Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

spanker

New member
przedziwna ustaerka, moj 42s10 zaczyna sie sypac, mianowivcie gdy na hdmi jest podpiety sygnał i przelaczam na podanym sygnale na kablowke to widac spore zaburzenia - snieg, do tego jak w kuchni wlaczam gaz - zapalarkawbudowana wplyte gazowa - ISKROWA TO NA moment gubi sygnal z hdmi, co o tym myslicie?
 

reniew

New member
Co do DVB-C to wiem - ustawiałem na różne kraje - oczywiście uaktywnia się moduł DVB-C w telewizorze. Mam tylko problem z modułem CAM - dostałem z kablówki moduł CONAX Technicrypt CX i po włożeniu telewizor go niestety nie widział (TX-P42S20E) - myślałem że będzie działał z modułem innej firmy. Moduł włożony bez karty chyba też powinien być widoczny?
Oczywiscie ze modul jest widoczny. Powiem wiecej, gdy ustawiony jest DVB-C a wpiety jest modul a samej karty brak, i tak wyswietla okno modulu od razu po wlaczeniu TV sygnalizujac ze cos jest nie tak (brak karty). Mam dokladnie technicrypta CX, po wejsciu w menu widac nr seryjny modulu, jakies opicje, menu komunikatow, zdarzen, jezykowe modulu etc... Moze wlozyles do gory nogami? Albo sam modul jest uszkodzony? a samo DVB-C jest aktywne? Modul nie bedzie dzialal na TV analogowej ani przy ustaiweniach na Polske, trzeba najpierw ustawic szwecje lub norwegie, wlaczyc wyszukiwanie kanalow, jesli dvb-c samo sie nie pojawilo, to w oknie dvb-t dodac skanowanie dvb-c i zeskanowac. podpiac modul wtedy. Powinno dzialac. mam S10 (model TV). A firmware tv to 1.25
 

langolier

New member
Mam zamiar nabyć drogą kupna pilota Logitech Harmony One. Wiem już sporo teoretycznie na jego temat ale interesuje mnie bardzo jedna sprawa:
- czy po zaprogramowaniu S10 ten pilot jest ją w stanie włączyć ?
Pytam bo sprawdzałem kilka pilotów uniwersalnych i mają one problem z WŁĄCZENIEM telewizora (z wyłączeniem nie ma problemów). Nawet programowanie bezpośrednio "uczeniem" nie pomogło.
Głupio byłoby kupić sprzęt za 500zł a potem musieć podchodzić do tv aby go włączyć lub targać oryginalnego pilota tylko w tym celu.
Oczywiście oczekuję odpowiedzi od praktyków, u których ten pilot działa :blagam:
 
Ostatnia edycja:

g41

New member
Ja zaprogramowalem piloty: od tunera cyfrowego UPC i od kina domowego SAMSUNG do sterowania tym TV i nie ma problemu z wlaczaniem i wylaczaniem :) czesc innych funkcji tez dziala.
 

langolier

New member
Ja zaprogramowalem piloty: od tunera cyfrowego UPC i od kina domowego SAMSUNG do sterowania tym TV i nie ma problemu z wlaczaniem i wylaczaniem :) czesc innych funkcji tez dziala.
Właśnie takich odpowiedzi chciałem uniknąć pisząc że zwracam się do użytkowników Harmony One....
 

migawa

New member
Panas - moduł

Oczywiscie ze modul jest widoczny. Powiem wiecej, gdy ustawiony jest DVB-C a wpiety jest modul a samej karty brak, i tak wyswietla okno modulu od razu po wlaczeniu TV sygnalizujac ze cos jest nie tak (brak karty). Mam dokladnie technicrypta CX, po wejsciu w menu widac nr seryjny modulu, jakies opicje, menu komunikatow, zdarzen, jezykowe modulu etc... Moze wlozyles do gory nogami? Albo sam modul jest uszkodzony? a samo DVB-C jest aktywne? Modul nie bedzie dzialal na TV analogowej ani przy ustaiweniach na Polske, trzeba najpierw ustawic szwecje lub norwegie, wlaczyc wyszukiwanie kanalow, jesli dvb-c samo sie nie pojawilo, to w oknie dvb-t dodac skanowanie dvb-c i zeskanowac. podpiac modul wtedy. Powinno dzialac. mam S10 (model TV). A firmware tv to 1.25

Dobra podam dokładnie - mam Panasa TX-P42S20E (soft chyba 1012) - włączałem ustawienia szwecja, dania , holandia i inne, decoder wbudowany DVB-C w telewizorze się aktywował i wyszukiwał kanały cyfrowe nadawane z kablówki ale żeby je oglądać muszę mieć włożony moduł z kartą dekodującą od kablówki i niestety moduł który dostałe nie był widoczny na żadnych ustawieniach. Moduł wkładałem normalnie i do góry nogami - w kablówce sprawdzali moduł tz. włożyli do decodera z opcją modułu i działał :(
 

sspike

New member
Dobra podam dokładnie - mam Panasa TX-P42S20E (soft chyba 1012) - włączałem ustawienia szwecja, dania , holandia i inne, decoder wbudowany DVB-C w telewizorze się aktywował i wyszukiwał kanały cyfrowe nadawane z kablówki ale żeby je oglądać muszę mieć włożony moduł z kartą dekodującą od kablówki i niestety moduł który dostałe nie był widoczny na żadnych ustawieniach. Moduł wkładałem normalnie i do góry nogami - w kablówce sprawdzali moduł tz. włożyli do decodera z opcją modułu i działał :(

od kogo masz ten moduł cam od dostawcy kablówki czy sam kupiłeś. karta przypisana jest do modułu/odtwarzacza np. karta vectry trybi tylko tylko z odtwarzaczami vectry i jest przypisana 1:1 rekramacja tunera równa się wymiana karty
 

mando1

New member
Witam
Mam dwa problemy dotyczące telewizora:
1. Nie mam możliwości wgrania nowego softu- w instrukcji jest pokazane w zakładce „System menu” cztery pozycje między innymi Aktualizacja systemu. U mnie takiej pozycji brakuje.
2. W dynamicznych scenach np. szybki bieg zawodnika w trakcie meczu występuje zjawisko rozmycie obrazu , kiedy zawodnik zwalnia ostrość powraca. Podobnie mam trakcie grania na konsoli (obracając postacią w wokół własnej osi mam rozmycie obrazu).
Napiszcie czy macie tak samo i jak uaktualnić soft.
(sygnał HD z cyfry+)
 

migawa

New member
od kogo masz ten moduł cam od dostawcy kablówki czy sam kupiłeś. karta przypisana jest do modułu/odtwarzacza np. karta vectry trybi tylko tylko z odtwarzaczami vectry i jest przypisana 1:1 rekramacja tunera równa się wymiana karty

Moduł i karta od operatora kablówki więc wszystko powinno być ok.
 

Forest27

New member
ściągnąłem ten nowy firmware 1216
jest dostępny tutaj
DVB-UPLOAD v.1.6b
jest do Panasonic U / S / G 10 E
ale troszkę boje sie instalować
nie wiem co zmienia w naszych TV
ktoś zdobył więcej info na ten temat?
 

Forest27

New member
widzę że inne kraje aktualizowały juz w marcu i na zagranicznych forach trwa dyskusja, tyle że konkretów mało co do zmian
o jakiś kłopotach po aktualizacji na razie tez nic nie wyczytałem :)

najbardziej zauważalną zmianą jest podobno poprawa sygnału DVB-T (wzrosła moc i stabilność), czyli u nas jak na razie w większości miast nie do wykorzystania :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry