Panasonic seria LX600

ryan77

New member
Oczywiście taki który ma regulacje w poziomie. Na allegro są takie ale dość drogie. W jakiej cenie najtaniej można kupić taki uchwyt? Pozdrawiam
 

apple

New member
Lepiej weź Full HD

kamis124 napisał:
Witam
Bardzo proszę o opinie, komentarze, ustawienia, wszystko co związane z tym TV. z góry dzięki.

Panasonic tx-32lx-600* (p/f)
Już za 6600 masz Sharpa LC37XD1E, a 900 zł drożej kosztuje LC37GE1E, który ma ładniejszą (IMO) obudowę choć parametry raczej te same.
Ma Full HD i 5 cali więcej. 32 cale ma wysokość zwykłego 29 cali 4:3 ale jest troszkę szerszy. Lepiej weź 37 :) Panasonica chwalą ale jest po prostu drogi jak na 32 cale. Za dodatkowe 2000 masz większy i nowszy LCD - z nowszą technologią i DVB-T! Przy Sharpie masz IMO lepszą wartość możliwości do ceny. SHARP jest również bardziej uznaną marką wśród LCD. Ta cena to na dziś rewelacja.
Masz wątek w kategorii Sharpa dla LC37GE1E, a w nim również o wersji XD
 
Ostatnia edycja:

abko

New member
apple napisał:
Już za 6600 masz Sharpa LC37XD1E, a 900 zł drożej kosztuje LC37GE1E, który ma ładniejszą (IMO) obudowę choć parametry raczej te same.
Ma Full HD i 5 cali więcej. 32 cale ma wysokość zwykłego 29 cali 4:3 ale jest troszkę szerszy. Lepiej weź 37 :) Panasonica chwalą ale jest po prostu drogi jak na 32 cale. Za dodatkowe 2000 masz większy i nowszy LCD - z nowszą technologią i DVB-T! Przy Sharpie masz IMO lepszą wartość możliwości do ceny. SHARP jest również bardziej uznaną marką wśród LCD. Ta cena to na dziś rewelacja.
Masz wątek w kategorii Sharpa dla LC37GE1E, a w nim również o wersji XD
Kolega prosił o opinie na temat tego modelu Panasonica a nie poradę co wybrać. ;)
Mam 32LX600P od kilkunastu dni i jestem na etapie zapoznawania się z jego możliwościami. Uważam że warto dać za niego taką kasę.
Odbiór z Cyfry i DVD moim zdaniem bardzo dobry.
Na duży plus jakość odbioru z telewizji naziemnej, myślałem że będzie dużo gorzej, jak widać dość dobrze radzi sobie ze słabym sygnałem.
Przez święta będę miał więcej czasu aby go dokładnie ocenić, tak więc dokładniejsza opinia za kilka dni.
Pozdrawiam
 

wit502

New member
witam a jak wygląda sprawa smużenia na tym lcd np. sport dynamiczne sceny,dzięki z góry za odpowiedż-oczywiście wczasie oglądania z cyfry+ .
 

apple

New member
abko napisał:
Kolega prosił o opinie na temat tego modelu Panasonica a nie poradę co wybrać. ;)
Mam 32LX600P od kilkunastu dni i jestem na etapie zapoznawania się z jego możliwościami. Uważam że warto dać za niego taką kasę.
Prosiłeś o "wszystko na jego temat", więc napisałem, że przy tej cenie NIE WARTO gu kupować, bo juz są niedrogie DUŻO lepsze, większe LCD Full HD, z tunerem cyfrowej TV naziemnej.

Nie chcesz - nie korzystaj z tej informacji. Za rok kolega zapyta cie dlaczego poradziłeś mu LCD starego typu mając do wyboru również LCD o lepszych możliwościach... Co tam za rok - zapyta już miesiąc po kupnie Panasonica ;)

Ja również chciałem kupić ten model Panasonica lecz się opamiętałem. Teraz poczekam aż minie świąteczna gorączka i zamrażanie cen (bo ludzie i tak kupią na święta), a potem kupię SHARPa w 2007 - po jeszcze niższej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
apple napisał:
...Panasonica chwalą ale jest po prostu drogi jak na 32 cale. Za dodatkowe 2000 masz większy i nowszy LCD - z nowszą technologią i DVB-T!...

Prosiłeś o "wszystko na jego temat", więc napisałem, że przy tej cenie NIE WARTO gu kupować, bo juz są niedrogie DUŻO lepsze, większe LCD Full HD, z tunerem cyfrowej TV naziemnej.
.
No a po co ci ten tuner tv naziemnej w Polsce??
 

apple

New member
Tomek Koko napisał:
No a po co ci ten tuner tv naziemnej w Polsce??

No wiesz... niech zgadnę... pewnie do oglądania cyfrowej TV naziemnej ;)
Już ponad milion Polaków ma taka możliwość - jeśli nie wiesz o tym. W planach następne miasta.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
apple napisał:
No wiesz... niech zgadnę... pewnie do oglądania cyfrowej TV naziemnej ;)
Już ponad milion Polaków ma taka możliwość - jeśli nie wiesz o tym. W planach następne miasta.
Obawiam sie , że zanim ta tv dojdzie do innych miast to o tym tv bedzie sie opowiadać, że kiedyś istniał.
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
Tomek Koko napisał:
Obawiam sie , że zanim ta tv dojdzie do innych miast to o tym tv bedzie sie opowiadać, że kiedyś istniał.

Zdziwisz się. O DVB-T w Polsce nawet nie słyszałeś, a działa już od jakiegoś czasu. Sony również ją stosuje w swoich LCD.
Dlaczego miałoby to być wprowadzane wolno? Postęp w technologii jest błyskawiczny. Dlaczego w tej dziedzinie miałby być wolniejszy? DVB-T to już standard i nie jest ważne czy będzie odbierany z LCD z 2006 czy 2008.
Kupując teraz LCD bez tego będziesz musiał mieć kolejną przystawkę i zająć kolejne wejście w LCD.
 

pa.blo

New member
Karta SD a MiniSD??

Mam pytanko odnośnie kart do tel. kom. Nokii MiniSD, czy mają cosik wspólnego co karty w Panasie?? :)

Z góry dzięki.
 

pa.blo

New member
Dzięki apple!

Mam jeszcze pytanko o tą przejściówkę, czy jest dostępna bez problemu?? I prosiłbym o jakieś namiarki na zakup jej :)

Z góry dzięki.

P.S. Życzę wszystkim wesołych, pogodnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!!!
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
apple napisał:
Zdziwisz się. O DVB-T w Polsce nawet nie słyszałeś, a działa już od jakiegoś czasu. Sony również ją stosuje w swoich LCD.
Dlaczego miałoby to być wprowadzane wolno? Postęp w technologii jest błyskawiczny. Dlaczego w tej dziedzinie miałby być wolniejszy? DVB-T to już standard i nie jest ważne czy będzie odbierany z LCD z 2006 czy 2008.
Kupując teraz LCD bez tego będziesz musiał mieć kolejną przystawkę i zająć kolejne wejście w LCD.
Przepraszam bardzo apple a na jakiej podstawie twierdzisz, że nie słysząłem o DVB-T? Własnie dlatego, że słyszałem wątpię w jego zastosowanie w Polsce.POczytaj sobie troche o nadawaniu naziemnym. Jak na razie nadawanie odbywa sie chyba w 5 miastach i tak jest od dobrych kilku lat i na razie nic wiecej z tym nie robia. Jeśli zaczna to dopiero za kilka lat i to tylko dlatego, że do 2012 musimy przejsc na mpeg4. Pozdrawiam i zycze miłych i spokojnych swiąt.
 

apple

New member
Tomek Koko napisał:
Przepraszam bardzo apple a na jakiej podstawie twierdzisz, że nie słysząłem o DVB-T? Własnie dlatego, że słyszałem wątpię w jego zastosowanie w Polsce.POczytaj sobie troche o nadawaniu naziemnym. Jak na razie nadawanie odbywa sie chyba w 5 miastach i tak jest od dobrych kilku lat i na razie nic wiecej z tym nie robia. Jeśli zaczna to dopiero za kilka lat i to tylko dlatego, że do 2012 musimy przejsc na mpeg4. Pozdrawiam i zycze miłych i spokojnych swiąt.

Tak załozyłem - najwyraźniej błędnie, ponieważ zadałeś pytanie PO CO LCD z DVB-T. Uważam, że skoro TV z tą technologią są coraz bardziej powszechne, to i nadawanie stanie się popularniejsze. To tyle z mojej strony. Odeszliśmy od tematu. JA polecam większy LCD z Full HD, z nowszą techonologią wyświetlania, w dobrej cenie - zamiast tego modelu Panasonica. Jedyna wada wskazanego modelu, to fortepianowa czern. Czekam między innym równiez dlatego, że liczę na zrównanie się cen wersji tytanowej z fortepianową.

Pozdrawiam świątecznie - właśnie ubieram z dziećmi choinkę !
 

wit502

New member
witam a jak wygląda sprawa smużenia na tym lcd np. sport dynamiczne sceny,dzięki z góry za odpowiedż-oczywiście wczasie oglądania z cyfry+ .:blagam:
 

haha

New member
No to ostatecznie co byście wybrali
Panasonic tx 32lx600 czy Samsung le32n71

Panasonic ma kiepski obraz z PC , Brak PIP do PC, podobno ? fatalny czarny w ciemnych pomieszczeniach, Kiepski obraz z tv naziemnej, nie posiada tunera cyfrowego do odbioru tv naziemnej ( teraz nie trzeba ale nie kazdy kupuje na 2 lata
Za to ekstra obraz po Hdmi, czytnik kart SD, manipulacje okien, mozliwosc nagrania na SD filmu ino czy może rówież otworzyć po przeniesieniu z komputera.
Ekstra matyca, kolory, głębia ( ino czrny robi sie niebieski )
BDB dźwięk

Samsung Le 32N71
Również ma problemy z kolorem czarnym, Dosyć dobry tuner do analogowej telewizji naziemniej i nie ma cyfrowego.
Bdb obraz z PC i PIP dla PC
Bardzo dobry kontrast , głębie, i kolory
Troche gorszy po HDMI obraz
Słabszy dzwięk ( ale chyba da sie wytrzymać ??? )
Czytnik kart Sd

Nie wiem który wybrać
Doracie prosze
Acha czy z tym CZARNYM sprawy sie wyjaśniły Winne oprogramowanie
I czy te oba telewizory mają kłopot z zanikiem na 0,5s dźwieku czy to wina NBOXA Recorwera.

Wydaje mi sie że troche wygrywa Samsung
Ale słucham wszystkich opni
Prosze o odniesienie sie do tego co napisałem korekte itp.

Wiem ze ta sprawa mnie nie tylko nurtuje ale i innych userów

Chciałbym aby ta sprawa dotarła do końca

P.S czy to prawda ze Samsung ma wprowadzić LE32N73 ino kiedy wiecie ???
A co z Panasoniem zostanie wyjaśniona sprawa z z zabardzo jasną matrycą i migającym czarnym w Samsungu M,N,R w
Wiem ze to co piszą żeby w memu serwisowym pozmieniać to pomyłka
ino zmaiane trybu działania z sklepowego na inny
 

andzeloti

New member
witam
mam ten sam problem co kolega haha tylko że z pośród moich faworytów wybrałem Panasonic 32 LX 600 , JVC 32 X 70, Samsung LE 32 M 71 bardzo prosze o opinnie który wybrać z tej trójki ,dodam jeszcze że telewizor nie bedzie podłączany do PC , sygnał z anteny to kablówka multimedia.
 

wit502

New member
abko napisał:
Kolega prosił o opinie na temat tego modelu Panasonica a nie poradę co wybrać. ;)
Mam 32LX600P od kilkunastu dni i jestem na etapie zapoznawania się z jego możliwościami. Uważam że warto dać za niego taką kasę.
Odbiór z Cyfry i DVD moim zdaniem bardzo dobry.
Na duży plus jakość odbioru z telewizji naziemnej, myślałem że będzie dużo gorzej, jak widać dość dobrze radzi sobie ze słabym sygnałem.
Przez święta będę miał więcej czasu aby go dokładnie ocenić, tak więc dokładniejsza opinia za kilka dni.
Pozdrawiam
--------------witam,jakbyś mógł to podziel się swoimi wrażeniami i oceń ten tv-mam cyfrę ,tuner dreambox oglądam bardzo dużo sportu,zastanawiam sę nad tv ale nie mam go okazji nigdzie zobaczyć w pobliże mojej miejscowości na pewno nie dotrze jak by któryś z panów mógl coś doradzić w sprawie to będę wdzięczny,na marginesie widziałem plazmę 37pv60 ale dla mnie troszkę za duża,dzięki z góry za jakiekolwiek uwagi.
 

wit502

New member
witam wszystkich,jestem nowy to widać po postach itd. ale co to za forum tak malo aktywne ,(temat lx600) liczy.łem na jakieś wskazuwki co do tego modelu,z przyczyn technicznych nie jestem w stanie go zobaczyć, trudno podjąłem decyzję -mam wrażenie jakby w tym gremium nikt nie miał tej 600 albo nie chce podzielić się uwagami,ja natomiast napiszę wszystko co zauważyłem na temat sprzętu ktory w piątek ma do mnie przyjechac, ale niestety z 600 zrezygnowałem na rzecz 42pv60 lub 37pv60,obydwie przyjadą do mnie -dałem w sklepie przykład p. KIKI i gość sam zaproponował że przyjedzie ze sprzętem niestety nie ma 600 ,wszystkiego najlepszego w nowym roku Forum ogolnie to bardzo dużo mnie nauczyło tylko nie bać się pisać Panowie,dziękuję.
 
Do góry