byrd66

New member
Tylko wtedy za tą cenę S30 nie miał konkurencji. Samsung i LG nie miały internetu i matrycy FullHD. Teraz za tą cenę jest LG 50 cali, ale też brak mu Smart TV, a w plikach MKV nie obsługuje DTS, więc wcale tak różowo nie jest. Zaletą plazm innych firm jest brak efektu 50Hz i zastanawia mnie, że od paru lat Panas nic z tym nie zrobił. Ja z mojego jestem dość zadowolony, ale też bym kupił plazmę innej firmy.
 

skit111

New member
Słuchajcie, mam pewien problem. Do tej pory odtwarzałem na telewizorze filmy z dysku przenośnego. Jakość obrazu i płynność na najwyższym poziomie, dosłownie żadnych mikroprzycięć. Wszystko było cacy. Zachciało mi się podłączać komputer przez HDMI. No i puściłem sobie film. Do samego obrazu nie mam zastrzeżeń, ale płynność coś szwankuje. Czuć, że to nie jest ta sama płynność, co w tamtym przypadku. Oczywiście nie jest to aż takie dające się we znaki, żeby nie móc obejrzeć filmu. Ale to widać i chciałbym się tego pozbyć. Wie ktoś o co chodzi?

Dane kompa:
MB: Gigabyte P31-DS3L
CPU: Pentium DualCore E2140@2,66GHz
RAM: 2GB Corsair XMS2 @832MHz CL5
GPU: Gainward Radeon HD4850 (przejściówka DVI->HDMI)
HDD: WesternDigital WD20EADS
SC: Asus Xonar D1
OS: Win7 HomePremium 64bit

Jako program do odtwarzania służy mi VLC. Ale ten sam efekt występuje w przypadku innych playerów. Grzebałem w ustawieniach telewizora jak i karty graficznej. Nic nie znalazłem, co mogłoby temu zaradzić. Jakieś propozycje?
 

skit111

New member
Zmieniałem już, nie pomogło :)

Edit: Dobra, znalazłem. Nie sprawdzałem niższych częstotliwości odświeżeń. Wybór 24Hz pomogło. Z tym, że teraz trzeba za każdym razem zmieniać, kiedy się chce obejrzeć film, bo na 24Hz animacje pulpitu znacznie tracą na płynności ;)
 
Ostatnia edycja:

marex59

New member
Ponaglam swoje pytanie jeszcze raz , a mianowicie czy jest możliwośc ustawienia w menu serwisowym wielkości liter tak aby były większe podczas czytania txt w filmie , bo te fabryczne to są bardzo małe .
 
Do góry