Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

frufru

New member
slimak napisał:
Nie można!!!! Problem z ruchem w PC na sygnale 50i (monitor 60/75Hz) jest bez trudu zauważalny dla kogoś, kto widział 50i na 50Hz.
Panowie.... Mam MacBook Pro, który leci tylko na 60Hz i na nim jakikolwiek sygnał leci bez żadnego rwania. Jedyne na co mogę narzekać to raz lepszy, raz gorszy de-interlacing. Jak tylko zapodaję sygnał bez przeplotu to zawsze jest dobrze.
 

sbronko

New member
qualin napisał:
A ja caly czas walcze o wymiane TV ze wzgledu na te rysy. Sklep zamiawia nowe telewizory, ale kazdy ktory przychodzi ma te same wady co moja obudowa. przedstawiciel panasa milczy, nie odpowiada na maila. chyba trzeba bedzie sprawe naglosnic bo ile mozna czekac na wyjasnienie.

masz jakieś wyniki odnośnie tych rys?
bo słonko zaświeciło i widzę, że mam dokładnie takie same na obudowie
na razie widzę trzy na dolnej części

te obudowy są identyczne we wszystkich plazmach panasa, ciekawe czy pozostałe serie G X i inne też mają taki "ficzer"
 

gorylla

New member
Bez reklam
Mają na 100%. Widziałem to samo u kumpla na 37X10.

A jak ktoś pisze, że nie ma to tylko dlatego, że jeszcze nie zauważył.

Ale sposób jest prosty- poświecić z bliska latarą i wtedy widać beznadziejną "konsystencję" tego plastiku.

Oczywiście nikt nigdy nie będzie się katował wyszukiwaniem smug w plastiku obudowy ze świeceniem latarką. Ale podałem tylko prosty sposób na zrozumienie, o czym pisze qualin. Pozdr.
 

mac_tul

New member
frufru napisał:
Panowie.... Mam MacBook Pro, który leci tylko na 60Hz i na nim jakikolwiek sygnał leci bez żadnego rwania. Jedyne na co mogę narzekać to raz lepszy, raz gorszy de-interlacing. Jak tylko zapodaję sygnał bez przeplotu to zawsze jest dobrze.

Otóż to, z maczkami ta plazma super współpracuje.
 

sign

New member
Mróz, a transport telewizora

Witam szanownych forumowiczów!
To mój pierwszy post, aczkolwiek od pewnego czasu śledzę forum, a także ten wątek, którego lektura skłoniła mnie do wyboru właśnie plazmy z serii S10 (42S10E).
Mam pytanko - może ktoś bardziej zorientowany w elektronice będzie w stanie potwierdzić lub rozwiać moje obawy.
Jak w temacie - zamówiony telewizorek jest w drodze do mnie - planowana dostawa w poniedziałek. Czy, jeśli TV będzie narażony na długotrwałe przebywanie na mrozie, może mieć to negatywny wpływ na niego ? A może nie potrzebnie się obawiam ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ...
 

Papke

New member
Jak TV przyjdzie to go nie podlaczaj przez 2-3 h niech sie ogrzeje to powinno byc ok. Sam odebralem TV 3 dni temu.
Po wniesieniu TV do domu pewnie Ci matryca zaparuje :) ale sie nie obawiaj.
 

ornak3

New member
Ja mam mianowicie trochę inny problem posiadam 42S10 od tygodnia jak na razie byłem bardzo zadowolony dopóki nie podłączyłem dvd ,obraz z dvd jest gorszy niż obraz z kablówki , co prawda jest to jakaś stara manta ale spodziewałem się czegoś lepszego ,dzisiaj zakupiłem kabelki do podłączenia przez component i dalej z obrazu jestem nie zadowolony
Czy do odbioru z dvd trzeba jakoś inaczej ustawiać tv?
pozdrawiam
 

qualin

Member
sbronko napisał:
masz jakieś wyniki odnośnie tych rys?
bo słonko zaświeciło i widzę, że mam dokładnie takie same na obudowie
na razie widzę trzy na dolnej części

te obudowy są identyczne we wszystkich plazmach panasa, ciekawe czy pozostałe serie G X i inne też mają taki "ficzer"
Panasonic Polska ma w doopie, nie odpowiadaja na maile. W sklepie zamawiaja nowe modele i kazdy ktory przychodzi ma ta sama wade. Mam dosc, zalozylem temat na wykopie. Jak pomozecie wykopac to moze sie cos ruszy :)

tu jest link: http://www.wykop.pl/ramka/275034/uwazaj-co-kupujesz-telewizory-panasonic
 

krzichu

New member
gorylla napisał:
Mają na 100%. Widziałem to samo u kumpla na 37X10.

A jak ktoś pisze, że nie ma to tylko dlatego, że jeszcze nie zauważył.

Ale sposób jest prosty- poświecić z bliska latarą i wtedy widać beznadziejną "konsystencję" tego plastiku.

Oczywiście nikt nigdy nie będzie się katował wyszukiwaniem smug w plastiku obudowy ze świeceniem latarką. Ale podałem tylko prosty sposób na zrozumienie, o czym pisze qualin. Pozdr.

Wiecie co, już mnie to forum zaczęło nudzić, zajmuję się czytaniem i dostosowuję obraz aby był najlepszy, według waszych i moich spostrzeżeń, dlatego mam tylko parę postów, a co nie którzy nabijają licznik zajmując się ryskami, które jak wyżej NAPISANO WIDAĆ JAK SIĘ POŚWIECI LATARKĄ, poco to komu, nie wiem, ale Tu są najważniejsze rysy na obudowie, lub jak niektórzy zwrócili Mi uwagę " wewnątrz" obudowy. Może ktoś wymyśli jakiś soft, żeby było można się tych rys pozbyć- naprawdę-śmiech :fool:.
Napiszcie co można poprawić w obrazie, bo chyba to jest oglądane.
Na cyfrze + na przykład poprawił się obraz na TVP1 i 2, jest na prawdę dobry, nawet na pewno zauważyliście, że im plazma ma więcej godzin przepracowanych to obraz jest lepszy. Faktem jest, że lepszy jest obraz gdy jest co raz ciemniej w pokoju, może ktoś wie jak ustawić, aby w jasny dzień było ciut lepiej.
Miłego oglądania i Zdrowych, Wesołych Świąt.
 

qualin

Member
krzichu napisał:
Wiecie co, już mnie to forum zaczęło nudzić, zajmuję się czytaniem i dostosowuję obraz aby był najlepszy, według waszych i moich spostrzeżeń, dlatego mam tylko parę postów, a co nie którzy nabijają licznik zajmując się ryskami, które jak wyżej NAPISANO WIDAĆ JAK SIĘ POŚWIECI LATARKĄ, poco to komu, nie wiem, ale Tu są najważniejsze rysy na obudowie, lub jak niektórzy zwrócili Mi uwagę " wewnątrz" obudowy. Może ktoś wymyśli jakiś soft, żeby było można się tych rys pozbyć- naprawdę-śmiech :fool:.
Napiszcie co można poprawić w obrazie, bo chyba to jest oglądane.
Na cyfrze + na przykład poprawił się obraz na TVP1 i 2, jest na prawdę dobry, nawet na pewno zauważyliście, że im plazma ma więcej godzin przepracowanych to obraz jest lepszy. Faktem jest, że lepszy jest obraz gdy jest co raz ciemniej w pokoju, może ktoś wie jak ustawić, aby w jasny dzień było ciut lepiej.
Miłego oglądania i Zdrowych, Wesołych Świąt.
Telewizor to nie tylko obraz, ale tez jego obudowa, ktora sie oglada. Nikt tu nie nabija sobie postow chyba, ze ty. Jakbys umial czytac ze zrozumieniem to zauwazylbys ze rysy widac jak na tv swieci slonce, a nie jak ktos na sile szuka z latarka. Nie po to wydalem ponad 3 tys na tv, zeby mial badziewna obudowe. Kupilbym najgorszy szajs z manty czy cos podobnego i tam nei ma takich wad. Panasonic dal dupy z ta obudowa. No i moze ktos wymysli soft, ktory Tobie poprawi zdolnosc czytania ze zrozumieniem. Zalosne jest to co napisales. To jest forum i pisze sie o wszystkich wadach i zaletach tego modelu tv, a nie tylko o nastawach obrazu.
 
Ostatnia edycja:

krzichu

New member
ornak3 napisał:
Ja mam mianowicie trochę inny problem posiadam 42S10 od tygodnia jak na razie byłem bardzo zadowolony dopóki nie podłączyłem dvd ,obraz z dvd jest gorszy niż obraz z kablówki , co prawda jest to jakaś stara manta ale spodziewałem się czegoś lepszego ,dzisiaj zakupiłem kabelki do podłączenia przez component i dalej z obrazu jestem nie zadowolony
Czy do odbioru z dvd trzeba jakoś inaczej ustawiać tv?
pozdrawiam
Wejdź do ustawień DVD i tam próbuj pozmieniać parametry wyświetlanego obrazu, ja dałem na RGB i było zaraz widać poprawę. Pamiętaj, że na każdym z wejść, czy to tv, av, czy hdmi, musisz w menu tv dla każdego z osobna ustawić parametry wyświetlanego obrazu i dźwięk tak samo.
Powodzenia.
 

krzichu

New member
qualin napisał:
Telewizor to nie tylko obraz, ale tez jego obudowa, ktora sie oglada. Nikt tu nie nabija sobie postow chyba, ze ty. Jakbys umial czytac ze zrozumieniem to zauwazylbys ze rysy widac jak na tv swieci slonce, a nie jak ktos na sile szuka z latarka. Nie po to wydalem ponad 3 tys na tv, zeby mial badziewna obudowe. Kupilbym najgorszy szajs z manty czy cos podobnego i tam nei ma takich wad. Panasonic dal dupy z ta obudowa. No i moze ktos wymysli soft, ktory Tobie poprawi zdolnosc czytania ze zrozumieniem. Zalosne jest to co napisales. To jest forum i pisze sie o wszystkich wadach i zaletach tego modelu tv, a nie tylko o nastawach obrazu.
To zgaś sobie słońce :fool: i będziesz miał po kłopocie.
Nie pozdrawiam, bo dla nie których obudowa jest Priorytet, oddaj TEN "szajs" ja Ci nie pasuje i będziesz miał po RYSACH.
Już się nie będę wtrącał i Mi to WISI, piszcie sobie o Ryskach.:popcorn:pA.
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
ornak3 napisał:
Ja mam mianowicie trochę inny problem posiadam 42S10 od tygodnia jak na razie byłem bardzo zadowolony dopóki nie podłączyłem dvd ,obraz z dvd jest gorszy niż obraz z kablówki , co prawda jest to jakaś stara manta ale spodziewałem się czegoś lepszego ,dzisiaj zakupiłem kabelki do podłączenia przez component i dalej z obrazu jestem nie zadowolony
Czy do odbioru z dvd trzeba jakoś inaczej ustawiać tv?
pozdrawiam

ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu DVD
oglądałem przez ps3 po hdmi z upscalerem do 1080p i przez odtwarzacz dvd philipsa przez zwykle eurozłącze
 

qualin

Member
sbronko napisał:
ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu DVD
oglądałem przez ps3 po hdmi z upscalerem do 1080p i przez odtwarzacz dvd philipsa przez zwykle eurozłącze
Ja rowniez nei narzekam na jakosc dvd, tak jak wyzej tylko ja z xboxa ogladalem po componencie.
 

sbronko

New member
ornak3 napisał:
Ja mam mianowicie trochę inny problem posiadam 42S10 od tygodnia jak na razie byłem bardzo zadowolony dopóki nie podłączyłem dvd ,obraz z dvd jest gorszy niż obraz z kablówki , co prawda jest to jakaś stara manta ale spodziewałem się czegoś lepszego ,dzisiaj zakupiłem kabelki do podłączenia przez component i dalej z obrazu jestem nie zadowolony
Czy do odbioru z dvd trzeba jakoś inaczej ustawiać tv?
pozdrawiam

ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu DVD
oglądałem przez ps3 po hdmi z upscalerem do 1080p i przez odtwarzacz dvd philipsa przez zwykle eurozłącze
 
Do góry