Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

streamtest

New member
To nowszego softu raczej nie ma, może w opcjach dekodera jest jakaś opcja żeby hdmi traktował jako wyjście podstawowe? U mnie po włączeniu, jest napis "brak sygnału" gdy dvbt i analog są "pominiete"..

Może daj ustawienia fabryczne i zobaczysz co się będzie działo.

Wysłane z mojego LT26i
 

WoofeR

New member
Niestety nic to nie dało...

Konfiguracja - Inne ustawienia - Autowybór źródła: AV na dole napisane jest: "gdy sygnał jest obecny", ale skoro u Ciebie jest dobrze, czyli telewizor czeka na sygnał to nie mam pomysłów.
 

streamtest

New member
Niestety nic to nie dało...

Konfiguracja - Inne ustawienia - Autowybór źródła: AV na dole napisane jest: "gdy sygnał jest obecny", ale skoro u Ciebie jest dobrze, czyli telewizor czeka na sygnał to nie mam pomysłów.


Dziś się troszkę pobawiłem TV i myślę ze znalazłem rozwiązanie Twojego problemu. Mianowicie przy włączonym TV, naciskasz na obudowie telewizora „F” i „V-”, trzymając te dwa przyciski naciskasz na pilocie trzy razy „AV”. Pojawi się menu w którym wybierasz „HOTEL MODE – ON”, „INITIAL INPUT”– i tutaj wejście jakie chcesz żeby było wybierane przy włączeniu telewizora np. HDMI1..
 

kuba190588

New member
Witam,

Czy adapter poniżej będzie odpowiedni do tv P50ST30E ?

http: //allegro.pl/netgear-wnda3100-v2-karta-wifi-dy-wl10-wersja-2-i2450432640.html

proszę usunąć spację
 

prze_cinek

New member
Jak pokazuje strona Panasonica dla Twojego modelu http: //panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/eu.html tak ten moduł w wersji 2 będzie działał. Choć muszę przyznać, że troszeczkę korzystniejszym rozwiązaniem cenowym jest zakup routera wi-fi z trybem klienta. Za tp-linka zapłacisz <100 zł a przy okazji otrzymasz 4 porty Ethernet, które można wykorzystać do n-ki, blu-raya no i samego tv.

Z kronikarskiego obowiązku warto podkreślić, że pojawiła się (podobnie do serii G ) nowa wersja oprogramowania dodająca kanały dla dzieci 1.323
 

kuba190588

New member
Dzięki za odpowiedź.

W domu mam router Wifi NETGEAR DG834G.
Posiada 4 wejscia ethernet, jednak nie są one uzywane (wszystkie sprzety dzialaja przez WIFI).

W tym wypadku chyba lepiej kupic adapter?
 

prze_cinek

New member
Dzięki za odpowiedź.

W domu mam router Wifi NETGEAR DG834G.
Posiada 4 wejscia ethernet, jednak nie są one uzywane (wszystkie sprzety dzialaja przez WIFI).

W tym wypadku chyba lepiej kupic adapter?

Jeżeli masz router przy telewizorze (lub bardzo blisko) kupujesz kabel za 5 zł wpinasz w wejścia i cieszysz się Internetem, jeżeli masz go daleko to kupując router z trybem klienta, oszczędzasz i dajesz sobie więcej możliwości na przyszłość. Adapter ma jedną zasadniczą przewagę nad routerem, jest zasilany z portu USB, więc oszczędza się nieco energii choć to też można traktować jako wadę bo zajmuje jeden port.
 

kuba190588

New member
Podlacze kablem bo mam w miare blisko.

Telewizor ma 600hz, a przy przelaczaniu kanalow w lewym gornym rogu pojawia sie info:
1080i / 50hz

Co oznacza to info?
 

streamtest

New member
Te 50hz to czestotliwosc wejsciowa sygnalu, czyli 50 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, a telewizor moze dodawac obrubke obrazu pomiedzy klatkami stad te 600hz. W instrukcji jest opisane :p

Wysłane z mojego LT26i
 

nata34

New member
Cześć
A możecie mi powiedzieć czy ten telewizor można powiesić na ścianie bądź też półce do telewizora? Przekopałam całego neta i nieraz czytam, że można, a nieraz, że nie można. Więc jak to jest? To dla mnie bardzo ważne
 

maretzky

New member
Witam. Telewizor Panasonic serii S30 kupiłem w styczniu. W ubiegłym tygodniu został oddany do serwisu gwarancyjnego ze względu na uszkodzony panel - mianowicie pojawiła się pionowa linia na matrycy (kolor zależny od wyświetlanego obrazu) od góry mniej więcej do połowy. Dodam tylko, że uszkodzenie pojawiło się samo i nie było żadnych czynników zewnętrznych mogących je wywołać (uderzenie itp.). Człowiek który odbierał telewizor powiedział, że konieczna będzie wymiana matrycy. Teraz pytania:
- czy to często spotykana wada tej matrycy?
- jak sprawdzić typ matrycy po wymianie?
- czy po wymianie matrycy telewizor będzie pełnowartościowy czy domagać się wymiany całego telewizora?
- jakie mogą być przyczyny uszkodzenia matrycy?
 

skit111

New member
Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem S30tki. Oglądam na nim filmy mkv w fullhd z dts. Filmy są umieszczone na dysku USB z systemem plików NTFS. Od niedawna mam problem z odtworzeniem niektórych filmów. W pewnym momencie zgrałem na dysk nowy film, którego telewizor nie chciał odtworzyć i od tamtej chwili, każdy następny nowy film nie idzie. Tylko 1 na 10 działa. Komunikaty, jakie wywala mi telewizor to "plik nie jest obsługiwany" albo "plik nie do odczytu". Filmy, które leżały już na dysku wcześniej, odtwarza bez problemu. Wszystkie filmy mają takie same parametry. Co się mogło stać? Co można z tym zrobić?
 
Do góry