Panasonic seria PV80 i PV8

sowa4

New member
mc55 napisał:
Kolego VAT w niemczech wynosi juz od jakiegoś czasu 19% , po za tym jeśli kupisz go tam netto Vat będziesz musiał zapłacić u nas 22%, wiec jaki to miało by sens.

A tax free owszem jesli kupisz sprzet na osobę spoza unii (np białoeusin, rosjanin, szwajcar), wtedy kupisz go netto a tax free pobiera jakąś prowizję od tego Vatu. Gawarancja wówczas obowiązuje, tylko że w razie awarii sprzet trzeba targać do kraju zakupu.

WEDŁUG MNIE OBA WARIANTY NIE WARTE SĄ ZACHODU w wypadku sprzętu rtv kupowanego detalicznie.

tak, zgadza sie
jednak jesli bierzesz sprzet na firme w Twoim interesie jest placic wyzszy vat, prawda?;)
jesli zalezy Ci tylko na cenia, a nadal bierzesz na firme, placisz nizszy vat, zgadza sie?
jesli zakup firmowy Cie nie interesuje-poprostu placisz brutto!

jak wyglada sprawa z tax free - "nie wiem, nie znam sie , zarobiony jestem":grin:

gwarancja, przy nabyciu wewnatrzwspolnotowym (a o takim mowie) jak najbardzie obowiazuje, co wynika (mniej ) z przepisow prawa oraz (wiecej) z informacji panasonic polska

a czy warte zachodu jest to czy tamto?
coz... chyba sam kazdy sobie na to pytanie odpowie!!
 

Filipek2821

New member
sowa4 napisał:
witam
wlasnie dostalem info ze moge zakupic TH-42 PX80E za okolo 3200-3300pln netto (czyli ok.3904-4026 brutto), oczekiwanie do tygodnia, gwarancja door-to-door (uznawana w Polsce oczywiscie),
mozliwe ze z dostawa do domu (ja jestem w wawie i z tym nie ma problemu)
jesli ktos zainteresowany - sluze...
musze przemyslec,moze sie skusze;)


A jaka byłaby cena za TH-37PX80???? Proszę ewentualnie o info firmy na PW. Mozenie blisko Wawy, ale mam kogoś w Wawie :eek:k:
 

MarcusGawin

New member
Może jakiś namiar na firme kolegi Sowa4,chyba że to jakaś tajemnica:grin: bo cena naprawdę dobra-tych pare stów nie wartuje zachodu przy sprowadzeniu z Czech albo Germanii.
 

sowa4

New member
zlozylem zamowienie,
teraz pozostaje nam tylko czekac
jesli nie bedzie problemow formalno-transportowych-mysle ze w okolicach tygodnia (okolo 11 marca?) zobaczymy u siebie nowe plazmy
 
Ostatnia edycja:

pink25

New member
W USA to pożyją...
Tam po 1100 ale w $ za 42 cale za 80...
http://www.pcvideoonline.com/productdetail.asp?level=45&catid=50&productid=8215&crtag=cr

Nz czeskiej stronie na dzień dzisiejszy dalej widać za 42 cale Cena: 31 995,00 Kč . Fajnie. Jeszcze troche a pojade tam po niego z Wawy :).


łeeee, STOP !, zaraz ..... wcale nie tak fajnie, przeliczyłem ile te czeskie na nasze ! !

Friday, February 29, 2008
31,995 Czech Koruna = 4,496.34 Polish Zloty

Drogo jednak ! łeeee 4,5 tys...! :( , nie ma co sie podniecac tą czeską ceną !. Chyba, że gdzies maja taniej.
 

radzix

Member
To jest cena na stronie Panasonica więc nie ma się co denerwować. W sklepach pewnie kilka stówek tańsza będzie więc poczekajmy.
 

pink25

New member
sowa4 napisał:
zlozylem zamowienie, notabene, wraz z kolego z tego forum
teraz pozostaje nam tylko czekac
jesli nie bedzie prolemow formalno-transportowych-mysle ze w okolicach tygodnia (okolo 11 marca?) zobaczymy u siebie nowe plazmy

no to czekam chyba i ja na test tego TV jak wypadnie w testach u Ciebie jak przyjedzie :)

Ta PX(pv)80 to mi namieszała. Info o nim zabaczyłem dopiero dziaiaj a wybieram plazme juz od około 2 miechów :). Na poczatku były panasoniki z serii pV7..., potem porównałem i LG 42 PT81 i PC51 wydały mi sie lepsze w jakości obrazu i juz byłem zdecydowany na jeden z tamtych, a dzis znowu ta 80 ! :))).
Żeby juz jakies pożadne rodowite testy były tej 80 aby wiedziec, że naprawde jest warto na "to" cos czekac... , że to nie kolejne bzdury marketingowe...

Czy ktos mógłby podac jakiegos linka gdzie sa opisane złacza tego TV...
w specyfikacji czesto pada info o:
1) Slocie PCMCIA
Co by tu mozna podłączyć ?.
2) złącze ethernetowe. Zakładam RJ45. Jakie funkcje miałoby spełniać ?
3) Ile ma złącz hdmi 42PX80 bo raz widze 2 a raz 3.
 
Ostatnia edycja:

dziwir

New member
cactus napisał:
I znów są na czeskiej stonie Panasa:

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4289

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4288

I ceny niższe niż 70-tki. O co tu chodzi ?
Kolejna generacja (panel G11), lepszy kontrast (15 tys vs. 10 tys), lepsze wyposażenie (maja np 3 x HDMI, 1 X słuchawki), minimalnie słabszy teletekst (ale kto z tego dziś korzysta? po HDMI i tak nie chodzi), dłuższą zywotnośc (100 tys vs. 60 tys godzin) i niższy pobór prądu (w 42: 255 zamiast 270 W).

Więc dlaczego sa tańsze ?

Juz byłem nastwiony na 42PV70 ale po tym co widzę, rozsądek nakazuje chwile zaczekac i zobaczyć co to za cuda z tych 80-tek...

Planowana cena jest niższa od Twojego PV ponieważ 42PX80E ma niższą roizdzielczość. Tylko 1024 x 768. Tak wynika ze specyfikacji na czeskiej stronie Panasa. Jeśli nie jest to pomyłka (czeski błąd) redaktora:).

Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Dokladnie taka sama. Widocznie jednak trend cenowy idzie w dol. Trudno byloby to inaczej wytlumaczyc, pomimo lepszego wyposazenia na pierwszy rzut oka... :)
 

cygan

Member
Filipek2821 napisał:
Czy w digitalo nie pomyliło im sie coś:

42PX80E za 4399,00: http://digitalo.pl/product_info.php?products_id=2509
37PX80E za 4499,00: http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2510

Dostępność od dnia 27 marzec 2008r.

Czy ceny nie powinny być na odwrót???



Już są inne ceny: 42px80-4799zł, 37px80-4299zł. Termin też nowy-już 17marca.






Nie ma co się podniecać. Jak to na początku,duże narzuty biorą bo zainteresowanie spore-jak to nowość. Ceny jak oficjalny Panas Czechy,a zauważ, że rynkowa będzie po kilku miesiącach ok.25-35% mniejsza, jak to widać było po modelach pv7,pv70. Technologia coraz bardziej opanowana,ceny matryc spadają, elektronika tania jak barszcz- główną ceną składową jest cena matrycy. Więc nie zdziwię się, jak px80/px8 (-a tak był taki na czeskiej stronie jakiś czas!) będzie sporo tańszy od pv70/7. Możliwe,że będzie u nas jako pv80/8 -więc okroją może z tunera cyfrowego DVB-T? Więc tańszy jeszcze o jakieś 200,300zł? Wszystkie PX posiadają DVB-T.​
Ja osobiście czekam do maja, jak cena w jakiejś promocji MM (lub inne źródła) będzie ok.3300/3800zł za 42px(pv)80/8 to kupuję. Jak nie, to też kupuję :) ale... 2900/3600zł-pv7/70. Zakup konieczny. Muszę zdążyć dotrzeć panel przed Euro2008 i Pekin2008 :grin: -z WAF nie ma już problemów :eek:k:

 

kavoo

New member
Pojawily sie ceny nowych modeli 1080p na rynek USA.

Seria PZ80U:
50" - $2,499.95
46" - $1,999.95
42" - $1,599.95

Seria PZ85U:
50" - $2,699.95
46" - $2,199.95
42" - $1,799.95

Nadal brak jakichkolwiek informacji nt. linii z certyfikatem THX.

Wiecej --> http://www2.panasonic.com/consumer-...asma-TVs.list.75003_11002_7000000000000005702

Niestety na razei jest preorder a dostawy maja sie zaczac dopiero na poczatku kwietnia, wiec moze byc kiepsko wyrobieniem sie z zakupem u nas przed EURO2008 :???:
 
Ostatnia edycja:

Filipek2821

New member
cygan napisał:
Już są inne ceny: 42px80-4799zł, 37px80-4299zł. Termin też nowy-już 17marca.





Nie ma co się podniecać. Jak to na początku,duże narzuty biorą bo zainteresowanie spore-jak to nowość. Ceny jak oficjalny Panas Czechy,a zauważ, że rynkowa będzie po kilku miesiącach ok.25-35% mniejsza, jak to widać było po modelach pv7,pv70. Technologia coraz bardziej opanowana,ceny matryc spadają, elektronika tania jak barszcz- główną ceną składową jest cena matrycy. Więc nie zdziwię się, jak px80/px8 (-a tak był taki na czeskiej stronie jakiś czas!) będzie sporo tańszy od pv70/7. Możliwe,że będzie u nas jako pv80/8 -więc okroją może z tunera cyfrowego DVB-T? Więc tańszy jeszcze o jakieś 200,300zł? Wszystkie PX posiadają DVB-T.​

Ja jeżeli chodzi o zakup Tv to dałem namiary Tacie, który jest w Niemczech, ma mi sie rozejrzeć. Na stronach Niemieckich widziałem za 950 Euro, więc to jest bardzo dobra cena. Narazie czekam na wieści od Niego i wtedy zobaczymy
 
Do góry