Panasonic seria PV80 i PV8

marekjw2523

New member
Panowie po tylu latach naszła mnie myśl by pobawić się ustawieniami serwisowymi, jak tam się poruszać i czy ma ktoś już jakieś ustawienia by więcej wycisnąć z tego wspaniałego tv :)
 

Eskulap

New member
Kupiony: 10.2008
Czas: 3486
Włączenia: 1754


Tylko, że ja praktycznie w ponad 95% korzystam z plazmy do oglądania filmów DVD/BD. Ostatnio podłączyłem nawet DTV (DVB-T) i "leciał" mi ten sam program (Voice of Poland) na PV80 i LCD FullHD, na którym zwykle oglądam TV. I znów byłem w szoku jaka jest różnica w jakości obrazu - na LCD Kamel był w standardowej czarnej marynarce, a na PV80 było widać, że ta marynarka jest welurowa i delikatnie połyskuje w świetle reflektorów.
Jednak człowiek przyzwyczaja się do dziadowskiego obrazu na LCD i dopiero jak zobaczy, że prawdziwy obraz jest zupełnie inny, to zastanawia się jak ludziom opychają dziadostwo. Szkoda tylko, że innego TV już nie da się kupić - za realne pieniądze.



Wątek o menu serwisowym PV80: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/38083-th-xxpv8-80-funkcje-w-menu-serwisowym.html
 

db86

New member
Niestety to uszkodzenie elektroniczne.Pomóc może tylko serwis.
Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomoże ale można spróbować.Pasek po prawej stronie w jakim jest kolorze?
Czarny pasek widać ale ten obok jaki ma dokładnie kolor?
Jutro będę u rodziców to spróbuje z ustawieniami. Dzwoniłem wstępnie do serwisu to nie matryca mówił gość że jakiś układ.Kolor to jakiś taki różowy,to są takie pionowe linie w tym kolorze od czasu do czasu zmieniają kolor na niebieski. O TV się nie martwię mam już nowy choć w technologii LED :-( a ten u rodziców i zastanawiam się czy opłaca się naprawiać. TV kupiony w 2008 roku w sierpniu bodajże i ciekawostka, rodzice też taki model kupili miesiąc po mnie i im hula do tej pory bez problemów:D
 

pavulonxxx

New member
Krótki meldunek:
Telewizor PANASONIC 42" PV80,
Data zakupu: 14.03.2008,
Czas pracy:15024 h,
Liczba uruchomień: 10147.
Usterki: BRAK.
Podsumowanie: nie chce innego.
 

marekjw2523

New member
świetny wynik :) ja tylko żałuję że mój tv to nie fullhd, bo jednak dużo gram na PS4 i mam dziwne przeczucie że coś przez to tracę ;( choć już nieraz walczyłem ze sobą by kupić LCD ale szkoda mi mojej niezawodnej plazmy.
 

digitalus

Banned
Nie planuje zmiany telewizora plazmowego na lcd 4k .Nad kupnem telewizora oled mozna sie zastanowic ale przyszlosc tej technologii moze byc krotka .Na poczatku cena telewizora oled wynosila 29999 zl, obecnie 9999 zl ale nie jest to jeszcze telewizor dla masowego klienta.Samsung juz zrezygnowal z produkcji telewizorow oled. Na placu boju pozostal tylko telewizor oled LG .Telewizory lcd wyparly crt i plazme a wkrotce przyjdzie czas na oled.
Krolowac beda tylko lcd bo liczy sie ilosc sprzedanych telewizorow.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Samsung nie zrezygnował z OLED'a tylko stwierdził ze jest na ta technologie jeszcze za wcześniej co należy czytać "nie potrafimy w tej chwili wykonać panelu OLED który mógłby konkurować z LG". Przypomnę tylko ze Phlilips już z LG się dogadał i w 2015 roku sam zacznie sprzedawać OLEDy. Plotki głoszą ze Panasonic i Sony tez prowadza rozmowy z LG. W tej chwili technologie OLED od ekspansji powstrzymuje tylko cena, ale jeśli w 2015 roku LG zejdzie z poniżej 8tys. za 55 cali to ludzie zaczną "zauważać" ta technologie i to ze jest ona prawie pod każdym względem lepsza od LCD. Jeśli ceny się zrównają z LCD a wszystko na to wskazuje to będzie prawdziwy początek królowania tej technologii i zmierzch technologii LCD.
 

garym

New member
Czy ktoś planuje zmianę plazmy Panasonica na nowy TV, np. 4k albo na 60", czy czekacie na OLEDy?

zmieniłem, a właściwie dokupiłem kolejną plazmę Panasonica TX-P50ST60E.
Myślę że na parę lat mi wystarczy, aż kierunek rozwoju odbiorników TV się ukształtuje w jaikmś konkretnym kierunku
 

MichalTJE

New member
mam pytanie plasma Panasonic 42'' seria PV80 od 2007 roku bez żadnych lagów idealny odbiór jaka cenę sprzedaży mogę zaproponować w necie?
ciężko ja znaleźć a ja chce sobie odświeżyć temat oczywiście także z Panasem :)
Dzieki z góry za info...
 
Ostatnia edycja:

garym

New member
mam pytanie plasma Panasonic 42'' seria PV80 od 2007 roku bez żadnych lagów idealny odbiór jaka cenę sprzedaży mogę zaproponować w necie?
ciężko ja znaleźć a ja chce sobie odświeżyć temat oczywiście także z Panasem :)
Dzieki z góry za info...

myślę że jak ktoś by dał 500 zł za nią, to miałbyś dużo szczęścia. to telewizor zupełnie innej generacji, nawet DVB-T nie ma.
 
Do góry