Panasonic seria PV80 i PV8

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Witam. Też posiadam plazmę 42PV80 ale "wyskoczyła" usterka może ma ktoś jakiś pomysł :(

Po czasie ale jeśli ktoś miał, ma lub będzie miał podobny problem z tymi modelami Panasa to trzeba potraktować go z góry czymś twardym, np. kijem bejsbolowym :)
Na YouTube był film jak gościu nawalał w górną ramę obudowy w miejscu występowania pasa i ten pas znikał. Naprawa prymitywna i pewnie nie na długo ale na pewien czas wystarczała :-x
 

pantomima

Banned
Zadnej awarii ?
Jak z kolorami - wypalily sie z deczka ?
Obraz duzo odbiega partametrami od tego z poczatku uzytkowania ?
Pzdr
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Żadnej awarii, żadnych powidoków nie widzę... kolory ok, ale ja mam ustawione coś ala tryb kinowy plus troche swoich modyfikacji dla mnie git.
Jak by miał obraz odbiegać? Zależy jaki sygnał jak dobra jakość to jest super jak z zakłuceniami to różnie...;) Czyli czy daję po analogu SD z anteny, bo tak też mam podpiete, czy idzie z tunera cyfrowego HD no i jeszcze jaki kanał... ogólnie zmian nie planuję... no choć wieksy by nie zaszkodził... ;)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie podobnie :(

8 lat , 24 tys godzin najechane,
kiedy to się qufa zepsuje ???!!! Miał się po gwarancji zepsuć ;)
A euro 2016 tuz tuz :) trzeba się przesiadać na 65"
pozdr.
 

pantomima

Banned
Żadnej awarii, żadnych powidoków nie widzę... kolory ok, ale ja mam ustawione coś ala tryb kinowy plus troche swoich modyfikacji dla mnie git.
Jak by miał obraz odbiegać? Zależy jaki sygnał jak dobra jakość to jest super jak z zakłuceniami to różnie...;) Czyli czy daję po analogu SD z anteny, bo tak też mam podpiete, czy idzie z tunera cyfrowego HD no i jeszcze jaki kanał... ogólnie zmian nie planuję... no choć wieksy by nie zaszkodził... ;)

Nie wiem jak wygladala notka w przypadku Twojego modelu ale odnosnie mojego mialem zapewnienia ,gwarancje na 100 tys godzin bezawaryjnej pracy .
Juz mniejsza z zywotnoscia fizyczna poszczegolnych podzespolow bo zawsze moze cos sie spalic niespodziewanie , ale glownie chodzi o zachowanie optymalnych parametrow obrazu.
Wraz z uplywem czasu uzytkowania spada kontrast, biele ciemnieja, czernie szarzeja, kolory traca nasycenie...
Masz przepracowane ponad 20 tys godzin(to juz troche w przypadku tego modelu) , dlatego pytam jak to jest u Ciebie z tym obrazem ?
Nadal zachwyca jak to bylo na poczatku czy zauwazyles jakies pogorszenie w ogolnym odbiorze ? ;)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Też miałem tą gwarancję na 100 tyś
Ogólnie zachwyca. Czy coś się zmieniło w jasnosćiach itp trudo dokładnie określić, trzeb by miec może fotkę takiegosamego obrazu na takich samych ustawieniach z początku i teraz... ja nie zauważam pogorszenia obrazu.
 

pantomima

Banned
No i o to mi chodzilo ;)
Czyli po uplywie 20 tys godzin nic zlego z obrazem sie nie dzieje , nie nastepuja jakies diamateralne niekorzystne zmiany .
Tak trzymac :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No nie, fakt, ze ja bardzo mało używałem trybu dynamicznego, mozę gdyby na maxa na nim chodził z podkreconym wszystkim jak żarówa, to moze by coś sie i osłabiło.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Co prawda 42 PV-7 ,ale godzin-30310, włączeń-15789
To jeszcze HD-Ready i też nie ma zamiaru "zejść" :) a ja marzę o 70 calach...
 

Patrikk

New member
Witam,

odkopuję lekko temat, ale czy ktoś by mi mógł doradzić jaki obecnie uchwyt pasuje do telewizora TH-37PV8P? Będę wdzięczny za pomoc.
 

cygan

Member
PX80 taki powiedzmy zachodni brat PV80 :)
9 rok już pali...

21300 godzin
7170 strzałów

Mam wrażenie, że obraz z roku na rok coraz lepszy. Pewnie jest to złudzenie bo zalewa mnie wszędzie "chłam LCD" ;) Kiedyś było wiele plazm stosunkowo, były bardzo dobre bańki typu Trinitron, mało sygnału HD, więc nie było takiej przewagi jak teraz, jak dla mnie.

OLED LG 910 55" już za 6000zł do wygrzebania w necie. Pytanie, czy wytrzyma 10 lat bez żadnego "ale" jak moja plazma? :) mimo zalet OLEDa musiałbym postawić dwa obok siebie, bo mam wrażenie, że naturalność plazmy na wyższym poziomie. To bardzo subiektywne, bo plazme mam u siebie a OLED w mocno oświetlonych sklepach.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
42pv80

42PV80 - Mój chodzi już 9 lat, od roku używany rzadziej ze względu, że przeżywa długą młodość w sypialni. Obraz dalej cieszy oko...
 
Do góry