Panasonic seria LX600

PatrykD

New member
Czy 32LX600P obsługuje HDCP?

Zastanawiam się nad zakupem tego LCD. Mam pytanko do posiadaczy tegoż TV. Czy obsługuje HDCP? Coś w opisach nie widać takiej informacji. Z tego, co rozumiem bez odkodowania przez HDCP w przyszłości nie ma mowy o odbiorze HD {o ile materiał będzie zakodowany)? Dziękuje z góry za ewentualne komentarze i wyjaśnienia problemu.

Na zdjęciu od Ortax360 wyraźnie HDReady na kartonie - co obliguje telewizor do posiadania HDCP. Czyż nie?
 
Ostatnia edycja:

GDA

New member
Oczywiście że obsługuje HDCP, teraz już nie trzeba tej informacji specjalnie zaznaczać ponieważ wszystkie złącza HDMI obligatoryjnie obsługują ten protokół.
 

ortax360

New member
Witam

Po tygodniu posiadania Panasonica TX-32LX600 i por. go do 32LX500 Stwierdzam co nastepuje .

Nr 1 w lx600 to oczywiscie matryca pozbawiona praktycznie katów i jest to absolutna rewewlacja :eek:k: .
Kontras podany w danych technicznych to sciema został uzuskany przez zwiększenie podswietlenia lampy i to widac na ciemnym tle czarny wpada w jasno niebieski w dzien jest ok , ale w nocy to juz tragedia nie ma czarnego !!!! w LX500 jest czern o wiele lepsza i nie widac tak podswietlenia matrycy czarny wpada w ciemno granatowy i jest to pozim akceptowalny(noe przeszkadza w oglądaniu ) .
Kolory w lx600 są wysmienite , czerwony pozbawiony jest naleciałosci koloru rózowego .
Dziwna sprawa z CATS nie ma zauwazalnego efektu działania tego układu w lx500 działa idealnie i to widac to znaczy lcd reaguje na oswietlenie zewnętrzne zwiększa lub zmniejsza kontras i gamme razem z podswietleniem matrycy w lx600 w ustawieniu na AUTO i licznych próbach nic sie nie działo ( sprawdziłem u znajomego i to samo) .
Obraz wyswietlany na lx600 jest minimalnie ciemniejszy niz u starszego brata pomaga zwiększenie jasnosci .
LX600 wyswietla mniej szczeg . w obrazie zawieraiacym ciemne sceny własnie tu powinna zadziałc korekta gamma np : gra Doom( xbox) jest bardzo ciemna w lx500 widzimy wszystkie detale fakture podógi itd (w ustawieniu na AUTO w lcd) w lx600 ( to samo ustawienie w lcd Auto) nie widac tych szczeg. musimy mocno rozjasnic obraz tracac głebię i kontrast.
Obraz HD 720p( X360 component i VGA) wyswietlany jest wysmienicie, znakomita ostrosc ,głebia , kolor dynamika rewelacja . Lepiej od lx500 .

Ocena :
+ Bardzo dobra matryca 1 lcd pozbawione katów
+ Bardzo dobre kolory
+ Swietny dzwięk
+ 2 x HDMI
+ Wysmienice radzi sobie z HDTV

- Bardzo słaba czern ( tylko w nocy lub w zaciemnionym miejscu) wpada w jasno niebieski .
- Za bardzo podswietlona matryca ( automatyczna regulacja w AUTO nie dała zadnego efektu)
- Słabe działanie CATS i Color managment .

Panasonica TX-32LX500 mozna kupic za 3999zł i to jego moge POLECIC .
jest swietny nie ma problemów z czernią i szceg. w obrazie tak ja lx600 ,
Ma pare wad ale są bardzo małe i mozna sie szybko przyzwyczaic , swietnie działa CATS I AI .

32lx600- jestem zawiedziony szczeg czernią jest okropna , jak na nastepce lx500 ma za wiele wad .
Ratuie go rewelacyjna matryca i 2xHDMI .
Pozdrawiam
 

daro77

New member
Lx 60 a LX 600

Witam, zdecydowany jestem na Panasa (wykluczyłem juz inne firmy)
Warto dopłacić 1500 zł i zamiast LX60 wybrać LX600 ?

Bez względnych wyjaśnień, po prostu czy różnica ich parametrów jest warta tej kwoty ?
 

GDA

New member
Jak narazie nie widzę żadnych komentarzy od kupujących w tym sklepie, takze oferta jest nie sprawdzona na tą chwilę ale trzeba przyznać że ceny powalają na kolana tylko pytanie "gdzie jest haczyk" ;)
 

GDA

New member
No i wszystko jasne :lol:
jak widać sklep internetowy dopiero raczkuje stąd te błędy - ale jestem ciekawy co by było gdyby ktoś zakupił w tzw "międzyczasie" ten TV za tą cenę ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
GDA napisał:
No i wszystko jasne :lol:
jak widać sklep internetowy dopiero raczkuje stąd te błędy - ale jestem ciekawy co by było gdyby ktoś zakupił w tzw "międzyczasie" ten TV za tą cenę ?
Nie sprzedaliby, za te cenę zapewne.
Czytaj w ich regulaminie:
"8. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny."
 

Pavelo

New member
A czas reakcji matrycy? Nie jest zauwazalnie lepszy niz w LX500? Przynajmniej wg danych ze specyfikacji to 14ms w LX500 nie zacheca w porownaniu nawet ze "standardowymi" 8s dla wiekszosci obecnych modeli... ale ja nie mialem okazji ocenic.

Z ta jasnoscia to juz kilka osob na to narzekalo wiec musi byc widoczne. Szkoda bo ogladam glownie wieczorem przy niewielkim swietle wiec chyba LX600 (na razie delikatnie) wykresle z listy.

A wogole gdzie dostaniesz LX500 za taka cene jak podales? Skapiec i ceneo pokazuja obecnie 4350+. Podobnie na Allegro.
 

PatrykD

New member
32LX600 - CATS, stopklatka?

Mam pytanko np. do Piotrwzk. Ortax360 napisał o kiepskim działaniu autoregulacji C.AT.S. Czy inni podzielają ten pogląd, czy jest to raczej subiektywne wrażenie. I jeszcze jeden drobiazg - czy w 32LX600 jest "stopklatka"? Akurat ten gadżet by mi się przydał.

Pozdrawiam wszystkich na tym Forum!
 
Do góry