Panasonic seria LX600

ortax360

New member
Jakosc obrazu HD 720P w lx500 taka sama jak w lx600 z tym ,ze na lx500 jest troszkę lepsza czern i widac mniej podswietlenie matrycy .
plusy lx600 to matryca bez katów i 2 hdmi.
Pozdarwiam
PS lx500 lepiej działa przez vga.
 

ortax360

New member
1.5 ok ale 2 m bedzie lepsze .

Czy jest cos lepszego od lx600
- bardzo dobry jest sony v2500 , Hitach ld9700 , Toshiba 68 i Rewelacyjny absol. TOP-Model Philips
37 1080p 37PF9731.

Pozdrawiam
 

apple

New member
ortax360 napisał:
1.5 ok ale 2 m bedzie lepsze .

Czy jest cos lepszego od lx600
- bardzo dobry jest sony v2500 , Hitach ld9700 , Toshiba 68 i Rewelacyjny absol. TOP-Model Philips
37 1080p 37PF9731.
A BMW jest lepsze od Seata. Porównujmy LCD tej samej klasy...
Ten Philipek rzeczywiście jest fajny ale pogadamy gdy spadnie do 5999.
Jeśli go kupię teraz, to będę pluł sobie w brodę, bo będzie taniał 1000 zł na miesiąc.... Kupię za pół roku :) Moge tyle wytrzymać :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
gregos napisał:
czy ktoś się orientuje gdzie można go kupić od ręki? w tej chwili nie mogę go trafić
Jak na razie jest na allegro ale z tego co wiem to jest tez u kikiego. Niedługo trafi oficjalnie do sprzedaży w e-panasonic.
 

PatrykD

New member
LX600 w sklepach internetowych?

Czy w chwili obecnej, jakikolwiek sklep internetowy, posiada na stanie 32LX600? Może ktoś z Was nabył go w ten sposób w ostatnich dniach?
 

PatrykD

New member
Tak, tak, tylko że....

Owszem - odwiedzam te porównywarki cen od paru dni dość intensywnie - ale tak naprawdę to nikt z oferentów nie posiada tego modelu. Może jednak komuś udało się sprowadzić Panasa do domu? Jeśli tak - napiszcie przez który e-sklep (lepiej jednak na private).
A tak w ogóle to wszystkim forumowiczom, szczególnie z tego tematu, Wesołych Świąt i Krystalicznego Odbioru.
 

PatrykD

New member
Tak, tak, tylko że....

Owszem - odwiedzam te porównywarki cen od paru dni dość intensywnie - ale tak naprawdę to nikt z oferentów nie posiada tego modelu. Może jednak komuś udało się sprowadzić Panasa do domu? Jeśli tak - napiszcie przez który e-sklep (lepiej jednak na private).
A tak w ogóle to wszystkim forumowiczom, szczególnie z tego tematu, Wesołych Świąt i Krystalicznego Odbioru.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
1.5 ok ale 2 m bedzie lepsze .

Czy jest cos lepszego od lx600
- bardzo dobry jest sony v2500 , Hitach ld9700 , Toshiba 68 i Rewelacyjny absol. TOP-Model Philips
37 1080p 37PF9731.

Pozdrawiam
A skad wiesz jak gra ta toshiba ? Jak na razie widziałem ja tylko na Digitalo.pl Widziałes moze jakies testy albo miałes mozliwosc zobaczenia jak ona gra?
 

maszek

New member
Bez reklam
Panasonic TX-26-LX600

Panasonic wprowadzi na rynek polski, telewizora LCD Panasonic Viera, model TX-26LX600, który dzięki technologii IPS, dostarcza doskonałego obrazu, nawet wówczas gdy oglądamy telewizor pod dużym kątem.

Panasonic TX-26-LX600 jest zaprzeczeniem dotychczasowych opinii, że obraz wyświetlany na ciekłokrystalicznych ekranach traci na jakości, kiedy ogląda się go z boku. Gwarantuje on znakomitą widoczność, gdyż zachowuje jasne i czyste obrazy o wysokim kontraście oraz żywych kolorach przy kącie patrzenia do 178 stopni, w pionie i poziomie. Szeroki kąt patrzenia praktycznie eliminuje zjawisko zanikania obrazu, a wszyscy widzowie mogą w pełni uczestniczyć w seansie. Dzięki technologii IPS (In-Plane-Switching), model TX-26-LX600 sprawdzi się idealnie, gdy zechcemy oglądać ulubione programy w grupie przyjaciół czy też z rodziną.

Ponadto, opracowany przez Panasonic system V-Real zapewnia doskonałą jakość obrazu, niezależnie od źródła sygnału. System 3D (Advanced 3D Color Management) zwiększa wyrazistość obrazu i zapewnia reprodukcję w pełni naturalnych kolorów, a oddzielny, wspierający go system redukuje szumy obrazu ruchomego. Zastosowanie tych technologii sprawia, że obrazy wyświetlane na nowym telewizorze Panasonic Viera charakteryzują realistyczne barwy, wiernie oddany ruch, większa liczba detali oraz zdecydowanie lepszy kontrast.

Model w TX-26LX600 posiada 2 złącza HDMI, umożliwiające połączenie komponentów cyfrowego systemu kina domowego za pomocą tylko jednego kabla. Zapewniają one doskonałej jakości dźwięk i obraz, pozwalając jednocześnie na utrzymanie estetyki wnętrz. Ponadto, dzięki funkcji HDAVI, która umożliwia sprawną komunikację między urządzeniami Panasonic, można włączyć cały system kina domowego za pomocą tylko jednego przycisku na pilocie i bezzwłocznie rozpocząć odtwarzanie. Użytkownik może zatem obsługiwać jednocześnie telewizor i np. nagrywarkę DVD DIGA bądź odtwarzacz DVD lub Blu-ray.

Wbudowane gniazdo kart SD Panasonic pozwala na łatwą prezentację zdjęć i sekwencji video, bez konieczności podłączania do telewizora aparatu czy kamery. Zaawansowany system głośników Smart Sound wydobędzie, przetworzy i dostarczy czysty dźwięk.
Panasonic TX-26LX600 dostępny będzie w Polsce od grudnia w rekomendowanej cenie brutto 5199 zł. W tej serii telewizorów LCD dostępny jest już model 32-calowy: TX-32LX600, wyposażony w panel IPS Alpha (rekomendowana cena brutto TX-32LX600 wynosi 5999 zł).


TX-32LX600P.jpg

http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1906
 

gregos

New member
PatrykD napisał:
Owszem - odwiedzam te porównywarki cen od paru dni dość intensywnie - ale tak naprawdę to nikt z oferentów nie posiada tego modelu. Może jednak komuś udało się sprowadzić Panasa do domu? Jeśli tak - napiszcie przez który e-sklep (lepiej jednak na private).
A tak w ogóle to wszystkim forumowiczom, szczególnie z tego tematu, Wesołych Świąt i Krystalicznego Odbioru.

Marne szanse kolego obdzwoniłem 19 e-sklepów wszędzie proponowali mi po nowym roku i to wiekszość pod zamówienie trafiłem ostatnią sztukę pod warszawą gość miał 3 coś zacząłem mówić o ratach ale gość dał mi do zrozumienia:fool: więc zapłaciłem szybciutko wrażenia nie wiem mam remont podłączyłem do c+ mediasata bryka fajnie no ale cóż zaczynam POLOWANIE na dekoder Philipsa HD też wirtualny sprzęt jak TV więc powodzenia ale marne szanse....
 

gregos

New member
PatrykD napisał:
Owszem - odwiedzam te porównywarki cen od paru dni dość intensywnie - ale tak naprawdę to nikt z oferentów nie posiada tego modelu. Może jednak komuś udało się sprowadzić Panasa do domu? Jeśli tak - napiszcie przez który e-sklep (lepiej jednak na private).
A tak w ogóle to wszystkim forumowiczom, szczególnie z tego tematu, Wesołych Świąt i Krystalicznego Odbioru.

Marne szanse kolego obdzwoniłem 19 e-sklepów wszędzie proponowali mi po nowym roku i to wiekszość pod zamówienie trafiłem ostatnią sztukę pod warszawą gość miał 3 coś zacząłem mówić o ratach ale gość dał mi do zrozumienia:fool: więc zapłaciłem szybciutko wrażenia nie wiem mam remont podłączyłem do c+ mediasata bryka fajnie no ale cóż zaczynam POLOWANIE na dekoder Philipsa HD też wirtualny sprzęt jak TV więc powodzenia ale marne szanse....
 

gregos

New member
PatrykD napisał:
Owszem - odwiedzam te porównywarki cen od paru dni dość intensywnie - ale tak naprawdę to nikt z oferentów nie posiada tego modelu. Może jednak komuś udało się sprowadzić Panasa do domu? Jeśli tak - napiszcie przez który e-sklep (lepiej jednak na private).
A tak w ogóle to wszystkim forumowiczom, szczególnie z tego tematu, Wesołych Świąt i Krystalicznego Odbioru.

Marne szanse kolego obdzwoniłem 19 e-sklepów wszędzie proponowali mi po nowym roku i to wiekszość pod zamówienie trafiłem ostatnią sztukę pod warszawą gość miał 3 coś zacząłem mówić o ratach ale gość dał mi do zrozumienia:fool: więc zapłaciłem szybciutko wrażenia nie wiem mam remont podłączyłem do c+ mediasata bryka fajnie no ale cóż zaczynam POLOWANIE na dekoder Philipsa HD też wirtualny sprzęt jak TV więc powodzenia ale marne szanse....
 

kamis124

New member
Panasonic 32-lx600 p/f info

Witam
Bardzo proszę o opinie, komentarze, ustawienia, wszystko co związane z tym TV. z góry dzięki.




Panasonic tx-32lx-600* (p/f)




Menu obrazu (tryb HDMI/AV) (wg. mnie optymalne ustawienia)
- rodzaj obrazu - dynamiczny/normalny
- kontrast 60-70%
- jaskrawość - 50-55%
- kolor - 50-55%
- ostrość - 50-60%
- balans bieli - normalny
- colour management - włączony
- MPEG NR - min
- 3D-COMB - włączony

Menu serwisowe:
poruszanie się po menu serwisowym
zielony - opcja dalej
czerwony - opcja wstecz
żółty - wartość w dół „-„
niebieski - wartość w górę „+”
strzałki - góra / dół / OK
przyciski 0-9 - wartości 0-9
exit - wyjście z zapisem
Menu serwisowe 1:
wejście
- menu
- menu dżwięku
- ustawić tony niskie (basy) - 100%
- ustawić tony wysokie (sopran) - 0%
- wcisnąć i przytrzymać „index” (na pilocie - pod żółtym) + „- V” (na panelu przednim)
- pojawi się menu serwisowe 1

W menu serwisowym 1 na początku pojawia się pozycja FLASH PROGRAM EXT>>TV , która służy do przełączenia TV w tryb komunikacji z zewnętrznym urządzeniem (najprawdopodobniej komputerem w celu zewnętrznego zaprogramowania TV- uaktualnienia firmware) poprzez złącze ukryte pod klapką ( z tyłu TV , tuż nad złączem PC-VGA ) {normalnie po wybraniu tego trybu , TV przestaje reagować na pilot itp. tak jakby się zawiesza, lecz po resecie (wyłącz-włącz zasilanie) wszystko wraca do normy}.
Drugą opcją jest SD PROGRAM Update ( na tą opcję przechodzi się klikając żółty/niebieski i zatwierdzamy OK.) , czyli możliwość uaktualnienia oprogramowania TV za pomocą karty SD, gdzie należy umieścić pliczek z nowym oprogramowaniem np. SDDL.SEC Tak bynajmniej piszą na amerykańskiej-oficjalnej stronie panasonica, tylko tam to oprogramowanie jest do modeli na rynek amerykański , odpowiednio np. TC-32LX600
zamiast europejskiego TX-32LX600 . Niestety nie udało mi się zaktualizować oprogramowania, gdyż nie znalazłem odpowiedniego pliku, gdyż ten do modelu amerykańskiego nie jest wykrywany- czyli pewnie nie odpowiedni, jednak można by się było z tym trochę „pobawić”.


Tu podaję link do wcześniej już wspomnianej strony skąd można pobrać to oprogramowanie i zapoznać się z zamieszczonymi tam dalszymi wskazówkami co do uaktualniania firmware ( w języku ang.) http://www.pasctraining.panasonic.com/SpecialApplications/ProductFirmwareDownloads/downloads1.asp

opcje dla wersji F ( gdzie bądź- oznacza nieco inne ustawienie spotkane w wersji tv z końcówką P, reszta ustawień ta sama co w wersji F {oczywiście mogą wystąpić jeszcze pewne różnice, które zależne są od daty produkcji TV, kiedy też ustawiano te wartości}):

- sub-bright - 2056 - pod-jasność
- sub-contrast - 593 (bądź 699) - pod-kontrast
- sub-colour - 42 (bądź 43) - pod-kolor
- sub-ntsc tint - 254 - pod odcień ntsc
- video gain2 - 216 - ???
- sub-backlight - 479 (optymalnie 350) - tylne-podświetlenie
- r-gain - 230 normal (bądź 235) -wzmocnienie czerwonego
- g-gain - 255 normal -wzmocnienie zielonego
- b-gain - 244 normal (bądź 246) -wzmocnienie niebieskiego
- r-cent - 132 normal (bądź 127) -centrowanie czerwonego
- g-cent - 128 normal -centrowanie czerwonego
- b-cent - 103 normal (bądź 101) -centrowanie czerwonego
- eq 120hz - 1 - (najprawdopodobniej) ustawienia dźwięku
- eq 200hz - 0- ustawienia dźwięku
- eq 500hz - 1- ustawienia dźwięku
- eq 1.2khz - 1- ustawienia dźwięku
- eq 3khz - -3- ustawienia dźwięku
- eq 7.5khz - -3 (bądź -7) - ustawienia dźwięku
- eq 12khz - -3- ustawienia dźwięku
- cec check - off -???
- sd auto check - access/ng - automatyczne sprawdzanie karty SD-{ brak możliwości zmiany}

Menu serwisowe 2:
wejście
- kanał 99 (tryb TV) bądź na HDMI 2
- menu
- menu dżwięku
- ustawić tony niskie (basy) - 100%
- ustawić tony wysokie (sopran) - 0%
- wcisnąć i przytrzymać „index” (na pilocie - pod żółtym) + „- V” (na panelu przednim) - pojawi się menu serwisowe 1
- przejść do ostatniej opcji menu serwis1 „sd auto check” naciskając zielony (na pilocie)
- wcisnąć hold (na pilocie - pod niebieskim)
- pojawi się menu serwisowe 2

opcje
- y/c delay - 0 - (bądź 2) opóżnienie y/c (3D Y/C Cyfrowy filtr grzebieniowy) - Względne opóźnienie albo synchronizacja kanału luminancji porównanego z kanałem chrominancji w systemie video.

- option 1 - 4F - opcja 1 - 13 (nie rozgryzłem jeszcze do czego służą)
- option 2 - 11
- option 3 - 3A
- option 4 - D9 (bądź 59)
- option 5 - EB
- option 6 - AB
- option 7 - 00
- option 8 - 78
- option 9 - 00
- option 10 - 80
- option 11 - C1
- option 12 - 20
- option 13 - 20
- h-pos - 0 - pozycja całego wyświetlanego obrazu na ekranie w poziomie
(0- domyślnie środek, regulacja +X na prawo, -X na lewo)
- v-pos - 0 - pozycja całego wyświetlanego obrazu na ekranie w pionie (0- domyślnie środek, regulacja +X na górę, -X na dół)
- hours - ***** - przebieg danego TV - czyli ile godzin działał J (ciekawa I przydatna funkcja, można jej użyć do sprawdzenia czy ktoś używał tv Np. podczas naszej nieobecności itp. itd. )




Proszę o opinie, własne parametry obrazu (najoptymalniejsze wg. was np. dla „N”) , a także jeżeli znacie jakieś inne tips & trick związane z tym TV, wkrótce temat rozwinę bardziej na własnej stronce internetowej, gdzie też postaram się nieco porawić ten tekst i go rozwinąć oraz dodać inne ciekawe info na temat tego TV.

Opinie, komentarze, ustawienia, wszystko co związane z tym TV itp. proszę pisać na forum http://www.forum.hdtv.com.pl
w dziale : HDTVforum > Video > LCD > Panasonic
Panasonic seria LX600 http://www.forum.hdtv.com.pl/showthread.php?t=9621
 
Ostatnia edycja:
Do góry