Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sebas101

New member
krzichu napisał:
To zgaś sobie słońce :fool: i będziesz miał po kłopocie.
Nie pozdrawiam, bo dla nie których obudowa jest Priorytet, oddaj TEN "szajs" ja Ci nie pasuje i będziesz miał po RYSACH.
Już się nie będę wtrącał i Mi to WISI, piszcie sobie o Ryskach.:popcorn:pA.
Strasznie się rzucasz Stary, nikt nie każe Ci czytać postów.
Faktem jest, że panasonic z tą obudową poleciał sobie w kulki. Nie dość, że masa jest niejednorodna i źle odlana to jeszcze plastik jest bardzo słabej jakości i podatny na zarysowania.
 

ornak3

New member
sbronko napisał:
ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu DVD
oglądałem przez ps3 po hdmi z upscalerem do 1080p i przez odtwarzacz dvd philipsa przez zwykle eurozłącze

no to widać muszę zmienić dvd bo z tym co mam to nic nie idzie zrobić co bym na nim nie przełączył to obraz i tak bez większej różnicy -czyli zły
może mi ktoś polecić jakieś dvd albo nie za drogie kino

dzięki za zainteresowanie się moim problemem a tak na manginesie to kupiłem tego s10 dzięki temu forum jeszcze miesiąc temu nikt by mnie nie namówił na plazmę a teraz na pewno nikt nie namówił by mnie na lcdeka kupiłem ten tv przeważnie pod sygnał SD i jestem bardzo zadowolony

pozdrowionka:popcorn:
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jakość z DVD

sbronko napisał:
ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu DVD
oglądałem przez ps3 po hdmi z upscalerem do 1080p i przez odtwarzacz dvd philipsa przez zwykle eurozłącze.

Jeśli odtwarzacz DVD ma wyjście RGB obraz przez te gniazda będzie najlepszy
Przez EURO też można przesłać RGB ale jakość jest troszeczkę gorsza.
Ten sygnał jest bardzo czuły na rodzaj okablowania a EURO musiało by być z górnej półki.
 

krzichu

New member
Witam i mam pytanie. Co może być przyczyną samoistnego wyłączania się tv i mruga tylko dioda na zielono, pilotem nie da się nic zrobić tylko głównym wyłącznikiem na obudowie, ostatnio stało się tak parę razy w ciągu jednego dnia. Ta przypadłość dopadła kuzyna i nie wie co z tym fantem zrobić, może jakiś reset, ale jaki, bo znane nic nie wnoszą, chyba że oddanie tv z usterką.
 

frufru

New member
slimak napisał:
5,68888889 to już prawdziwe „Archiwum X”. ;-)

W dużym uproszczeniu komórki mogą "świecić się" -> biały, lub wyłączyć -> czarny. Ale co z szarością? Wszystkie telewizory plazmowe dają odcienie szarości w sekwencji „mrugnięć” czarny-biały. Tj. 50% szarości zaświeci 4 białe i 4 czarne mrugnięcia (S10), 6 czarnych i 6 białych w przypadku G10. Czym więcej możliwych kombinacji mrugnięć tym więcej możliwych do uzyskania odcieni szarości.

600Hz/50Hz = 12 mrugnięć/1Hz -> 6144 odcieni szarości.
400Hz/50Hz = 8 mrugnięć/1Hz -> 5120 odcieni szarości.

Ile jest wtedy odcieni gradacji koloru w trakcie oglądania Blu Ray 24fps/96Hz?
96Hz/24 = 4 mrugnięcia
 

Tomaszz

New member
frufru napisał:
Panowie.... Mam MacBook Pro, który leci tylko na 60Hz i na nim jakikolwiek sygnał leci bez żadnego rwania. Jedyne na co mogę narzekać to raz lepszy, raz gorszy de-interlacing. Jak tylko zapodaję sygnał bez przeplotu to zawsze jest dobrze.

Słabo musisz patrzeć :wink:, bo po co w takim razie wymyślono tryb 24p? Po co europejskie dvd są przyspieszane z 24 do 25 fps? Czemu amerykanie narzekają 2:3 pulldown oglądając każde dvd 24 fps na 60 hz TV?
Pamiętaj im mniejszy ekran tym obraz wydaje się płynniejszy!!!
 

langolier

New member
ornak3 napisał:
może mi ktoś polecić jakieś dvd albo nie za drogie kino
Kup BlueRay-a. Mając FullHD i tak będziesz chciał go mieć a nie zmarnujesz kasy.
Ja planuje kupić, też Panasonica DMP-BD80 - kosztuje ponad 1000zł ale ma bardzo dobre recenzje i niezłe możliwości.
No, ale najpierw muszę upolować 46S10 :(
 

MAXIMUS_00

New member
langolier napisał:
Kup BlueRay-a. Mając FullHD i tak będziesz chciał go mieć a nie zmarnujesz kasy.
No, ale najpierw muszę upolować 46S10 :(


Witam wszystkich bo jestem tu nowy .No to chwilowo życzę powodzenia w szukaniu ja w zeszłym tygodniu znalazłem ten telewizorek jakimś fartem bo obdzwoniłem wszystkie sklepy internetowe w woj. łódzkim i telewizora nie ma (podobno na ten model "S" w rozm. 42 i 46 to ludzie ustawiają się na zapisy:fool: i sprzedawcy twierdzą że tego telewizora byli by w stanie sprzedać każdą zamówioną ilość - tylko że w żadnej hurtowni go już do nowego roku na pewno nie będzie) :lol: taki on chodliwy i znakomity:lol: (np. modeli "G" i innych jest do woli). Teraz coś o telewizorku Użytkuję od tygodnia. Po ustawieniu parametrów obrazu tak jak lubię - obraz jest rewelacyjny. Posiadacze 2x droższych LCD nie uświadczą takich doznań. Przewaga technologii plasmowej nad LCD, zwłaszcza przy sygnale kablowym jest miażdżąca, poza tym piękna i głęboka czerń, za którą w technologii LCD trzeba duuużo zapłacić. Piękna gradacja kolorów, naturalność barw (w LCD kolorystyka jak z kreskówki) i absolutny brak smużenia. Długo czytałem opinie na forach: najpierw czy LCD czy plazma, potem jaka wielkość do mojego pomieszczenia, szczegóły techniczne itd. Potem zobaczyłem go na żywo. Nie radzę porównywać w przy silnym oświetleniu w sklepie - nie ma sensu. Reasumując - wybrałem TX-P46S10E i jestem bardzo zadowolony. W tej cenie (3700 zł) nie ma szans kupić lepszego TV 46''. Nie buczy, nie syczy , nie jest porysowany słowem jest SUPER. Naprawdę ten model można z czystym sumieniem polecić WSZYSTKIM.
 

sebul

New member
MAXIMUS_00 napisał:
Witam wszystkich bo jestem tu nowy .No to chwilowo życzę powodzenia w szukaniu ja w zeszłym tygodniu znalazłem ten telewizorek jakimś fartem bo obdzwoniłem wszystkie sklepy internetowe w woj. łódzkim i telewizora nie ma (podobno na ten model "S" w rozm. 42 i 46 to ludzie ustawiają się na zapisy:fool: i sprzedawcy twierdzą że tego telewizora byli by w stanie sprzedać każdą zamówioną ilość - tylko że w żadnej hurtowni go już do nowego roku na pewno nie będzie) :lol: taki on chodliwy i znakomity:lol: (np. modeli "G" i innych jest do woli). Teraz coś o telewizorku Użytkuję od tygodnia. Po ustawieniu parametrów obrazu tak jak lubię - obraz jest rewelacyjny. Posiadacze 2x droższych LCD nie uświadczą takich doznań. Przewaga technologii plasmowej nad LCD, zwłaszcza przy sygnale kablowym jest miażdżąca, poza tym piękna i głęboka czerń, za którą w technologii LCD trzeba duuużo zapłacić. Piękna gradacja kolorów, naturalność barw (w LCD kolorystyka jak z kreskówki) i absolutny brak smużenia. Długo czytałem opinie na forach: najpierw czy LCD czy plazma, potem jaka wielkość do mojego pomieszczenia, szczegóły techniczne itd. Potem zobaczyłem go na żywo. Nie radzę porównywać w przy silnym oświetleniu w sklepie - nie ma sensu. Reasumując - wybrałem TX-P46S10E i jestem bardzo zadowolony. W tej cenie (3700 zł) nie ma szans kupić lepszego TV 46''. Nie buczy, nie syczy , nie jest porysowany słowem jest SUPER. Naprawdę ten model można z czystym sumieniem polecić WSZYSTKIM.

PLAZMA ! TO JEST PLAZMA ! NIE ZADNA PLASMA ! LUDZIE !
 

sbronko

New member
a ja mam takie pytanko
jak powinno sie poustawiac ps3 i TV do ogladania filmow na BluRay?
24p w ps3 mozna spokojnie wlaczyc?
IFC w TV powinno byc wlaczone czy wyłączone?
cos jeszcze?

oglądałem na razie Cassino Royale
ogólnie miazga :) ale zdaje mi się, że judder widać przy specyficznych scenach - np. przy stoka kamera jadąca w poziomie po uczestnikach gry
 

Enjama

New member
Ja u siebie jak ustawie 24 hz po hdmi z lapka to obraz właśnie tak rwie gdy kamera szybko przechodzi w filmie ,gdy akcja jest powolna to chodzi normalnie

Ale jak ustawie w nvidia panel 60 hz to film chodzi normalnie ... nie wiem co jest grane.Mówicie że 24 Hz jest do filmów HD więc o co kaman ?

Nie wiem zabardzo czy to wina sterowników grafiki w lapku ale zmienię na najnowsze i dam znać czy coś się polepszyło.

Tak swoją drogą to czy duzo tracę włączając 60hz zamiast 24hz ? widać to w obrazie ? jego jakości :>
 

basket4rap

Member
Bez reklam
witam, co znaczy że w tej serii S przy Filtr Natural Vision jest oznaczenie "AR"? bo przy serii G jest napisane "jest" a przy serii V "pro" i jak to się ma w rzeczywistości do siebie?
 

opti

New member
witam kolegow

ja tam nic technicznego nie wniose do watku, ale moge powiedziec ze praktycznie z glupia kupilem P42S10, poczatkowo nawet nie myslalem o zmianie tv bo poprzednia plazme PV80 kupowalem dokladnie 16.12.2008, ale z racji promocji na modele S10 zaciekawil mnie ten model, poczytalem test kiki'ego, zlookalem posty w w/w watku no i S10 w piatek zjechal na sklep i smiga u mnie, zamawiany w euro w cenie 2799zl, ogladalem jeden model ktory byl na wystawie ale 211h to dla mnie juz nie jest nowy tv wiec w gre wchodzil tylko nowka sztuka z magazynu tak jak to bylo w przypadku PV80

co mnie zwidzilo to sprawdzanie licznika czasu pracy w S10 w porownaniu do PV80, tutaj to trzeba sie zaglebic w menu :)

o tryby hotelowe, czy menu serwisowe i czas pracy nie pytam bo juz all wiem z watku :p

ogolnie tv bardzo fajny i jestem z niego zadowolony, co do buczenia to jest minimalnie slyszalne tylko przy wiekszym kontrascie z bialym tlem, ale norma z tego co czytalem wiec nie biore sobie tego do glowy :p

gw juz przedluzona na 5 lat no to niech smiga :)

EDIT - aa firmware tv to 1.215 ;)
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
sbronko napisał:
a ja mam takie pytanko
jak powinno sie poustawiac ps3 i TV do ogladania filmow na BluRay?
24p w ps3 mozna spokojnie wlaczyc?
IFC w TV powinno byc wlaczone czy wyłączone?
cos jeszcze?

oglądałem na razie Cassino Royale
ogólnie miazga :) ale zdaje mi się, że judder widać przy specyficznych scenach - np. przy stoka kamera jadąca w poziomie po uczestnikach gry

Ja bym włączył, jest płynniej. IFC przy 24p nie działa (mimo, że można je w opcjach włączyć). Sprawdzałem na mocno judderowym materiale (Planet Earth epizod 2 Mountains) lepiej jest na 24hz bez IFC, niż na 60hz z IFC włączonym. Najłatwiej sprawdzić na przesuwającej się powoli panoramie Himalaji. Niestety w obu opcjach judder jest, ale przy 24p jest mniejszy albo inaczej, niektóre sceny, które przy 60hz wykazują judder przy 24hz są ultra płynne (tak jak w telewizji), a tam gdzie jest judder przy 24hz jest jeszcze większy przy 60hz. Takie są moje obserwacje po obejrzenia całkiem pokaźnej kolekcji filmów w 24fps!:cool:

Z komputerem nie jest tak łatwo, bo nim zaczniemy cieszyć się płynnym obrazem w 24hz, trzeba zawalczyć z dokładnym odświeżaniem obrazu (Power Strip) oraz zsynchronizowaniem obrazu z odświeżaniem ekranu (ReClock). No i firmaware w TV minimum 1.213!!!

THAT'S ALL !!!
 

frufru

New member
Enjama napisał:
Ja u siebie jak ustawie 24 hz po hdmi z lapka to obraz właśnie tak rwie gdy kamera szybko przechodzi w filmie ,gdy akcja jest powolna to chodzi normalnie

Ale jak ustawie w nvidia panel 60 hz to film chodzi normalnie ... nie wiem co jest grane.Mówicie że 24 Hz jest do filmów HD więc o co kaman ?

Nie wiem zabardzo czy to wina sterowników grafiki w lapku ale zmienię na najnowsze i dam znać czy coś się polepszyło.

Tak swoją drogą to czy duzo tracę włączając 60hz zamiast 24hz ? widać to w obrazie ? jego jakości :>
Filmy z kompa chodzą dobrze w 60Hz.
Opcja 24Hz jest tylko dla obrazu w formacie 24p----> W zasadzie źródłem takiego obrazu są tylko płyty Blu Ray lub HD DVD.
 
Do góry