Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Enjama

New member
Nie wiem czy wy też tak macie ale gdy ustawiam odświeżanie 24hz z lapka do tv to widać przeskakujący obraz przy szybszych scenach gdy kamera przechodzi bokiem ...
Obraz tak jakby klatkuje
Jak ustwie 60hz to wszystko jest ok ... czego to może być problem bo jak mówicie 24hz jest do materiału HD
 

Webblaster

New member
Witam!
Mam pytanie do użytkowników s10, czy w tym telewizorze działa skalowanie obrazu SD podawanego z tunera platformy cyfrowej (np. N-ki) po HDMI w rozdzielczości 1080i ? Tzn. czy można ustawić np tryb "auto" i przy tak podanym sygnale SD, obraz automatycznie zostanie rozciągnięty tak by zostały usunięte czarne pasy? Ewentualnie czy można ręcznie w tym wypadku ustawić zoom1/2/3 ? Domyślam się, że jest taka możliwość przy analogowym sygnale SD z anteny naziemnej oraz cyfrowym z tunera sat podawanym przez scart, chciałbym natomiast się dowiedzieć jak to jest z HDMI... :hmm:
 

batik87

New member
Dzwonilem do Euro w sprawie wymiany mojego P50S10E zakupionego na ich stronie internetowej z dostawa do domu i powiedzieli mi, ze nie wymienia mi go bo TV byl juz uzywany... co Wy na to ??? co mam robic ???
 

Tomaszz

New member
Enjama napisał:
Nie wiem czy wy też tak macie ale gdy ustawiam odświeżanie 24hz z lapka do tv to widać przeskakujący obraz przy szybszych scenach gdy kamera przechodzi bokiem ...
Obraz tak jakby klatkuje
Jak ustwie 60hz to wszystko jest ok ... czego to może być problem bo jak mówicie 24hz jest do materiału HD

Jaką masz wersję firmawaru. Do poprawnego działania 24p potrzeba minimum wersji 1.213.
Druga kwestia może mieć związek z laptopem. Nie wiem dlaczego, ale komputer zbytnio nie chce ułatwić współpracy w 24 hz i wypuszcza różne dziwne odświeżania typu 23.954 albo 24.055 co powoduje nie do końca płynny obraz. Rozwiązaniem jest po pierwsze RECLOCK + ewentualnie power strip.
 

qualin

Member
krzichu napisał:
Potwierdzam co piszesz, że nowo co zakupiony tv nie może mieć rys, bo tak powinno być- to normalne, ale jeżeli ktoś sam sobie narobi tych rys to już jego problem. Ja jakoś od 3 miesięcy posiadając ten tv, nie posiadam żadnej rysy na obudowie i to mnie dziwi co piszą, że pojawiają się rysy na tv, to co, ścierają proch szmatką z umywalki kuchennej, czy gąbką gdzie druga strona jest szorstka i się pomylili i teraz płaczą. Używając tej od panasonica, którą dostali nie narobią tak szybko rys, mnie się jeszcze nie udało.
Pozdrawiam i miłego oglądania (obrazu, a nie obudowy).
Ja mialem na mysli rysy wewnatrz obudowy, ktore tu kiedys opisywalem, a nei ryski od szmatki :p
 

sokarsg-1

New member
Mi (w serii G) skalowanie do pełnego ekranu w trybie auto nie działa kiedy sygnał jest podawany przez HDMI(PVR od Cyfry+).

Co do odśnieżania matrycy widzę że koledzy trochę mylą rzeczy (chociaż to niby ja mam zły światopogląd). Otóż w plazmach trzeba wyraźnie odróżnić częstotliwość mrugania matrycy od częstotliwości odświeżania obrazy(zmiany wyświetlanego obrazu). Plazma to nie LCD gdzie matryca nie mruga bo ma stałe podświetlanie i tam przez pojęcie odświeżanie rozumie się tylko zmianę wyświetlanego obrazu (jedna klatka różni się od drugiej). To włąśnie dlatego w obecne LCD są reklamowane jako 100Hz albo 200HZ i oznacza to że taki LCD z dostawanych ze źródła sygnału 50 klatek na sekundę (my odbieramy sygnał PAL w stanach odbierają 60 klatek na sekundę bo mają NTSC) robi właśnie 100 lub 200 klatek (specjalne algorytmy wyliczają klatki pośrednie np. miedzy klatkę 30 a 31 jest wyliczana klatka pośrednia i wstawiana pomiędzy nie).
W plazmach natomiast przez częstotliwość odświeżania należy rozumieć dokładnie to samo co w przypadku częstotliwości odświeżania w technologi CRT. Otóż obecne plazmy mrugają (zapalają się) 400 razy na sekundę (seria G 600 razy) i to jest te właśnie 400Hz ze specyfikacji. Natomiast 100Hz ze specyfikacji plazm jest dokładnie tym samym co w LCD czyli jest to ilość różnych klatek na sekundę które wyświetla TV, dokładnie to tv otrzymuje od nadawcy 50 klatek i z tych 50 klatek wylicza co drugą klatkę pośrednia i z tego łącznie robi 100 klatek (100Hz ze specyfikacji).

Kolego Tomaszz 96 raz na sekundę te telewizory mrugają tylko w trybie 24p czyli kiedy puszczasz do tv sygnał z odtwarzacza Blu-ray gdzie masz film nagrany w 24 klatkach lub kiedy masz podłączony tv pod komputer i puszczasz na niego sygnał z częstotliwością 24 Hz. I wtedy właśnie telewizor każdą z 24 klatek mnoży razy 4 (każda ta sama klatka mrugnie 4 razy ) i z tego robi się 96 Hz. I zapewne kolega yanky kiedy puścił by sygnał z kompa w 24Hz to by efekt drgania białego widział jeszcze bardziej bo tv mrugał by 96 razy na sekundę zamiast standardowych 400 razy na sekundę (jak puszczasz 60Hz z kompa to tv wyświetla każdą pojedynczą klatkę przez około 6 mrugnięć a co niektórą przez 7 mrugnięć).
 

Kristobal

New member
batik87 napisał:
Dzwonilem do Euro w sprawie wymiany mojego P50S10E zakupionego na ich stronie internetowej z dostawa do domu i powiedzieli mi, ze nie wymienia mi go bo TV byl juz uzywany... co Wy na to ??? co mam robic ???

Jeśli kupiłeś towar przez internet, masz ustawowo 10 dni na odesłanie towaru bez podania przyczyny "nie spełnia Twoich oczekiwań" i tyle.

"W przypadku zakupu towaru przez internet mamy prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w okresie do 10 dni od otrzymania towaru, a w przypadku, kiedy sprzedawca nas nie poinformował o tym prawie, czas jego obowiązywania wydłuża się nawet do 3 miesięcy. Wysyłając towar do sprzedawcy należy dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy."

nawet na stronie Euro to pisze:
http://www.euro.com.pl/pomoc.xml#28742

Jest też wzór umowy odstąpienia http://www.euro.com.pl/upload_module/wysiwyg/do-pobrania/odstapienie-od-umowy-zwrot-10-dni.pdf
 
Ostatnia edycja:

zalesiu

New member
Smirnoff07 napisał:
Dziękuję za pomoc! Na stronie Panasonica w opisie mojego tv znalazłem tylko modem DVB-T i myślałem, że muszę zaopatrzyć się w modem do oglądania programów HD w mojej kablówce. Ustawiłem kraj na Niemcy i nic, jednak przy Finlandii znalazło mi kanały z DVB-C i analogu.
Te telewizory mają wbudowane tunery DVD-C. U mnie kablówka w SD i HD działa generalnie ok z modułem Cl Technisat CX (dostałem go od kablówki).

Jeszcze kilka miesięcy temu była informacja o tym na stronie Panasonica.
Info zostało usunięte ponieważ ich tunery nie do końca dobrze działają w Polsce, m.in. brak polskich znaków diaktrycznych w EPG.
Info zostało usunięte ze WSZYSTKICH typów TV.

Specyfikacja s10 z 2009.10.19
Tuner cyfrowy DVB jest [DVB-T/DVB-T (H.264)/DVB-C]

Specyfikacja s10 aktualnie:
Tuner cyfrowy DVB jest [DVB-T/DVB-T (H.264)]

Ja generalnie trochę czuję się nabity przez Panasa w butelkę bo m.in. z uwagi na tą funkcję kupiłem ten TV.
Jak na razie serwis Panasa mnie spławił ale zamierzam znowu im zgłosić ten problem. Tym bardziej, że usuwając info sami potwierdzili, że specyfikacja TV mijała się z prawdą.
 

Tomaszz

New member
sokarsg-1 napisał:
Mi (w serii G) skalowanie do pełnego ekranu w trybie auto nie działa kiedy sygnał jest podawany przez HDMI(PVR od Cyfry+).

Co do odśnieżania matrycy widzę że koledzy trochę mylą rzeczy (chociaż to niby ja mam zły światopogląd). Otóż w plazmach trzeba wyraźnie odróżnić częstotliwość mrugania matrycy od częstotliwości odświeżania obrazy(zmiany wyświetlanego obrazu). Plazma to nie LCD gdzie matryca nie mruga bo ma stałe podświetlanie i tam przez pojęcie odświeżanie rozumie się tylko zmianę wyświetlanego obrazu (jedna klatka różni się od drugiej). To włąśnie dlatego w obecne LCD są reklamowane jako 100Hz albo 200HZ i oznacza to że taki LCD z dostawanych ze źródła sygnału 50 klatek na sekundę (my odbieramy sygnał PAL w stanach odbierają 60 klatek na sekundę bo mają NTSC) robi właśnie 100 lub 200 klatek (specjalne algorytmy wyliczają klatki pośrednie np. miedzy klatkę 30 a 31 jest wyliczana klatka pośrednia i wstawiana pomiędzy nie).
W plazmach natomiast przez częstotliwość odświeżania należy rozumieć dokładnie to samo co w przypadku częstotliwości odświeżania w technologi CRT. Otóż obecne plazmy mrugają (zapalają się) 400 razy na sekundę (seria G 600 razy) i to jest te właśnie 400Hz ze specyfikacji. Natomiast 100Hz ze specyfikacji plazm jest dokładnie tym samym co w LCD czyli jest to ilość różnych klatek na sekundę które wyświetla TV, dokładnie to tv otrzymuje od nadawcy 50 klatek i z tych 50 klatek wylicza co drugą klatkę pośrednia i z tego łącznie robi 100 klatek (100Hz ze specyfikacji).

Kolego Tomaszz 96 raz na sekundę te telewizory mrugają tylko w trybie 24p czyli kiedy puszczasz do tv sygnał z odtwarzacza Blu-ray gdzie masz film nagrany w 24 klatkach lub kiedy masz podłączony tv pod komputer i puszczasz na niego sygnał z częstotliwością 24 Hz. I wtedy właśnie telewizor każdą z 24 klatek mnoży razy 4 (każda ta sama klatka mrugnie 4 razy ) i z tego robi się 96 Hz. I zapewne kolega yanky kiedy puścił by sygnał z kompa w 24Hz to by efekt drgania białego widział jeszcze bardziej bo tv mrugał by 96 razy na sekundę zamiast standardowych 400 razy na sekundę (jak puszczasz 60Hz z kompa to tv wyświetla każdą pojedynczą klatkę przez około 6 mrugnięć a co niektórą przez 7 mrugnięć).

Głupoty piszesz :), żaden tv, czy to plazma, lcd czy crt nie mruga 400 razy na sekundę, nie mówiąc już o 600 hz. 400 hz i 600 hz to jest dokładnie to samo co rozumiesz, przez zapis 100 hz w przypadku plazmy czyli jest to nic innego niż wstawianie nowych klatek. 400 i 600hz = IFC. Wg. Ciebie seria G wyświetla każdą klatkę 12 razy ??? 50 x 12 = 600 hz.

Przecież te 600 hz to tylko sprytna nazwa, nawet nie chce mi się w nią zagłębiać, bo ona NIC nie oznacza, stąd mój opis będzie bardzo niedokładny: Magiczne 600 hz bierze się stąd, że elektronika dzieli obraz na 10 części, pól. Każda część obrazu, pole (sub-field) odświeżana jest z częstotliwością 60 hz i stąd bierze się 600. 10 x 60 = 600 hz. Zresztą sama nazwa mówi za siebie 600 hz sub-field drive.

Tłumaczenie mi o co chodzi z 96 hz jest po prostu totalnie śmieszne i pokazuje, że słabiutko śledzisz ten temat. Poza tym piszesz to samo co ja, tyle, że zwracasz uwagę na 4:4 pulldown, o którym już tyle razy wcześniej pisałem :lol:.
Zagadką pozostanie pytanie, dlaczego w takim razie, skoro tv pokazuje każdą klatkę sygnału PAL 50 hz 12 razy (czy może 10, w końcu jest tylko 10 pól, czyli 10 x 50 = 500 hz),to w przyadku sygnału 24p nie mógłby robić tego samego czyli 10 x 24 = 240 hz.
 

sokarsg-1

New member
To twoim zdaniem obraz mruga w plazmach 50 razy na sekundę kiedy zapodasz mu sygnał PAL? W takim razie jakim sposobem telewizor upycha dodatkowe interpolowane klatki w to 50 Hz?

Zresztą jestem pewny(widać to gołym okiem) że telewizor mruga znacznie szybciej kiedy zapodam mu sygnał 60Hz z kompa niż kiedy wysyłam mu sygnał 24Hz (czyli tv mruga 96hz jeśli ma wgrany soft 1.213). Wniosek kiedy sygnał tv dostaje sygnał 60Hz, mruga częściej niż 96hz. Co do tego jak często mruga kiedy dostaje sygnał 60hz nie będę się spierał bo tego to nikt raczej nie wie bo jakoś wątpię aby algorytmy stosowane przez panasonica w telewizorach były ogólnie dostępne.
 

yanky

New member
Panowie, nie chciałem abyście się nawzajem znienawidzili z powodu definicji tych 100Hz i zamieszania jakie tu zrobiłem.
Moi rodzice mają "starego" Philipsa CRT 100Hz. Obraz biały, szary czy zielony na tym TV jest super i bez najmniejszych drgań. Sądziłem, że obraz na plaźmie 100Hz oznacza przynajmniej to samo co crt 100Hz. Nie ma sprawy, będą starać się oglądać tylko mroczne filmy i szare życie (wtedy biały nie migocze) :D Może przez 5 lat gwaracji wyjdzie jakiś nowy firmware i coś z tym zrobi.
 

Tomaszz

New member
Nikt się nie kłóci i nie będzie kłócił, przynajmniej ja :D
Równie dobrze może być tak, bo przecież 50 klatek w palu, to tak naprawdę pół klatki (w końcu to 50i) Telewizor robi z nich 25 pełnych klatek i wstawia 25 kolejnych interpolowanych. Nie mówię, że tak jest, ale to możliwe i realne.

Wydaje mi się, że bardziej realne jest jednak odświeżanie 100 hz dla 50 fps, 120 hz dla 60 fps i 96 hz dla 24 fps i to tylko w przypadku IFC włączonego. Dla mnie nic nie mruga, niezależnie jaki sygnał z kompa dostaje tv. :cool:
 

sebul

New member
Mi tez nic nie mruga


Ale powiedzcie mi , jak mam ustawione w windowsie 24 Hz to obraz spwoonliony jakby byl , nie ma tej plynnosci, oczywiscie film jak wlacze MKV w 1080p to chodzi plynnie, ale czemu w windowsie nie ? Jak dalem 60 Hz to jest ok. Dlaczego wiec tak sie dzieje ? I czemu trzeba dawac 24 Hz a nie max ?


No i kiedy wiadomo ze to 100Hz jest wlaczone ? Albo co lepsze to 400Hz ? Wiem ze 400 Hz to nie takie zwykle tylko dorabiane sa klatki aby obraz byl plynniejszy, ale ja nie widze roznicy jak ustawie 60 Hz czy 24 Hz na filmach.


Zgadzam sie z nie czytaniem watku po kupnie. Sam tak czytam ten watek i az mnie chce poskrecac, jak ludzie pisza ze im obraz murga czy inne dolegliwosci. Sam nie slyszalem bzyczenia, az tutaj ktos nie napisal. Zal ogolnie. Kazdy same wady wypisuje. Nie wiem po co kupowac tv jak sie bedzie tylko szukalo wad. Ja mam czerwoengo piksela i co ? I w dupie to mam, jak ogladam to go nie widze, ale zapewnie wiele osob by sie rozpisywalo ze jak to ich denerwuje....

btw. ogladam seriale w 720p i taki the mentalist wyglada gorzej niz film dvd puszczany z xboxa przez hdmi.
 
Ostatnia edycja:

sokarsg-1

New member
Ruszanie okienkami windowsowymi przy 24 klatkach na sekundę jest mało płynne ponieważ 24 klatki na sekundę to za mało aby oszukać mózg i ten nie widzi płynnego ruchu tylko 24 obrazy szybko zmieniające się na ekranie. Filmy .mkv są płynniejsze w 24hz ponieważ wtedy tv mruga 96 razy na sekundę powtarzając każdą klatkę 4 razy (4:4 pulldown) czyli nic nie zmienia, miesza w oryginalnym materiale. Natomiast kiedy wysyłasz sygnał 60hz do tv to komputer musi jakoś z tych 24klatek na sekunde(które są w materiale filmowym) zrobić 60 klatek a niestety 60 nie dzieli się na 4 czyli część klatkę jest wyświetlana 2 razy a co niektóra 3 razy czyli film jest mniej płynny niż ten nagrany. Ogólnie problem rozwiązało by nagrywanie filmów w Hollywood z częstotliwością 60 klatek na sekundę ale wtedy wszystkie materiał ważyły ponad dwa razy więcej. Może kiedyś się to zmieni ale do tego czasu będziemy się spierać (nie kłócić bo nie ma o co) o te wszystki Hz.
A swoją drogą czemu materiały DiviX, Xvid przy 24hz wysyłanych z kompa do tv klatkują (zacinają się) przecież taka sam ilość klatek co w .mkv 23.976023?
edit: Akapit wyżej jest nieprawdą filmy (konkretnie trailery i BR) w konteneże .mkv mają 23.976 klatek na sekundę natomiast DivX XviD i .mkv nagrane w stanach z tv mają 23.976023. Wniosek 24 Hz z kompa wysyłać tylko jak ogląda się materiały BD, trailery i inne materiały z 23.976klatkami na sekundę wszytko inne oglądać wysyłając do tv 60 hz
 
Ostatnia edycja:

zalesiu

New member
Zużycie energii 42" S10e

Ciekawostka.
Pomierzyłem ostatnio miernikiem zużycie energii mojego TV 42" i wygląda to tak:
- Dwa pomiary: jeden ok 10h (5h dzień/5h wieczór), drugi ok 5h tylko wieczór
- oglądanie TV, różne kanały,
- tryb normalny,
- włączone ECO.

Średnie zużycie energii wyszło:
1. 151W
2. 169W

Dla przypomnienia zużycie energii ze specyfikacji:
- znamionowy 295W
- użytkowanie 175W
- oczekiwanie 0,4W

Jak pomierzę w innych trybach to podzielę się info.
 

Greg67

New member
witam
bardzo proszę o podanie dokładnego rozstawu śrub dla wieszaka ściennego dla tego modelu (p42s10e). Wymieniam 32 cale na ten tv , który jest w drodze i nie wiem czy mam kupic nowy wieszak czy stary może zostać.
Było już w tym wątku to pytanie, ale nikt nie udzielił na nie odpowiedzi.
z góry dziękuję.
pozdrawiam
 

Greg67

New member
czytałem tamte posty, tyczą się one TX-P42X10 , anie S10, więc dlatego pytam, chciałbym aby użytkownik S10 potwierdził rozstaw.
Po prostu nie wiem czy wszystkie 42" maja ten sam rozstaw.
pozdrawiam
 
Do góry