Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

tedd55

New member
Sąsiad ma Panasonica TX-P46S10E, na którym prawie całymi dobami do dzisiejszego dnia ogląda żałobne programy i na ekranie nie zauważył żadnych powidoków. Mało tego! Ustąpiło mu nawet to przysłowiowe bzyczenie!
 

piotr818

New member
Bez reklam
nie zauważył powiadasz?
to coś chyba kiepsko patrzył ;)

najlepiej to widać w nocy (ciemno) na czarnych scenach (np. któryś kanał AV bez sygnału)


Na początku było bzyczenie i syczenie potem powidoki i rysy na czarnej obudowie następnie utrata czerni a teraz z przyczyny żałoby wracamy do powidoków. Chyba kogoś tu porąbało.
Mam kupionego w listopadzie p42s10 silver i 600 godz pracy z obrazem zdecydowanie lepszym niż na początku.
A defetyści precz od starego niemodnego telewizora.
 

batik87

New member
Mnie też jak większość nie mogły ominąć po żałobie "powidoki" i to dość wyraziste. Po dwóch dniach "normalnego" oglądania tzn unikania statycznych elementów i trochę "śniegu" zniknęły.
Pozdrawiam
 

bartolinio

New member
Na początku było bzyczenie i syczenie potem powidoki i rysy na czarnej obudowie następnie utrata czerni a teraz z przyczyny żałoby wracamy do powidoków. Chyba kogoś tu porąbało.
Mam kupionego w listopadzie p42s10 silver i 600 godz pracy z obrazem zdecydowanie lepszym niż na początku.
A defetyści precz od starego niemodnego telewizora.

no cóż, fakty są faktami ;) ludzie będą się czepiać zawsze, ile ludzi tyle opinii...
również moją S'kę kupiłem w listopadzie i mam jakieś 1300h pracy (bez żadnego docierania bo to bzdura totalna) i obraz u mnie także jest lepszy niż na początku... powidoków BRAK!

podsumowując: telewizor ma swoje wady, ale ogólnie jestem MEGAZADOWOLONY z wyboru jakiego dokonałem ;)
 

langolier

New member
Posiadam plazme tx-p46s10e po całym tygodniu oglądania (3-4 h) wieczorem TVN24 zostały mi powidoki Polska w Żałobie no i logo TVN24 czy da się jakoś zlikwidować próbowałem włączyć tzw. mrówki na 1h ale nie pomogło. Plazma ma pół roku - oglądam 2-5 h dziennie.
Jak nie znikną po tygodniu same to się zacznij martwić
 

staceb

New member
U mnie 1750 h na liczniku i wszystko gra jak trzeba,jest czarno a nie szaro,powidoków brak ,wypaleń także,mimo bardzo intensywnego użytkowania.TV ten mam od listopada.
 

langolier

New member
U mnie 1750 h na liczniku i wszystko gra jak trzeba,jest czarno a nie szaro,powidoków brak ,wypaleń także,mimo bardzo intensywnego użytkowania.TV ten mam od listopada.
Przy "normalnym użytkowaniu" (brak długotrwałych stałych obrazów z gier lub loga stacji) wypalenia i powidoki nie maja prawa wystąpić
Bo niby skąd ?
A swoją drogą to zakładając że masz tv od roku (tak chyba się pojawił u nas), to wychodzi świątek piątek prawie 5h dziennie.
 

radek-01

New member
Mam mały dylemat. Chcę kupić TV Plazma Panasonic 50" model S10 lub S20. Cena jest zbliżona, ale w specyfikacji zauważyłem że model S10 posiada panel Neo PDP a przy S20 - nie zauważyłem. Możliwe żeby te TV się różniły tym ? A jesli tak to ma to jakieś znaczenie?
 

bartolinio

New member
S10 to model z roku 2009 (czyt. stary), natomiast S20 to model najnowszy (na rok 2010), jest to następca S10, więc wybór jest oczywisty ;)
oznaczeniem panela się nie martw bo raczej w S20 jest lepszy (a na pewno nie gorszy)
 

Krzych275

New member
Dzisiaj odkryłem że gdy mam wdtv podłączony do gniazda hdmi1, a odtwarzacz jest włączony to odbiór z telewizji analogowej i dvbt się znacznie pogarsza. Przy gnieździe hdmi 2 i 3 czegoś takiego nie ma. Ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
 

cza1zip

New member
Moze ktos powiedziec jak z rachunkami u Was wyszło. W sensie o ile wyzsze rachunki od zakupu plazmy. Ja mam swoja 42 cale od stycznia a energa mi robila w grudniu przewidziane rachunki na 2010 i jestem ciekaw.
 

radek-01

New member
Jestem już prawie zdecydowany - kupuję 50"S20! Jednak jeszcze jest jedna kwestia. W sklepach internetowych oferowany jest model S20 i S20E. Różnica w cenie to ok. 150 zł. a w specyfikacji nie znalazłem żadnych różnic. Czy ktoś może wie coś na ten temat?
 

jacecek

New member
Moze ktos powiedziec jak z rachunkami u Was wyszło.

Mam 42PV80 od sierpnia 2008 r. Na liczniku 2850 godz. Czyli wychodzi średnio ok. 4,5 h na dzień. Rachunki za prąd wzrosły mi z 88 zł (pierwsze półrocze 2008 ) na 104 zł/ m-c (pierwsze półrocze 2010).
Trudno powiedzieć czy to tylko zasługa telewizora, bo od listopada 2008 mam dekoder UPC i (choć nie zawsze "gra" razem z tv) on też trochę wpływa na wysokość rachunku. Ponadto stary 29" Curtis trafił do sypialni i bywa tak, że oba tv grają jednocześnie.
 
Do góry