Panasonic seria PV80 i PV8

cygan

Member
lepiej dopłacić do tx80

Nie jestem do końca przekonany, że DVB-T nie aż tak potrzebne...
Uważam,że to zakup na kilka lat minimum, a w Polsce do 2012 nie będzie analogowej już. Co więcej, w 2012 (zapewne 2010-11 już większość kraju) będzie pokryta nadajnikami cyfrowymi. Ci co mają kablówę to pal licho,ale zwolennicy swoich instalacji pewnie zmuszeni zostaną do kupna jakiegoś boxa...
Panas Polska w pośpiechu widać info na swojej stronie dał by lipy nie było, grafa "z kolana" jakaś... przy 42pv80/8 obok napisane,że to 37".. Nic nie wspomniano o czytniku SD..(a może tylko TX-y posiadają?!).
Też wydaje mi się,że PV8 przejął bebechy po PV70, a PV80 okrojoną wersją TX80(no DVB-T).
Ceny Panasa wcześniej były wyższe w serii 7 w stosunku do serii 8 o ok.200zł na model, więc docelowo za miech,dwa(analogicznie do tego co się działo z serią 7) normalką będą ceny ok.3200 za PV8 i 3500 za PV80.
Zależy dużo od pierwszych ocen klientów/speców-kiki do roboty :)
Oczywiście piszę o 42" bo przy 37" odpowiedni mniej 300-500zł.


No a w marcu 2009 zacznie się zabawa od początku... TX90 PV90 PV9... Może...

PS. Kolega w sobotę będzie w Berlinie i ma zerknąć cosik... ;)
 

ulysse

New member
A czy wiadomo już coś na temat TH-50PX80 ?
Przeczytałem mase opinii testów itd. I po analizie tego stwierdziłem, że plazma będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż LCD. Do tego FullHD nie będzie mi raczej potrzebne bo nie mam zamiaru ogladać TV z odległości 2 metrów.
I zastanawiam się nad TH-50PV700P ale skoro ma wyjść nowa seria to może lepiej poczekać? Tylko jak widzę tutaj przedewszystkim są info o 37 i 42.
I jak myślicie czy cena będzie zaprorowa ? Bo z tego co czytam to może się okazać nawet tańsza od serii 70 ? Mam na TV przeznaczone około 5200 zł brutto i mam cichą nadzieję, że się zmieszczę :)
 

cygan

Member
Drogą dedukcji, tak uważam, będzie taka cena rynkowa. Byłby za duży skok cenowy w stosunku do 37,42"TX/PV80 gdyby 50" miał kosztować więcej niż 5 kpln.

Polscy dystrybutorzy mają wersję TX80 droższą o 200 zł do PV80 - 3999/4199
Gra warta świeczki za DVB-T (i ew."coś tam jeszcze",co się może okaże po pierwszych porównawczych testach obu modeli)
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Odnośnie tunerów DVB, jeśli by faktycznie miały być w 2012 w całym kraju, to nie było by to zbyteczne wyposażenie...
Tylko co będzie za darmo w naziemnych nadajnikch cyfrowych ??? Pewnie mniej więcej tyle co teraz, czyli prawie nic... Chyba że planują "sprzedawanie" taką drogą telewizji, w innym przypadku i tak, żeby coś oglądać rozsądnego trzeba będzie kupić Cyfre, Polsat, N albo kablówkę...
 

robiw

New member
ulysse napisał:
A czy wiadomo już coś na temat TH-50PX80 ? I jak myślicie czy cena będzie zaprorowa ? Bo z tego co czytam to może się okazać nawet tańsza od serii 70 ? Mam na TV przeznaczone około 5200 zł brutto i mam cichą nadzieję, że się zmieszczę :)

Też na niego czekam ale nie zamierzam dłużej czekać niż do końca Kwietnia, później, w ruch pójdzie 50PV700, ewentualnie 42PV80...Jak będą to cena pewnie będzie koło 4500, tak myślę :)...pozdrawiam...robiw
 

cygan

Member
Żadna kablówka nie da po analogu takiej jakości jak DVB-T. Wprawdzie niewielka oferta jak piszesz...ale wystarczy :wink: Oglądalność w Polsce 4 najpopularniejszych kanałów w sumie przekracza 70%- TVP1-25%,TVP2-17%,TVN-17%,Polsat-14%. Podobno "dziadki" bez kablówek dają wynik TVP,ale fakt faktem :)
" Już w czterech państwach europejskich - Holandii, Finlandii, Szwajcarii i Szwecji - nadawana jest wyłącznie telewizja cyfrowa. Kolejne państwa przygotowujące się do wyłączenia telewizji analogowej to: Dania i Norwegia (2009), Austria, Czechy, Hiszpania i Niemcy (2010), Francja (2011) oraz Włochy i Wielka Brytania (2012). Ten nieuchronny proces cyfryzacji telewizji obejmuje cały świat. W Stanach Zjednoczonych przyjęta została data 17 lutego 2009 jako ostateczny termin dla całkowitego wyłączenia telewizji analogowej. "
To z "Gazety".

My podobno zobowiązaliśmy nadawać się cyfrowo do 2012,pierwszy cyfrowy multipleks ma być w 2009, a analogi mają być wyłączone do 2014.

Pożyjemy, zobaczymy... :roll:
 

ulysse

New member
Czy z tego co piszecie to opłaca się poczekać :) Jeśli ktoś będzie znał jakieś daty to proszę pisać :) Wogóle wiadomo kiedy jest planowanie wprowadzenie do sprzedaży ?
 

sosna

New member
Podejżewam że zewnętrzny tuner DVB nie będzie drogi w razie czego, trzeba bedzie dokupić i po sprawie.
A poza tym do 2014 to jescze duuuuuużo czasu :grin:
 

and2000

New member
Witam. Jeżeli idzie o tunery DVB-T - to nie ma prostej odpowiedzi.Większość DVB-T dekoduje transmisje MPEG-2, natomist w Polsce prawdopodobnie, jako nowoczesniejszy, zostanie przyjęty standart MPEG-4, którego wiele (poza nielicznymi Sony i Pionieerami) TV nie odbierze. Co prawda, niektóre telewizory posiadają gniazda na kartę dekodera MPEG-4 (w Bravii oznaczone jest jako serwisowe), nie wszyskie dekodery współpracują dobrze z kzażdym TV a i ich podaż w Polsce jest jak na razie b. mała
I tu pytanie jak to wygląda w nowych Panasach z DVB-T
Pozdrawiam

sosna: i to jest rozwiązanie, a jeszce jeden pilot już nie zrobi różnicy :D
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Odnośnie kablówek, do 2014 to raczej żadna nie będzie miała sygnału analogowego. Vectra w większych miastach już wprowadziła ofertę tv cyfrowej.
 

cygan

Member
Wg analityków rynkowych ceny TV HD mają w tym roku być niższe o ok.16%. Za rok przed prawdopodobną premierą następnej serii Panasa ceny PV80/PV8 - 3000/2400 zł. Ale tak, to wiecznie można czekać :)

Niestety-stety, dla mnie dwa super wydarzenia sportowe i telewizyjne. Euro2008,Pekin2008. Tv musi być :) Następny tv może na mistrzostwa w Polsce, super czarna jak smoła plazma 65" w 2012? ;)
 

MarcusGawin

New member
Jestem bardzo ciekawy Twojej opini,ja też się przymierzam chociaż dzisiaj oglądałem pare odbiorników i powiem że obok plazmy Panasonica PV70,stał LCD Sharp LC-42WD1E i zbaraniałem:hmm: .Obraz bez porównania ,no dobra to moja opinnia,ale czekam na Wasze opinnie.
 

sosna

New member
Nie wszystko złoto co się świeci...
Zależy na jaki sygnał był na tv, jeśli był HD, to zapewne na LCD może lepiej "świecić" (jaśniej, bardziej soczyste kolory itp.) i pozornie lepiej wyglądać, tylko w domu okazuje się to wadą a nie zaletą. Chodzi przecież żeby obraz był jak najbardziej naturalny, a nie jak najlepiej "świecił". Jeśli by był zwykły sygnał z kablówki czy np. cyfra (nie HD), wtedy widać wyższość PV70. A trochę lat upłynie zanim wszytkie programy będą w HD, a wtedy i tak plazmy będą doskonale sobie radziły...
Poza tym, w sklepie nie widać na szybko jakości czerni w plazmie, braku smużenia i tak by można trochę wymieniać...
Polecam lekturę:
http://plazma-lcd-fakty.pl/
 

wader11

New member
Hmm jak ogladam co jakisz czas plazmy

naet dzisiaj w RTV EURO PV70 i obok SOny i Samsung i Sharp. Na wprost - hmm moze Sony i Sharp , bardziej z boku tylko Panasonic :) i plazma :). Dla mnie obraz na plazmie jest jednak lepszy niz na LCD. A czaje sie na zakup juz dluzszy czas.Ogladam w MM i innych sklepach gdzie moge sobie zmieniac zrodla sygnalu. Jak na razie na kazdym SD lepiej na plazmach, na HD nie widze roznicy miedzy plazma a LCD. Jednak jak spojrze nie na wprost to juz LCD lezy :) beznadziejne fioletowo-czerwonawe czernie . Jak na razie to dla mnie jednak plazma. Czekam wlasnie na nowe plazmy od Panasa i wtedy dokonam wyboru - albo PY70 albo nowa PZ85 :) czyli FullHD :) . I jeszcze jedno jak dla mnie to jednak nie podobaja sie mroczki na LCD - powstaja chyba w trakcie obrobki cyfrowej obrazu :) a na plazmach ladnie i czytelnie :) noo i nie ma zadnego smuzenia. Jak wiadomo obie technologie maja wady - ale dla mnie plazma. Tylko Philips LCD dla mnie z 9**** dawal rade :)
 

sosna

New member
wader11 a jaką odległość do telewizora masz w domu ?
Na stronie www.av.com.pl jest w sekcji do pobrania artykuł:
Subiektywna ocena obrazu cz.3 Rozdzielczość ekranu Audio-Video 6/2007
Sprawa wygląda tak że przy odległości do telewizora około 3 m, zaleca się tv Full HD o przekątnej 65-70 cali aby oko ludzkie zobaczyło szczegóły wyświetlanego obrazu bez strat. Hd Ready przy 3m może być ewentualnie 42''-50''.

Następna kwestia to fakt że nadawane w europie programy HD są niby w rozdzielczości 1080, ale z przeplotem, czyli i tak nie mają rozdzielczości Full HD. W USA telewizja nadaje 720 bez przeplotu. Faktyczną jakość Full Hd daje tak naprawdę np.: Play Station w grach, bo zostały stworzone w tej rozdzielczości. Blue Ray owszem zapewnia Full Hd, ale podczas procesu obróbki filmu i przeniesienia go do postaci cyfrowej i tak giną szczególy, które były by widoczne w Full Hd....
W tym artykule piszą ogólnie że Full Hd to w dużej mieże maketingowy bełkot... a już tv 37'' Full Hd to total porażka. Generalnie komentują to w ten sposób że Full HD ma sens w telewizorach 50'' , a tak naprawdę większych.
 
Do góry