Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

piopio1

New member
900 linii

Witam wszystkich,z racji że jestem użytkownikiem s 10 zainteresowałem
się tematem 900 linii ruchomego obrazu.Przeglądając testy na hdtvtest.co.uk plazm panasonika z zeszłego roku pozwoliłem sobie
wyciągnąć pewne wnioski np.model Panasonic TH50PZ800Bprocesor
obrazu vreal pro3,kontrast 30000:1 plus ifc według tamtejszych testerów
motion resolution 1080.Model Panasonic TH42PZ80 Full Hd [to samo co PY 80 brak ifc]motion resolution 1080,do testów uzywali
Motion resolution1080
Motion resolution1080FPD Benchmark BD.S 10 to podobno odświerzona i ulepszona wersja
powyrzszych TV dlaczego więc 900 linii,jak oni to mierzyli.
Jak dla mnie to taka ściema aby zarysować przewage wyższych modeli,
a może się myle.
 

slimak

New member
Bez reklam
Panasonic używa innego testu (szybszy ruch).

-----------------------------------------------

W zeszłym roku http://www.hdtvtest.co.uk podawali dwie wartości:
IFC ON 900 linii
IFC OFF 1080 linii
Teraz jest zmieniona tabelka i podawana tylko wartość 1080 dla modeli z 2008.
 

bartolinio

New member
Greg67 napisał:
czytałem tamte posty, tyczą się one TX-P42X10 , anie S10, więc dlatego pytam, chciałbym aby użytkownik S10 potwierdził rozstaw.
Po prostu nie wiem czy wszystkie 42" maja ten sam rozstaw.
pozdrawiam

wszystkie mają ten sam rozstaw, czyli 40 cm w poziomie i 30 cm w pionie, nawet 46" ma ten rozmiar ;)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Wymiary

Greg67 napisał:
czytałem tamte posty, tyczą się one TX-P42X10 , anie S10, więc dlatego pytam, chciałbym aby użytkownik S10 potwierdził rozstaw.
Po prostu nie wiem czy wszystkie 42" maja ten sam rozstaw.
pozdrawiam

Seria Panasonic Viera X, S, G mają taką samą obudowę

pozdrawiam

p.s panowie 100 hercowcy dają czadu zapominając o zasadach działania plazmy i kineskopu
 

yanky

New member
Proszę Państwa,
własnie podłączyłem komputer przez HDMI z moim TV. Uruchomiłem na nim demo 3DMARK. Telewizor przełączył się w 1080p i siadłem z wrażenia - przestał mi wkurzająco "mrugać" !!! Piękny, czysty i bez denerwującego efektu obraz. Czyli telewizor da się lubić. Szkoda tylko, że na sygnale SD z DVB-T nie ma takiego odświeżania.
 

slimak

New member
Bez reklam
piopio1 napisał:
Czyli ruchomy obraz ma więcej linii przy wyłączonym ifc?:niewiem:

Plazmy nie potrzebują żadnych ulepszaczy by pokazać precyzyjnie ruch z sygnału 60p.

Tak wygląda pędząca kaczka na starym 42pv60 (rok 2006)
2IMG_2541.jpg


Pixel Persistence Analyzer http://www.benchmarkhq***/fclick/fclick.php?fid=302

[Tempo 16] to duuuużo większa prędkość przemieszczania niż w teście Panasonica (Panasonic 2009 szerokość ekranu w 5 sekund).
 
Ostatnia edycja:

piopio1

New member
do slimak

Czy w tym tescie z kaczką przypadkiem nie chodzi o to aby zrobić fotke ctrolem i zobaczyć ewentualne rozmycie;) Plazme wybrałem ze względu
na szybkość matrycy i ulepszaczy jakoś nie brałem pod uwage bo to
raczej domena powolnych lcdeków,która zawsze doda swoje 5 groszy w postaci artefaktów.Temat ruchomego obrazu zainteresował mnie po
odwiedzinach wątku o G10 i teraz tak sobie myślę że mogłem kupić
PY 80 bo po co płacić za ulepszanie dobrego naturalnego obrazu a
judder przecierz natralny więc ifc na off.
 

slimak

New member
Bez reklam
piopio1 napisał:
Czy w tym tescie z kaczką przypadkiem nie chodzi o to aby zrobić fotke ctrolem i zobaczyć ewentualne rozmycie;)

Rozmycie = spadek rozdzielczości, przez Panasonica podawany w ilości (zagęszczeniu) linii, które można jeszcze rozróżnić.
Jak się nic nie rozmywa, to można wszystkie 1080 linie rozróżnić.



ulepszaczy jakoś nie brałem pod uwage bo to
raczej domena powolnych lcdeków,która zawsze doda swoje 5 groszy w postaci artefaktów.....
teraz tak sobie myślę że mogłem kupić
PY 80 bo po co płacić za ulepszanie dobrego naturalnego obrazu a
judder przecierz natralny więc ifc na off

Niestety, ale już Plazm bez różnych ulepszaczy od dawna się nie produkuje. A IFC bardzo skutecznie likwiduje skutki uboczne innych ulepszaczy obrazu w Plazmie :) oraz niedoskonałości sygnału źródłowego.
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
sokarsg-1 napisał:
Z tą psychiką masz całkowitą racje mi obraz mruga widzę to wyraźnie ale tylko na białych planszach a poza tym nie mruga i wczasie ogladania czegos innego niż białe plansze (czyli 99,99999% czasu oglądania TV) to nie przeszkadza więc raczej zauważyłeś to raz(albo wyczytałeś na forum) i teraz po prostu przygładzasz się i szukasz tylko tego mrugania. Ja mam to samo tylko właśnie z stuck pixelem, przeczytałem o tym na forum że takie rzeczy mogą byś poszukałem i znalazłem a teraz nic nie robię tylko cały czas się w niego wpatruje.

Tak więc jak ktoś już kupił TV to niech natychmiast przestanie czytać to forum bo już niczego mądrego nie wyczyta a tylko znajdzie wady swojego nowego TV i będzie się wkurzał że one występują a jak by o nich nie wyczytał to by żył w błogiej nieświadomości.

ja tam długo macałem ten TV w sklepie zanim kupiłem
znalazłem sporo wad - mógłbym sporą listę tu wypisać, tylko po co? :)
wszystkie wady zaakceptowałem i kupiłem
i jestem zadowolony
gorzej jak ktoś najpierw kupi, a potem w domu znajdzie pełno rzeczy, które mu się nie podobają

z tym mruganiem - faktycznie - jak podłączyłem kablówkę w domu to stwierdziłem, że chyba troszkę mruga, bo obraz nie jest tak ststyczny i wyraźny jak na LCD, ale jest na pewno lepiej niż CRT 50Hz

mi nie przeszkadza, TV jest świetny i mam nadzieję długo mi posłuży
do kablówki, konsoli i DVD - rewelacja
no i ta pancerna szyba - dzieci mogą grać w kręgle na konsoli a ja spokojnie na to patrzę :)
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Zainteresowałem się zapoczątkowanym przez yanky tematem mrugania i wychodzi mi na to, że TV może pomrugiwać na słabszym sygnale. Osoby, które oglądają S10 z platform cyfrowych nie widziały tego efektu, a wypowiedzi o mruganiu dotyczą chyba tylko kablówki analogowej (więc słabszego sygnału). O mruganiu w konsoli, DVD, czy BR oczywiście nie ma mowy.

slimak- skąd Ty wyduszasz te wszystkie informacje- masz jakiś hot-line z Panasonikiem, czy jesteś jakoś związany z tą firmą? Bo tyle wiedzy o instrukcjach, sposobach firmowych testów itp. ciężko jest znaleźć nawet na innych forach. Ogólnie jestem pełen podziwu i pełen respect :blagam: ...
 

Tomaszz

New member
gorylla napisał:
Zainteresowałem się zapoczątkowanym przez yanky tematem mrugania i wychodzi mi na to, że TV może pomrugiwać na słabszym sygnale. Osoby, które oglądają S10 z platform cyfrowych nie widziały tego efektu, a wypowiedzi o mruganiu dotyczą chyba tylko kablówki analogowej (więc słabszego sygnału). O mruganiu w konsoli, DVD, czy BR oczywiście nie ma mowy.

slimak- skąd Ty wyduszasz te wszystkie informacje- masz jakiś hot-line z Panasonikiem, czy jesteś jakoś związany z tą firmą? Bo tyle wiedzy o instrukcjach, sposobach firmowych testów itp. ciężko jest znaleźć nawet na innych forach. Ogólnie jestem pełen podziwu i pełen respect :blagam: ...

Popieram Slimak zaskakuje to fakt :eek:k:

Co do mrugania, to ja z kolei jestem w stanie je dostrzec tylko w windowsie, więc sygnał jak najbardziej dobry, w końcu 1080p. Z kolei na analogowej beznadziejnej kablówce, nie zauważyłem (ale ją bardzo mało oglądam). Na szczęście na filmach HD w 24p też mi nic nie mruga. :-D
 

sebul

New member
Tomaszz napisał:
Popieram Slimak zaskakuje to fakt :eek:k:

Co do mrugania, to ja z kolei jestem w stanie je dostrzec tylko w windowsie, więc sygnał jak najbardziej dobry, w końcu 1080p. Z kolei na analogowej beznadziejnej kablówce, nie zauważyłem (ale ją bardzo mało oglądam). Na szczęście na filmach HD w 24p też mi nic nie mruga. :-D

To ja mam podlaczona kablowke analogowa i tego nie mam ;]
 

sbronko

New member
kron78 napisał:
Witam wszystkich!
Właśnie stałem się posiadaczem plazmy tx-p42s10 (kurier odjechał kilkanaście minut temu). Zastanawia mnie brak instrukcji, z dokumentów mam tylko fakturę. Czy jest gdzieś na stronie internetowej instrukcja do tego telewizora? Z góry Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

ja w pudle od TV dostałem pokaźny plik skróconych instrukcji - każda w innym języku, oraz płytę CD z pełnymi instrukcjami w PDFach
poszukaj, może jest w pudle?
jeżeli nie masz czegoś takiego, to mogę Ci podesłać na maila wieczorem, jak wrócę do domu
 

langolier

New member
kron78 napisał:
Witam wszystkich!
Właśnie stałem się posiadaczem plazmy tx-p42s10 (kurier odjechał kilkanaście minut temu). Zastanawia mnie brak instrukcji, z dokumentów mam tylko fakturę. Czy jest gdzieś na stronie internetowej instrukcja do tego telewizora? Z góry Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
To nie jest normalne, że nie masz instrukcji.
Szukałem instrukcji do S10, ale znalazłem tylko do G10.
 

qualin

Member
Dokladnie jak kolega wyzej napisal to nie jest normalne. Kazdy sprzedawany sprzet musi miec instrukcje obslugi w j.polskim. Moze dostales jakis tv z wystawy i pogubili papiery od niego. Dzwon do sklepu i niech sie tlumacza, czemu papierow nie ma.
 

jarek20

New member
Witam. Po długich namysłach kupiłem TX-P42S10E i jestem bardzo mile zaskoczony. Ale po kolei. do telewizora przymierzałem się długo. Chodząc po sklepach zauważyłem jak sprzedawcy wkręcają klientów.W całym rzędzie telewizorów najlepiej wyostrzone obrazy i najbarzdziej kolorowe poustawiane na lcd. Plazmy coś się biednie prezentowały. Podchodzę do Panasonica i odrazu do ustawień i.... zaraz mam za sobą pana z obsługi. Próbował mnie odciągnąć ale nie dałem się i poustawiałem to co chciałem w ustawieniach obrazu. Obraz nagle stał się "idealny" o wiele lepszy w jakości od lcd-eków. Przeszedłem tyko na drugą stronę sklepu zobaczyć na inne modele i co widzę...Pan z obsługi znów zaniża parametry. Po miłych konsultacjach typu kup pan lcd bo plazma to gó...no mówię mu że biorę ale plazme pasikonika. I całe szczęście. W domku telewizor odstał dwie godziny. Po włączeniu inicjacja pokolei. Jakość obrazu bardzo dobra. Bzyczał przez pierwszą godzinę i ... przestał.(szczerze to głośniej pracuje dysk w moim dekoderze ferguson df9000 pvr) Narazie jestem na etapie wygrzewania. Na SD obraz dobrej jakości ale już przy odtwarzaniu filmów z odtwarzacza sieciowego ariva hd player obraz jest po prostu żyleta. Polecam ten telewizorek każdemu.
 

B737 Captain

New member
Instrukcje do Panasonic'a

Tutaj (wpisz httpdwukropek//dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/)można znaleźć instrukcje do każdego TV Panasa, także do serii S10 w języku polskim. wystarczy wybrać model, następnie typ dokumentu (operating instructions) a potem na liście dokumentów poniżej znaleźć ten w języku polskim (może być na następnej stronie).
Nie mogłem wkleić linka, bo mam za mało postów, więc taka śmieszna metoda:)
 
Do góry