Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sbronko

New member
Webblaster napisał:
Obawiam się, że nie da się zrobić nic aby autoformatowanie w tv działało po HDMI (sygnał 1080i). :( Dlatego uważam, że największy atut S10 względem G10 czyli skalowanie sygnału SD, traci na znaczeniu jeśli ktoś ma platformę cyfrową HD, bez znaczenia czy to N-ka, Cyfra+ HD, czy polsat z tunerem HD. W każdym z tych przypadków kanały SD są skalowane przez tuner a nie elektronikę tv, czyli po prostu na maxa rozciągane w poziomie, co niestety bardzo źle wpływa na geometrię obrazu.:evil: Dlatego jeśli mam tuner HD (w moim przypadku N-ka), połączony po HDMI, wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie G10 który moim zdaniem lepiej świeci, ma ciut lepsze kolory i ostrzejszy obraz, nieco lepiej radzi sobie także z sygnałem HD. Takie są moje przemyślenia na ten temat, sam nie wiem czy słuszne - cały czas waham się między S10 a G10. :( Może ktoś się wypowie bo nie wiem czy mój tok rozumowania jest słuszny... :neutral:

chcecie powiedzieć, że kanały SD jedynka, dwójka czy tvn w nce nadawane są też w 4:3 i nie da się ustawić ani pasków po bokach, ani powiększyć, tak żeby obraz panoramiczny był na pełnym ekranie?
to jakiś idiotyzm, nie widzę zatem sensu kupowania nki :(
 

frufru

New member
Kolejne szokujące spotrzeżenie... Zapodałem sobie dziś HD DVD "Planet Earth" i tutaj była masakra.Obraz niedość, że rozmyty to jeszcze judder taki jakiego nigdy przedtem nie widziałem. To jest bardzo ciekawe. Płytę mam z USA, ale master Planety Ziemi był w 25fps.
Moja plazma ma najnowszy FW: 1215
 

ryba229

New member
Jesli ktos ma na pilocie od tunera sat przycisk do latwego przelaczania formatu obrazu to na kanalach SD przelaczcie na 576. Polepsza sie ostrosc
 

langolier

New member
Webblaster napisał:
Lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie G10 który moim zdaniem lepiej świeci, ma ciut lepsze kolory i ostrzejszy obraz, nieco lepiej radzi sobie także z sygnałem HD. Takie są moje przemyślenia na ten temat, sam nie wiem czy słuszne - cały czas waham się między S10 a G10. :( Może ktoś się wypowie bo nie wiem czy mój tok rozumowania jest słuszny... :neutral:
Naprawdę to widzisz ? :roll:
W jakich warunkach (BD, HDTV, inne ?)
no bo chyba nie na podstawie oglądania w salonach sprzedaży, gdzie każdy tv ma inne ustawienia a nawet dwa tv stojące obok siebie maja różnej jakości sygnał ? :???:
 

batik87

New member
Przywiezmi mi dzisiaj nowy egzemplarz P50S10E (Tamten oddałem ze wzgledu na slawne "buczenie") Wlaczylem zaledwie na 15 min z powodu remontu i tak:
w menu serwisowym podany jest zerowy licznik przebiegu, a co do "buczenia" to działa bardzo podobnie jak pierwszy egzemplarz. Tak więc chyba wszystkei Panasy tej serii elektronika tak specyficznie chodzi i trzeba sie z tym pogodzic.
Może czym mniejszy egzemplarz tym ten dziwek jest mniej uciazliwy, Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
langolier napisał:
Naprawdę to widzisz ? :roll:
W jakich warunkach (BD, HDTV, inne ?)
no bo chyba nie na podstawie oglądania w salonach sprzedaży, gdzie każdy tv ma inne ustawienia a nawet dwa tv stojące obok siebie maja różnej jakości sygnał ? :???:


W sklepie to akurat łatwo zobaczyć. ;-)
Jak jest dużo świateł to S10 już się nie wyrabia i wygląda blado. G10 ma wtedy lepsze kolory i ostrość, ale jak popatrzymy się obok na LCD to dopiero widać super kolory i ostrość. ;-)
 

batik87

New member
Dostal ktos z Was Plazme bez naklejek ?? chodzi mi o te naklejki na przedniej obudowie opisujace te najnowsze jego parametry 400 hz itd...bo ja wlasnie dotalem z tylka jedna na dole.... nie wiem czy to ma jakies znaczenie i dlatego sie pytam.
 

langolier

New member
slimak napisał:
W sklepie to akurat łatwo zobaczyć. ;-)
Jak jest dużo świateł to S10 już się nie wyrabia i wygląda blado. G10 ma wtedy lepsze kolory i ostrość, ale jak popatrzymy się obok na LCD to dopiero widać super kolory i ostrość. ;-)
Oglądałem w MM plazmy Panasonica stojące obok siebie.
Nadal sądzę że to kwestia ustawień i sygnału (ponieważ nie zawsze obraz lepiej wygląda na droższych odbiornikach). Świateł może też ale nie tak dominująco ja te dwie pierwsze.
Zresztą bez dostępu do menu i ustawień nie sposób to stwierdzić. A o to w salonach typu MM bardzo trudno.
 

Krzych275

New member
Witam. Mam mały problem. Czy ktoś wie jak ustawić telewizor żeby można było przyciskami na pilocie sterować głośnością wyjścia słuchawkowego?
 

Webblaster

New member
sbronko napisał:
chcecie powiedzieć, że kanały SD jedynka, dwójka czy tvn w nce nadawane są też w 4:3 i nie da się ustawić ani pasków po bokach, ani powiększyć, tak żeby obraz panoramiczny był na pełnym ekranie?
to jakiś idiotyzm, nie widzę zatem sensu kupowania nki :(
Źle mnie zrozumiałeś ja chciałem zwrócić uwagę na to, że obraz SD z platformach cyfrowych przy podłączeniu przez HDMI (1080i) będzie skalowany w ten sam sposób na S10 i G10 bo nie przetwarza go elektronika tv, tylko tuner sat. Obraz oczywiście możesz rozciągnąć, ale TV przy tak podanym sygnale niestety tego nie potrafi, obraz rozciągniesz w menu tunera, nie ma jednak opcji "auto", więc jeśli zachodzi taka potrzeba musisz to zrobić samodzielnie. Nie masz do dyspozycji tak jak w tv zooma 1/2/3 jest dostępna tylko jedna opcja i rozciągnięcie w pionie jest dość duże.
ryba229 napisał:
Jesli ktos ma na pilocie od tunera sat przycisk do latwego przelaczania formatu obrazu to na kanalach SD przelaczcie na 576. Polepsza sie ostrosc
U mnie niestety taka możliwość odpada, na pilocie od N-ki nie ma takiego przycisku, jest jedynie na tunerze a nie uśmiecha mi się do niego biegać przy każdej zmianie z kanału HD na SD.:(
langolier napisał:
Naprawdę to widzisz ? :roll:
W jakich warunkach (BD, HDTV, inne ?)
no bo chyba nie na podstawie oglądania w salonach sprzedaży, gdzie każdy tv ma inne ustawienia a nawet dwa tv stojące obok siebie maja różnej jakości sygnał ? :???:
Nie będę oszukiwał oba TV widziałem jedynie w warunkach sklepowych na tym samym sygnale z BD oraz identycznych ustawieniach (sam zmieniałem), zdaje sobie sprawę, że jasny sklep to nie miejsce do robienia tego typu porównań w domu mógłbym odnieść z goła inne wrażenie, co nie zmienia faktu, że G10 świeci zauważalnie lepiej, nawet w takich warunkach trzeba uznać to za jakiś plus, w końcu tv nie ogląda się jedynie nocą w skrajnej ciemności. Podłączyłem również do obu ps3 i wydaje mi się, że phosphor trail jest zauważalnie mniejszy w G10. Co ja biedny teraz pocznę? :eek: Mam totalny mętlik w głowie, nie potrafię się zdecydować. :-| Przepraszam za tak długi post...
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
frufru napisał:
Według mnie sygnał 60 HZ jest lepszy.
Żadnych innych zastrzeżeń to tej plazmy nie mam.
Chętnie poznam opinię kogoś innego, kto ma możliwość zobaczenia SD DVD 60Hz.
Dodatkowo zauważyłem, że odtwarzacz BD60 do którego włożę SD DVD 60Hz udostępnia nową funkcję "24fps". Myślę, że moja spiskowa teoria jest dość dobra. Urządzenia Panasonica są pewnie robione podstawowo pod rynek USA a elektronika która przerabia sygnał z 50Hz na 60Hz nie jest topowa
Ja sprawdzałem tylko na sygnale full hd po hdmi z kompa - różnic brak.
Europejskich wydań DVD w żaden sposób nie da się puścić w 24fps, bo one są studyjnie przyspieszone do 25 fps, nie chodzi nawet o obraz, ale głównie o dźwięk, którego tak hop siup nie da się zwolnić.
Co do Twojej teorii, że użądzenia są robione typowo pod rynek USA, mam jedno WIELKIE ALE. Mianowicie amerykańska seria G jest schrzaniona dość mocno (nie wiem czy oni w ogóle mają serię S?). Amerykańska wersja nie wyświetla poprawnie filmów w 24 fps. Puszcze każdą klatkę tylko 2 razy (2:2 pulldown) przez co tv działa w 48 hz, co powoduje BARDZO uciążliwe migotanie. W praktyce oznacza to, że amerykańce wszystko oglądają w 60 hz z dodatkowym judderem, a tryb 24p jest bezużyteczny.
Piszę o tym, żeby pokazać, że ich wersja wcale nie jest lepsza, mimo, że posiada tryb THX i złącze internetowe. Nawet Brytyjska wersja jest gorsza, bo nie ma regulacji balansu bieli i gammy. Pod tymi względami najlepsza wersja jest europejska.
frufru napisał:
Kolejne szokujące spotrzeżenie... Zapodałem sobie dziś HD DVD "Planet Earth" i tutaj była masakra.Obraz niedość, że rozmyty to jeszcze judder taki jakiego nigdy przedtem nie widziałem. To jest bardzo ciekawe. Płytę mam z USA, ale master Planety Ziemi był w 25fps.
Moja plazma ma najnowszy FW: 1215
No właśnie z Planetą Ziemią to są niezłe jaja. Tak naprwdę chyba nie wiadomo w jakiej wersji była ona nakręcona. Powstały już ze 3 czy 4 wydanie i wszystkie mają inny fps. Polecam dyskusję na ten temat na konkurencyjnym forum. W każdym bądź razie mam ripa z HDDVD w 23.976 fps i po ustawieniu takiego odświeżania bardzo dobrze się ją ogląda. Robiłem mnóstwo porównań na podobno najgorszym, jeśli chodzi o judder odcinku - Góry E02 i wg mnie duży judder pojawia się jedynie w dwóch momentach. Pierwszy jest jak kamera schodzi po takich lodowych "schodach" - zaczyna się 23:12, drugi nie pamiętam. Prawdziwy pokaz juddera zaczyna się w 60 hz!!!
 

sebas101

New member
Sterowanie dźwiękiem słuchawek

Krzych275 napisał:
Witam. Mam mały problem. Czy ktoś wie jak ustawić telewizor żeby można było przyciskami na pilocie sterować głośnością wyjścia słuchawkowego?
Jedyna możliwość to MENU/DŹWIĘK/SŁUCHAWKI tam masz suwak, możesz sterować z pilota natężeniem dźwięku słuchawek.
 

sbronko

New member
powiem szczerze, że im więcej wiem o tym całym wspaniałym świecie HD, tym gorsze zdanie mam o całym tym interesie...
a powiedzcie mi czy to też jest judder:

http://picasaweb.google.pl/lh/photo...authkey=Gv1sRgCLiwmN2Tvr_i9gE&feat=directlink

takie coś mam na wielu grach - to powstało przy dosyć wolnym obracaniu kamerą - wcale nie trzeba szybko poruszać
i to nie jest wcale przypadlosc s10 - sprawdzałem i to występuje na g10, s10 i na sony w5500 tez
nie sprawdzalem na innych lcd'kach, jak bede mial okazje to moze to zrobie

co lepsze - to występuje też na moim kinsekopie, tylko na 29 calach nie zwracałem na to uwagi, bo cieszyłem się, że w ogóle coś widać i mogę pograć :)
no i na mniejszym ekranie to tego tak nie widac

czy cos mozna gdzies ustawic, żeby tak się nie działo, czy musze sie przyzwyczaic - troche oczy sie mecza jak sie dluzej wpatruje w taki zamazany obraz
 

Tomaszz

New member
sbronko napisał:
powiem szczerze, że im więcej wiem o tym całym wspaniałym świecie HD, tym gorsze zdanie mam o całym tym interesie...
a powiedzcie mi czy to też jest judder:

http://picasaweb.google.pl/lh/photo...authkey=Gv1sRgCLiwmN2Tvr_i9gE&feat=directlink

takie coś mam na wielu grach - to powstało przy dosyć wolnym obracaniu kamerą - wcale nie trzeba szybko poruszać
i to nie jest wcale przypadlosc s10 - sprawdzałem i to występuje na g10, s10 i na sony w5500 tez
nie sprawdzalem na innych lcd'kach, jak bede mial okazje to moze to zrobie

co lepsze - to występuje też na moim kinsekopie, tylko na 29 calach nie zwracałem na to uwagi, bo cieszyłem się, że w ogóle coś widać i mogę pograć :)
no i na mniejszym ekranie to tego tak nie widac

czy cos mozna gdzies ustawic, żeby tak się nie działo, czy musze sie przyzwyczaic - troche oczy sie mecza jak sie dluzej wpatruje w taki zamazany obraz

Jak gra nie jest za szybka (np. fallout 3) to sobie włączam IFC, zdecydowanie pomaga. Problem jednak nadal istnieje, szczególnie jak framerate spada (wtedy nawet IFC nie wiele daje).

Testowałem trochę demo forzy 3, która podobno działa w 60 fps w 1080p i tam takiego zjawiska nie ma.
 

sbronko

New member
Tomaszz napisał:
Jak gra nie jest za szybka (np. fallout 3) to sobie włączam IFC, zdecydowanie pomaga. Problem jednak nadal istnieje, szczególnie jak framerate spada (wtedy nawet IFC nie wiele daje).

Testowałem trochę demo forzy 3, która podobno działa w 60 fps w 1080p i tam takiego zjawiska nie ma.

to fakt - w wipeout hd nie zauważyłem żadnych problemów
no ale ile gier działa w 60fps? niestety bardzo mało

ustawiłem sobie wejście jako GRA i tryb GRA
tam zdaje się polepszacze są powyłączane
próbowałem IFC włączyć, ale w tym przypadku nie daje to prawie nic
 

phoba

New member
ryba229 napisał:
Jesli ktos ma na pilocie od tunera sat przycisk do latwego przelaczania formatu obrazu to na kanalach SD przelaczcie na 576. Polepsza sie ostrosc
Webblaster napisał:
U mnie niestety taka możliwość odpada, na pilocie od N-ki nie ma takiego przycisku, jest jedynie na tunerze a nie uśmiecha mi się do niego biegać przy każdej zmianie z kanału HD na SD.:(
Panowie, ja się na tunerach za bardzo nie znam, ale tak na logikę....czy nie byłoby łatwiej i lepiej podłączyć tuner do TV dwutorowo, tzn HDMI i np.komponentem? Z HDMI można byłoby oglądać kanały HD, bez obrabiania ich przez elektronikę TV, a z komponentu oglądać SD, angażując np.autoformatowanie, ewentualnie polepszacze obrazu. Wystarczyłoby przełączać się pilotem między poszczególnymi wejściami, co przy obecnie niewielkie liczbie kanałów HD, chyba nie byłoby bardzo uciążliwe.

Jak powiedziałem nie znam się na tunerach i jeżeli takie rozwiązanie nie jest możliwe to niech ktoś mnie oświeci dlaczego :)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Co ja biedny teraz pocznę? :eek: Mam totalny mętlik w głowie, nie potrafię się zdecydować.

Zdecydowanie bierz G.
S to jednak pewien kompromis cenowy miedzy technologią X (matryca G11) a G (matryca G12 Neo) musisz się jednak liczyć z większym poborem pradu niż w serii S
 

sbronko

New member
piotr818 napisał:
Co ja biedny teraz pocznę? :eek: Mam totalny mętlik w głowie, nie potrafię się zdecydować.

Zdecydowanie bierz G.
S to jednak pewien kompromis cenowy miedzy technologią X (matryca G11) a G (matryca G12 Neo) musisz się jednak liczyć z większym poborem pradu niż w serii S

z tym prądem to dziwnie piszecie, bo Panasonic twierdzi, że właśnie jaśniej świecące NeoPDP potrzbuje mniej prądu na wyświetlenie takiego samego obrazu
może ktoś kto robił porównania ustawił identyczne paramerty w menu, zamiast identycznie wyglądający obraz?
bo z tego co czytałem, na identycznych parametrach g10 świeci jaśniej - więc może dlatego wyszło, że bierze więcej prądu?

tak czy inaczej ja porównywałem te TV i osobiście nie znalazłem powodu na dopłacenie 700zl (taką miałem różnicę w sklepie, w którym kupiłem s10)
nie mam problemów z za ciemnym obrazem w s10, a te problemy które mam, w g10 również występują

jak Ci nie żal kasy to weź sobie g10, będziesz zadowolony
ja tam wolałem te 700zł oszczędzić :)
 

phoba

New member
piotr818 napisał:
Zdecydowanie bierz G.
S to jednak pewien kompromis cenowy miedzy technologią X (matryca G11) a G (matryca G12 Neo) musisz się jednak liczyć z większym poborem pradu niż w serii S
Przepraszam bardzo, ale od kiedy to seria X ma matrycę G11?
http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&prod4339=on&prod4381=on
Jak widać z tego porównania wszystkie serie X, S oraz G mają panele G12. Tyle tylko, że X ma HD Ready, S Full HD, a G Full HD NeoPDP. Proszę nie podawać nieprawidłowych informacji.
 
Do góry