Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rivam

New member
Przecież producent nie może narzucać użytkownikowi jaki kabel ma zastosować.:) Nie wszyscy kupują plazmę/ LCD full HD, 100 Hz etc, żeby oglądać HD/ grać na konsoli. Część ludzi kupuje "cieniasy", bo ładnie wyglądają i oglądają na nich naziemny analog albo co najwyżej mają dekoder platformy podłączony przez Euro.:lol:
 

spanker

New member
yanky napisał:
Buczy, syczy i jeszcze migocze. Od kilku dni jestem załamany, a miało być tak pięknie :(

kolego napisz cos o tym migotaniu wiecej bo to kluczowas sprawa dla mnie, migocze tylko na 60hz w polaczeniu z konsola czy na kabloce tez?
 

yanky

New member
spanker napisał:
kolego napisz cos o tym migotaniu wiecej bo to kluczowas sprawa dla mnie, migocze tylko na 60hz w polaczeniu z konsola czy na kabloce tez?

Z tego co zaobserwowałem, ten TV nie lubi białych płaszczyzn na ekranie. Sądziłem że s10 ma odświeżanie obrazu 100Hz ale nie ma !!! Nie ma znaczenia źródło sygnału i czy jest to SD lub HD. Jednym słowem białe na tej plaźmie irytująco "drga" i czym więcej tego jasnego tym gorzej. Dziwny jest ten telewizor bo oczekiwałem czegoś lepszego.
 

qualin

Member
yanky napisał:
Z tego co zaobserwowałem, ten TV nie lubi białych płaszczyzn na ekranie. Sądziłem że s10 ma odświeżanie obrazu 100Hz ale nie ma !!! Nie ma znaczenia źródło sygnału i czy jest to SD lub HD. Jednym słowem białe na tej plaźmie irytująco "drga" i czym więcej tego jasnego tym gorzej. Dziwny jest ten telewizor bo oczekiwałem czegoś lepszego.
to musisz miec jakis trefny egezmplarz bo jestes pierwszym, ktory w tym temacie ma taki problem. ja uzywam TV od paru miesiecy i nic nie drzy i nie migocze.
 

yanky

New member
qualin napisał:
to musisz miec jakis trefny egezmplarz bo jestes pierwszym, ktory w tym temacie ma taki problem. ja uzywam TV od paru miesiecy i nic nie drzy i nie migocze.

TV ma problem 100Hz tylko z białym, jeśli na ekranie nie ma nic bardzo jasnego to wszystko jest OK. Może coś nie pasuje w ustawieniach serwisowych telewizora. W przypadku uszkodzenia elektroniki drgałby chyba obraz cały czas.
 

dembol.miszcz

New member
Mam pytanko. Podłączyłem telewizor kablem HDMI (jednakże z uwagi na to że mój komputer stacjonarny nie posiada HDMI użyłem przejściówki DVI-HDMI) i mam problem z ustawieniem obrazu.
Przy ustawieniu na ekran rozszerzony (PC- 1680x1050, TV - 1920x1080) ekran nie ma dokładnie takich rozmiarów jakie mieć powinien.
W czym tkwi problem?
 

gorylla

New member
Bez reklam
yanky- mam 42S10 od ponad pół roku i na białych planszach nie ma żadnego migotania. Podobnie odpowiedział ci qualin. Nie wiem, jak wygląda to drganie, ale jeśli jest łatwo dostrzegalne i przez to mocno irytujące, to ja pomyślałbym o uszkodzeniu TV. Nie chcę cię straszyć, ale niestety musisz brać to pod uwagę.
 

sokarsg-1

New member
Koledze może chodzi o to że matryca kiedy wyświetla biały kolor to nie odświeża go dokładnie w tym samym momencie( nie każdy pixel mruga dokładnie w tym samym momencie), przez co widać coś ala małe odświeżanie na CRT (tak przy 60hz). I mimo że obecne plazmy mrugają 600 razy ( model S 400 razy)na sekundę to właśnie przez to że obraz nie mruga jednocześnie na całej matrycy to widać i widać będzie zawsze nawet jak będzie nawet mrugał 1000 razy na sekundę ponieważ kable zmuszające do zaświecenia danej komórki plazmatycznej mają zawsze trochę inna długość. Radze zobaczyć czy tem sam efekt widzisz na seri G gdzie jest 600Hz jeśli tak to kup sobie LCD.
 

yanky

New member
sokarsg-1 napisał:
...to kup sobie LCD.

LCD już mam i może dlatego jestem za bardzo "przewrażliwiony" na odswieżanie obrazu na plaźmie. To chyba takie zjawisko "psychiczne", gdy ktoś zauważy na lcd 1 bad piksel i wtedy zamiast na film wpatruje się godzinami w ten nieszczęsny punkt. Plazmę mam tydzień, zobaczę co będzie dalej.
 

Kristobal

New member
Jeśli chodzi o bzyczenie w P50S10, to sprawdzałem wczoraj o 1 w nocy..... Jak stałem przed telewizorem - nic nie słychać.... Włożyłem głowe za tv - słychac lekkie buczenie - tak jak w każdym urządzieniu elektronicznym. Może trafiłem na dobry egzemplarz, a może w kolejnych partiach problem już został rozwiązany ??
Migotania obrazu nie uświadczyłem (napęd bluray podłączony przez hdmi, tuner satelitarny przez euro).
 

sokarsg-1

New member
Z tą psychiką masz całkowitą racje mi obraz mruga widzę to wyraźnie ale tylko na białych planszach a poza tym nie mruga i wczasie ogladania czegos innego niż białe plansze (czyli 99,99999% czasu oglądania TV) to nie przeszkadza więc raczej zauważyłeś to raz(albo wyczytałeś na forum) i teraz po prostu przygładzasz się i szukasz tylko tego mrugania. Ja mam to samo tylko właśnie z stuck pixelem, przeczytałem o tym na forum że takie rzeczy mogą byś poszukałem i znalazłem a teraz nic nie robię tylko cały czas się w niego wpatruje.

Tak więc jak ktoś już kupił TV to niech natychmiast przestanie czytać to forum bo już niczego mądrego nie wyczyta a tylko znajdzie wady swojego nowego TV i będzie się wkurzał że one występują a jak by o nich nie wyczytał to by żył w błogiej nieświadomości.
 

ryba229

New member
yanky napisał:
TV ma problem 100Hz tylko z białym, jeśli na ekranie nie ma nic bardzo jasnego to wszystko jest OK. Może coś nie pasuje w ustawieniach serwisowych telewizora. W przypadku uszkodzenia elektroniki drgałby chyba obraz cały czas.

Zadnego drgania nie ma. Sprawdz polaczenia
 

krzichu

New member
qualin napisał:
Dobrze napisales, stary ma pelno rys, natomiast od nowego sprzetu ze sklepu spodziewac sie nalezy ze bedzie w stanie idealnym bo jest no wlasnie NOWY, a nie stary. jakbys poszedl do salonu kupowac auto i byloby cale porysowane to tez mowilbys zeby dac sobie spokoj z tymi rysami bo auto sluzy do jezdzenia a nie do ogladania ?

Potwierdzam co piszesz, że nowo co zakupiony tv nie może mieć rys, bo tak powinno być- to normalne, ale jeżeli ktoś sam sobie narobi tych rys to już jego problem. Ja jakoś od 3 miesięcy posiadając ten tv, nie posiadam żadnej rysy na obudowie i to mnie dziwi co piszą, że pojawiają się rysy na tv, to co, ścierają proch szmatką z umywalki kuchennej, czy gąbką gdzie druga strona jest szorstka i się pomylili i teraz płaczą. Używając tej od panasonica, którą dostali nie narobią tak szybko rys, mnie się jeszcze nie udało.
Pozdrawiam i miłego oglądania (obrazu, a nie obudowy).
 

Tomaszz

New member
sokarsg-1 napisał:
Koledze może chodzi o to że matryca kiedy wyświetla biały kolor to nie odświeża go dokładnie w tym samym momencie( nie każdy pixel mruga dokładnie w tym samym momencie), przez co widać coś ala małe odświeżanie na CRT (tak przy 60hz). I mimo że obecne plazmy mrugają 600 razy ( model S 400 razy)na sekundę to właśnie przez to że obraz nie mruga jednocześnie na całej matrycy to widać i widać będzie zawsze nawet jak będzie nawet mrugał 1000 razy na sekundę ponieważ kable zmuszające do zaświecenia danej komórki plazmatycznej mają zawsze trochę inna długość. Radze zobaczyć czy tem sam efekt widzisz na seri G gdzie jest 600Hz jeśli tak to kup sobie LCD.

Nie chcę psuć Ci światopoglądu :grin:, ale zarówno seria S, jak i G mrugają maksymalnie 96 razy na sekundę i to tylko w trybie 24p (całą resztę czasu nasze plazmyw naszych warunkach lecą w 50 hz - I TO WYSTARCZA)!
 

yanky

New member
Tomaszz napisał:
Nie chcę psuć Ci światopoglądu :grin:, ale zarówno seria S, jak i G mrugają maksymalnie 96 razy na sekundę i to tylko w trybie 24p (całą resztę czasu nasze plazmyw naszych warunkach lecą w 50 hz - I TO WYSTARCZA)!

96Hz by mi pasowało, czy można to ustawić "na stale" np. również dla DVB-T ?
p.s. Menu ekranowe to nawet drga dla wszystkich kolorów, ale bez przesady z tym można żyć.
 

broda1725

New member
Bez reklam
sokarsg-1 napisał:
Z tą psychiką masz całkowitą racje mi obraz mruga widzę to wyraźnie ale tylko na białych planszach a poza tym nie mruga i wczasie ogladania czegos innego niż białe plansze (czyli 99,99999% czasu oglądania TV) to nie przeszkadza więc raczej zauważyłeś to raz(albo wyczytałeś na forum) i teraz po prostu przygładzasz się i szukasz tylko tego mrugania. Ja mam to samo tylko właśnie z stuck pixelem, przeczytałem o tym na forum że takie rzeczy mogą byś poszukałem i znalazłem a teraz nic nie robię tylko cały czas się w niego wpatruje.

Tak więc jak ktoś już kupił TV to niech natychmiast przestanie czytać to forum bo już niczego mądrego nie wyczyta a tylko znajdzie wady swojego nowego TV i będzie się wkurzał że one występują a jak by o nich nie wyczytał to by żył w błogiej nieświadomości.
Popieram w 200% ja miałem miesiąc spokoju a teraz przez te forum znalazłem wypalony znaczek na swojej matrycy, dla potomnych jest to znaczek/logo trójkąta z liczbą 12 na kanale TVN. Widać że jest znaczek wypalony i nie jest to powidok bo powidok to jasna znaczek a ten jest ciemniejszy niż pozostała część ekranu.
A jak by ktoś pytał czy miałem na docieraniu tak miałem na docieraniu i według mnie jest to bujda na resorach, także dla wszystkich graczy, jak ktoś chce tą plazmę używać do gier czy jako monitor do kompa niech sie poważnie zastanowi. Bo wypalenie to tylko kwestia czasu.
Nic idę oglądać dalej moją plazmę a nie czytać ten temat i ciągle się zamartwiać wadami plazm.

A tak poza tym co do buczenia czy piszczenia, jak ktoś ma z tym problem to polecam powiesić tv miałem podobny problem chodź dopiero po naczytaniu się o tym na forum :D teraz jest to już prawie nie słyszalne.

Pozdrawiam wszystkich plazmowiczów.
 

Tomaszz

New member
yanky napisał:
96Hz by mi pasowało, czy można to ustawić "na stale" np. również dla DVB-T ?
p.s. Menu ekranowe to nawet drga dla wszystkich kolorów, ale bez przesady z tym można żyć.

Nic się nie da ustawić w tym temacie. 96 hz tylko dla trybu 24p czyli w praktyce tylko z bluraya albo z kompa (gdzie ustawiamy odświeżanie 24 hz). Nie zauważam żadnego drgania obrazu na żadnej szybkości odświeżania.
Jak odpalę Windowsa i ustawię mu tryb 24 hz (tv robi z tego 96 hz) to na początku jak spojrzę na białe okno to wydaje mi się, że minimalnie drży, ale tylko do momentu jak na nie spojrzę, jak już skieruje wzrok na nie, przestaje migać. Tak jak by się wzrok przystosowywał, bo później już przez cały czas nic nie mruga. Dlatego, o tym piszę, bo może masz wzrok bardziej wyczulony na to zjawisko?

Podkreślam, że jest to ledwie zauważalne i gdyby nie problem kolegi w życiu bym nawet o tym nie wspomniał!!!
 
Do góry