Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

pionaj

New member
Mam pytanko. Mam software 1209 czy muszę aktualizować kolejno coraz to nowszą wersją softu czy mogę bezpośrednio dokonać aktualizacji softu najnowszą dostępną wersją. Proszę o pomoc, bo chciałbym dokonać również zmian i sprawdzić efekty.

wystarczy najnowszą bo w niej zawarte są wszystkie poprzednie aktualizacje
:)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja w nowym sofcie nie widzę specjalnie nic nowego. Gdybym miał się na siłę czegoś doszukać, to wydaje mi się, że nieco podbiło mi kolory.

Mimo kilku minut zabawy na różnych kanałach nie zauważyłem specjalnych różnic w pracy trybu IFC. Może gdybym odpalił test Buroscha, ale niestety zupełnie mi się nie chce.
 

DDiablo

New member
Ja też wrzuciłem 1216 i również specjalnie nic nie widzę, może jedynie lepsze trochę kolory ale tego też nie jestem w 100% pewien.
 

bartolinio

New member
hmmm to w sumie nie dziwi, że nie widać specjalnie różnicy no bo co miałoby się zmienić??? miałby nagle zacząć świecić jak tandetne LEDy Szajsunga? :p tego przecież nie chcemy ;) nie po to zdecydowaliśmy się na Plazmę...

ten TV świeci już świetnie (w tej cenie za tą elektronikę którą ma w sobie) więc żadna zmiana software już mu bardziej nie pomoże ;)
 

bartolinio

New member
niestety NIE :( to jest jedna z największych (wg. mnie) wad serii 10 :( strasznie mi tej funkcjonalności brakuje :/
ponoć seria 20 (czyli TV na rok 2010) już taki sygnał puszcza ale to trzeba się upewnić czy w S20 też, czy może dopiero od G20 w górę...
 

yanky

New member
hmmm to w sumie nie dziwi, że nie widać specjalnie różnicy no bo co miałoby się zmienić??? miałby nagle zacząć świecić jak tandetne LEDy Szajsunga? :p tego przecież nie chcemy ;) nie po to zdecydowaliśmy się na Plazmę...

ten TV świeci już świetnie (w tej cenie za tą elektronikę którą ma w sobie) więc żadna zmiana software już mu bardziej nie pomoże ;)

Po pół roku słuchania jak buczy i patrzenia jak migocze ten "cudowny" TV czyli S10 już nie wytrzymałem - z radością go sprzedałem. Kupiłem jak Kolega napisał "tandetne LEDy Szajsunga" i co ??? Mam teraz błogą ciszę, a na ekranie prawdziwe 100Hz, bez względu na jasne czy ciemne sceny !!!
Rozumiem pogardę niektórych właścicieli Panasoników dla właścicieli TV Samsungów, ale mi to wisi. Mogę nawet napisać więcej, że szkoda mi tych osób, które muszą słuchać tego buczenia i oglądać to nieszczęsne migotanie. Nie mam na myśli oczywiście osób, którym to nie przeszkadza ;)
 

bartolinio

New member
ok to teraz mam pytanie: ile dałeś za tego Szajsunga? i ile kosztował ten Panas którego sprzedałeś? (oczywiście mam nadzieję że rozmiar obu jest identyczny)

może i masz "błogą ciszę", ale masz też sztucznie nasycone kolory i zapewne nierównomiernie podświetloną matrycę ;) każdy sam decyduje co jest dla niego ważne a co ważniejsze i wtedy wybiera, widocznie Ty źle wybrałeś za pierwszym razem :)

ps. oczywiście nie twierdzę że te Panasy są "cudowne", ja tego nie napisałem, bo nie są, mają swoje wady (jak każdy TV), jedne są mniej istotne (jak bzyczenie, obudowa piano) a inne bardziej (jak brak przesyłu na wyjście optyczne dźwięku otrzymanego z HDMI, duże zużycie prądu)... ważne jest by przed zakupem ocenić na czym nam najbardziej zależy ;)
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
Oczywiście, teraz to się z Tobą zgadzam, że przed zakupem należy dokonać wybory na czym nam najbardziej zależy. Ale jeśli już ktoś podejmie decyzje zakupu Samsunga to nie znaczy że jest głupi albo nienormalny. Panasonica kupiłem oczywiście świadom jego zalet, ale po długim okresie starania się polubienia go, jego zalety nie mogły przeważyć wad i dlatego to rozczarowanie.
Czy Twoje swowo "Szajsung" ma coś wspólnego z niemieckim słowem gówno ???
 

bartolinio

New member
a pochwalisz się nam jaka jest różnica w cenie obu tych TV? i czy są one tego samego rozmiaru?

ja nigdy nie napisałem, że ktoś kto kupił Samsunga jest "głupi albo nienormalny"

co do mojego określenia tej marki, użyłem go bo jest ono dość często używane w dyskusjach o sprzęcie tej firmy, należy je traktować bardziej jako żartobliwe ;) bynajmniej ja je tak traktuję, choć skoro takie określenie się pojawiło to być może jest w tym coś nawiązującego do znaczenia z języka niemieckiego ;)
tego nie wiem, nie jestem fanem tej marki, ale nie jestem też jej zagorzałym przeciwnikiem... choć akurat ich TV bym nigdy nie kupił, może lodówkę tak (kiedyś prawie kupiłem :p ale padło na LG) ale nie TV...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja o Samie złego słowa nie powiem, tv z Podpisu chodzi ładnie od długiego czasu, brak bad pixeli i innego syfu na matrycy, gwarancja już się skończyła kilka miesięcy temu.Jedynie co mi w nim przeszkadza to słabe mocowanie podstawy z Telewizorem, TV buja się jak strach na wietrze.
 

spanker

New member
Oczywiście, teraz to się z Tobą zgadzam, że przed zakupem należy dokonać wybory na czym nam najbardziej zależy. Ale jeśli już ktoś podejmie decyzje zakupu Samsunga to nie znaczy że jest głupi albo nienormalny. Panasonica kupiłem oczywiście świadom jego zalet, ale po długim okresie starania się polubienia go, jego zalety nie mogły przeważyć wad i dlatego to rozczarowanie.
Czy Twoje swowo "Szajsung" ma coś wspólnego z niemieckim słowem gówno ???


napisz pare słow otym szajsungu, jakie wady i zalety w stosunku do plazmy, wiem ze nie miga to juz cos, mnie tez do migotanie dokucze, napisz jaki moidel jak czern, podswietlenie, ruch itp
 

bartekslupca

New member
Witam,
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
Zakupiłem dzisiaj tx-l42S10e z tego co widzę, czyta on filmy z karty sd

Moje pytanie w jakim formacie i jakim rozszerzeniem?

Czy tylko można odtwarzać filmy z kamery , czy jest jakieś narzędzie, które "przerobi" plik .avi aby móc oglądać z karty.
 
Ostatnia edycja:

yanky

New member
napisz pare słow otym szajsungu, jakie wady i zalety w stosunku do plazmy, wiem ze nie miga to juz cos, mnie tez do migotanie dokucze, napisz jaki moidel jak czern, podswietlenie, ruch itp

Swojego S10 kupiłem oczywiście po przeczytaniu dziesiątek postów użytkowników. O możliwym buczeniu i miganiu też wiedziałem wcześniej. Naczytałem się, że jest to zjawisko generalnie sporadyczne i czasami przeszkadza tylko "czepialskim". W kilku sklepach oglądałem i przysłuchiwałem się z obudowie każdej strony. Niestety "miłość" jest ślepa. Nic złego nie było widać ani słychać. W domu rozmiar 42" też wydawał się sensowny. Problemy pojawiły się po kilkunastu dniach. Myślę, że euforia zakupu nowego TV osłabiła się na tyle, że "wady" urosły do tego stopnia, że stały się już irytujące. Wieczorem kiedy nastawała w domu "absolutna" cisza oglądanie filmów czy wiadomości TV było denerwujące. Z miganiem na białym było natomiast różnie. Wszystko zależało od źródła i częstotliwości podawanego sygnału. Małe miganie na HD 1080p, największe na TV analog oczywiście wszystko tylko na bardzo jasnych scenach. Inne sceny były absolutnie rewelacyjne. Dlatego jeśli komuś to nie przeszkadza bedzie z TV bardzo zadowolony !!!
Teraz mam Samsunga z serii C650. Oczywiście nie miga i na razie nie buczy. Czerń jak smoła, a biel jak śnieg. Kąty ujdą, ale i tak siedzę na wprost, więc nie ma to znaczenia.
I jeszcze jedno. W Panasoniku, aby zobaczyć nagrany film na karcie SD musiałem robić sztuczki komputerowe, aby TV widział odpowiednie katalogi i strukturę plików na tej karcie. W Samsungu podpinam pod USB zewnętrzy twardy dysk i wszystkie pliki pięknie wyświetla.

p.s.
do rozmiaru ekranu człowiek szybko się przyzwyczaja. 42 cale po kilku tygodniach "zmniejszą" się. Teraz mam 46" i jest dobrze.
 

Krisu.

New member
Witam,
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi.
Zakupiłem dzisiaj tx-l42S10e z tego co widzę, czyta on filmy z karty sd

Moje pytanie w jakim formacie i jakim rozszerzeniem?

Czy tylko można odtwarzać filmy z kamery , czy jest jakieś narzędzie, które "przerobi" plik .avi aby móc oglądać z karty.

Witam foemat o który pytasz to AVCHD .

linki


Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/27640-menu-do-struktur-avchd-br-jak-robic.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/40064-mkv-i-mpeg2-w-slocie-sdhc-panasonica.html

::: multiAVCHD home :::

MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica - Strona 18 - HDforum

Download Multiavchd 2.7 Build 607 (Free) - FilePig !!!!!!!

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/40064-mkv-i-mpeg2-w-slocie-sdhc-panasonica-7.html

Daj sobie spokój z tym formatem lepiej podłaczyc komputer do tv i gotowe .

powodzenia i pozdrawiam
 

FullObcyk

Member
Pytam choć nie wiem czy jest na to jakieś rozwiązanie.
Wiadomo, że najlepsza kuracja na powidoki to tzw. mrówki. Problem polega na tym, że jak wrzucam kanał 0 ze śniegiem na trybie dynamicznym, to po paru minutach automatycznie matryca się przyciemnia. Wiem, że jest to specjalne zabezpieczenie. No ale chciałbym jakoś wygenerować śnieg w trybie dynamicznym na dłużej.
Czy jest na to jakaś szansa, chodzi oczywiście o TXP42s10E?
 

lisqu

New member
Pytam choć nie wiem czy jest na to jakieś rozwiązanie.
Wiadomo, że najlepsza kuracja na powidoki to tzw. mrówki. Problem polega na tym, że jak wrzucam kanał 0 ze śniegiem na trybie dynamicznym, to po paru minutach automatycznie matryca się przyciemnia. Wiem, że jest to specjalne zabezpieczenie. No ale chciałbym jakoś wygenerować śnieg w trybie dynamicznym na dłużej.
Czy jest na to jakaś szansa, chodzi oczywiście o TXP42s10E?
Naciśnij raz na 10 min cokolwiek (np. głośniej-ciszej) na pilocie ;P
 

langolier

New member
Pytam choć nie wiem czy jest na to jakieś rozwiązanie.
Wiadomo, że najlepsza kuracja na powidoki to tzw. mrówki. Problem polega na tym, że jak wrzucam kanał 0 ze śniegiem na trybie dynamicznym, to po paru minutach automatycznie matryca się przyciemnia. Wiem, że jest to specjalne zabezpieczenie. No ale chciałbym jakoś wygenerować śnieg w trybie dynamicznym na dłużej.
Czy jest na to jakaś szansa, chodzi oczywiście o TXP42s10E?

Nagraj płytę lub plik na karcie SD i puść w trybie "w koło Macieju"
 
Do góry