Panasonic seria PV80 i PV8

WojtekW80

New member
Dojechał mój 37px80. Oczywiście po przesiadce z kilkunastocalowej miniaturki N-ka po HDMI w końcu nabrała rozmiaru i koloru godnego platformy cyfrowej. TVN, kanały HD i VOD działają znakomicie, SD najlepszy na TVN, TVP i Discovery niestety cienko. TVP Sport to jakieś kompletne nieporozumienie jeśli chodzi o jakość przesyłanego sygnału. Tu żaden, nawet najlepszy kabel nie pomoże. Co do samego telewizora, zauważyłem, że ma jak na mój gust lekkie problemy z automatycznym skalowaniem obrazu, nie zawsze dostosowuje się do właściwej rozdziałki nawet gdy idzie sygnał hd. Niemniej gdy już wszystko załapie jak trzeba, to palce lizać. Dźwięk, pomijając fakt, że o DD można zapomnieć, jest taki jak w TV być powinien, aczkolwiek w w CRT Loewe Aventos był zdecydowanie lepszy.
 

Adex

New member
Witam
Jaka jest konkretnie różnica pomiędzy modelami PV8 a PV80? Ze specyfikacji wynika, że droższy model ma jedno HDMI więcej i 4096 stopnie gradacji kolorów (przeciw 3072) oraz inny kontrast: 15.000 : 1 (przeciw 10.000:1).
Czy te dwie ostatnie różnice mają duży wpływ na jakość obrazu i są warte dopłacenia kilku stówek?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kuzior

New member
Ostatnia edycja:

kuzior

New member
:hmm: Zastanawiam się jeszcze czy można by dokręcić większą blache np. 400x800 z nawierconymi dla naszego Panasa otworami do tego wieszaka LCD z otworami VESA 200x200. Czy wytrzyma ?
 

oski13

New member
sosna napisał:
Czy aby Samsung dorównuje panelowi G11 z PV80 ??? Kiki w teście opisuje PV80, ocenia, że jest lepszy tv, owszem, Pionier (cena też lepsza). A jakoś wogóle o samsungu nic nie wspomina, a nie sądzę, aby nie mial z nim do czynienia. Poza tym, czy samsung dobrze sobie radzi z obróbką sygnału SD ??
Tak czy owak bedziemy tu pisali ochy i achy o Panasach, bo to wątek o Panasach właśnie :mrgreen:
Niejestem ani fanem sama ani panasia i uwazam, ze jak jest nadczym wzdychac to sie wzdycha. Ja niezauwazyłem takich aspektów, choc świeci lepiej od 70tki, a czego to zasługa to pozostawiam panasiowi/ Czy to jest G11 to niewiem
Piszesz ze Kiki opisuje go, ze jest lepszy. Zgadza sie ze jest lepszy od 70tki.
Co do mojego skromnego zdania o sygnale SD to głównie dlatego sie przychylam do "sama" bo dla mojego oka lepiej sobie znim radzi . Ale że oko oku nierówne, nie opieram sie tylko na opiniach z forum, które niewątpliwie mi pomogło przekopać sie przez ten temat Za co dziekuje i pozdrawiam forumowiczów
 

MazaQ77

New member
oski13 napisał:
Wracam do Q91
PS Ktos pisał o przyzwoitym dzwięku -- hmmm tak samo pudełkowate jak w samsungu

jam Ci to pisał :)

1. Q91 jest b.db telewizorem! ale jak Kolega puści sobie jakąkolwiek muzykę bogatą w średnie tony (kobiece wokale, partie trąbek i innych dęciaków) to usłyszy kolega na Q91 irytujące wzbudzanie się plastików lub kopułek głośników (nie chce teściowi rozbierać tv żeby sprawdzić :) ) - w panasoniku tego już Kolega nie uświadczy ;) Taka mała dygresja (a proszę wierzyć ucho to ja mam wyczulone, jakiś czas parałem się akustyką i realizacją dźwięku).

2. Q91 jest b.db telewizorem! ale jak Kolega na kontrastowych scenach z dynamicznym ruchem poogląda krawędzie szybko poruszających się obiektów to powinien Kolega dostrzec pola jednolitego koloru rozmazywanego przez elektronikę Q91 i zniekształcenia obrazu tym spowodowane (efekt ustępuje po wyłączeniu wszystkich "poprawiaczy" obrazu - niestety włącznie z Movie Plus...) I ponownie: na Panasie tego nie ma...

3. Q91 jest b.db telewizorem! ale w moim odczuciu Panas PV/X80 jest lepszy ;)

acz to oczywiście subiektywna opinia :rolleyes:
 

radzix

Member
Patrycjusz napisał:
1. kiki, jeżeli dobrze rozumiem i przyglądam się zamieszczonym fotkom, to zestawiłeś pionka z 42PV8, a nie z 42PV80 (utrzymując, że w środku to PV8, a nie PV80)

Pewnie dlatego, że pomiędzy Panasonic'iem a Pioneerem jest niewielka różnica w obrazie a duża w różnica cenie 3000-3500zł.
 

oski13

New member
MazaQ ja osobiscie uwazam oba te TV za b.dobre oczywiscie w takim przedziale cenowym (nieoszukujmy sie) Niemam jeszcze zadnego ale jakos jestem skłonniejszy do Q na dzien dzisiejszy Musze jeszcze sie upewnic czy w oglądanym przezemnie panasie było włączone 100Hz bo tego niewiem czy tam jest mozliwos przełączenia 50/100
Co do dzwieku drogi Kolego :) to ja mam do tego służace 5.1 yamahy wiec tych kryteri prawie wogóle niebiore pod uwage. A jakiego Tvika bym niekupił to bedzie miał i obraz i dzwiek lepszy od obecnego :cool: A co do "ALE" to zawsze pozostaje
PS Jak masz dobre kontakty z tesciem to mu nierozbieraj jego Q :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

kacy21

Member
Zainstalowałem mojego TH-42PX80E i mam jedno pytanie.Otóż w menu nie mam opcji dotyczących DVB-T.To znaczy nie mozna w ogóle takich kanałów spróbowac wyczukać, żadnego poziomu sygnału, słowem jakby tam nie było tunera DVB-T.Menu "Ustawienia" w instrukcji ma 3 strony-u mnie dwie.Mieszkam na granicy niemieckiej więc ma to dla mnie znaczenie.Model to na pewno PX z gniazdem CI.
 

masloww

New member
Bez reklam
Witam wszystkich

Czy miał ktoś możliwość porównania 42PV80 z najnowszym LG 42PG6000 ?

http://pl.lge.com/prodmodeldetail.d...Id=01&modelCodeDisplay=42PG6000&model=NOTHING
http://www.megamedia.pl/telewizor-plazmowy-lg-electronics-42pg6000.php

Kontrast 30.000:1
skaler DCDi by Faroudia
HDMI 3 (480i/480p/576i/576p/720p/1080i/1080p)

Cenowo są na podobnym poziomie a kontrast i dobry skaler mogą przemawiać za lg, ale suche dane to nie wszystko; więc jeśli ktoś miał naoczną możliwość porównania w.w. modeli to byłbym wdzięczny za spostrzeżenia
 

komanch

Member
komanch napisał:

jarkon napisał:
Dokładnie ten sam kupiłem i mogę Ci go polecić. Dobrze wykonany, komplet śrub i kołków rozporowych, które musisz trochę rozwiercić wiertłem 4 mm aby się nie namęczyć przy wkręcaniu. Odległość tv od ściany to ok. 7 cm choć wydaje się że trochę więcej. Jest na tyle luzu że włożysz rękę aby manipulować przy kablach. Widać niestety srebrne śruby patrząc z boku. Telewizor wisi stabilnie, można go przesuwać parę cm na boki. Wieszak zamawiałem we wtorek rano a miałem go już w środę o 14:00.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, zaraz go kupuję,
robię generalny remont pokoju, więc zamierzam sobie zrobić ładne kanały na kable w ścianie, później gładź i będzie piknie :D zero kabli na widoku.
 

jazu

New member
Trochę z innej beczki

Mam prośbę do jakiegoś właściciela TH-42PV80. Mam mieć go w poniedziałek tylko pojawił sie pewien wymiarowy problem. Gyby ktoś mógł podać mi pewien wymiar. Chodzi o odległość od frontu podstawy do panelu plus grubość panelu w dolnym rogu.
Z góry dzięki :)
 

ravpelc

New member
beczka

jazu napisał:
Mam prośbę do jakiegoś właściciela TH-42PV80. (...) Gdyby ktoś mógł podać mi pewien wymiar.

Odległość od frontu podstawy do panelu ~ 12cm
Grubość panelu w dolnym rogu (jeśli dobrze się domyśliłem o co Ci chodzi) ~8cm.

:mrgreen:
 

ravpelc

New member
dmuchaj na zimne

sanchopan napisał:
A czy Wy nie przesadzacie z tym "czekaniem" i "nie włączaniem"? Wiecie w ogóle skąd i czemu taka zasada?
Chodzi głównie o to, że jak taki sprzęcior z mrozu wniesiemy do ciepłego mieszkania, to nagle może się skroplić spora ilość wody. I trzeba czekać aż odparuje.
Ale jak na zewnątrz jest +10'C albo i więcej to... czekanie jest raczej bezcelowe - chyba że komuś to poprawi samopoczucie.:D

W menu serwisowym masz wskaźnik temperatury, u mnie jest 39 stopni, jeśli na dworze jest nawet +10 to jednak jakby nie było jest to prawie 30 stopni różnicy - przede wszystkim chodzi o zbieranie się wilgoci i możliwe przez to zwarcia, ale także nagłe zmiany temperatury nie są korzystne dla delikatnych elementów metalowych czy układów scalonych... nie wydaję mi się przesadne odczekanie tych 2 godzin. Tym bardziej, że skoro wydaję 3500zł to po to, by dbać o ten tv prawda?

Pozdrawiam przezornych właścicieli :mrgreen:
 

kuzior

New member
Dziś w końcu przywiozłem Panasa. Rewelacja. Jak pisaliście wcześniej bardzo stabilna podstawa. ( w porównaniu do Sama Q91 którego chciałem kupić ) Co do uchwytu to rozstaw jest naprawdę sporo większy niż w LCD i chyba pozostaje zakup tego oryginalnego uchwytu.
Podłączyłem z dekoderem C+ i na oryginalnym kablu EURO kicha, snieżyło. Zamieniłem z innym kablem od DVD i teraz lepiej.
Jak najlepiej podłączyć dekoder C+ do tej plazmy. Czy kabel EURO powinienem kupić jakiś specjalny. Czy możecie coś polecić.
Dzieki za posty na forum, pomogły mi wybrać. Zobaczymy jak będzie dalej.
 

ANDGAJ

New member
Już w tym wątku wspominałem, że "złącze Euro" jest nieścisłe.
Na tzw. eurozłączu (Scart) są sygnały audio i wizyjne: S-video, RGB, kompozyt.
Kiedyś w jakimś manualu do jakiegoś sprzętu podany był też component.
Ale to ostatnie chyba nie jest dobrym pomysłem.
Dekodery Cyfry mają na Euro PAL (to jest zwykły kompozyt tzw. video) i RGB.
Nie wiem jaki masz dekoder.Jeżeli masz Philipsa HD to sprawdź jaki sygnał na tym złączu może wysyłać.
Dla SD najlepiej RGB.Nie wiem czy Philipsy HD Cyfry mają component.
O ile pamiętam to Philips HD PVR nie ma na wyjściu component.
Sosna sprawdzał u siebie i potwierdził zę RGB wygląda lepiej niż PAL w mediasacie (chodziło o Pioneera)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kabelek Euro powinien spełniać dwa warunki. Mieć wszystkie 21 żył oraz być ekranowany. Jeśli jest solidnie wykonany, sprawi się bardzo dobrze.

Dekoder zaś musi być ustawiony na RGB.

ArtS :)
 
Do góry