Panasonic seria PV80 i PV8

cactus

New member
cantona napisał:
Dziś Panasonic prawdopodobnie poda oficjalne ceny na polski rynek...


Czyli jak rozumiem, te oferty które juz są (na Allegro, czy kilku sklepach na Skąpcu/Ceneo) moga pochodzic z oficjalnej polskiej dystrybucji ?

A jesli nie są z Polski, to czy dobrze rozumiem, ze jedynym problemem jest brak polskiej instrucji - bo gwarancja (a dokładniej e-gwarancja) działa, wystarczy mieć paragon/dowód zakupu.

Parametry techniczne wygladają fajnie - teraz najwazniejsza sprawa to mozliwośc obejrzenia tych modeli na zywo. Tu prośba do kolegów ze Śląska (gdzie podobno są w jednym salonie) o opis wrażeń. Bo zanim pojawią się w MM/Saturnach, to pewnie jeszcze chwila minie.
 

marcism

New member
Przyłączam się do prośby o wrażenia z obejrzenia tych modeli na żywo na różnych sygnałach.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem 42PV70, ale w związku z wejściem PV80 chyba poczekam bo cena zbliżona.
 

sosna

New member
Telewizory są od Panasonic Polska, tak mi powiedział sprzedawca z Salonu Firmowego Panasonica z Gliwic.
Dziasiaj także dostałem odpowiedź z firmy W&W z Łodzi, (wygląda na to że to także Salon Firmowy Panasonica) cytuję: "Witam bardzo serdecznie
Wszystko wskazuje na to,że będziemy mieli pierwszą sztukę modelu TH-42PV80 w
dniu jutrzejszym w godzinach popołudniowych,lub najpóźniej w poniedziałek w
cenie 4799pln brutto."

Fajnie tylko Salon z Gliwic na allegro wystawia ten telewizor za 3899.00 :D
 
Ostatnia edycja:

cantona

New member
sosna napisał:
Telewizory są od Panasonic Polska, tak mi powiedział sprzedawca z Salonu Firmowego Panasonica z Gliwic.
Dziasiaj także dostałem odpowiedź z firmy W&W z Łodzi, (wygląda na to że to także Salon Firmowy Panasonica) cytuję: "Witam bardzo serdecznie
Wszystko wskazuje na to,że będziemy mieli pierwszą sztukę modelu TH-42PV80 w
dniu jutrzejszym w godzinach popołudniowych,lub najpóźniej w poniedziałek w
cenie 4799pln brutto."

Fajnie tylko Salon z Gliwic na allegro wystawia ten telewizor za 3899.00 :D
W&W do duża hurtownia (magazyn) możliwe że mają salon ale napewno nie tylko Panasonic, te które są sprzedawane w różnych sklepach na 100% nie pochodzą z Panasonic Polska.
 

sosna

New member
A z kąd ta pewność ?? Facet w Gliwcach w Salonie Firmowym twierdzi że z Panasonic Polska, to w W&W raczej też.
W&W opisują swój salon jako Firmowy Salon Panasonic..., chyba że to salon Firmowy firmy W&W :D a nie Panasonic....
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
:hmm: Infolinia Panasonic 2008-03-06 godz. 14.15: "Przewidujemy wprowadzenie serii PV80 w połowie września". Może czekają żeby wysprzedać PV70... ????

Co do salonów firmowych, Panasonic nie ma takowych w Polsce, aczkolwiek polecają salony sprzedaży, min.: W&W w Łodzi...
 

pawciok

New member
Byłem dzisiaj w sklepie panasonica w Gliwicach ale jeszcze nie mieli tych telewizorów, mają być jutro albo pojutrze. Cena za 37" przy płatności gotówką to 3590.
 

Tomek_Waz

New member
Dzwoniłem do Gliwic bedą je mieli od jutra około godziny 14:00, cena według zapewnień bedzie zdecydowanie lepsza niż sugerowana przez Panasonica. Wszystko możliwe że jutro jak bedzie troche czasu to tam podjade mieszkam w Zabrzu to mam niecałe 10 km
 

cactus

New member
darektr napisał:

a jednocześnie zniknęły PV 7 i 70 ;)
więc teoretycznie jakby traktować strone Panasa jako wyrocznię, to tych jeszcze nie ma a tamtych juz nie ma...

pamięta ktos jakie były na tej stronce sugerowane ceny 7 i 70 ?

szkoda, ze nie ma dokładniejszych danych - interesuja mnie wszelkie róznice pomiędzy 8 a 80 - tradycyjne pytanie czy wieksza cena za pare bajerów czy naprawdę przydatnych funkcji

ten C.A.T.S. z opisu przypomina mi funkcję dostosowania kontrastu do oświetlenia pomieszczenia z Sharpa (np. WD1) - czy dobrze kombinuję ?
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
wygląda na to że PV8 mają kontrast 10000:1 i 3072 stopnie gradacji kolorów, a PV80 Kontrast: 15.000 : 1 i 4096 stopnie gradacji.
Wygląda jak by PV8 miał parametry PV70, prawdopobnie może mieć panel 10 generacji.
 

sosna

New member
Tak wogóle to z infolinią panasonica to jakaś porażka, dzisiaj koleś mi mówi że w połowie września wprowadzą, a po południu zmieniają ofertę na oficjalnej witrynie....

Te telewizory zaraz będą normalnie w sklepach, u mnie w lokalnym małym sklepie mogę mieć 42PV80 za 3900... po niedzieli.
 

MKL59

New member
Naiwne pytanie. Dlaczego Panasonic Polska wycenia pv80 na 4800 zł a Panasonic Niemcy px80 (lepiej wyposażone) na 4300 (1199 euro)? A najśmieszniejsze są ceny w ich sklepie on-line - jeszcze wyższe niż w tym (nie) dla idiotów.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Panas na oficjalnej zawsze ma dość drogo ;)
Mnie interesuje jak te nowe a zwłaszcza PV 80 wypada w porównaniu do PV 70 lub nawet do PY 70 wiem, ten ostatni to HD itp, ale gdyby nie patrzeć na ten jeden element, jak się mają inne parametry, wszelkie dodatki "usprawniacze" Polepszacze" czy jak komuś jest obojętny ten jeden "parametr" czyli to czy ma to Full HD (bo i tak nie ma kanałów do tego) a chce kupić jak najlepszy, to czy werto wybrać jednak PV 80 bo ma coś lepszego (tylko co) czy jednak kupić już "stary" PY 70? O cenie nie dyskutując, co sądzicie?
 

sosna

New member
Na sucho, PY70 ma kontrast 10000:1, PV80 15000:1.
Co za tym idzie wygląda, że PY ma matrycę G10 a PV80 G11.

W sumie jeśli się potwierdzą cytowane z niemieckiego testu wrażenia:
"Wnioski są takie: na pewno jest to jeden z najlepszych TV w tej cenie, praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Obraz jest lepszy niż na px70, czerń czarniejsza a biel bielsza. Kontrast pomiędzy jasnym a ciemnym "kłuje" po oczach i robi imponujące wrażenie w czasie oglądania...."

Ocenić każdy musi sam....
 
Do góry