Panasonic seria PV80 i PV8

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
PX80 taki powiedzmy zachodni brat PV80 :)
9 rok już pali...

21300 godzin
7170 strzałów

Mam wrażenie, że obraz z roku na rok coraz lepszy. Pewnie jest to złudzenie bo zalewa mnie wszędzie "chłam LCD" ;) Kiedyś było wiele plazm stosunkowo, były bardzo dobre bańki typu Trinitron, mało sygnału HD, więc nie było takiej przewagi jak teraz, jak dla mnie.

OLED LG 910 55" już za 6000zł do wygrzebania w necie. Pytanie, czy wytrzyma 10 lat bez żadnego "ale" jak moja plazma? :) mimo zalet OLEDa musiałbym postawić dwa obok siebie, bo mam wrażenie, że naturalność plazmy na wyższym poziomie. To bardzo subiektywne, bo plazme mam u siebie a OLED w mocno oświetlonych sklepach.

Bylem wielkim fanem plazmy do czasu, kiedy przyszedl moment i postawilem obok siebie PV80 i nowego Philipsa PUS7600 LCD, w tej chwili to juz przepasc na korzysc LCD niestety (w tym konkretnym przypadku), plazma broni sie juz tylko kątami, nawet czerń jest gorsza. Panasonic zyje w drugim pokoju, ale spogladam na niego juz bez sentymentu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic żyje w drugiej lidze jak się przesiadł na LCD.
Nowe modele dobrych firm już dwa lata wygrywają z plazmami.
Ale wszystko zależy od klasy cenowej.
 

MichalTJE

New member
w jaki sposób sprawdzacie ilosć włączeń oraz ilość przepracowanych godzin...
za kilka miesiecy pyknie u mnie 9 lat...
sentyment zawsze pozostanie... zero jakichkolwiek problemów obraz na dynamicznym podkręcony i nic sie nie dzieje... ostatnio miałem w hotelu 46 cali LCD Panasonic i uważam ze plasma wcale nie musi się niczego wstydzić...
pzdr. MB
 

Myszkin

New member
PX80 taki powiedzmy zachodni brat PV80 :)
9 rok już pali...

21300 godzin
7170 strzałów

Mam wrażenie, że obraz z roku na rok coraz lepszy.

Wczoraj kupiłem przyjaciółce w prezencie zadbanego Panasa th-37pv80pa, bo jej stary 32 LCDek cyka na standby`ju i nie chce zaskoczyć. Przebieg niecałe 17 tys. h Zabrałem ze sobą pliki testowe. Obraz żyleta, jak nowy. Podświetlenie równomierne na całej matrycy, kolory żywe, najmniejszych śladów powidoków. Poza tym zadbany jak dopiero co wyjęty z kartonu. Po podłączeniu kablówy w porównaniu z jej poprzednim LCDekiem to niebo,a ziemia. Nie ma w ogóle porównania co do jakości obrazu. Mam nadzieje, że pożyje jej jeszcze z 10 tys h.
 

cygan

Member
Bylem wielkim fanem plazmy do czasu, kiedy przyszedl moment i postawilem obok siebie PV80 i nowego Philipsa PUS7600 LCD, w tej chwili to juz przepasc na korzysc LCD niestety (w tym konkretnym przypadku), plazma broni sie juz tylko kątami, nawet czerń jest gorsza. Panasonic zyje w drugim pokoju, ale spogladam na niego juz bez sentymentu.

Może i tak, musiałbym zobaczyć ten model. Porównanie też ciężkie, bo 4k, ambi, full polepszaczy, ramka - robi swoje. Podświetlenie w nocy doprowadzałoby mnie do szału, chyba, że w topowych lcd to wyeliminowali.
Czerń fakt, ale trzeba zauważyć, że porównywałeś model plazmy, od której są plazmy o kilka klas wyżej, serie S, G, V, VT..co następna to klasa wyżej!
Naturalność kolorów jest niesamowita w plazmach. Najprostszy test, to lustrzanką zrobić parę fot i wrzucić na tv. Ja u siebie mam rzeczywistość a u kumpli na LCD - zabawy suwakami w bardzo rozbudowanych menu nie dają tego efektu.
Nie wiem, może za dużo wymagam od tv...;)

Ps.
Gdyby nie zawirowania finansowe, marketing, pożeranie energii, to aż strach pomyśleć o jakości Plazma A.D.2017
 

Tukan77

New member
Telewizor PANASONIC 42" PV80,
Data zakupu: 21.03.2008,
Czas pracy: 22272 h,
Liczba uruchomień: 11900.
Usterki: Jakiś czas temu padł tuner TV, ale komu dziś potrzebny analog
Obraz żyleta. Póki się nie zepsuje nie widzę sensu zmieniać.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez czekam kiedy padnie, gra bardzo ładnie. Myślę,ze my to tylko OLED jesteśmy w stanie zaakceptować ? :niewiem: pozdr
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
To trzymam za was kciuki :) bo widzę, że się bronicie jak obrońcy w twierdzy w Masadzie.

Jakby nie było były posiadacz plazmowego panasa ;)
 

darqman

Member
Ja mam S10 i nie widzę nic konkretnego w rozsądnej cenie, oby grał jak najdłużej aż oled zejdzie do ok 5k za 55 cali :)
 

remal

New member
Też się obawiałem przesiadki na LEDa, ale po ponad pół roku użytkowania mogę powiedzieć, że nie żałuję przesiadki. Lepszy kontrast, wrażenie dużo płynniejszego obrazu, dobre kolory. Polecam tylko kupić fullhd zamiast 4k, 200+ hz i strefowe podświetlenie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

tiamaria

New member
Mój 42PV80 ma na liczniku kupiony w 2008 w salonie Panasonica:
Czas: 7512:15 - po czasie widać że nie chodziło tvn24 non stop ;)
Uruchomień: 6401
Zero problemów ale będę sprzedawał bo chce większy najlepiej coś 55' raczej też jakiś Panasonic bo sprzęt nie do zdarcia.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
10 lat i...
czas pracy: 24713:45
liczba uruchomień: 21611
I, odpukać, póki co bez zastrzeżeń :D
 
Do góry