Panasonic seria PV80 i PV8

bobik007

New member
Bez reklam
miła Pani na infolinii Panasonica poinformowała mnie, że do 10 kwietnia modele 50pv80 będą dostępne oficjalnie w Polsce...
 

wosp

New member
gwoli scislosci:
wieszak od plazmy może pasować do LCD. Odwrotnie - nie ma szans

taki rozstaw otworów znalazłem na forum (co prawda od 42PV70 - ale jest szansa ze w 42pv80 bedzie to samo lub bardzo podobny rozstaw)
bolek77 napisał:
Hejka, Pansa ma rozstaw otworów 66cmx32 cm
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na zdjęciach z TVP Info widać na Kuro obcięty pasek informacji. Czy to efekt standardowego działania overscanningu w tym telewizorze?

ArtS :)
 

Krix0

New member
Telewizor wisi na ścianie więc cięzko dokładnie zmierzyć ale wychodzi mi na to że rozstaw w 42PV80 jest identyczny czyli 66x32.

pozdrowionka
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Co Wy tu za bzdety o wieszakach opowiadacie?

Jeśli tylko będzie zgadzał się rozstaw otworów to jeden piernik czy na uchwycie pisze, że jest do LCD czy też do plazmy.

Pozdrawiam,
 

wosp

New member
Masta_J napisał:
Co Wy tu za bzdety o wieszakach opowiadacie?

Jeśli tylko będzie zgadzał się rozstaw otworów to jeden piernik czy na uchwycie pisze, że jest do LCD czy też do plazmy.

Pozdrawiam,

Jak to bzdety, poważna konwersacja 8)
I nie chodzi to o to czy wieszak NAZYWA sie do LCD czy plazmy a o to ze w LCD otwory są w stałych odległościach VESA czyli np. 100 x 100 mm, 100 x 200 mm, 200 x 200 mm, itp. (zobacz ten uchwyt do LCD http://ans.sklep.pl/arkas-lcd3230-u....html?osCsid=de73238548e9af4375be13ac76145cef) natomiast podane we wcześniejszych wątkach wymiary otworów w plaźmie Panasonika 66x32 nijak do tego nie pasuja. Wieszaki pod LCD mają już stałe rozstawy otworów (wg VESA).

Reasumując uniwersalnym wieszakiem do plazmy mozna uzyskać rozstawy potrzebne do LCD natomiast uchytem do LCD (patrz podany powyżej link) nie uzyskasz rozstawu 66x32


komanch napisał:
Jak najbardziej - zakres regulacji 770x480 jest z zapasem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

oski13

New member
Wybrałem sie dzisiaj osobiscie zobaczyc PVłeczke Udało mi sie bo własnie ja z kartonu wyciągali. No i faktycznie ładniejsza od 70tki - zrobiła dobre wrazenie. Po chwili czekania ash ją podłączyli wrazenie sie skończyło.
Wracam do Q91
PS Ktos pisał o przyzwoitym dzwięku -- hmmm tak samo pudełkowate jak w samsungu
Pozdrawiam i miłego oglądania wszystkim na swoich zabawkach
 

ravpelc

New member
Szykuje Się Nieprzespany Weekend

:grin: :grin: :grin: Właśnie pół godzinki temu Panowie wnieśli mi mój cudny TH-42PV80 (literkę P na końcu można pominąć). Za 3537zł wraz z transportem autem ze sklepu z Legnicy. Od momentu kliknięcia na "kupuj" na ich stronie do wyciągnięcia z pudełka minęły niecałe 3 dni. Sklep godny polecenia - jeśli ktoś byłby ciekawy to na priv, bo chyba linków takich nie można zamieszczać na forum.

TV z zewnątrz rewelacja. Zamontowanie go na podstawce banał - no chyba, że ktoś nie potrafi posługiwać się śrubokrętem krzyżakowym. Do Pudzianowskiego mi daaaleko, ale bez problemu poradziłem sobie sam ze wszystkim. Z włączeniem jeszcze odczekam dla bezpieczeństwa - lepiej "dmuchać na zimne" :mrgreen:

Jak się nim "pobawię" przez weekend to opiszę swoje "doznania"

Pozdrawiam forumowiczów.
 

sanchopan

Banned
A czy Wy nie przesadzacie z tym "czekaniem" i "nie włączaniem"? Wiecie w ogóle skąd i czemu taka zasada?
Chodzi głównie o to, że jak taki sprzęcior z mrozu wniesiemy do ciepłego mieszkania, to nagle może się skroplić spora ilość wody. I trzeba czekać aż odparuje.
Ale jak na zewnątrz jest +10'C albo i więcej to... czekanie jest raczej bezcelowe - chyba że komuś to poprawi samopoczucie.:D
 

pawciok

New member
Wczoraj przywieźli mi 42PV80P. Testowałem go z Xboxem 360 po kątem zielonych krąwędzi i niestety są z tym, że np. brat ich nie widział a grałem w Call of Duty 4.
 

polls

Member
oski13 napisał:
Wybrałem sie dzisiaj osobiscie zobaczyc PVłeczke Udało mi sie bo własnie ja z kartonu wyciągali. No i faktycznie ładniejsza od 70tki - zrobiła dobre wrazenie. Po chwili czekania ash ją podłączyli wrazenie sie skończyło.
Wracam do Q91
PS Ktos pisał o przyzwoitym dzwięku -- hmmm tak samo pudełkowate jak w samsungu
Pozdrawiam i miłego oglądania wszystkim na swoich zabawkach

Dokładnie tak jak piszesz dzwięk w pvce poprostu jest nic poza tym

co do innych aspektów to jakość obrazu czerń, kolory,gradacje "sam" prezentuje się równie dobrze jak nowe dziecko panasa , a to model z przed roku więc nie wiem skąd ten zachwyt.

Większość wypowiedzi na tym forum to "ach ech" ludzie trochę obiektywizmu panas zrobił krok w przód ale nie jest to krok milowy.

Konkurencyjność tv wzrosła wraz z obniżeniem ceny w stosunku do pv70 ale czy napewno wzrost jakości idzie w parze z obniżeniem ceny
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No raczej jakośc też wzrosła, no chyba, ze chodzi ci o jakość wykonania, to to nie wiem ;) Ale parametry nowych modeli jednak wskazują an rozwój ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
sanchopan napisał:
A czy Wy nie przesadzacie z tym "czekaniem" i "nie włączaniem"? Wiecie w ogóle skąd i czemu taka zasada?
Chodzi głównie o to, że jak taki sprzęcior z mrozu wniesiemy do ciepłego mieszkania, to nagle może się skroplić spora ilość wody. I trzeba czekać aż odparuje.
Ale jak na zewnątrz jest +10'C albo i więcej to... czekanie jest raczej bezcelowe - chyba że komuś to poprawi samopoczucie.:D

Jak na zewnątrz jest +10 a Ty masz w mieszkaniu np. +25 to też może się co nie co skroplić przy różnicy 15 stopni.

Pozdrawiam,
 

sosna

New member
polls napisał:
co do innych aspektów to jakość obrazu czerń, kolory,gradacje "sam" prezentuje się równie dobrze jak nowe dziecko panasa , a to model z przed roku więc nie wiem skąd ten zachwyt.
Czy aby Samsung dorównuje panelowi G11 z PV80 ??? Kiki w teście opisuje PV80, ocenia, że jest lepszy tv, owszem, Pionier (cena też lepsza). A jakoś wogóle o samsungu nic nie wspomina, a nie sądzę, aby nie mial z nim do czynienia. Poza tym, czy samsung dobrze sobie radzi z obróbką sygnału SD ??
Tak czy owak bedziemy tu pisali ochy i achy o Panasach, bo to wątek o Panasach właśnie :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

cocoon78

New member
Dzis zajechal moj 37 PV80, jestem bardzo zadowolony. Nowiutki niesmigany, w menu serwisowym jedno wlaczenie i 0 godzin. Rozpoczalem docieranie.
Pzdr
 

jarkon

New member
komanch napisał:

Dokładnie ten sam kupiłem i mogę Ci go polecić. Dobrze wykonany, komplet śrub i kołków rozporowych, które musisz trochę rozwiercić wiertłem 4 mm aby się nie namęczyć przy wkręcaniu. Odległość tv od ściany to ok. 7 cm choć wydaje się że trochę więcej. Jest na tyle luzu że włożysz rękę aby manipulować przy kablach. Widać niestety srebrne śruby patrząc z boku. Telewizor wisi stabilnie, można go przesuwać parę cm na boki. Wieszak zamawiałem we wtorek rano a miałem go już w środę o 14:00.
 

ulysse

New member
Czy ktoś coś wie na temat dzisiejszej konferencji prasowej Panasonica ? Ponoć miała się dzisiaj odbyć i myślałem, że zostaną podane chociaż orientacyjne ceny 50PV80 a tu cisza nic nie mogę znaleźć na temat tej konferencji.
 
Do góry