Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

loky

New member
Czy update FW resetuje wszystko w telewizorze?
---------------
Nieaktualne, sprawdziłem i nie kasuje niczego.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
A czy samodzielna aktualizacja softu równa się utracie gwarancji?
Nie biorę tego w ogóle pod uwagę. Z połowa dzisiejszej elektroniki wymaga co jakiś czas aktualizacji.

Z innej beczki, robił ktoś już update do 1216 z 1215? Tylko mi się wydaje, czy kolory są trochę inne?
 

loky

New member
Mam wrażenie że przyjemniej jest, bardziej jakoś tak przejrzyście. Gorzej na pewno nie jest.
Może to tylko autosugestia...
 

hellborg

New member
Witam. To mój pierwszy post na tym forum :)

Panowie, da się cofnąć firmware do poprzedniej wersji? tj 1215?
Zainstalowałem 1216 i co się okazuje? Obraz HD to jakaś kaszanka. pojawiła się pikseloza jakby sygnał był słabej jakości lub tak jakbym oglądał przez badziewnego LCDeka. Sygnał cyfrowy mam z kablówki, ale nie w tym rzecz. Oglądam program w HD jest kryształ, cud-malina, przerywam, daję firmware, po aktualizacji kicha w jakości. HD nie jest już tak krystaliczny jak był przed.
 

Kristobal

New member
Ja właśnie zaktualizowałem firmware w P50S10 do 1216 i...jestem zadowolony... może to złudzenie...ale kolorki lepsze, HD - żyleta...oraz duża poprawa jakości obrazu SD (nawet kanał TCM z ustawionym powiększeniem na cały ekran) !!!
 

Enjama

New member
Siema

Borykam się z dość uciążliwym problemem a mianowicie w mojej S42 w połaczeniu z Azboxem HD (tuner sat) mam problem z Trybem Eco.
Zawsze gdy wyłaczam tv i tuner i poźniej włączam obraz jest zawsze przyciemniony jakby był własnie w tym trybie ECO.

I muszę za kazdym razem przełączać raz obraz ciemny jest jak tryb ECO jest włączony a raz jak wyłączaony ... tu nie ma reguły.
Możecie powiedzieć co w menu obrazu ustawić abym miał już na stałe wyłączone to ECO?

W tunerze mam ustawione 1080i obraz i Screen format: Auto

Może ktoś pomóc ?
 

gstw

New member
Ja również zaktualizowałem swój P42S10 do 1216. Albo mi się wydaje, ale obraz jakby przyjemniejszy dla oka :)
 

darekgra

Member
witam
też chciałbym zaktualizować soft, ale do końca niewiem jak to zrobić i skąd pobrać wersję aktualną, teraz mam 1208, proszę o podpowiedź
 

reniew

New member
A ja sie tak glosno zastanawiam, co to za soft. Po pierwsze, sama plazma ma mozliwosc wyszukiwania auktualizacji przy wlaczonym DVB-C i pokazuje ze najnowszy to jest soft 1.215. Po drugie po rozpakowaniu pliku okazuje ze ze data tego softu 1.216 jest z poczatku roku. zastanawiam sie czy warto instalowac cos czego oficjalnie sie nie wspiera przez Panasonica i czy nie pozegnam sie nagle z 5 letnia gwarancja, ktorej by mi szkoda bylo
 

bartolinio

New member
DVB-C?? jak dobrze pamiętam to aktualizacje z poziomu TV Panasonic w Polsce nie działają ;) ktoś kiedyś rzucił taką informację, otrzymaną od Panasonic gdzieś tu na forum...

jak boisz się utraty gwarancji to po prostu nie aktualizuj softu ;)
 

ryba229

New member
Panowie podsumujmy - 1216 to oficjalny soft czy jakas przerobka ?

Potwierdzam ciut lepsza biel,jasnosc i kolory
 
Ostatnia edycja:

spanker

New member
przyjrzyj sie jeszcze ifc wlaczony/ wuylaczony szczegolnie jak leca napisy, roznica jest wieksza niz poprzednio, choc nadal slabo
 
Do góry