Panasonic seria PV80 i PV8

raf44

New member
Domyślny Av1

Czy w PV80 da się tak ustawić by po włączeniu czerwonym przyciskiem na pilocie wskakiwał mi odrazu sygnał z av1 a nie z tunera tv wbudowanego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PV 8 - wjechała i będzie jutro test.
Do PV 8 , PV 80 , PY 85 - zrobione są kalibracje.
Bo wszystkie telewizory dziś testowaliśmy.
A nie ma jeszcze ocen ogólnych - bo trzeba było przez kilka dni znaleźć punkt odniesienia .
Ale po kilku dniach jednoczesnych tesów różnych nowości / za kilka dni wszystkie bedą zaczepione/ :
Sharp 42 B 20
JVC DS9
Panasonic PY 85
Panasonic PV 8
Sharp Ad 44
Toshiba 46ZF
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kacy21. Brak CI w odmianie PX jest wynikiem braku tunera cyfrowego, więc jest to oczywiste następstwo.

Robiw. Proszę, nie cytuj ostatniej wiadomości w wątku i korzystaj również z przycisku Edycja. Połaczyłem dwie Twoje wypowiedzi, które umieściłeś w odstępie ok. 15 minut.

Kiki. Myślę, że lepiej będzie, jak będziesz pisał o zakończonych już testach. Inaczej wywołujesz niepotrzebne poruszenie połączone z uciążliwym oczekiwaniem. Przynajmniej w niektórych przypadkach. :)

ArtS :)
 

Proxa

New member
Powiem wszczerze ze tez podpisuje sie obydwiema ryncami :) swietny TV ! jak narazie bardzo ladnie sie spisuje (od tygodnia) wszystko cacy dziwnie sie go wlancza nie reaguje na jedno nacisniecie tylko trzeba przytrzymac... tak ma byc ? :) przedstawiam nizej 2 fotki :) nawet w bardzo sloneczny dzien slicznie widac wszystko :)

DSC_0251.JPG


DSC_0253.JPG


Bardzo polecam i faktycznie ta podkladka ktora jest ( podstawka) strasznie sie kurzy :) a szmatka ktora jest w zestawie jest do bani ! :) strasznie sie elektryzuje i nic nie zbiera mam juz swoja zalatwiona :)
 

Patrycjusz

New member
kiki napisał:
......Od lewej stoją Pioneer 4280 Xa , w środku 42 PV 8 Panasonic , z prawej 42 PV 80 Panasonic. Sygnał podany , sygnał z anteny dachowej Sd........
1. kiki, jeżeli dobrze rozumiem i przyglądam się zamieszczonym fotkom, to zestawiłeś pionka z 42PV8, a nie z 42PV80 (utrzymując, że w środku to PV8, a nie PV80)

2. Kiedy zajedzie 50? Wiem, że przełom marca/kwietnia, ale czy masz już dokładnie określony termin?

Edit: i jak widzę na pierwszej fotce zestawionych 3 tv,to skalowanie pierwszego z lewej i z prawej, jest poprawne (odstaje środkowy, czyli PV8, tak??).

Kiki, hmm, dlaczego wcisnąłeś PV8 w środek. Tematem testu jest PV 80, wiec czyż nie lepiej było ustawić w środku PV80 i do dalszych porównań z Pionkiem użyć również PV 80.
Jeżeli coś pokręciłem to proszę sprostujcie mnie.

pozdrawiam

pzdr
 
Ostatnia edycja:

pawoj

New member
Wczoraj kurier z DPD przywiózł mi 42PV80. Oczywiście sprawdziłem przy nim czy nie jest mechanicznie uszkodzony, podłączyłem gdzieś po godzinie. Wczoraj testowałem obraz z Cyfrowego Polsatu (Scart) oraz z DVD (też po Scart). Jak dla mnie jest rewelacja, sam telewizor prezentuje się bardzo ładnie, a będzie jeszcze lepiej jak go zawieszę na ścianie. Teraz czekam na dekoder n'ki i ewentualnie jakieś lepsze DVD (z HDMI). Dziś potestuję podłączenie laptopa przez złącze PC. Pozdrawiam.
 

uQuad

New member
Te fotki gdzie jest pudzianowski i jakis gosc na zestawieniu nizej - obraz nie jest ten sam. Ktory z tych TV ma input laga w takim razie? Bardzo wazne pytanie, bo tv ma byc do grania a laga nie zniose.
 

radekz

New member
No i namówiliście mnie na zakup ;)
U mnie również wczoraj pojawił się 37pv80
Podłączyłem go do cyfrowej Vectry
Jakość kanałów różna, ale robią wrażenie programy przyrodnicze
Czułem się, jakbym stał w MM i oglądał jakieś demo przygotowane pod ten model!
Za to Canal+Film nie ma sobie równych wśród kanałów filmowych.
W końcu wiem za co płacę ten abonament :)
 

Ryszards68

New member
Produkt = zadowolenie

Witam, od kilku dni jestem zadowolonym użytkownikiem TH-37PV80. Wybrałem ten model dzięki opiniom Szanownych forumowiczów i nie żałuję zakupu! Wcześniej brałem pod uwagę telewizor LCD (Sharp RD2 lub Toshiba R3500) ale po „przestudiowaniu” forum zainteresowałem się plazmą. Porównanie jakości obrazu w kilku sklepach wypadło zdecydowanie na korzyść plazmy (przy sygnale SD wręcz nie ma porównania!) i pomimo dość atrakcyjnej ceny Toshiby wybrałem Panasonica, który wyraźnie wyróżniał się jakością obrazu (Sharp RD2 jest nie do namierzenia – przynajmniej w Krakowie). Oto moje spostrzeżenia: telewizor wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, sprawia wrażenie solidnego i eleganckiego, pilot ergonomiczny (pomijam, że jego wielkość jest dość dyskusyjna – taka wersja „obronna”…), ekran jest pokryty warstwą antyodblaskową, więc jest na nim dużo mniej refleksów niż na CRT, ale nie jest to powierzchnia matowa jak w LCD. Kontrast i czerń doskonała, przy ustawieniach 70%, tryb „normalny” można spokojnie bez dyskomfortu oglądać w mocno nasłonecznionym pokoju – można naturalnie ustawić tryb „dynamiczny”, ale nie miałem takiej potrzeby. „Kąty” rewelacja. Zadowalające ustawienia proporcji obrazu – obraz 3 : 4 daje radę ;-). Jakość obrazu SD lepsza niż na CRT, zależy od programu (Polsat, TVN, BBC Knowledge, Cyfra Sport – doskonale, no ale sławny mecz Polska–USA na jedynce tragedia! – nie do oglądania). Jakość z DVD rewelacja – Matrix reaktywacja po prostu powala! Nie testowałem na HD, bo nie mam takiej możliwości, ale w sklepie doskonałość. Płynność ok. Dźwięk niezły, basy, soprany ok. (naturalnie nie jest to „kino domowe”) – duża skala regulacji. Boje się tylko ewentualnych powidoków, ale na razie na to za wcześnie. Co mi się nie podoba: to mój pierwszy Panasonic i nie wiedziałem że włączenie z pilota polega na chwilowym przytrzymaniu przycisku Power lub numerycznego (przytrzymanie a nie tylko jednorazowe naciśnięcie), więc zaliczyłem prawie zawał – w instrukcji nic na ten temat nie pisze! Tylko wejście AV2 i HDMI1 automatycznie wykrywa sygnał – dziwne. Component już np. trzeba wybierać ręcznie – cóż… Jak to w plazmie patrząc z bliska pod super ostrym kątem (wręcz z boku) widać delikatnie jakby podwójny obraz – odbicie po wewnętrznej stronie szyby, ale kto tak ogląda TV? Więcej wad nie znalazłem – polecam gorąco ten TV.
 

oski13

New member
Drodzy usery PV80 jak ten model wypada wzgledem Sama Q91 Bo byłem jush na niego zdecydowany a ten modelik mi troche namieszał w długotrwałym poszukiwaniu chocby tym 100Hz a niewiem czy to ma duze znaczenie w plazmach Jak temat był jush poruszony to przepraszam
Pozdrawiam
 

sosna

New member
kacy21 napisał:
jak ten telewizor powiesić na ścianie? Zamówiłem właśnie ten uchwyt ale nie za bardzo wiem co dalej,bo coś mi z tyłu nie za bardzo jest do czego go tam przykręcic.Czy jeszcze czegos potrzebuję?
Na stronie producenta nie ma pV80. ale przy wyszukaniu wieszaków do PX70 nie znajduje tego wieszaka co zamówiłeś... Trzeba zerknąć czy na środku tv od tyłu są jakiekolwiek otwory...

oski13 co do 100 Hz to różnica jest i to spora, było wcześniej o tym pisane...
 

polls

Member
oski13 napisał:
Drodzy usery PV80 jak ten model wypada wzgledem Sama Q91 Bo byłem jush na niego zdecydowany a ten modelik mi troche namieszał w długotrwałym poszukiwaniu chocby tym 100Hz a niewiem czy to ma duze znaczenie w plazmach Jak temat był jush poruszony to przepraszam
Pozdrawiam

Parę postów wyżej jeden z kolegów opisał bezpośrednie porównanie obu modeli w warunkach domowych. http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=178577&postcount=493
Trudno wyłonić lidera na podstawie czyjejś opinii, moim zdaniem trzeba osobiście porównać oba modele w lokalnym sklepie RTV.
W samie funkcje 100Hz spełnia Movie Plus
 
Ostatnia edycja:

leca

New member
Pv80 czy Px80

sosna napisał:
Było o tym wiele razy, różnią się tylko tunerem DVB-T w PX !
Dostałem informację z panasonic.pl iż 37PV80 posiada panel H11 a na stronie panasonic.cz jest info że 37PX80 posiada panel G11. Czy jest jakaś różnica w tych panelach czy to tylko zmiana nazwy ze względu na rynek zbytu?
 

wosp

New member
kacy21 napisał:
......jak ten telewizor powiesić na ścianie? Zamówiłem właśnie ten uchwyt ale nie za bardzo wiem co dalej,bo coś mi z tyłu nie za bardzo jest do czego go tam przykręcic.Czy jeszcze czegos potrzebuję?
Wydaje mi się ze ten wieszak nie będzie pasował. To jest do LCD! zobacz sobie jakikolwiek monitor LCD - mają z tyłu w obudowie otwory w takim rozstawie kwadratowym. W plazmach jest inaczej.

Wpisz na allegro "wieszak lcd" oraz "wieszak plazma" i zobaczysz po zdjeciach ze są one całkiem inne i wydaje mi sie ze nie mozna ich stosować zamiennie.

Albo najlepiej zadzwon do tego sklepu i zapytaj. W razie czego wymień.

pozdrawiam
 

czytelnik

New member
A ja ponawiam pytanie o 50 PV80, czu już wiadomo kiedy będą, bo powoli odechciewa mi się już czekać ???

Pojawiły się już pv8, i py85 a chyba miały być wszystkie razem a tu 50pv80 nie widać. Podczas gdy model 42 był już zapowiedziach sklepów na 2 tygodnie przed tym nim był faktycznie dostępny. Ja mam nadzieję że stosunek ceny będzie taki jak 42 pv70 i 50 PV70 czyli po kilkudniowej stabilizacji cen 50 nie będzie przekraczać o więcej niż 600 złotych ceny 42 czyli, że cena nie przekroczy 4100-4200.
 

ulysse

New member
Kolego Czytelnik ja również czekam na 50PV80 :)


Wysłałem nawet kilka dni temu maila do Panasonic Polska i dostałem odpowiedz, że zostaną wprowadzone w pierwszych dniach kwietnia.
O ile się orientuję to dzisiaj ma być konferencja prasowa to może jakieś info się pojawią :) A co do ceny to ja mam na ten telewizor nie więcej jak 5000 zł brutto mam nadzieję, że nie będzie więcej kosztował :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry