Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kris1987

New member
Witam dużo myślałem nad tym modelem plazmy jak w temacie, ale jednak zdecydowałem się na LCD 42ZV635DG i nie żaluję(pracuje jako monitor a plazma by raczej nie spełniała swojej funkcji jako monitor). Wczoraj TV chodził 10 h i żadnych problemów.


Jeśli ktoś chce kupować TV i stosować go jako monitor to tylko toshiba jeśli jako tv i podlaczyc do niego N to panasonic jest dla niego:)
 

langolier

New member
pionaj napisał:
Z mixele nie ma żadnego problemu :lol:
To co jest do kupienia na ich stronie jeżeli sobie klient życzy będzie dostarczone do wskazanego przez niego punktu sprzedaży cyt.
1. Produkty dostępne - przycisk „do koszyka” w kolorze różowym - są to produkty, które mamy dostępne na magazynie głównym i po złożeniu zamówienia na taki produkt dostarczamy go do wybranego salonu mix electronics.
a.Czas realizacji zamówienia od 2 do 5 dni roboczych
b.Możliwa forma transportu: odbiór w salonie/ kurier

Lista punktów jest na dole strony Mix
a tym panom pseudo-sprzedawcom proszę powiedzieć żeby poważniej traktowali klienta albo pożegnają się z pracą :eek:k:
Malutkie "ale" - akurat 46S10E ma opis nie "Dostępny 2-5 dni" tylko "Dostępny w salonach" ("koszyczek" jest pomarańczowy...)
A próba bezpośredniego dostępu w sklepie kończy się "Nie jest dostępny" i "Cała sieć ma 3 sztuki ale nikt się nie chce pozbyć" :(

Panowie sprzedawcy spuścili mnie grając sobie w jakieś wyścigi.... na LED Samsunga :popcorn:
 

langolier

New member
Kris1987 napisał:
Witam dużo myślałem nad tym modelem plazmy jak w temacie, ale jednak zdecydowałem się na LCD 42ZV635DG i nie żaluję(pracuje jako monitor a plazma by raczej nie spełniała swojej funkcji jako monitor). Wczoraj TV chodził 10 h i żadnych problemów.


Jeśli ktoś chce kupować TV i stosować go jako monitor to tylko toshiba jeśli jako tv i podlaczyc do niego N to panasonic jest dla niego:)
myślę, że zadowolenie z tego co się kupiło to sens życia takich forów jak to, niezależnie od modelu, producenta i typu :bober:
 

Smirnoff07

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Dzięki Waszym opiniom jestem od kilku miesięcy posiadaczem modelu Tx-p42s10. Moja kablówka umożliwia odbiór telewizji cyfrowej. Jak wyczytałem do odbioru kanałów z kablówki w jakości HD potrzebny jest telewizor posiadający MPEG4 i DVB-C. Z tego co wiem mój odbiornik posiada jedynie tuner DVB-T. Czy jedynym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego tuneru, czy jest możliwość jakichś ustawień w samym telewizorze? Z góry dziękuję za odpowiedź!
 

langolier

New member
Smirnoff07 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Dzięki Waszym opiniom jestem od kilku miesięcy posiadaczem modelu Tx-p42s10. Moja kablówka umożliwia odbiór telewizji cyfrowej. Jak wyczytałem do odbioru kanałów z kablówki w jakości HD potrzebny jest telewizor posiadający MPEG4 i DVB-C. Z tego co wiem mój odbiornik posiada jedynie tuner DVB-T. Czy jedynym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego tuneru, czy jest możliwość jakichś ustawień w samym telewizorze? Z góry dziękuję za odpowiedź!
Czy informacje o konieczności posiadania MPEG4 i DVB-C odczytałeś ze strony kablówki ? Bo zwykle to dostarcza ona tzw. STB (SetTopBox), który zamienia sygnał kablówki na sygnały, które może odtworzyć odbiornik tv (analogowe złącze EURO dla starszych odbiorników czy S/PDIF dla monitorów oraz złącze cyfrowe HDMI dla nowych). Wówczas odbiornik tv działa właściwie jako ... monitor i nie ma kompletnie znaczenia czy ma tuner cyfrowej tv czy nie (możesz też monitora komputerowego z odpowiednimi złączami używać jako tv).
Tuner DVB jest potrzebny jedynie do odbioru naziemnych stacji cyfrowej tv - jeśli masz kablówkę to raczej nigdy go nie użyjesz.....:oops:

Oczywiście STB posiada zwykle także inne wyjścia, głownie związane z dźwiękiem - tak aby móc przekazywać dźwięk do zestawu kina domowego. Ale to już musisz dowiedzieć się u swojego operatora kablówki.
Aha - oczywiście Twój tv obsługuje MPEG4, poczytaj panasonic.pl/oferta.php?prod=4380
 
Ostatnia edycja:

gaca99

New member
Wtam

Z gory przepraszam za umieszczenie postu w tym dziale, ale może ktoś się zainteresuje

Od trzech dni tj od 9.12.09 jestem posiadaczem TX-P42S10E - kupiony legalnie w "murowanym" sklepie z pełną dokumentacją - wersja czarna

Wcześniej przez dłuższy czas oglądałem TV na telewizorze LCD.
Minęło 2 dni i za cholerę nie potrafię się przestawić na obraz z plazmy - jak ktoś zna technologię LCD to wie o czym piszę.

Ponieważ kupiłem TV w normalnym sklepie to nie mogę go po prostu oddać jeżeli nie posiada wad, a takowych nie posiada.

Reasumując - jeżeli ktoś z okolić śląska chciałby sprawić sobie prezent przedświąteczny z "odpowiednim rabatem" i powiedzmy dowozem do domu w promienu 100km od Gliwic to proszę się odezwać na gg 1797338

Telewizor objęty 5letnią gwarancją, jeszcze nie zarejstrowany

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie chciałbym się wymądrzać ale właśnie dlatego polecamy prezentację w domu przed zakupem. Bo to co dla jednego jest rewelacyjne :D dla innego jest nieakceptowalne :( .
W końcu Kupuje się radość i to na lata :D
 

slimak

New member
Bez reklam
Smirnoff07 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Dzięki Waszym opiniom jestem od kilku miesięcy posiadaczem modelu Tx-p42s10. Moja kablówka umożliwia odbiór telewizji cyfrowej. Jak wyczytałem do odbioru kanałów z kablówki w jakości HD potrzebny jest telewizor posiadający MPEG4 i DVB-C. Z tego co wiem mój odbiornik posiada jedynie tuner DVB-T. Czy jedynym rozwiązaniem będzie kupno specjalnego tuneru, czy jest możliwość jakichś ustawień w samym telewizorze? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Po kolei.

DVB-T
Do odbioru analogu i DVB-T nic nie trzeba kombinować, wystarczy wybrać Polska, język Polski. W strojeniu analogowym wybrać dodaj DVB-T (mamy już mpeg2), następnie w menu strojenie DVB-T wybrać [ Dodaj kanały HD ] (i mamy już mpeg2 i mpeg4).
[Dodaj kanały HD] = włącz mpeg4 - fajne tłumaczenia są w tv Panasonic.

DVB-C
Wybierz kraj instalacji Niemcy/Szwecja/Finlandia (różna funkcjonalność DVB-C, DVB-T i analogu) i język Polski. Aby dostać się do wyboru Kraju należy zresetować ustawienia -> system menu -> ustawienia fabryczne.

Niemcy - bezproblemowa instalacja, okrojony EPG.
Szwecja – ręcznie trzeba wpisywać kanały, ale pełny EPG.
Finlandia – brak aktywnego (chyba) DVB-T mpeg4 .

Oczywiście żeby TV odbierał sygnał, kablówka musi udostępnić kartę dostępu z modułem CI, którą wkładamy do otworu obok karty pamięci SD.
 

qualin

Member
krzichu napisał:
Jak czytam o tych rysach to myślę, że ludziska kupili obraz na ścianę i tylko chodzą z ściereczką i kurze ścierają, a tv jest do oglądania programów i filmów przede wszystkim, nie mówię już o graniu. Się komuś nie podoba rama to niech kupi okleinę firmową i oklei ramę i będzie po kłopocie. Dajcie już spokój, mój stary tv nie ma miejsca gdzie by nie było rysy, a i tak ich z daleka nie widzę bo ich nie oglądam.
Miłego oglądania.:popcorn:
Dobrze napisales, stary ma pelno rys, natomiast od nowego sprzetu ze sklepu spodziewac sie nalezy ze bedzie w stanie idealnym bo jest no wlasnie NOWY, a nie stary. jakbys poszedl do salonu kupowac auto i byloby cale porysowane to tez mowilbys zeby dac sobie spokoj z tymi rysami bo auto sluzy do jezdzenia a nie do ogladania ?
 

Smirnoff07

New member
slimak napisał:
Po kolei.

DVB-C
Wybierz kraj instalacji Niemcy/Szwecja/Finlandia (różna funkcjonalność DVB-C, DVB-T i analogu) i język Polski. Aby dostać się do wyboru Kraju należy zresetować ustawienia -> system menu -> ustawienia fabryczne.

Niemcy - bezproblemowa instalacja, okrojony EPG.
Szwecja – ręcznie trzeba wpisywać kanały, ale pełny EPG.
Finlandia – brak aktywnego (chyba) DVB-T mpeg4 .

Oczywiście żeby TV odbierał sygnał, kablówka musi udostępnić kartę dostępu z modułem CI, którą wkładamy do otworu obok karty pamięci SD.

Dziękuję za pomoc! Na stronie Panasonica w opisie mojego tv znalazłem tylko modem DVB-T i myślałem, że muszę zaopatrzyć się w modem do oglądania programów HD w mojej kablówce. Ustawiłem kraj na Niemcy i nic, jednak przy Finlandii znalazło mi kanały z DVB-C i analogu.
 

Kristobal

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem P50S10. Wrażenia jak na razie - rewelacja - szczególnie przy oglądaniu materiału HD (filmy bluray, mkv i trailery). Jedno jest pewne - po zobaczeniu obrazu HD - już nie kupię żadnego filmu na dvd, jedynie bluray :)
Obecnie "docieram" go na następujących ustawieniach:

tryb kinowy, kontrast:30, jaskrawosc: -4, kolor:30, wszystkie "polepszacze" na wyłączony.

Bardzo ważna uwaga - bo niektórzy wspominali, że ich telewizory buczą - specjalnie wyciszyłem dźwięk, podszedłem do telewizora... i ....... kompletna cisza....

pozdrawiam wszystkich użytkowników plazm Panasonica i nie tylko :)
 

dzolo89

New member
Od dzisiaj jestem posiadaczem p42s10e. wszystko jest w porzadku oprocz jednego wlaczam plazme kino domowe i recorder n-ki i nie wlacza mi sygnalu z recordera hdmi tylko jest tv i musze klikac na przycisk av na pilocie dopiero zamieni mi na hdmi czy jest mozliwosc ustawienia plazmy aby odrazu wykrywal sygnal hdmi bez zbednego przelaczania ???
 

bartolinio

New member
Kristobal napisał:
...

Bardzo ważna uwaga - bo niektórzy wspominali, że ich telewizory buczą - specjalnie wyciszyłem dźwięk, podszedłem do telewizora... i ....... kompletna cisza....

pozdrawiam wszystkich użytkowników plazm Panasonica i nie tylko :)

proponuję ponowić test w nocy, tak po 23, na materiale z jasnymi scenami (najlepiej dużo bieli) ;)
 
Do góry