Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
sanchopan napisał:
ale bardziej cyfrowe jest HDMI: ono zostało stworzone do sygnałów HD.
A w nie-HD lepszy efekt daje komponent ;)
Zależy od sytuacji. Gdybyś wziął sobie dobry odtwarzacz DVD z dobrym skalerem, bardzo łatwo przekonałbyś się o wyższości HDMI.

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
Znaczy się jaki to jest "dobry", skoro testowałem takie do ok. 3000 zł? Wyżej cenowo IMHO to jest bez sensu, podczas gdy BlueRaye są już tańsze...?
Akurat Onkyo i Denon zachwalają straszliwie swoje "upscalery" ("Farodje" i inne takie, pozostałe) - a fotę 2 mpix jak "upscalować" do 5 mpix, bo to praktycznie jest to samo?
Może w takim DVD za 10.000 zł jest lepiej (pewnie tak), ale to już dla mnie za drogo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

keys37

New member
...
- czy możecie napisać wymiary kartonu 42pv80 ...oraz 37pv80 (37" to druga opcja którą jeszcze rozważam), bo nie wiem czy zmieści się do mojego autka


37pv80 - pudełko 115x70x35....nigdy bym nie przypuszczał że mi się zmieści na tyle mojej Fiestki :)
A co do wyboru tv ...rewelacja mam go parę dni i jestem zachwycony...POLECAM
 

Patrycjusz

New member
do moderatorów

Panowie, gdzie są posty odnośnie PV 80 ze strefy klubowej, które znajdowały się pod testem. Zostało tam poruszonych pare ciekawych spraw dotyczących zdjęć z porównaniem. Rozumiem, że został test obcięty z postów, ale gdzie są te posty, bo ja ich nigdzie nie widzę. Czy one się gdzieś znajdują, bo jeśli nie to myślę, że tak się nie powinno robić :(

pozdro
 

sanchopan

Banned
keys37 napisał:
...
37pv80 - pudełko 115x70x35....nigdy bym nie przypuszczał że mi się zmieści na tyle mojej Fiestki :)

Pionowo???:hmm:
Plazmy nie wolno kłaść poziomo, bo jakieś tam kolorystyczne "plamki" plazm mogą się "odkleić" (uszkodzić), nie mówiąc o pęknięciu na jakiejś dziurze tafli ekranu...:???:
 

Bladymis

New member
Witam.
Po kilku tygodniach czytania, analizowania i medytacji:) w końcu dokonałem wyboru. Dzisiaj dotarł do mnie Panasonic TH-42PV80. Jestem nim zachwycony i jak narazie to ciężko mi wskazać choćby jedną rzecz, która mi się w nim nie podoba. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom forum, bo poprzez ich posty dowiedziałem się co, jak i gdzie. Szczególne podziękowania dla Kikiego, który utwierdził mnie w wyborze. Telewizor zakupiłem w sklepie internetowym Portone, i mogę go zdecydowanie polecić. Żadnych problemów(więcej o tym sklepie napisałem w dziale gdzie kupić)Cena 3463 zł. Sąsiad ma 2 wysokie modele LCD - obraz wygląda kiepsko, wszystkie filmy wyglądają na nich jak charakterystyczne brazylijskie telenowele. Nie żałuję swojego wyboru. Dla osob niezdecydowanych mogę jedynie powiedzieć, że Panaś TH-42PV80 to naprawdę dobry wybór.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
@sanchopan, teraz wiem już trochę więcej, niż na początku. Zastanawiają mnie Twoje jednoznaczne wnioski, skoro obraz wysłany złączem komponent jest po podwójnej konwersji (c/a i a/c) oraz przeskalowaniu przez telewizor lepszy, niż przy ominięciu konwersji. Przyczyny mogą być zatem nasatępujące:

1. Skalowałeś do 1080.
2. Posiadasz telewizor Full HD.

Skalowanie z sygnału PAL do HD Ready nie jest tak duże, jak może się wydawać. Mamy tu skalowanie 576 do 720/768 pikseli. Czyli raptem o góra 33%. Przy skalowaniu do 1080 mamy do czynienia ze skalowaniem o prawie 90%. I tutaj rzeczywiście mamy do czynienia z dużymi stratami.

Ostatecznie podejrzewam, że eksperymenty prowadziłeś na telewizorze HD Ready skalując na odtwarzaczu do 1080 liniii. Napisz, jak testowałeś i na jakim telewizorze. Po prostu Twoje spostrzeżenia są interesujące i moje zdanie nie ma na celu ich dyskredytacji. Chcę po prostu podyskutować.

Na koniec dwie uwagi. Wiem, że "upscalujesz" w cudzysłowiu, ale osobiście uważam, że polskie słowo skalowanie w zupełności wystarcza. Upscaler, to twór kalkowania językowego i bardziej kojarzy się ze scalaniem. Druga uwaga dotyczy zbędnego cytowania ostatniej wypowiedzi w wątku.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Testy były przeprowadzane na Panasie 42pv60.
Zresztą... nie ja je wymyśliłem tak do końca: w sklepie gdzie zaopatruję się w tego typu sprzęt, na rzeczy się znają, sklep istnieje blisko 20 lat i jest... hmm... powiedzmy, że niszowy (czytaj: fachowy). I tam mnie przekonywali do wyboru componentu w odniesieniu do hdmi.
Nie wierzyłem: pożyczyłem wiele odtwarzaczy, które mieli na stanie i sam przeprowadziłem testy. Potwierdziły one to co mi mówiono.
Jak tv to skalował - nie wiem: podłączyłem i działało. Zaznaczam, że mówię w odniesieniu do DVD, bo na satHD nie widzę większej różnicy - ale też się nie przyglądałem, bo nie chce mi się przełączać na inne wejście na SD i na HD.:krol:
Mówię co widziałem - żona potwierdzi.:D
Zaznaczam, że DVD za 5000 zł nie testowałem.:mrgreen:

A z tym zbędnym cytowanie, czasami faktycznie mam problem, sorki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pozostaje tylko jedno ale. Do jakiego poziomu skalowałeś na DVD? Do 720, czy 1080 linii.

Telewizor skaluje do uzyskania takiej rozdzielczości, jaką ma matryca.

ArtS :)
 

beemka7

New member
Punkt programu

Witam ponownie
Szanowne grono, funkcja coronation street, co to takiego?
Czy jest to możliwość np. podczas przełączania programów informowania co w danej chwili "leci" na oglądanym programie?
U mnie wyświetla się tylko napis "witamy w "... (tu albo tam), albo "telegazeta TVP". Czy to tylko to i tak ma być?
Może można to jakoś ustawić inaczej?
Dzięki z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

uQuad

New member
W temacie z testem sie nie dowiedzialem wiec znowu..
Na obrazkach porownawczych z pioonerem obrazy nie sa takie same wiec ktorys z tych 2 TV ma jakiegos input laga? Pytanie ktory? Bo jesli to panas to go skreslam bo ma sluzyc do grania.
Pytanie w sumie do Kikiego bo to on testował.
 

and2000

New member
beemka7: coronation... to tytuł popularnego (w Anglii) serialu tv, ten tytuł TV pobiera z teletekstu- u nas funkcja chyba nie do wykożystania- przynajmniej w analogu
 

dmisialek

New member
Proszę nie cytować wcześniejszych wypowiedzi, jeśli nie mają związku z własnym wpisem. Dla wyjaśnienia informuję, że była to moja wypowiedź nr 1067. ArtS :)

Od tygodnia jestem posiadaczem omawianego przez Was cuda. Podłączyłem go do nagrywarki dvd Panasa DMR-EH67 (po hdmi) i do kina domowego Onkyo TX-SR504E z odtw DVD DV-SP404E (także po hdmi)...no i jest mały problem. Po włożeniu jakiejkolwiek płyty dvd do nagrywarki i przełączeniu wejścia na hdmi do którego jest podłączona, TV wyświetla rozdzelczość 1080i i obraz jest na całym ekranie. Natomiast po przełaczeniu na kino z odtwarzaczem Onkyo i dokonaniu ustawień w setupie odtwarzacza na wyjście sygnału video poprzez hdmi (skalowanie do 1080i) obraz jest, ale nie w każdym przypadku na pełny ekran (nie każda płyta odtwarzana jest na pełnym ekranie), często format obrazu to 4:3. Dopiero przełączenie w TV na "4:3 pełny" rozciąga obraz na cały ekran. O co chodzi ???. DVD Panasa przy tej rozdzielczości (po hdmi) odtwarza wszystko na pełnym ekranie), a Onkyo także, ale nie w każdym przypadku. Jeszcze jedna uwaga dotyczy braku dzieku 5.1 na wzmacniaczu w sytuacji podlączenia Onkyo po hdmi. Dzwięk na TV jest i na kinie także, ale tylko stereo. Żeby uzyskać dzwięk 5.1 trzeba przełączyć w setupie DVD "wyjście hdmi-audio wyłączone". Należałoby jeszcze dodać, że dzwięk jest przesyłany do wzmacniacza po złączu coaxial. Wygłąda na to, że nie da się równocześnie uzyskać dzwięku po hdmi do TV i coaxialu do wzmacniacza. Tyle, że ze wspomnianej nagrywarki nie ma z tym problemu (dzwięk równocześnie na TV i na kinie domowym 5.1....dziwne...( ale to temat na inny wątek.....a poza tym TV jest ok :)...chociaż na czarnym tle (np na wejściu hdmi, przy całkowitej ciemości otoczenia widać lekko menu "aspect" lub menu "TV"...czyżby słynne powidoki?? (a TV używany docierany jest wedle zaleceń)
Darek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystko pięknie, tylko po co cytowałeś moją długą wypowiedź. Nie dość, że w całości, to jeszcze trochę bez większego związku z Twoją wypowiedzią? Cytat oczywiście już usunąłem.

ArtS :)
 

Ciemar

New member
Do Adex

"Jaka jest konkretnie różnica pomiędzy modelami PV8 a PV80?"

PV80 ma "fortepianową" ramkę i podstawę. PV8 ma ekran G10 a PV80 G11.
Nie wiem też czy PV8 ma napewno 100Hz.
 

motobartcompany

New member
chociaż na czarnym tle (np na wejściu hdmi, przy całkowitej ciemości otoczenia widać lekko menu "aspect" lub menu "TV"...czyżby słynne powidoki?? (a TV używany docierany jest wedle zaleceń)
Darek

Te powidoki o których piszesz będą pojawiać się zawsze, one po chwili znikiają:) możesz docierać i tak zawsze będziesz mieć chwilowe duchy.
Problem będzie wtedy gdy coś ci się wypali na stałe... Bo teraz to normalny objaw
 
Do góry