Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

ryba229

New member
Dzisiaj podczas ogladania Canal+ zauwazylem maly zielony piksel w prawym dolnym rogu ekranu. Sprawdzalem inne kanaly oraz plansze Panasonica z menu serwisowego i nigdzie indziej tego nie widac. To jakis defekt sygnalu czy powinienem zaczac sie martwic?
 

Lendziu

New member
U mnie wymienili cały panel (do domu przyjechał serwisant i wymienił, na serwis czekałem 16 dni)..
Tyle, że ja miałem pasek z góry na dół z bad pixeli o szerokości jednego pixela.
Jedyny problem w tym, że stało się to w 13-dniowym TV p42s20e.

Jak widać Panasoniki też bywają wadliwe.
 

types

New member
Jak domyslnie ustawić żeby po włączeniu TV ustawiał sie na HDMI 1 ? teraz za każdym razem musze naciskac AV aby przejsc na HDMI 1 .
 

cza1zip

New member
Witam Was. Posiadam plazme 42 cale S10. Chcialbym Zawiesic go na scianie i teraz pytanie co mozecie polecic zastanawiam sie caly czas nad wysiegnikiem. Wiem ze temat juz byl ale linki wygasly i nie wiem dokladnie o jakie wieszaki chodzilo.
Znalazlem takie na allegro:
FIRMOWY Uchwyt, Wieszak, 22-42 TV LCD, PLAZMA 75kg (1117929958) - Aukcje internetowe Allegro

UCHWYT TV LCD 23-46 z ramieniem (1121878944) - Aukcje internetowe Allegro

SUPER UCHWYT WIESZAK TV LCD-max 48" do 75kg! (1106507862) - Aukcje internetowe Allegro

Uchwyt Wysięgnik LCD/Plazma VESA 400/200 14-42'' (1107367685) - Aukcje internetowe Allegro
 

Gie

Member
Bez reklam
Ustaw na dekoderze 16:9 i po kłopocie z obrazem 4:3..
Tak mam ustawione od początku, ponad pół roku. Kilka dni temu tv sobie leciał jak zwykle, ja coś tam robiłem na komputerze. Patrzę na tv a tam pół logo widać. Polatałem po kanałach, TVN, TV4, Discovery i na wszystkich "wycinał" czarne pasy i rozciągał obraz do 16/9. Cały czas przez HDMI. Wyłączyłem i włączyłem tv ponownie i niestety wszystko wróciło do "normy". Dlatego pytałem bo zastanawiam co to się stało że nagle tak sam od siebie zaczął automatycznie formatować obraz?
 

Kristobal

New member
Odniosę się trochę do powidoków, wypaleń i tym podobnych zjawisk na naszej plaźmie:) Jestem użytkownikiem P50S10 już 8 mies i w zasadzie problemów nie było - ponieważ zwykle ogladałem bluray, dvd, kanały n-ki, ale te o nie rzucajacym sie logo - wtedy wszystko ok:)
Proglem pojawil się w maju - miałem wtedy zwyczaj, że po pracy właczałem tvn24, zostawialem na dość długo i tak sobie leciało... No i w czerwcu specjalnie przysunalem fotel by lepiej widziec film o aspekcie 2.40 i co ja widzę? Wypalone logo tvn24 - charakterystyczne kółeczko... Trochę mnie to zdenerwowało :( No cóz... puściłem na pare godzin szum antenowy - troszke pomogło..ale nie wiele.... Okazało się, że lepiej działa właczenie jakiegoś kontrastowego, kolorowego programu na trybie dynamicznym - polecam bajki, albo np. Cejrowskiego na TVP HD - oczywiscie robimy lekki zoom, by nie pozostawiać znaczków logo na ekranie. Po paru dniach, widoczność logo tvn24 znacznie się zmniejszyła. Oczywiscie - nie przeszkadzało to w ogladaniu - trzeba bylo sie zblizyc na odpowiednia odleglosc by zobaczyc - jedynie na czarnym lub białym tle. A sytuacja na dziś - logo tvn24 zupełnie zniknęło - a więc, na szczęście wypalenia te są odwracalne. Pozdrawiam!
 

flyer

New member
Panowie, czy jest jakieś rozwiązanie aby P42S10E sam uruchamiał się automatycznie gdy jest obraz na SCART? Chciałbym jednym pilotem obsługiwać TV.

Z tego co szukałem to za takie coś odpowiada stan wysoki na pin8 w eurozłączu.

Do TV jest podłączony tuner TNK Technisat S2-CD
 

Krisu.

New member
Panowie, czy jest jakieś rozwiązanie aby P42S10E sam uruchamiał się automatycznie gdy jest obraz na SCART? Chciałbym jednym pilotem obsługiwać TV.

Z tego co szukałem to za takie coś odpowiada stan wysoki na pin8 w eurozłączu.

Do TV jest podłączony tuner TNK Technisat S2-CD


Tak

Tryb hotelowy


1 z prawej strony tv mamy przyciski naciskamy F i wybieramy w ustawienia siły głosu - zmniejszanie głosu

2 gdy na TV jest pasek poziomu glosu naciskamy -/V i trzymamy przycisk

3 następnie na pilocie wciskamy 3 x AV

4 puszczamy przycisk -/V

5 ukazuje się menu trybu hotelowego

6 pozycja pierwsza aktywujemy tryb hotelowy kursorem w prawo na ON

7 aaa i na koniec przycisk EXIT

Jeśli nie zadziała to problem z kablem euro
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jest możliwe włączanie urządzenia zewnętrznego przy przełączaniu na odpowiednie wejście. Nie wiem czy przy Euro u mnie jest na HDMI.
 

flyer

New member
Tryb hotelowy mam włączony - nie o to mi chodzi.
Wyjaśnię to inaczej:
Chodzi mi o załączanie Telewizora gdy włącza się Tuner - dzięki temu używałbym tylko pilota od tunera TNK. Czy Krisu u Ciebie działa to w ten sposób?

Idealnie byłoby gdyby TV się wyłączał wraz z wyłączeniem tunera.

Próbowałem na dwóch (co prawda tanich) kablach i bez rezultatu. Może w tym leży problem?
 

Krisu.

New member
Tryb hotelowy mam włączony - nie o to mi chodzi.
Wyjaśnię to inaczej:
Chodzi mi o załączanie Telewizora gdy włącza się Tuner - dzięki temu używałbym tylko pilota od tunera TNK. Czy Krisu u Ciebie działa to w ten sposób?

Idealnie byłoby gdyby TV się wyłączał wraz z wyłączeniem tunera.

Próbowałem na dwóch (co prawda tanich) kablach i bez rezultatu. Może w tym leży problem?

Hmmm

Wydaje się że nie rozwiążesz tego problemu , tryb hotelowy inicjuje wejście sygnału na tv .
Jest moda na oszczędzanie energii i tv po wyłączeniu jest w trybie z którego tylko pilot go wybudzi .
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
O ile wiem gdyby tuner obsługiwał standard HDMI-CEC (oczywiście dla połączenia przez HDMI) to włączenie TV włączałoby tuner ( i być może odwrotnie, ale raczej nie). Ja mam tak z konsolą PS3 slim- jeśli przełączę TV na źródło z konsoli, to konsola włącza się automatycznie. Natomiast jeśli przełączę w TV sygnał na inne źródło konsola niestety się nie wyłączy (co jest chyba dobre, bo jakby była odpalona jakaś gierka, to przypadkowe przełączenie TV spowodowałoby oczyście jej zamknięcię- nie daj Boże bez save'a). Tak samo, jak wyłączę konsolę- TV ani się nie wyłącza, ani nie zmienia sam źródła.

W przypadku braku obsługi HDMI-CEC przez dekoder czy przy połączeniu innym niż HDMI nie ma szans na automatyczne włączenie/wyłączenie dekodera czy telewizora.

Chociaż w ogóle to myślę, że rozwiązanie o jakim marzysz i tak nie byłoby możliwe nawet z HDMI-CEC (tzn. wyłączenie telewizora wraz po wyłączeniu tunera). Jedyne co można by było osiągnąć to włączenie tunera po włączeniu TV.

Twój problem możesz to rozwiązać na dwa sposoby (o ile sprzęt ci pozwoli bądź możesz wydać jeszcze parę złotych).

1. Pilot od mojego tunera (Samsung HD 370g w CP) obsługuje kody podczerwieni dla telewizorów wielu firm. Nie jest możliwe uzyskanie pełnej funkcjonalności pilota TV, ale główne obsługuje (włączenie/wyłączenie, zmiana kanałów, głośność, wejście do menu). Dlatego ja praktycznie nie używam pilota od telewizora, a jedynie od tunera, którym obsługuję podstawowe, niezbędne funkcje TV). Oczywiście mam plazmę Panasa S10. Dla zainteresowanych kod Panasa do tego tunera to 099. Dlatego zainteresuj się tym, czy twój pilot dekodera obsługuje kody telewizorów.

2. Kupienie nowego, dobrego pilota uniwersalnego. Świetne są piloty serii Logitech Harmony. Możesz w nich zaprogramować całą sekwencję sygnałów pod jeden tylko przycisk. Wówczas jednym przyciskiem odpalisz TV, dekoder, amplituner i możesz nawet postawiać parametry nadawania tego sprzętu. Oczywiście w drugą stronę również (tj. wyłączenie wszystkich sprzętów). Tych funkcjonalności pilotów Logitecha jest dużo więcej- poczytaj, może się skusisz. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście niemała cena tych pilotów. Ale wygoda iście olbrzymia.
 

flyer

New member
Krisu. - dzięki za pomoc i odpowiedzi. Też mi się tak wydaje, tym bardziej że nie mogłem znaleźć rozwiązania.

Jest możliwe włączanie urządzenia zewnętrznego przy przełączaniu na odpowiednie wejście. Nie wiem czy przy Euro u mnie jest na HDMI.
Czyli mógłbym sterować innym urządzeniem z jednego pilota od TV Panasonica (tymi przyciskami na dole pilota)? Dodatkowo w trybie hotelowym wszystko by się włączało automatycznie :)
 

flyer

New member
Widzę, że gorylla mnie ubiegł i wszytko wyjaśnił.
Dzięki wielkie za obszerną odpowiedź :)

Nie wiedziałem o pierwszym rozwiązaniu, zainteresuje się tym :)
 
Do góry