Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

przemo8420

New member
Witam. mam problem z ciemnymi scenami w filmach - nie widac szczegolow. Jedynym rozwiazaniem jest rozjasnienie ale obraz nie wyglada wtedy zbyt dobrze. Jak ustawic parametry zeby w ciemnych scenach mozna bylo dostrzec szczegoly obrazu? Podobno trzeba zmienic wartosc gamma ale jak to zrobic w panasoniku s10?
 

prezes.sns

New member
zdradz tajemnice jakie na HD
piotr chyba pomyliłeś osoby bo ja jak pisałem nie posiadam HD:p a bardzo jestem ciekaw jak ten tv się sprawuje na HD bo ja ogólnie porównując s10 z LCD to wydaje mi się że słaba ostrość na tej plaźmie a na lcd lepiej... nie wiem czy to nie wina tej cyfry..
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam. mam problem z ciemnymi scenami w filmach - nie widac szczegolow. Jedynym rozwiazaniem jest rozjasnienie ale obraz nie wyglada wtedy zbyt dobrze. Jak ustawic parametry zeby w ciemnych scenach mozna bylo dostrzec szczegoly obrazu? Podobno trzeba zmienic wartosc gamma ale jak to zrobic w panasoniku s10?

Ustawienie poziomu czerni (black level):

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na którym chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].

Panasonici z czasem uwypuklają czerń. Ja po 1000h zwiększyłem ten parametr o +8 kroków w górę.

Uwaga. Czerń (Black level) jest parametrem określającym, jaki poziom szarości jest już przedstawiany jako czarny. Jego regulacja nie zmienia jasności czernego ekranu.
 

przemo8420

New member
to w takim razie powinienem zwiekszac wartosc - np 820 zeby dostrzec wiecej szczegolow w ciemnych scenach? Bo im mniejsza wartosc tym ciemne sceny jeszcze bardziej ciemne?
 

langolier

New member
piotr chyba pomyliłeś osoby bo ja jak pisałem nie posiadam HD:p a bardzo jestem ciekaw jak ten tv się sprawuje na HD bo ja ogólnie porównując s10 z LCD to wydaje mi się że słaba ostrość na tej plaźmie a na lcd lepiej... nie wiem czy to nie wina tej cyfry..
wygląda że w ogóle nie masz sygnału cyfrowego
do jakiego wejścia w tv masz podłączone źródło sygnału i jakie to źródło ?

Generalnie do jasno oświetlonych pomieszczeń (jak sklepy RTV) lepiej nadaje się LCD i LED
 

langolier

New member
to w takim razie powinienem zwiekszac wartosc - np 820 zeby dostrzec wiecej szczegolow w ciemnych scenach? Bo im mniejsza wartosc tym ciemne sceny jeszcze bardziej ciemne?
Raczej powiedziałbym tak: jeszcze większa powierzchnia obrazu w danej scenie będzie czarna.
Bo sam czarny nie będzie jeszcze czarniejszy.
 

langolier

New member
.
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
Próbowałem.
Tak na oko, patrząc na zmiany wartości podczas regulacji, to ta wartość jest w zapisie szesnastkowym, więc 80A w dziesiętnym to będzie 2058 :szukaj:
 

przemo8420

New member
slimak - wszystko ładnie działa ale tylko na TV. Jak biorę na AV- sygnał z komputera nowe ustawienia nie działają, jak to ustawić?
 

migawa

New member
Mam problem i w/z z tym pytanko odbieram telewizje cyfrową w standardzie DVB - C z kablówki Telpol przez moduł CAM (karta w module CI - Common Interface )z całkowitym pominięciem dekodera ( w trakcie wyszukiwania kanałów ustawiłem kraj Szwecja żeby wyszukało DVB-C). Wszystko jest pięknie ładnie ale nie działa mi EPG (przewodnik programów TV)czy da się coś z tym zrobić. Może coś źle zrobiłem może inny kraj podczas wyszukiwania ustawić doradźcie

Czy możesz podać z jakim modułem CAM współpracuje twój Panas? Mam problem ze swoim bo dostałem moduł od mojego dostawcy kablówki i niestety mój nie widzi modułu i nie wiem jaki kupić (Panasonic Polska olewa temat i twierdzi że w Polsce nie jest obsługiwany DVB-C)
 

reniew

New member
Czy możesz podać z jakim modułem CAM współpracuje twój Panas? Mam problem ze swoim bo dostałem moduł od mojego dostawcy kablówki i niestety mój nie widzi modułu i nie wiem jaki kupić (Panasonic Polska olewa temat i twierdzi że w Polsce nie jest obsługiwany DVB-C)

Dopisze kilka slow od siebie... Zaloze sie z panami z Panasa o najnowszy model plazmy ze ten model obsluguje DVB-C. Nalezy odpalic TV od nowa, ustawic kraj na szwecje lub Norwegie jak mnie pamiec nie myli (one maja dvb-c) i zeskanowac pasma. Ustawienie na Niemcy odradzam, bo analogowa kablowka nie pokrywa sie z pasmem polskim, w przeciwienstwie do pasma szweckiego i norweskiego. W menu nalezy jedynie wybrac jezyk polski. Modul jaki mam to Technisat CX. Pieknie smigaja kanaly w mojej kablowce zarowno HD jak i SD. Mucha nie siada. Nalezy tylko w dobrym kierunku wpiac modul, bo mozna go zaladowac takze do gory nogami przez pomylke, albo do gory nogami wlozyc karte. Przy prawidlowym montazu, jak sie wejdzie do menu modulu wspolnego, to pokazuje typ modulu wpiety w tv (ja mam conaxa), FW modulu, inne jego dane - a po wpieciu karty, jej numer, ustawienia, etc...
 

Forest27

New member
zgadza się, gdzieś już o tym było pisane
też kojarzę że miał to być jakiś kraj skandynawski, ale nie tylko, inne tez były wymienione (tak samo żeby działało nasze dvb-T)
jeżeli ktoś pamięta te kraje proszę o przypomnienie
 

MAXIMUS_00

New member
Witam

Koledzy pomóżcie... może ktoś z Was wie co się stało z moim telewizorem

Mam taki problem z moim P p46s10- dzisiaj po jakiejś godzinie grania gdy chciałem zmienić kanał okazało się że na wszystkich kanałach jest ten sam program (tak jakby kanał oglądany się zablokował) i na wszystkich kanałach po zmienianiu wyświetla się to samo. próbowałem wyłączyć i po włączeniu ok. 15 minut było dobrze i znowu zwiesił się na jakimś programie. Zrobiłem reset wszystkich ustawień i kanałów - najpierw nie znalazł żadnego kanału a po ponownym wyszukaniu automatycznym znalazł wszystkie programy i po ok . godzinie znowu mam tylko jeden kanał (na wszystkich ten sam). Oglądając poprzez włączony przez euro magnetowid i na nim zmieniając kanały jest wszystko dobrze.

Jeżeli wiecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy to bardzo proszę o odpowiedź- Z GÓRY WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ. Pozdrawiam :(:(:(
 

migawa

New member
Dopisze kilka slow od siebie... Zaloze sie z panami z Panasa o najnowszy model plazmy ze ten model obsluguje DVB-C. Nalezy odpalic TV od nowa, ustawic kraj na szwecje lub Norwegie jak mnie pamiec nie myli (one maja dvb-c) i zeskanowac pasma. Ustawienie na Niemcy odradzam, bo analogowa kablowka nie pokrywa sie z pasmem polskim, w przeciwienstwie do pasma szweckiego i norweskiego. W menu nalezy jedynie wybrac jezyk polski. Modul jaki mam to Technisat CX. Pieknie smigaja kanaly w mojej kablowce zarowno HD jak i SD. Mucha nie siada. Nalezy tylko w dobrym kierunku wpiac modul, bo mozna go zaladowac takze do gory nogami przez pomylke, albo do gory nogami wlozyc karte. Przy prawidlowym montazu, jak sie wejdzie do menu modulu wspolnego, to pokazuje typ modulu wpiety w tv (ja mam conaxa), FW modulu, inne jego dane - a po wpieciu karty, jej numer, ustawienia, etc...

Co do DVB-C to wiem - ustawiałem na różne kraje - oczywiście uaktywnia się moduł DVB-C w telewizorze. Mam tylko problem z modułem CAM - dostałem z kablówki moduł CONAX Technicrypt CX i po włożeniu telewizor go niestety nie widział (TX-P42S20E) - myślałem że będzie działał z modułem innej firmy. Moduł włożony bez karty chyba też powinien być widoczny?
 
Do góry